Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2!

Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2! 19.03.2016, 14:50, 3554 komentarzy

Arsenal był dzisiaj drużyną, jaką z pewnością większość fanów chciałoby oglądać. Doskonała pierwsza połowa, podczas której byliśmy świadkami szybkich, składnych akcji podopiecznych Wengera, które zaowocowały dwoma bramkami. Kanonierzy dominowali przez większość pierwszej połowy i w skuteczny sposób potrafili przerywać akcje Evertonu.

The Gunners wyglądali w tym meczu na bardzo zmotywowanych. W drugiej połowie wydaje się, że nieco opadli z sił, ale potrafili utrzymać wynik, który zapewnili sobie jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie udało im się wywieźć z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty, które z pewnością przydadzą się w dalszej walce w lidze. Pozostaje tylko liczyć, że jest to początek dobrej serii zwycięstw dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Coquelin - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck.

Everton: Joel - Coleman, Mori, Jagielka, Baines - McCarthy, Bešić - Lennon, Barkley, Cleverley - Lukaku.

Dobry początek Evertonu. Zawodnicy The Toffees wymienili kilka ciekawych podań, po czym Coleman dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale Koscielny wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Welbeck wbiega w jedenastkę gospodarzy, ale dobra interwencja stopera rywali.

Raz lewą, raz prawą stroną atakują gospodarze, jednak groźne wrzutki dobrze wybijają defensorzy The Gunners.

6. minuta spotkania i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Özil podaje do Alexisa Sancheza, Chilijczyk zagrywa idealną piłkę do Danny'ego Welbecka - Anglik pięknie się uwolnił, zwiódł bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce pustej już bramki. 0-1!

Kolejna dobra szansa dla Arsenalu. W doskonałej sytuacji znalazł się Alex Iwobi po błędzie rywala, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Świetne tempo dzisiejszego meczu. Akcje toczą się spod jednej bramki pod drugą. Dobra wrzutka Lennona w pole karne The Gunners, ale pewnie interweniuje Gabriel Paulista.

Doskonała akcja Kanonierów. Zawodnicy Arsenalu wymienili kilka ciekawych podań z pierwszej piłki, dzięki czemu Mesut znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym rywala, ale strzał Niemca zblokowany. The Gunners wznowią z rzutu rożnego.

Groźna sytuacja pod polem karnym Arsenalu. Strzał Besicia zza pola karnego w prawy dolny róg bramki, ale na raty broni David Ospina.

Złe przyjęcie Elneny'ego w 27. minucie zapoczątkowało szansę na kontratak ekipy Evertonu. Barkley podaje w pole karne, ale po raz kolejny niezłą interwencją popisał się Paulista.

Duża przewaga Arsenalu. Goście często goszczą pod polem karnym Evertonu. Każda próba kontrataku gospodarzy kończy się przejęciem piłki przez defensorów The Gunners.

33. minuta - tym razem dobry kontratak przeprowadzony przez Alexa Iwobiego. Młody Anglik rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do Mesuta Özila. Niemiec podaje do Alexisa, a ten pada w polu karnym. Jednak Mark Clattenburg nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gramy dalej.

41. minuta i jest kolejne trafienie dla ekipy The Gunners! Piękne, długie podanie od Bellerina do Alexa Iwobiego. Nigeryjczyk znalazł się przed doskonałą szansą i pewnie pokonał Roblesa mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę później dobra szansa dla Evertonu. Aaron Lennon huknął jak z armaty zza pola karnego, ale strzał Anglika niecelny.

Następne okazje dla podopiecznych Wengera. Najpierw Danny Welbeck czystym wślizgiem został powstrzymany przez stoperów gospodarzy w polu karnym, a potem niecelny strzał Alexa Iwobiego.

Sędzia doliczył jedną minutę, a po jej upłynięciu zakończył pierwszą połowę. 0-2 dla Arsenalu.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zmiany w przerwie dokonał Roberto Martinez. Stones w miejsce Besicia.

Już na początku drugiej połowy mamy kolejne groźne szanse z obu stron. Szybkie tempo panujące w tym spotkaniu z pewnością może się podobać.

Delikatna przewaga Evertonu. Dużo wrzutek w pole karne Arsenalu, ale w dalszym ciągu dobrze dysponowana jest dziś defensywa The Gunners.

Pierwszy błąd obrony Kanonierów mógł okazać się fatalny w skutkach. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina, który w starciu z Lukaku nabawił się lekkiego urazu. Kolumbijczyk leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna.

Szansa The Toffees z rzutu rożnego. David Ospina zostaje w bramce, ale Jagielka przenosi piłkę nad poprzeczką.

Kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne The Gunners. Piłka trafia pod nogi Cleverleya. Anglik posyła potężną bombę, ale Gabriel staje na linii strzału i wybija piłkę na aut.

Na zmiany decydują się obaj menedżerowie. W ekipie Evertonu w miejsce Barleya wszedł Delofeu, a w Arsenalu za Özila i Welbecka weszli Gibbs i Giroud.

Przewaga Evertonu. The Toffees upatrują swoje szanse w dośrodkowaniach w pole karne, ale wynik pozostaje bez zmian.

Strzał Oliviera Girouda z dużej odległości broni golkiper rywali. Mamy rzut rożny dla gości, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje faul popełniony przez francuskiego napastnika. Grę wznowi Robles.

84. minuta - na ostatnią zmianę w tym meczu zdecydował się Arsene Wenger. Chambers znalazł się na placu gry, a zastąpił on Alexa Iwobiego.

87. minuta i mamy pierwszy celny strzał Evertonu w tym spotkaniu. Centra w pole karne do Lukaku. Belg skacze i uderza piłkę głową, ale David Ospina bez większego problemu chwyta tę piłkę.

Mija pięć minut doliczonego czasu gry, więc Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. 0-2 dla Arsenalu!

Coman Payet Pogba ciekawy skład
Tak patrząc na reprezenttacje poza Europy to Brazylia ma calkiem udaną pake Firminio Coutinho Costa

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 22:54

Ja od Xhaki wolałbym Goretzkę. Z 15 mln tańszy, 3 lata młodszy, a poziom praktycznie ten sam.

Sparku komentarzy: 340225.03.2016, 22:51

Final
Francja - Niemcy
Marzenie

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 725.03.2016, 22:46

Euro wygrają naturalnie Niemcy. Loew najlepszym trenerem mistrzostw. Najwiecej czystych kont Neuer. Najwiecej asyst Özil.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2016, 22:38

No i Holandia odrobiła. Francuzi zbytnio sobie odpuścili?

Hubertus888 komentarzy: 367425.03.2016, 22:29

Też uważam że wygra Euro Francja. Choć ja jestem zdania że turniej nie zostanie dokończony.

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.03.2016, 22:23

Xhaka to jeszcze w Basel byl kozakiem.Jak Wenger naprawde go kupi to ja będę wniebowzięty :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40025.03.2016, 22:20

Ja też już przed mundialem mówiłem, że Francja wygra EURO. A co do turniejów reprezentacyjnych to można mi zaufać.

AlexVanPersie komentarzy: 806425.03.2016, 22:11

illpadre

To właśnie piszę, że Krycha ma duże luki szczególnie w passach i Xhaka znacznie bardziej uniwersalny

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.03.2016, 22:09

Co ten Cristiano Ronaldo!

Mihex komentarzy: 2360425.03.2016, 22:03

Kante wszedł i Francja straciła bramkę. Przypadek?

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.03.2016, 21:59

Oho Holandia wraca do gry

De Jong strzela ręką :D

josephik komentarzy: 46325.03.2016, 21:58

Soccerstand.com pokazuje ze w reprze Bułgarii gra brazylijczyk :)
Chyba jeszcze nie dostał oficjalnie obywatelstwa ;)

sebastix11

Jeden mecz o złote kalesony ma decydować o wartości piłkarza?

Simpllemann komentarzy: 52840 newsów: 52425.03.2016, 21:44

Nie ma się co dziwić, że Krychowiak obecnie w słabszej dyspozycji skoro przez kontuzję pauzował prawie 50 dni.

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11725.03.2016, 21:42

sebastix---> Oczywiście, że na obecne czasy jest tyle wart. Dla mnie to drugi najlepszy środkowy pomocnik na świecie.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2016, 21:39

ZielonyLisc
To był jego drugi mecz po długiej przerwie. Niech trochę pobiega za piłką w La Lidze to wróci.

ZielonyLisc komentarzy: 2027525.03.2016, 21:38

Obecnie Krycha bez formy. Oby ograł się do Euro.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.03.2016, 21:37

AVP

Krycha pokazał fizyczność z serbią i te podania ala arteta... Ahy i Ohy a gra tak, że masakra.

Hubertus888 komentarzy: 367425.03.2016, 21:36

Gunnerrsaurus

Nie wiem czy jestem jego fanem jak ktoś gra zajedobrze to po prostu trzeba o tym mówić :)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1188025.03.2016, 21:31

Hubertus chyba jesteś wielkim fanem tego Diarry.

sebastix11 komentarzy: 599225.03.2016, 21:26

Pogba w ogóle na boisku jest ? ;P bo gościa w ogóle nie widać, na tle słabej Holandii... i on ma kosztować 100 mln :D haha

TerrorMachine komentarzy: 126225.03.2016, 21:24

Francja mocna ekipa ale pewnie ze *****ami na euro przegrają.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2016, 21:23

Francja nie wygra, bo trafi na Polskę w 1/8. No, a to oznacza "pa pa" z turnieju :V

Simpllemann komentarzy: 52840 newsów: 52425.03.2016, 21:21

Z taką łatwością i lekkością tworzą dziś Trójkolorowi swoje sytuacje bramkowe.

kamilo_oo komentarzy: 2356725.03.2016, 21:20

Spokojnie, to Holandia jest tak słaba, a nie Francja mocna. Chociaż ten składzik mają bardzo fajny

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11725.03.2016, 21:19

Francja wygra Euro 2016. Mówię to od roku.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2016, 21:15