Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2!

Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2! 19.03.2016, 14:50, 3554 komentarzy

Arsenal był dzisiaj drużyną, jaką z pewnością większość fanów chciałoby oglądać. Doskonała pierwsza połowa, podczas której byliśmy świadkami szybkich, składnych akcji podopiecznych Wengera, które zaowocowały dwoma bramkami. Kanonierzy dominowali przez większość pierwszej połowy i w skuteczny sposób potrafili przerywać akcje Evertonu.

The Gunners wyglądali w tym meczu na bardzo zmotywowanych. W drugiej połowie wydaje się, że nieco opadli z sił, ale potrafili utrzymać wynik, który zapewnili sobie jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie udało im się wywieźć z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty, które z pewnością przydadzą się w dalszej walce w lidze. Pozostaje tylko liczyć, że jest to początek dobrej serii zwycięstw dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Coquelin - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck.

Everton: Joel - Coleman, Mori, Jagielka, Baines - McCarthy, Bešić - Lennon, Barkley, Cleverley - Lukaku.

Dobry początek Evertonu. Zawodnicy The Toffees wymienili kilka ciekawych podań, po czym Coleman dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale Koscielny wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Welbeck wbiega w jedenastkę gospodarzy, ale dobra interwencja stopera rywali.

Raz lewą, raz prawą stroną atakują gospodarze, jednak groźne wrzutki dobrze wybijają defensorzy The Gunners.

6. minuta spotkania i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Özil podaje do Alexisa Sancheza, Chilijczyk zagrywa idealną piłkę do Danny'ego Welbecka - Anglik pięknie się uwolnił, zwiódł bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce pustej już bramki. 0-1!

Kolejna dobra szansa dla Arsenalu. W doskonałej sytuacji znalazł się Alex Iwobi po błędzie rywala, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Świetne tempo dzisiejszego meczu. Akcje toczą się spod jednej bramki pod drugą. Dobra wrzutka Lennona w pole karne The Gunners, ale pewnie interweniuje Gabriel Paulista.

Doskonała akcja Kanonierów. Zawodnicy Arsenalu wymienili kilka ciekawych podań z pierwszej piłki, dzięki czemu Mesut znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym rywala, ale strzał Niemca zblokowany. The Gunners wznowią z rzutu rożnego.

Groźna sytuacja pod polem karnym Arsenalu. Strzał Besicia zza pola karnego w prawy dolny róg bramki, ale na raty broni David Ospina.

Złe przyjęcie Elneny'ego w 27. minucie zapoczątkowało szansę na kontratak ekipy Evertonu. Barkley podaje w pole karne, ale po raz kolejny niezłą interwencją popisał się Paulista.

Duża przewaga Arsenalu. Goście często goszczą pod polem karnym Evertonu. Każda próba kontrataku gospodarzy kończy się przejęciem piłki przez defensorów The Gunners.

33. minuta - tym razem dobry kontratak przeprowadzony przez Alexa Iwobiego. Młody Anglik rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do Mesuta Özila. Niemiec podaje do Alexisa, a ten pada w polu karnym. Jednak Mark Clattenburg nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gramy dalej.

41. minuta i jest kolejne trafienie dla ekipy The Gunners! Piękne, długie podanie od Bellerina do Alexa Iwobiego. Nigeryjczyk znalazł się przed doskonałą szansą i pewnie pokonał Roblesa mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę później dobra szansa dla Evertonu. Aaron Lennon huknął jak z armaty zza pola karnego, ale strzał Anglika niecelny.

Następne okazje dla podopiecznych Wengera. Najpierw Danny Welbeck czystym wślizgiem został powstrzymany przez stoperów gospodarzy w polu karnym, a potem niecelny strzał Alexa Iwobiego.

Sędzia doliczył jedną minutę, a po jej upłynięciu zakończył pierwszą połowę. 0-2 dla Arsenalu.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zmiany w przerwie dokonał Roberto Martinez. Stones w miejsce Besicia.

Już na początku drugiej połowy mamy kolejne groźne szanse z obu stron. Szybkie tempo panujące w tym spotkaniu z pewnością może się podobać.

Delikatna przewaga Evertonu. Dużo wrzutek w pole karne Arsenalu, ale w dalszym ciągu dobrze dysponowana jest dziś defensywa The Gunners.

Pierwszy błąd obrony Kanonierów mógł okazać się fatalny w skutkach. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina, który w starciu z Lukaku nabawił się lekkiego urazu. Kolumbijczyk leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna.

Szansa The Toffees z rzutu rożnego. David Ospina zostaje w bramce, ale Jagielka przenosi piłkę nad poprzeczką.

Kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne The Gunners. Piłka trafia pod nogi Cleverleya. Anglik posyła potężną bombę, ale Gabriel staje na linii strzału i wybija piłkę na aut.

Na zmiany decydują się obaj menedżerowie. W ekipie Evertonu w miejsce Barleya wszedł Delofeu, a w Arsenalu za Özila i Welbecka weszli Gibbs i Giroud.

Przewaga Evertonu. The Toffees upatrują swoje szanse w dośrodkowaniach w pole karne, ale wynik pozostaje bez zmian.

Strzał Oliviera Girouda z dużej odległości broni golkiper rywali. Mamy rzut rożny dla gości, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje faul popełniony przez francuskiego napastnika. Grę wznowi Robles.

84. minuta - na ostatnią zmianę w tym meczu zdecydował się Arsene Wenger. Chambers znalazł się na placu gry, a zastąpił on Alexa Iwobiego.

87. minuta i mamy pierwszy celny strzał Evertonu w tym spotkaniu. Centra w pole karne do Lukaku. Belg skacze i uderza piłkę głową, ale David Ospina bez większego problemu chwyta tę piłkę.

Mija pięć minut doliczonego czasu gry, więc Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. 0-2 dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.03.2016, 16:22

Czy gdzieś tansmitują mecz Gasquet-Berdych lub Zeballos-Goffin?

Hubertus888 komentarzy: 367426.03.2016, 14:26

Lavazza*

Hubertus888 komentarzy: 367426.03.2016, 14:25

kanapka

Lacazza najlepsza kawa. Tylko nue pomyl z Lavezzi :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.03.2016, 13:58

Ciekawe czy przyjdzie ktokolwiek procz Xhaki :D

ZielonyLisc komentarzy: 2020226.03.2016, 13:58

Nowy njus

pierre_afc komentarzy: 1207126.03.2016, 13:56

GK: Cech, Szczęsny
Obrona: Bellerin, Jenkinson, Koscielny, Gabriel, Per, Koulibaly/Manolas (ktoś w ten deseń), Gibbs, Monreal
Pomoc: Coquelin, Elneny, Ramsey, Wilshere, Xhaka, Ozyakup/Tolisso, Toral, Cazorla, Ozil
Skrzydła: Campbell, Welbeck, Sanchez, Iwobi
Atak: Ibra, Giroud

Liczba zawodników: 22/23 + 2/3 zawodników jako U21 (Bellerin, Iwobi i opcjonalnie Gnabry)
HG: Szczęsny, Jenkinson, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Ramsey, Welbeck + Ozyakup (gdyby przyszedł zamiast Tolisso), a jak nie Turek to zawsze można dać jako HG Torala (bo zawodnik nie może być traktowany jednocześnie jako U21 i HG)

DavidSilva21 komentarzy: 337926.03.2016, 13:52

Costa puszczał oczko do PSG, a Inni też by poszli gdzieś do innego klubu jak 'wielki piłkarz' Ramires.

DavidSilva21 komentarzy: 337926.03.2016, 13:50

Gwiazdorzą strasznie, może Courtois chce razem z Hazardem iść do Realu. Edenem się już od dawna interesują, ostatnio pojawiło się zainteresowanie Bramkarzem i Mu chyba odwaliło. Chelsea zrobiła z siebie klub najemników za duży hajs i teraz jak nie ma wyników + słaby styl gry to nie ma komu zostać.

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11726.03.2016, 13:46

Chelsea może się przejechać. Odszedł Cech, a teraz Courtois nie wie czy zostanie.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 726.03.2016, 13:46

Jak jest wedlug was najlepsza kawa?

pierre_afc komentarzy: 1207126.03.2016, 13:45

@thide - W sumie racja. Póki za Theo można ładną kasę zgarnąć to warto się go pozbyć, ponadto przy Zlatanie to Welbz miałby szansę tylko na PS grać :)

Doktor komentarzy: 770626.03.2016, 13:44

Wymarzona kadra na przyszły sezon?

Bramkarze: Cech, Szczęsny/Ospina, Martinez
Obrońcy: Bellerin, Chambers, Koscielny, ?, Gabriel, Monreal, Gibbs (no nie lubię go, ale jak ktoś za niego, to jakiś no name)
Pomocnicy: Coquelin, Elneny, Cazorla, Xhaka (?), Ramsey, Ozil
Skrzydłowi: Iwobi, Sanchez, Campbell, ?, Chambo (wypożyczenie?)
Napastnicy: Giroud, Welbeck, ?

Doktor komentarzy: 770626.03.2016, 13:42

Z całym szacunkiem do Courtoisa, ale zachowuje się jak dzieciak. Fabregas, Diego Costa, Hazard, Matić czy Willian, to są grajkowie o ponadprzeciętnych umiejętnościach.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.03.2016, 13:42

dopisz out Walcott

Doktor komentarzy: 770626.03.2016, 13:41

Trzeba odmładzać kadrę, wymarzone lato? Xhaka, Lukaku, Mahrez + jakiś środkowy obrońca.

Cech - Bellerin, ?, Koscielny, Monreal - Coquelin, ?, Ozil, Sanchez, ? - ?

Tak to na ten moment wygląda, a fajnie byłoby, gdyby przyszli zawodnicy stosunkowo młodzi, a taka jest wymieniona wyżej trójka na początku wiadomości. Tylko to wymaga ogromnego nakładu pieniędzy, ta trójka to pewnie koszt ze 130 mln funtów. Stać Arsenal? Chyba tak. Ale nie Wengera.

DavidSilva21 komentarzy: 337926.03.2016, 13:40

Thibaut Courtois nie wyklucza, że w najbliższym oknie zmieni klub. Na razie bramkarz Chelsea cieszy się z treningów z reprezentacją Belgii, które jego zdaniem stoją na wyższym poziomie, niż te w klubie.

Chelsea ma bardzo słaby sezon. Mistrzowie Anglii na osiem kolejek przed końcem zajmują dopiero dziesiąte miejsce w tabeli Premier League. Bardzo wątpliwe, żeby awansowali do kolejnej edycji europejskich pucharów.

- Nie wiem, czy zostanę w Chelsea na kolejny sezon. Mam jeszcze trzyletni kontrakt, ale muszę poczekać na to, czego chce Chelsea - mówi Courtois.

- Ten sezon mnie zmienił. Dotychczas każdego roku wygrywałem jakieś trofeum. Mam nadzieję, że następne rozgrywki będą lepsze - nie ukrywa 23-letni bramkarz.

Courtois twierdzi, że na treningach reprezentacji Belgii jest wyższy poziom, niż na zajęciach w Chelsea.

- W kadrze grają tylko piłkarze światowej klasy. W Chelsea nie, są też zawodnicy z mniejszymi umiejętnościami, a poza tym często trenujemy z młodzieżą - kończy reprezentant Belgii.

Ale wbił szpilę na końcu xD Zaczyna się uciekanie szczurków z tonącego statku, najpierw Hazard teraz On :p

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52426.03.2016, 13:38

Gozdzik
Rozczarowanie? Myślę, że złość i inne negatywne emocje będą motywem przewodnim tutaj i nie tylko.

Hubertus888 komentarzy: 367426.03.2016, 13:38

Simpllemann

Trudno się nie zgodzić, jednak ja podaje realne transfery w przeciwieństwie do innych.

pierre_afc komentarzy: 1207126.03.2016, 13:37

Umtiti to kozak i będzie czołowym CB na Świecie w najbliższej przyszłości jednak chłopak jest mały jak na środkowego obrońcę. Przy nim musi grać ktoś większy niż Koscielny, powiedziałbym że przy Umtitim to drugi obrońca musi mieć te 190 cm.

Ja z chęcią widziałbym latem takie roszady:

In: Szczęsny, Jenkinson, Koulibaly (bądź o podobnych walorach CB - wysoki i szybki), Xhaka, Ozyakup/Tolisso, Toral, Ibrahimović

Out: Ospina, Chambers (wypożyczenie, dogadać się z klubem żeby grał na CB), Arteta, Flamini, Rosicky, Oxlade (wypożyczenie)

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2226.03.2016, 13:37

simpllemann
A z początkiem września pozostanie jedynie rozczarowanie.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52426.03.2016, 13:31

Niezły koncert życzeń w Waszym wykonaniu.

Hubertus888 komentarzy: 367426.03.2016, 13:28

DavidSilva21

N'Koulou jest za darmo w lato.

Laporte ma poważną kontuzje pewnie nikt go nie kupi w lato. A zdrowy i tak do nas by nie trafił.

DavidSilva21 komentarzy: 337926.03.2016, 13:21

Ja chciałem wcześniej u Nas N'koulou, ale teraz to nawet nie wiem w jakiej jest formie.

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11726.03.2016, 13:19

Umtiti, Laporte, Hoewedes w pierwszej kolejności bym chciał. Niestety to nie koncert życzeń.
W sumie i tak nie ważne kto przyjdzie to najważniejsza pozycja w klubie dalej będzie słabo obsadzona.

Sparku komentarzy: 340226.03.2016, 13:18

wojt3q
lepiej placimy :P

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2226.03.2016, 13:05

Tylko po co nam napastnik? Przecież mamy niezawodnego i bramkostrzelnego Walcotta i zmiennika klasy światowej Oliviera.
Mowiac poważnie, byłem wielkim fanem Theo, ale ostatnimi występami skutecznie mnie zraził do siebie.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 126.03.2016, 12:58

Fabs

Nie był za słaby, tylko Wenger pożałował chyba dodatkowych 2 mln.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 326.03.2016, 12:53

a Manolas mial przyjsc do Arsenalu, ale chyba byl za slaby dla Wengera.

kefas komentarzy: 3526.03.2016, 12:49

Mustafi, Manolas, José Giménez, de Vrij,
Bartra, Tah

aguero10 komentarzy: 852326.03.2016, 12:47

Hummels numero uno na CB .Nowoczesny obrońca który świetnie czyta grę i do tego dobrze rozgrywa pile.

Jesli chodzi o młodego to tylko Stones.Przypomina mi Adamsa .

@Kanonier204
Nie stać nas, za dużo wydatków na raz się zebrało na najbliższe okienko.

@Kyrtap
Tylko Manolas. Teraz się taka bestia z niego zrobiła, że szok. Nieprawdopodobnie szybki, a przy tym silny i wysoki, a do tego ma tylko 24 lata.
Według mnie bezkonkurencyjny numer 1 na CB w tym okienku.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.03.2016, 12:37

Moze kogos z Juve - /Barzagli/Rugani lub z Athletic Laporte.

Sparku
Właśnie chodzi o to, że dla Arsenalu on nie ma prawa być drogi. Jeżeli chcemy coś w końcu osiągnąć to trzeba wyłożyć duży pieniądz. Wszystko jest możliwe.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 126.03.2016, 12:33

A kogo byście widzieli na środek obrony?

Sparku komentarzy: 340226.03.2016, 12:31

ZielonyLisc
Drogi, duza konkurencja, zawodnik sympatyzuje z Realem... to okresla nasze szanse jako bardzo nikle zeby nie napisac zadne na pozyskaine tego zawodnika
Nasz rosjanin to jakis znajomy wlasciciela wielkich akcji w Evertonie wiec moze by sie jakos dogadali :)

FabsFAN
Akurat Mitro sporo ludzi chcialo. Stawialem ze max 10 bramek MOZE strzeli w lidze ale coz. Wariat sie zrobil ;p

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 126.03.2016, 12:29

Tak w ogóle jestem ciekaw, co teraz niektórzy powiedzieli by o Higuainie, którego tak mnóstwo osób tutaj wyśmiewało :)

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 326.03.2016, 12:28