Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2!

Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2! 19.03.2016, 14:50, 3554 komentarzy

Arsenal był dzisiaj drużyną, jaką z pewnością większość fanów chciałoby oglądać. Doskonała pierwsza połowa, podczas której byliśmy świadkami szybkich, składnych akcji podopiecznych Wengera, które zaowocowały dwoma bramkami. Kanonierzy dominowali przez większość pierwszej połowy i w skuteczny sposób potrafili przerywać akcje Evertonu.

The Gunners wyglądali w tym meczu na bardzo zmotywowanych. W drugiej połowie wydaje się, że nieco opadli z sił, ale potrafili utrzymać wynik, który zapewnili sobie jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie udało im się wywieźć z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty, które z pewnością przydadzą się w dalszej walce w lidze. Pozostaje tylko liczyć, że jest to początek dobrej serii zwycięstw dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Coquelin - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck.

Everton: Joel - Coleman, Mori, Jagielka, Baines - McCarthy, Bešić - Lennon, Barkley, Cleverley - Lukaku.

Dobry początek Evertonu. Zawodnicy The Toffees wymienili kilka ciekawych podań, po czym Coleman dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale Koscielny wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Welbeck wbiega w jedenastkę gospodarzy, ale dobra interwencja stopera rywali.

Raz lewą, raz prawą stroną atakują gospodarze, jednak groźne wrzutki dobrze wybijają defensorzy The Gunners.

6. minuta spotkania i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Özil podaje do Alexisa Sancheza, Chilijczyk zagrywa idealną piłkę do Danny'ego Welbecka - Anglik pięknie się uwolnił, zwiódł bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce pustej już bramki. 0-1!

Kolejna dobra szansa dla Arsenalu. W doskonałej sytuacji znalazł się Alex Iwobi po błędzie rywala, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Świetne tempo dzisiejszego meczu. Akcje toczą się spod jednej bramki pod drugą. Dobra wrzutka Lennona w pole karne The Gunners, ale pewnie interweniuje Gabriel Paulista.

Doskonała akcja Kanonierów. Zawodnicy Arsenalu wymienili kilka ciekawych podań z pierwszej piłki, dzięki czemu Mesut znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym rywala, ale strzał Niemca zblokowany. The Gunners wznowią z rzutu rożnego.

Groźna sytuacja pod polem karnym Arsenalu. Strzał Besicia zza pola karnego w prawy dolny róg bramki, ale na raty broni David Ospina.

Złe przyjęcie Elneny'ego w 27. minucie zapoczątkowało szansę na kontratak ekipy Evertonu. Barkley podaje w pole karne, ale po raz kolejny niezłą interwencją popisał się Paulista.

Duża przewaga Arsenalu. Goście często goszczą pod polem karnym Evertonu. Każda próba kontrataku gospodarzy kończy się przejęciem piłki przez defensorów The Gunners.

33. minuta - tym razem dobry kontratak przeprowadzony przez Alexa Iwobiego. Młody Anglik rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do Mesuta Özila. Niemiec podaje do Alexisa, a ten pada w polu karnym. Jednak Mark Clattenburg nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gramy dalej.

41. minuta i jest kolejne trafienie dla ekipy The Gunners! Piękne, długie podanie od Bellerina do Alexa Iwobiego. Nigeryjczyk znalazł się przed doskonałą szansą i pewnie pokonał Roblesa mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę później dobra szansa dla Evertonu. Aaron Lennon huknął jak z armaty zza pola karnego, ale strzał Anglika niecelny.

Następne okazje dla podopiecznych Wengera. Najpierw Danny Welbeck czystym wślizgiem został powstrzymany przez stoperów gospodarzy w polu karnym, a potem niecelny strzał Alexa Iwobiego.

Sędzia doliczył jedną minutę, a po jej upłynięciu zakończył pierwszą połowę. 0-2 dla Arsenalu.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zmiany w przerwie dokonał Roberto Martinez. Stones w miejsce Besicia.

Już na początku drugiej połowy mamy kolejne groźne szanse z obu stron. Szybkie tempo panujące w tym spotkaniu z pewnością może się podobać.

Delikatna przewaga Evertonu. Dużo wrzutek w pole karne Arsenalu, ale w dalszym ciągu dobrze dysponowana jest dziś defensywa The Gunners.

Pierwszy błąd obrony Kanonierów mógł okazać się fatalny w skutkach. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina, który w starciu z Lukaku nabawił się lekkiego urazu. Kolumbijczyk leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna.

Szansa The Toffees z rzutu rożnego. David Ospina zostaje w bramce, ale Jagielka przenosi piłkę nad poprzeczką.

Kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne The Gunners. Piłka trafia pod nogi Cleverleya. Anglik posyła potężną bombę, ale Gabriel staje na linii strzału i wybija piłkę na aut.

Na zmiany decydują się obaj menedżerowie. W ekipie Evertonu w miejsce Barleya wszedł Delofeu, a w Arsenalu za Özila i Welbecka weszli Gibbs i Giroud.

Przewaga Evertonu. The Toffees upatrują swoje szanse w dośrodkowaniach w pole karne, ale wynik pozostaje bez zmian.

Strzał Oliviera Girouda z dużej odległości broni golkiper rywali. Mamy rzut rożny dla gości, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje faul popełniony przez francuskiego napastnika. Grę wznowi Robles.

84. minuta - na ostatnią zmianę w tym meczu zdecydował się Arsene Wenger. Chambers znalazł się na placu gry, a zastąpił on Alexa Iwobiego.

87. minuta i mamy pierwszy celny strzał Evertonu w tym spotkaniu. Centra w pole karne do Lukaku. Belg skacze i uderza piłkę głową, ale David Ospina bez większego problemu chwyta tę piłkę.

Mija pięć minut doliczonego czasu gry, więc Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. 0-2 dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.03.2016, 14:13

FabsFAN, i określoną liczbę bramek czy asyst, które gwarantowałyby mu przedłużenie umowy.

ZielonyLisc komentarzy: 2028225.03.2016, 13:57

Wcześniej Klopp, a teraz holender ;p

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11725.03.2016, 13:57

Dużo ludzi kreśli Krystiana Bielika na portalach społecznościowych. Aż mi go szkoda.

Jestem jednak pewny, że jak Krystian się wybije to wszystkie Kowalczyk, Kołtoń czy Boniek pierwsi mu 4 litery będą lizać.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2016, 13:34

FabsFAN
No jak ma kontuzję to wiadomo, że do Arsenalu :V
Linetty to akurat wyróżniający się zawodnik Ekstraklapy, ale w sumie nie wiem jakby sobie radził za granicą. Pewnie niedługo się dowiemy. Trochę szkoda tej kontuzji, bo zobaczyłbym jego grę w kadrze. Z Finlandią byłby jak znalazł, bo podejrzewam, że w sobotę Nawałka trochę bardziej pomiesza składem jak na Serbię.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.03.2016, 12:53

A podobno to taki wielki talent na miare Arsenalu ( jak kiedys Furman), to czekam na jego wystepy. Ekstraklapy nie zamierzam ogladac,to moze w kadrze sie pokaze.

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 12:50

Fabs

On nie, bo kontuzje ma i odjechal juz ze zgrupowania

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.03.2016, 12:46

A ten caly Linetty to gral ostatnio przeciwko Serbii?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.03.2016, 12:33

A ja znalazlem sposob na utrzymanie wysokiej formy Walcotta. DAwac mu kontrakt na max rok, aby ciagle musial walczyc o nowy ;D

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 12:32

Theo to król nabijania liczb, ale na koncie w banku.

Rafson95 komentarzy: 1054425.03.2016, 12:31

chyba były król, bo teraz to już nawet tego nie potrafi

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.03.2016, 12:30

arsenallord
Zgadzam sie:D A Walcott to krol nabijania licz.

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 12:29

Fabs

Kante? :D

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11725.03.2016, 12:26

Statystyki mogą co najwyżej pomóc w ogólnej ocenie piłkarza. Nic jednak nie zastąpi oglądania spotkań i wyrobienia sobie własnej opinii.

Pamiętacie sezon, kiedy Ribery był blisko Złotej Piłki? Wtedy Walcott miał praktycznie takie same staty. A jaka między nimi była, jest i będzie przepaść to wiedzą wszyscy.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 12:24

"jesli wszyscy maja forme" strasznie głupie takie rozumowanie. Idąc takim tokiem myślenia, to Ramsey to absolutny top środkowych pomocników na świecie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.03.2016, 12:19

Kyrtap
Dla mnie najlepszym DM ligi ( jesli wszyscy maja forme ) jest Fernandinho, drugi Coq.

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11725.03.2016, 12:17

Co myślicie nowym formacie LM? 16 drużyn podzielone na dwie grupy.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 12:16

Fabs

Bo w grając w Soton, to był najlepszy DM ligi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.03.2016, 12:15

Kyrtap
JAk byl w Soton, to tak pokazywalo.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 12:14

Fabs

Nie wiem jak Ty na to patrzysz, ale sprawdzając na szybko, to zdecydowanie lepsze statystyki mają np. Kante, Gueye, Coq, Kouyate czy M'Vila

Mihex komentarzy: 2360425.03.2016, 12:14

U mnie też Brazylia. Coś popularna ta nacja :P
Do tego na zdjęciu Ronaldo. Coś mi sugerują :C?

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11725.03.2016, 12:13

Mi ostatnio wyszedł Guardiola, a teraz Holandia.

michalcio135 komentarzy: 18625.03.2016, 12:10

@Sparku,
Ligę niemiecką,czasami-portugalską i holenderską.

michalcio135 komentarzy: 18625.03.2016, 12:07

@simplemann,
Brazylia.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.03.2016, 12:04

whoscored to zart, z ich statystyk wynika, ze najlepszym CDMem ligi jest scheinderlin.

U mnie Anglia ;p

Your footballing nationality is English...

You play with the passion and thunder of a thousand spartan soldiers. There's no point telling you what to do before the game - it's already been decided.

You might not be the best on the ball but that doesn't matter when you're running harder, faster and stronger than your opposite number.

Simpllemann
Your footballing nationality is Italian.

You feel the game in a way nobody else can. The emotion and passion you bring to the pitch is matched only by your immaculate positioning and slide tackle.

There will always be better players but they will never care as much as you do and that makes you almost impossible to beat.

Kondziu10 komentarzy: 89125.03.2016, 11:29

Pewnie większość z was nie wie ile wzrostu ma Kante, sprawdźcie i zastanówcie się czy chcemy go w drużynie, bo ostatnio był płacz o dwumetrowego, najlepiej czarnoskórego (to akurat się zgadza) DM-a

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.03.2016, 11:28

Znów jeśli się komuś nudzi, kolejny quiz - którą narodowością piłkarską jesteś?
squawka.com/news/quiz-which-footballing-nationality-are-you/617651

Hubertus888 komentarzy: 367425.03.2016, 11:23

Shark31

Rosicky pewnie sie z nami pożegna w lato więc na pozycję Ozila trzeba przesunąć Ramseya. On jak gra obok Coquelina to ciągnie go za mocno do przodu i później mamy dziurę w środku.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.03.2016, 11:18

Sparku
Oczywiscie Jupiler Pro League :)

shark31 komentarzy: 601325.03.2016, 11:16

Xhaka ma ta zalete ze bardzo dobrze rozgrywa. Coqu obok siebie musi miec kogos takiego. U nas potrafia to robic Elneny, Jack, Santi. Ramseya to ja nawet do B2B nie zaliczam, on powinien grac jako ofensywny pomocnik/fałszywy skrzydłowy. Przyjście Xhaki dalo by nam wiecej defa w środku i większą elastyczność.

Hubertus888 komentarzy: 367425.03.2016, 11:16

Sparku

Ja oglądam hiszpańską, holenderska, portugalska i francuską. Włoską tylko czasami i niemiecką trochę częściej. Polskiej nie oglądam wcale przez kilka lat obejrzałem tylko jeden mecz i to na żywo Lech - Zagłębie. Może to wszystko śmiesznie się czyta ale to prawda, kobieta narzeka na mnie że tylko mecze oglądam i wszystko jest ustawione pode mnie i moje mecze.

ArsenalChampion komentarzy: 803525.03.2016, 11:07

dokładnie lepszy jest Xhaka niż gwiazda 1 sezonu kante
przecież kante zaraz dostanie jakas mega podwyzke i zacznie grać słabo ,często tak jest z murzynami

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.03.2016, 11:04

Sparku
Zdecydowanie Bundesliga.

Sparku komentarzy: 340225.03.2016, 10:57

Ktora lige wedlug was sie najciekawiej oglada (oprocz PL i Ekstraklapy)?

Sparku komentarzy: 340225.03.2016, 10:55

Kaczaza
Z tym Kante to ja bym sie wstrzyma teraz sezon zycia to samo Vardy Maherez a w nastepnym moga grac przecietnie nie mowie ze tak bedzie, lecz nie wykluczalbym tego.Xhaka gra w BM juz drugi sezon jest wyrozniajacym sie ogniwem tej druzyny i pod okiem Arsene moglby sie jeszcze bardziej rozwinac

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 10:48

Ja od Xakhi wolałbym Goretzke. Statystyki defensywne niemalże identyczne, jednak Niemiec jest 3 lata młodszy i byłby tańszy.

Doktor komentarzy: 770625.03.2016, 10:44

@lays

Rewelacji to tu nie ma patrząc na ostatnią formę Ramseya czy wiek Cazorli. Coquelin jest solidny i jeśli mam być szczery, to najbardziej liczę na jego udany duet z Xhaką. To ustawienie jednak wymaga, by na skrzydle grał ktoś bardziej mobilny niż Ramsey. No, liczę jeszcze na duet Aaron/Xhaka, Ramsey z Coquelinem nie daje rady, on ogólnie nie daje rady, odkąd oderwano od niego Artetę.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.03.2016, 10:42

Hector Bellerin jest jednym z prawych obrońców, którzy przykuwają zainteresowanie największych klubów. Zawodnikiem Arsenalu interesuje się Bayern, którego trenerem zostanie Carlo Ancelotti, oraz Barcelona, której Bellerin jest formalnie wychowankiem.