Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0

Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0 17.01.2016, 18:17, bojowy schabowy 3222 komentarzy

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell, Oxlade-Chamberlain, Walcott – Giroud.

Ławka rezerwowych: Ospina, Chambers, Gabriel, Gibbs, Elneny, Arteta, Iwobi.

Stoke: Butland - Pieters, Wollscheid, Shawcross, Johnson - Whelan, Affelay - Walters, Bojan, Arnautovic - Joselu.

Ławka rezerwowych: Haugaard, Muniesa, Odemwingie, van Ginkel, Adam, Diouf, Crouch.

Pierwsza odsłona spotkania wyglądała tak jak większość kibiców Arsenalu oraz Stoke sobie ją wyobrażała. Obie drużyny wyszły na to spotkanie bardzo skoncentrowane. Wenger oraz Hughes zdają sobie sprawę z tego, że jeden błąd w defensywie może zwiastować katastrofalne skutki. Kanonierzy o dziwo nie wyszli na boisko z podkulonym ogonem, jak to w przeszłości miało miejsce. Stawili czoła rywalom, którzy słyną z brutalnej gry. Druga połowa była bardzo wyrównana, swoje okazje mięli gospodarze jak i goście, ale bramkarze dzisiaj byli pierwszoplanowymi postaciami meczu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem dzięki ich zasłudze.

Początkowe minuty meczu nie przyniosły wielu emocji. Gra obu zespołów była bardzo fizyczna, byliśmy świadkami walki w środku pola.

19 minuta - pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, Affelay dostał piłkę przed polem karnym rywala i uderzył, jednak jego strzał przeleciał obok bramki.

21 minuta - wyśmienita sytuacja Girouda, Francuz otrzymał idealne podanie i stanął oko w oko z Butlandem. Napastnik uderzył fatalnie, piłka poleciała prosto w bramkarza gospodarzy.

27 minuta - z zamieszania pod polem karnym rywala skorzystać mogli najpierw Giroud, a następnie Ramsey, ale ich strzały zostały zablokowane.

29 minuta - Oxlade-Chamberlain, bardzo aktywny w tym spotkaniu, oddał piekielnie mocny strzał, który zmierzał w okienko bramki Butlanda. Angielski bramkarz popisał się fantastyczną obroną i sparował piłkę na rzut rożny.

30 minuta - Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym rywala dostał Ox, postanowił ponownie uderzyć, ale jego strzał odbił się od Koscielnego, po czym piłka opuściła boisko.

33 minuta - wielkie szczęscie Arsenalu, Johnson wykonał rajd prawym skrzydłem, zagrał piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze od Monreala. Arnautovic minął się z piłką, zmylony jej kontaktem z obrońcą. Sędzia odgwizdał w tej akcji, spalonego. Austriak był na spalonym.

Do końca pierwszej połowy nie działo się nic godnego uwagi, gracze obu ekip skupili się na kopaniu po kostkach i nie zobaczyliśmy już ciekawych sytuacji.

46 minuta - po rzucie rożnym wykonanym przez Ramseya, do piłki doszedł Giroud, oddał celny strzał przy słupku. Butland był dzisiaj w niesamowitej formie i po cudownej paradzie sparował piłkę poza boisko.

Flamini nie przebiera w środkach, postanowił odpłacić graczom Stoke pięknym za nadobne i dwukrotnie faulował rywali.

Dwie kontrowersyjne sytuacje w polu karnym Stoke, najpierw Giroud był ciągnięty za koszulkę i upadł. Minutę później w podobny sposób zatrzymywany był Walcott.

56 minuta - Cech popisuje się fantastyczną paradą po strzale Joselu, sparował piłkę w bok. Do futbolówki dobiegł Bojan, ale Cech ponownie zablokował strzał. Świetny występ czeskiego golkipera.

Zmiana w Stoke, za Bojana wbiegł na boisko Diouf.

Joselu nie daje wytchnienia Cechowi, oddał strzał z dystansu, który odbił bramkarz.

Zmiana w Arsenalu, boisko opuszcza Walcott, w jego miejsce wchodzi Iwobi. To nie był najlepszy występ Anglika.

Wejście młodego Nigeryjczyka ożywiło grę Kanonierów przez 10 minut, Arsenal nie opuszczał połowy rywala. Jednak zawodnicy nie potrafili wykorzystać tej przewagi.

Podwójna zmiana w Stoke, Arnautović oraz Affelay schodzą z boiska. Na placu boju meldują się Adam z Van Ginkelem.

Końcówka należała do gospodarzy. Kilkukrotnie zagrażali oni bramce Cecha, jednak czeski golkiper był dzisiaj fantastyczny i nie dał sobie wpuścić bramki. Kolejny raz zatrzymał Joselu, który po rzucie rożnym próbował wbić piłkę do bramki.

Zmiana na zdobycie czasu, boisko opuścił aktywny Oxlade-Chamberlain, a w jego miejsce wszedł Chambers.

Po wejściu Chambersa do końca spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to dobry wynik dla Arsenalu.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: bojowy schabowy źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.01.2016, 17:02

Przecież on jeszcze wróci.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.01.2016, 17:01

Doktor

Jesteś bardzo daleki od prawdy. Teraz nie mogę się z tobą zgodzić. Poniosłeś przez to jakieś konsekwencje? Jeśli nadal się nie zgadzasz to jestem zainteresowany na jakiej podstawie to napisałeś.

Maciek

Z ciekawości: Co byś zrobił, gdyby na ulicy facet zaczepił cię i wyzwał od kretyna? Prawdopodobnie wymierzyłbyś sprawiedliwość, bo nie tolerowałbyś takiego zachowania. My też nie tolerujemy, więc zostały wyciągnięte konsekwencje.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 521.01.2016, 17:00

@ erykgunner:

Nie o to chodzi. Niebieski kolega dostał bana 5/5 za jedno obraźliwe słowo co jest nadzwyczaj śmieszne. Dopiero potem wykryto, że miał MC.

Fanatic komentarzy: 599221.01.2016, 16:59

I dobrze, że dostał bana ten prowokator. Klubik romka jest słaby w tym sezonie i nie ma sensu podważać tego faktu.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190921.01.2016, 16:58

Ja wiem, ale nie rozumiem dlaczego niektorzy za nim tak placza i zasypuja Dancera dziwnymi pytaniami. Bylo minelo, dostal bana to dostal, nawet lepiej, bo moim zdaniem byl zwyklym prowokatorem

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29721.01.2016, 16:56

Gunners

To nie chodzi o to, że był fanem Chelsea.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190921.01.2016, 16:56

Ale zastanowcie sie, czy na tej stronie pitrzebni sa fani chelsea wypisujacy jakies glupoty?

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161721.01.2016, 16:55

@Maciek

Multikonto to wystarczający powód do bana. Jak dołożysz do tego obrażanie, to nie ma się nad czym zastanawiać.

Jaki masz z tym problem?

Doktor komentarzy: 770621.01.2016, 16:49

@Maciek

To już chyba nie była pierwsza osoba, która nie zgodziła się w czymś z Dancerem i poniosła konsekwencje.

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.01.2016, 16:46

Maciek daj juz spokój Dancerowi :P

Doktor komentarzy: 770621.01.2016, 16:44

Uważam, iż Sturridge to jest jedyny Anglik od czasu światłości Gerrarda, Rooneya oraz Lamparda, który osiągnął najwyższy poziom. Szkoda, że na bardzo krótko... kontuzje.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190921.01.2016, 16:43

Prosisz sie o bana :-)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190921.01.2016, 16:41

Czyli jego klub naciska na transfer do nas? Nie trzeba sie bylo tak spieszyc z Elnenym to bysmy mogli go kupic. A w takiejsytuacji to Wenger go nie kupi

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190921.01.2016, 16:40

Wenger to mowi, ze kazdym sie interesowal. Ibra, Messi itd

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.01.2016, 16:39

Gunnerrsaurus, na razie to oni nam wciskają jednego z najlepszych DMF/CMFów dostępnych na rynku, ale Wenger dzielnie się broni zatykając uszy i chowając kasę w skarpetach.

mallen komentarzy: 2123921.01.2016, 16:38

Elneny pewnie debiut w FA CUP zaliczy.
Może COQ tam wejdzie na końcówkę meczu.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.01.2016, 16:38

Sturridge? Obok Jacka i Sterlinga najzdolniejszy zawodnik Anglików. Szkoda, że tak samo obok Jacka najbardziej podatny na kontuzje.

Coś z tymi Anglikami jest nie tak. Z czego to może wynikać? Z ich diety w dzieciństwie? przetrenowania w młodym wieku?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.01.2016, 16:38

ziomek1245, wiem, że to były bardziej moje fantazje, ale Wenger mówił w wywiadzie, że obserwował Martiala od najmłodszych lat gdy ten jeszcze grał w Lyonie. Nie składał oferty, bo myślał, że Monaco go nie chce sprzedać...

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29721.01.2016, 16:36

lays

Elneny? Zwariowałeś :D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190921.01.2016, 16:35

Co z tym Xhaka, dzialamy cos w tej sprawie?

ziomek1245 komentarzy: 106721.01.2016, 16:34

pauleta19
Piszesz tak jakby kiedykolwiek Wenger chciał Martiala.

lays
Elneny do FA Cup nie wyjdzie na murawę, chyba że pod koniec meczu.

Mihex komentarzy: 2360421.01.2016, 16:32

Elneny na pewno nie zacznie xD
Jak nic Flam w podstawie. Sanchez też pewnie z ławki.

lays komentarzy: 3987121.01.2016, 16:31

Coq wrocil szybciej niz Jack i Danny..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.01.2016, 16:31

Reporter: "What if Wenger calls and wants you but the number is taken?"
Granit Xhaka: "At Arsenal Coquelin has it."

Reporter: "You already called?"
Xhaka: "Yes, I've spoken to [Coquelin], he would like another number (laughs)."

Ale mam ból dupy. Ostatnio tak mnie bolał mój wewnętrzny Perez jak United Wengerowi ściągnęło Martiala sprzed nosa.

lays komentarzy: 3987121.01.2016, 16:26

Pieknie to wyglada.. Coq, Rosa, Alexis, Ozil, Elneny plus ci co byli, coraz lepiej z kadra

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370021.01.2016, 16:20

Mascherano skazany na rok więzienia za oszustwa podatkowe, jeszcze Messiego niech wsadzą i Suareza do schroniska za pogryzienie, wtedy widzę szanse w dwumeczu :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.01.2016, 16:14

Mauro Zarate ma dzisiaj przyjechać do Fiorentiny w celu przejścia testów medycznych.
Gianluca Di Marzio

Szkoda ;/

Mihex komentarzy: 2360421.01.2016, 15:45

Ze zdjęć z treningu wygląda jakby Alexisowi nic nie dolegało. No, ale to tylko zdjęcia :p

Mihex komentarzy: 2360421.01.2016, 15:41

mallen
Na takie zdjęcia czeka się wiele dni :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.01.2016, 15:38

Express (czyli pewnie sciema no ale) West Ham oferuje 20 mln funtow za Batshuayi'ego.

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.01.2016, 15:36

Ciekawe gdzie by Sturr mial pójść.Za jakieś 25 mln by mógł odejść myślę

mallen komentarzy: 2123921.01.2016, 15:35

Jest i on!

sebastix11 komentarzy: 599821.01.2016, 15:28

ale jaja jak Liverpool chce się pozybyć Sturridge'a, żeby kupić Morate za 60 mln :P masakra to będzie porażka Premier League jeśli taki zawodnik jak Morata ma kosztować 60 mln ;/

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1421.01.2016, 15:25

mallen, miał wrócić do treningów tuż przed dwumeczem z Barcą.

gunner1704 komentarzy: 131921.01.2016, 15:21

Teraz bilety do Londynu tanie, mozna spełniać marzenia:)

mallen komentarzy: 2123921.01.2016, 15:20

Ktoś pamięta jaka była podana początkowo data powrotu COQ?

gunner1704 komentarzy: 131921.01.2016, 15:18

Z Red Membershipem of course:)

gunner1704 komentarzy: 131921.01.2016, 15:17

Dla zainteresowanych, są bilety dostępne na FA cup i na mecz ligowy ze Świętymi, dobra cena ok 35Ł za bilet.
Pozdrawiam

Mihex komentarzy: 2360421.01.2016, 15:12

arsenal.com/match/report/1516/pre/under-21/u-21s-arsenal-v-swansea-city-preview

Coś sporo tych wywiadów z Bielikiem na stronie :p

mallen komentarzy: 2123921.01.2016, 15:01

Oja nie liczyłem, że Coq wróci na Soton, a może mu się uda i wtedy ja zobaczę walczaka na żywo :P

AlexVanPersie komentarzy: 806421.01.2016, 14:45

Gunnerosaurus

Ox blokuje nawet myślenie Papciowi o potencjalnych transferach. Jakby miejsce było wolne, albo Papcio nie naobiecywał tyle AOCowi, to już dawno szukał by mocnego skrzydlaka.

A że jest Chambo to Papcio czasami kimś się zainteresuje, czasami zapyta o cenę itp. I do niczego więcej nie dochodzi, bo przecież jakby kogoś kupił to Ox nie miałby najmniejszej szansy pokazania swojego talentu.

Jednym słowem w "szansie na sukces" od 5 lat Ox próbuje coś zaśpiewać.

andrew1707 komentarzy: 207221.01.2016, 14:44

Bardzo dobrze że wszyscy wracają! niech łapią szybko formę i mam nadzieje, że bez kontuzji bo szczerze
Skład bez Sancheza, Coquelina i Cazorli to nie skład.... a banda piłkarzy która próbuje grać ale brak części z nich umiejętności.
Dobrze że mamy Campbella, Ozila i Ramseya w ofensywie bo źle by to wyglądało.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.01.2016, 14:14

Istnieje szansa, ze Costa sie nie wykuruje na AFC. Szczerze jesli smerfy bez Costy wygrałyby na ES to byłyby to dla mnie ładny szok.