Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0

Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0 17.01.2016, 18:17, bojowy schabowy 3222 komentarzy

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell, Oxlade-Chamberlain, Walcott – Giroud.

Ławka rezerwowych: Ospina, Chambers, Gabriel, Gibbs, Elneny, Arteta, Iwobi.

Stoke: Butland - Pieters, Wollscheid, Shawcross, Johnson - Whelan, Affelay - Walters, Bojan, Arnautovic - Joselu.

Ławka rezerwowych: Haugaard, Muniesa, Odemwingie, van Ginkel, Adam, Diouf, Crouch.

Pierwsza odsłona spotkania wyglądała tak jak większość kibiców Arsenalu oraz Stoke sobie ją wyobrażała. Obie drużyny wyszły na to spotkanie bardzo skoncentrowane. Wenger oraz Hughes zdają sobie sprawę z tego, że jeden błąd w defensywie może zwiastować katastrofalne skutki. Kanonierzy o dziwo nie wyszli na boisko z podkulonym ogonem, jak to w przeszłości miało miejsce. Stawili czoła rywalom, którzy słyną z brutalnej gry. Druga połowa była bardzo wyrównana, swoje okazje mięli gospodarze jak i goście, ale bramkarze dzisiaj byli pierwszoplanowymi postaciami meczu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem dzięki ich zasłudze.

Początkowe minuty meczu nie przyniosły wielu emocji. Gra obu zespołów była bardzo fizyczna, byliśmy świadkami walki w środku pola.

19 minuta - pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, Affelay dostał piłkę przed polem karnym rywala i uderzył, jednak jego strzał przeleciał obok bramki.

21 minuta - wyśmienita sytuacja Girouda, Francuz otrzymał idealne podanie i stanął oko w oko z Butlandem. Napastnik uderzył fatalnie, piłka poleciała prosto w bramkarza gospodarzy.

27 minuta - z zamieszania pod polem karnym rywala skorzystać mogli najpierw Giroud, a następnie Ramsey, ale ich strzały zostały zablokowane.

29 minuta - Oxlade-Chamberlain, bardzo aktywny w tym spotkaniu, oddał piekielnie mocny strzał, który zmierzał w okienko bramki Butlanda. Angielski bramkarz popisał się fantastyczną obroną i sparował piłkę na rzut rożny.

30 minuta - Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym rywala dostał Ox, postanowił ponownie uderzyć, ale jego strzał odbił się od Koscielnego, po czym piłka opuściła boisko.

33 minuta - wielkie szczęscie Arsenalu, Johnson wykonał rajd prawym skrzydłem, zagrał piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze od Monreala. Arnautovic minął się z piłką, zmylony jej kontaktem z obrońcą. Sędzia odgwizdał w tej akcji, spalonego. Austriak był na spalonym.

Do końca pierwszej połowy nie działo się nic godnego uwagi, gracze obu ekip skupili się na kopaniu po kostkach i nie zobaczyliśmy już ciekawych sytuacji.

46 minuta - po rzucie rożnym wykonanym przez Ramseya, do piłki doszedł Giroud, oddał celny strzał przy słupku. Butland był dzisiaj w niesamowitej formie i po cudownej paradzie sparował piłkę poza boisko.

Flamini nie przebiera w środkach, postanowił odpłacić graczom Stoke pięknym za nadobne i dwukrotnie faulował rywali.

Dwie kontrowersyjne sytuacje w polu karnym Stoke, najpierw Giroud był ciągnięty za koszulkę i upadł. Minutę później w podobny sposób zatrzymywany był Walcott.

56 minuta - Cech popisuje się fantastyczną paradą po strzale Joselu, sparował piłkę w bok. Do futbolówki dobiegł Bojan, ale Cech ponownie zablokował strzał. Świetny występ czeskiego golkipera.

Zmiana w Stoke, za Bojana wbiegł na boisko Diouf.

Joselu nie daje wytchnienia Cechowi, oddał strzał z dystansu, który odbił bramkarz.

Zmiana w Arsenalu, boisko opuszcza Walcott, w jego miejsce wchodzi Iwobi. To nie był najlepszy występ Anglika.

Wejście młodego Nigeryjczyka ożywiło grę Kanonierów przez 10 minut, Arsenal nie opuszczał połowy rywala. Jednak zawodnicy nie potrafili wykorzystać tej przewagi.

Podwójna zmiana w Stoke, Arnautović oraz Affelay schodzą z boiska. Na placu boju meldują się Adam z Van Ginkelem.

Końcówka należała do gospodarzy. Kilkukrotnie zagrażali oni bramce Cecha, jednak czeski golkiper był dzisiaj fantastyczny i nie dał sobie wpuścić bramki. Kolejny raz zatrzymał Joselu, który po rzucie rożnym próbował wbić piłkę do bramki.

Zmiana na zdobycie czasu, boisko opuścił aktywny Oxlade-Chamberlain, a w jego miejsce wszedł Chambers.

Po wejściu Chambersa do końca spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to dobry wynik dla Arsenalu.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: bojowy schabowy źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676921.01.2016, 14:12

Co do Alexisa to oczywiście, że Wenger kręć.Chilijczyk pewnie mial albo troche poważniejszy problem, albo jego uraz sie przedłużal tak, że sam Arsene nie wiedział kiedy wróci i dlatego takie bajki wymyslal

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.01.2016, 14:09

W lidze chińskiej jakie pieniądze :D ceny jak w premier league

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.01.2016, 14:09

Polskie media donosza, ze pilkarz Cracovii Denis Rakels nie zjawil sie na pierwszym treningu po przerwie mimo, ze nie dostał od klubu zgody. i najprawdopodobniej szuka sobie nowego klubu. Hehe.

Mihex komentarzy: 2360421.01.2016, 14:07

Przepraszam za doubla. Mam w myszce opcję podwójnego kliknięcia i czasem nieświadomie ją włączam :C

kamilo_oo komentarzy: 2356721.01.2016, 14:05

Brazylijczyk Elkeson stał się w tym momencie najdroższym zawodnikiem zimowego okienka transferowego . Shanghai SIPG zapłacił Guangzhou Evegrande ok.18 mln euro

Mihex komentarzy: 2360421.01.2016, 14:01

Z tym transferem to tak trochę wypaliłem z żartu, choć coś czuję, że plotek zacznie się pojawiać coraz więcej. Klub pewnie będzie chciał wyjść z inicjatywą przedłużenia kontraktu, więc menadżer będzie chciał podbić stawkę.

michalm1 komentarzy: 702021.01.2016, 13:56

Mihex

Jeszcze to zapomniałem :)

22.12

O Alexisie...
Myślę, że wróci on do gry 10 stycznia. W okresie świąt nie możecie na niego liczyć.

michalm1 komentarzy: 702021.01.2016, 13:50

Mihex

oczywiście że kombinują z Alexisem wystarczy spojrzeć w archiwum.

23.12

O tym, czy Alexis i Mikel są blisko powrotu...
Tak.

30.12

Kto może powrócić do kadry…
Możliwe, że na to spotkanie powróci Flamini. Dla Alexisa jest jeszcze za wcześnie, a jego powrót być może nastąpi w meczu z Sunderlandem.

07.01

O Alexisie…
Zła informacja z ostatniego tygodnia dotyczy właśnie Alexisa, gdyż nie jest on jeszcze w pełni gotowy. Jest to ścięgno podkolanowe, więc ze względów ostrożności lepiej poczekać jeszcze kilka dni. Z Alexisem jest już nieźle, ale jeszcze za wcześnie na grę.

11.01

Alexis jest już bliski powrotu. Myślę, że będzie dostępny na mecz ze Stoke. On zawsze chce grać, nawet jak jest kontuzjowany, ale musimy być ostrożni. Z urazami mięśniowymi nigdy nie wiadomo, jak duże jest ryzyko. Patrząc na niego na treningu, widać, że jest już bardzo blisko.

15.01

Szanse Alexisa na występ są na poziomie 60%. Jest już zdrowy i ciężko trenuje, mamy jeszcze dwa dni, żeby podjąć decyzję.

Dzisiaj

Najbliższe dni będą dla niego decydujące, jednak myślę, że tym razem uda mu się zagrać. Alexis nie grał od bardzo dawna i jest ryzyko nawrotu kontuzji jeśli wróci zbyt wcześnie. Testy medyczne lub trening nie oddadzą intensywności tak wielkiego meczu, jaki nas czeka. Musimy być pewni, że ryzyko nawrotu kontuzji jest minimalne. Jesteśmy jednak dobrej myśli po tym, co pokazuje w tym tygodniu na treningach.

Wenger robi was w chu** wszystkich, jak ktoś jest inteligentny to wie, że Arsene kręci, więc oficjalnie : Jesteś inteligentny :)

Trequartista komentarzy: 536621.01.2016, 13:48

Mihex
Też uważam, że Cazorla jest lepszy od Ramseya, ale jeśli są jednocześnie zdrowi, to musimy oglądać Ramseya na boku.
Co do Sancheza, to nie wydaje mi się, żeby to było coś groźniejszego, a żaden transfer nie sklonilby Alexisa do przerwy w piłce

Mihex

bobslej22 komentarzy: 836221.01.2016, 13:46

Mihex >>> Nikt nic nie kombinuje. Wenger z Alexisem obchodzi się jak z jajkiem . Wiedział że jak będzie na ławce to przyjdzie do niego i Mu powie że chce grać :) Nie chciał ryzykowac na rzeźników. Fakt jeżeli Alexisa nie będzie na ławce z Chelsea to zaczne też shizować na temat jakiegoś spisku.

Mihex komentarzy: 2360421.01.2016, 13:44

Z tym najlepszym składem po meczu z Chelsea bym się wstrzymał. Dalej będzie brakowało Cazorli, a do tego coś mi się wydaje, że z tym Alexisem coś kręcą. Albo ukrywają, że uraz Alexisa jest poważniejszy niż mówią, albo zasłona dymna, bo ktoś coś kombinuje (kontrakt lub transfer)

mallen komentarzy: 2123921.01.2016, 13:43

Dziwne drugi raz dodało mi podwójnie komentarz...

Chyba, że sprawdzi się nasza reguła, że jak ktoś wraca to ktoś musi wypaść... :/

bobslej22 komentarzy: 836221.01.2016, 13:36

Trequartista>>> Na to wygląda a i tak jesteśmy na pierwszym miejscu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.01.2016, 13:35

Wszystko lepsze niz Liege. No chyba ze sie jest na tyle cymbalem zeby dolaczyc do tej holoty.

Juz lepiej zrobil ten mlodziak z Liverpoolu i poszedl do Sint-Truiden.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 521.01.2016, 13:33

Kompleks Realu. Casillas jest wychowankiem i bronił świetnie, więc Barca także musiała mieć "swojego" człowieka w bramce nie patrząc na to, jaki był przeciętny.

Qarol komentarzy: 1450221.01.2016, 13:29

Bo to średni bramkarz. Chyba nikt nie rozumie, dlaczego tyle czasu trzymał miejsce w Barcelonie.

Trequartista komentarzy: 536621.01.2016, 13:28

Czyli po meczu z Chelsea będziemy mieli dostępną najlepszą jedenastkę po raz pierwszy od listopada(?)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.01.2016, 13:20

mistique
Problemem moze okazac sie kasa. Jesli Valdes sporo zarabia to Standard sie nie zgodzi mysle.

AlexVanPersie
myslisz, ze to ox blokuje te transfery? Moim zdaniem pieniadze, ktorych Wenger nie chce wydawac. Musi byc bardzo duza promocja, zeby zdecydowal sie na kupno klasowej swiaty zawodnika

AlexVanPersie komentarzy: 806421.01.2016, 13:02

Teixeira, Reuss, Griezman, Draxler - kogo jeszcze zablokuje Ox?

Z Oxem powinno być jak ze Szczęsnym, czyli koniec promocji, wywalcz sobie miejsce i reputacje w innym klubie. I wtedy możesz wracać.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.01.2016, 13:01

mistique
Dokladnie. Jest nawet artykul na devilpage. Ja to znalazlem na stronie Jupiler League ;)

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.01.2016, 13:00

Kanonier

Viki Valdes?

Novazzy komentarzy: 351021.01.2016, 12:54

A co słychać u Wilshere'a ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.01.2016, 12:52

No prosze. Valdes moze byc wypozyczony do Standardu Liege.

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.01.2016, 12:52

Nieee.On to nie jest arsenalfcfan.Andrew go przebija potężnie jesli chodzi o bezsensowny spam nt. transferów

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190921.01.2016, 12:51

A jak sie dostanie tutaj bana, to mozna zalozyc kolejne konto z jednego komputera?

bobslej22 komentarzy: 836221.01.2016, 12:50

A statystyki Simpllmana są mega. Prosisz , masz.

bobslej22 komentarzy: 836221.01.2016, 12:48

Ja i tak obstawiam że andrew to arsenalafcfan . Jego posty są bardzo podobne. Do tego z dużą częstotliwością pisze o transferach . No i te żale na temat braku transferów do Arsenalu. Jedyne czego mi brakuje to hejt na Wengera bo u tego drugiego co post był Wenger Out. Pewnie się mylę a może to jego brat :) Andrew nie gniewaj się tak zebrało mi się na wspomnienia bo użytkownik arsenalafcfan ( chyba tak to było ) to był wyjątkowy okaz.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234721.01.2016, 12:43

Mi w naszym zespole najbardziej imponuja Coq i Nacho, typowe walczaki, nie odpuszczaja, a przy tym trzymaja wysoki poziom.

andrew zaraz zdetronizuje simpllemanna w kategorii statystyki

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190921.01.2016, 12:36

Wydawalo sie, ze w Liverpoolu bedzie nadmiar swietnych napastnikow, a tymczasem Klopp na ataku wystawia Firmino

bobslej22 komentarzy: 836221.01.2016, 12:34

andrew1707 >>> Czuje że jak dojdzie do transferu Teixeiry to zejdziesz na zawał. Człowieku przestań się tak jarać . Pamiętaj że to że klasowy zawdonik przechodzi do innego zespołu to nie wszystko. Liverpoolu On nie zbawi. Tam potrzeba wzmocnień na innych pozycjach. Dziwie się że Klopp nie stawia na Benteke . Jedno wiem na pewno Wenger by dawał Mu więcej szans. A tak pewnie Benteke w lecie będzie chciał odejść.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190921.01.2016, 12:29

Z Alexisem to jeszcze nie ma tragedii, niektorym to kontuzje sie przeciagaja po pare miesiecy, a jemu raptem pare tygodni

Doktor komentarzy: 770621.01.2016, 12:24

Alexis będzie dostępny pod koniec grudnia... Ta. Trzy tygodnie trwają dwa miesiące, a dalej nic nie wiadomo. Miał być dostępny dwa tygodnie temu, tydzień temu to już ławka 100%, a teraz znów wszyscy wątpią.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29721.01.2016, 12:14

Redzik

Na Welbza licze najbardziej :P Ale Coq to oczywiście priorytet.

andrew1707 komentarzy: 207221.01.2016, 12:06

Willian i Douglas Costa oraz Fernandinho pokazali, że są świetnymi zawodnikami przechodzili za duże pieniądze z Szachtara ale warto było.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9221.01.2016, 12:06