Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal

Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal 21.10.2023, 19:37, Łukasz Wandzel 592 komentarzy

Sportowa sobota w Premier League obfitowała w gole. Nie inaczej było w derbach Londynu między Chelsea a Arsenalem. Oba zespoły podzieliły się punktami, mimo że widmo pierwszej ligowej porażki w sezonie wisiało nad The Gunners przez ponad 70 minut meczu.

Piłkarze Pochettino udanie zaczęli pierwszą i drugą połowę, co przełożyło się na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Przebłyski w ofensywie i dobra organizacja w defensywie nie zwiastowały zaprzepaszczenia takiej przewagi. Jednak w końcówce podopieczni Artety wykorzystali błąd Sancheza, by zdobyć gola kontaktowego, a dzięki wchodzącemu z ławki Trossardowi doprowadzili do wyrównania.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (46' Tomiyasu) – Rice, Jorginho (68' Smith Rowe) – Saka, Odegaard, Martinelli – Jesus (68' Nketiah)

Chelsea: Sanchez – Gusto, Silva, Colwill, Cucurella – Galagher, Caicedo, Enzo – Palmer (84' James), Sterling (84' Madueke), Mudryk (66' Jackson)

Początek derbów należał do Chelsea. Gospodarze kilkukrotnie przedostali się w pole karne Arsenalu, a w jednej z takich sytacji Saliba zagrał piłkę ręką. Po interwencji VAR-u sędzia przerwał grę i podyktował rzut karny. Z 11. metra uderzył Palmer a The Blues rozpoczynali drugi kwadrans meczu z prowadzeniem.

Po otwarciu wyniku drużyna Pochettino oddała piłkę gościom. The Gunners dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz w pierwszej połowie zdołali wywalczyć tylko kilka rzutów rożnych, których nie zamienili na gola. Chelsea dużo lepiej prezentowała z przodu, atakując po przechwytach na własnej połowie. Szczególnie wyróżniał się Palmer. Już w 30. minucie był bliski drugiego trafienia, lecz na szczęście dla Rayi strzelił obok słupka.

Kanonierzy drugą połowę zaczęli jeszcze gorzej niż pierwszą, bo jeszcze szybciej stracili bramkę. W 48. minucie Chelsea przejęła piłkę na połowie boiska, a na lewym skrzydle błysnął Mudryk. Reprezentant Ukrainy prawdopodobnie zamierzał dośrodkowywać, lecz futbolówka wylądowała za kołnierzem golkipera Arsenalu. Raya nie popisał się też parę minut później, gdy zaliczył koszmarne podanie i o mało nie dał się minąć z piłką naciskającemu Palmerowi.

Gospodarze przez długi czas szukali trzeciego gola. Do tego rozgrywali dobry mecz w defensywie, na czele z 39-letnim Thiago Silvą. Jednak w 77. minucie bramkarz po drugiej stronie boiska popełnił fatalny błąd. Sanchez wyszedł do podania i zagrał pod nogi Declana Rice. Anglik celnie uderzył na pustą bramkę, czym dał swojej drużynie gola kontaktowego.

Wydawało się, że Arsenal nie poszedł wystarczająco za ciosem, ale różnice zrobili zmiennicy. W 84. minucie akcja z udziałem Havertza zakończyła się dośrodkowaniem Saki na zamykającego akcję Trossarda, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Chwilę później bliski zaskoczenia i Thiago Silvy, i Sancheza, był Nketiah, lecz futbolówka minęła słupek. W końcówce nikt nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Chelsea FCPremier LeagueRaport kadrowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sWinny komentarzy: 782523.10.2023, 21:51

Trzeba przyznać, że kfc świetnie konstruuje akcję. Pod bramką rywala grają szybko, z pomysłem i z pierwszej piłki.
Coś czego nam często brakuje. My dochodzimy do bramki rywali, każdy wali kółeczko i gramy do tyłu do gk.

Dziadyga komentarzy: 827123.10.2023, 21:41

@Artu napisał: "Trafił Tottenham z transferem Udogie. Szybki , dynamiczny zawodnik"

Wszystkie transfery im siadły w tym sezonie jak do tej pory.

Artu komentarzy: 189523.10.2023, 21:36

Trafił Tottenham z transferem Udogie. Szybki , dynamiczny zawodnik

dan komentarzy: 59523.10.2023, 21:35

@Adamarsenal1: w sumie to dobrze ze zapytał a nie dał Salibie.

technik93 komentarzy: 14623.10.2023, 21:35

Leno odwala kawał roboty w Fulham :)

Adamarsenal1 komentarzy: 316523.10.2023, 21:30

Ręką*

sWinny komentarzy: 782523.10.2023, 21:28

Kfc niesamowicie aktywne w środku pola po stracie piłki. W sumie mieliśmy z nimi problem w tym aspekcie na Emirates.
Natomiast to co rzuca się w oczy to wolne boki boiska. Ich boczni obrońcy grają niesamowicie wysoko. Długie piłki i szybcy skrzydłowi mają sens w graniu z nimi.

Adamarsenal1 komentarzy: 316523.10.2023, 21:27

teamnewsandtix: Sędzia główny Kavanagh pytał się VARu, czy nie powinien pokazać Williamowi Salibie czerwonej kartki w przypadku zagrania ręki.

XD

Garfield_pl komentarzy: 2800623.10.2023, 21:07

Sevilla’s Erik Lamela: “Arsenal work very well as a team, being Premier League, physical and fast.

“In the past I played for Tottenham and it means something to me. I love them very much.

“This game is special because of the rivalry, yes.”

wajktor1998 komentarzy: 124123.10.2023, 20:42

Cieszy ostatnio lepsza forma Havertza, moze przez to ze wchodzi tylko jako zmiennik na kilkanascie minut, ale kazda jego zmiana ostatnio dala cos fajnego, na plus, oby tak dalej

Garfield_pl komentarzy: 2800623.10.2023, 20:28

Mikel Arteta says Bukayo Saka is part of the leadership group at Arsenal after he wore the captains armband against Chelsea.

Adamarsenal1 komentarzy: 316523.10.2023, 20:27

Mikel Arteta on David Raya: "Errors are part of football and mistakes happen.

"I haven’t seen that [Raya suffering from being in the spotlight]. That is the pressure of playing at a big club. You have to win and you have to be at your best and you have someone next to you that’s pushing you."

Adamarsenal1 komentarzy: 316523.10.2023, 20:25

Mikel Arteta on Kai Havertz:

"He's a player with tremendous quality that is going to help us to be better."

Chlopek komentarzy: 3591 newsów: 123.10.2023, 20:24

@KapitanJack10: Wszyscy mają diesla?

enrique komentarzy: 1910323.10.2023, 20:17

@Garfield_pl napisał: "Arteta on if Raya is losing confidence:
I haven’t seen that."

Jeśli w kolejnym wyjdzie Raya, to ja powoli zacznę tracić confidence co do Artety.

Lamoreaux komentarzy: 344323.10.2023, 20:16

@KapitanJack10 napisał: "Wiecie co mają ze sobą wspólnego Richarlison, Maddison, Son, Emerson, Johnson, Sessegnon i Solomon?"

Że każdy z nich ma paszport państwa, które nie istnieje? A nie sorry to tylko Salomon pasuje XD

Jorginho on his future:
No I haven’t had any conversations to be honest. All I can say is that I feel really good here. I’m really happy at Arsenal. I haven’t thought about it to be honest with you.

Arteta on if Raya is losing confidence:
I haven’t seen that.

Gofer999 komentarzy: 1466923.10.2023, 20:11

@NaliniAFC: Co? że Patrick Vieria to pierwszy czarny trener w PL? :D:D:D:D

enrique komentarzy: 1910323.10.2023, 20:06

Czasem chciałbym by te wszystkie twittery i instagramy zlikwidowano, bo wystarczy że paru totalnych odklejeńców opublikuje swoje "przemyślenia", a poważny klub jakim jest Arsenal musi się do takich bzdur odnieść żeby nie było syfu. Co za czasy.

A najlepsze, że widziałem komentarze na brytyjskich stronach pod artykułami o naszej drużynie kobiecej, i dosłownie 99% wpisów mówiło że liczą się umiejętności, a nie kolor skóry.

Gofer999 komentarzy: 1466923.10.2023, 20:06

Tak już prawie wszędzie jest w zachodnich państwach, liczba kolorów czy upodobania seksualne muszą się zgadzać, a umiejętności schodzą na dalszy plan. Popatrzcie co się dzieje w gamedevie. :D:D:D

NaliniAFC komentarzy: 96623.10.2023, 20:05

@enrique: jakoś nie przeszkadzało innym jak nie było ciemnoskórych trenerów? Dopiero ostatnio Vieria był 1 takim.

Gofer999 komentarzy: 1466923.10.2023, 20:04

@sWinny: Takie zjawisko nie występuje. Rasizm tylko w jedną stronę. :D:D:D

enrique komentarzy: 1910323.10.2023, 20:02

Można stawiać u buka pierdyliard złotych, że latem dołączą do naszego zespołu kobiecego co najmniej 2 czarnoskóre zawodniczki, żeby paleta kolorów się zgadzała.

NaliniAFC komentarzy: 96623.10.2023, 19:46

@GunnersFan9: jeżeli za to przeprosili, to nie rozumiem dlaczego w sytuacji Onany gdzie on nawet piłki nie dotknął w podobnej sytuacji, nie otrzymali rywale przeprosin.

Dziadyga komentarzy: 827123.10.2023, 19:38

Aleksander Angielski zniszczony przez Rafsona : ]

ksowa90 komentarzy: 146523.10.2023, 19:31

Ale jaja. Żelazny prowadzi magazyn premier league

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 123.10.2023, 19:14

Trochę jak za Hitlera, umiejętności zawodników nie mają znaczenia gdy rasa się nie zgadza, ciekawe która zawodniczka zostanie przez to wyrzucona ze składu. A cały świat chwyta się za dłonie i udają że wszystko jest w porzo :)

sWinny komentarzy: 782523.10.2023, 19:01

Tak w ogóle to skoro Arsenal ma się poprawić w kwestii koloru skóry swoich zawodniczek. Więc będzie musiał(zapewne) pozbyć się białej zawodniczki żeby zwolnić miejsce. Czy to będzie rasizm wobec białych? Czy już rasizm wobec białych nie występuje?

GreKa komentarzy: 339223.10.2023, 18:57

Jestem deklem: No black or ethnic-minority players in new squad photograph
‘It’s a priority to drive greater diversity’ insists club in statement

mar12301 komentarzy: 2311723.10.2023, 18:47

@GunnersFan9: a to jak przeprosili to w pyte.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 823.10.2023, 18:40

Gdyby taka sama sytuacja miała miejsce w środkowym obszarze boiska, to na 200% sędzia odgwizdałby faul. Wniosek jest prosty.

Olczyck komentarzy: 104323.10.2023, 18:32

@GunnersFan9: żarty se robią

Chlopek komentarzy: 3591 newsów: 123.10.2023, 18:32

@GunnersFan9: xD

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 823.10.2023, 18:31

Arsenal otrzymał przeprosiny od PGMOL za nieodgwizdanie faulu Roberta Sancheza na Gabrielu Jesusie. (Jamie Kent)

Theo10 komentarzy: 826223.10.2023, 18:11

@AleksandraAngielska: to rozwiniesz o co tam chodzi? Pytam serio, bo sam widziałem tylko wklejony cytat na k.com.

Rafson95 komentarzy: 1053323.10.2023, 18:07

@AleksandraAngielska: No a o co tam niby chodzi? O jaki inny brak różnorodności jak nie o kolor skóry?

"Players from ethnically diverse backgrounds are often in the minority in elite squads and issues around access and opportunity are mitigating factors."
"For example, all of England's starting XI at Euro 2022 were white and only three (Nikita Parris, Jess Carter and Demi Stokes) in the squad were from mixed-heritage backgrounds."

Tam jest wręcz wyraźnie napisane, że chodzi o kolor skóry. @AleksandraAngielska napisał: "Deklu"

AleksandraAngielska komentarzy: 312 newsów: 923.10.2023, 17:58

Przeczytajcie cały ten artykuł, dotyczący tego oświadczenia Arsenalu, a nie jedno zdanie, bo chodzi o coś innego niż kolor skóry. Dekle czytający tylko klikbejtowe nagłówki...

gbn komentarzy: 377123.10.2023, 17:56

@Adi17: On już chyba dogadany z Barcą.

Adi17 komentarzy: 299823.10.2023, 17:25

Co sądzicie o Nico Williamsie? Młody, w czerwcu kończy mu się kontrakt.
Jako zmiennik skrzydeł chyba dobra opcja, bo jeśli udało by się w styczniu to pewnie cena nie była by wygórowana, ewentualnie za free w lipcu jeśli nie przedluży kontraktu :)

Dziadyga komentarzy: 827123.10.2023, 17:15

Jaki ten świat postępowego zachodu jest głupi.Pozostaje Azja albo Karaiby na przyszłą ucieczkę

fabregas1987 komentarzy: 2579323.10.2023, 17:08

Sevilla raczej średni sezon rozgrywa. Zaczęli od 4 porażek z rzadu we wszystkich rozgrywkach, a ogólnie maja bilans 2-5-5, nie powala. Chociaż ostatni mecz to remis z Realem, a to juz cos.
btw nie wiedziałem, ze Ramos wrócił na Estadio Pizjuan

Piotrek95 komentarzy: 964523.10.2023, 17:04

Mamy za dużo białych piłkarek w drużynie. Więc priorytetem dla naszego klubu będzie wyrównanie tego, żeby było więcej ciemniejszy/czarnych.

Ta poprawność zaczyna dobijac."

XDDDD Poplacze się ze śmiechu

stanyal komentarzy: 138023.10.2023, 17:00

@kaziu874 napisał: "A wystarczyło napisać coś w stylu "w naszej drużynie nie patrzymy czy ktoś jest biały czy czarny, tylko dobieramy zawodników wedle prezentowanego wysokiego poziomu piłkarskiego i nie będziemy się przejmować takimi absurdalnymi oskarżeniami". Myślę, że takie proste i szczere komunikaty zdecydowanie bardziej i trafniej trafiałyby do normalnych ludzi."

Normalnych ludzi. Kluczowe zdanie. W UK takich ludzi brakuje wiec dla SEO, mediow I kibicow z USA gdzie takich ludzi jeszcze mniej a mamy spora baze kibicow bedzie tak aby bylo cacy. Kronke tez musi dbac o wizerunek. Niestety

Ciekawe czemu np o kobieca reprezentacje Szwecji czy Islandii nie ma tak glosno o braku rownosci?

pablofan komentarzy: 185123.10.2023, 16:32

@FlameDood: to co Arsenal powinien, aby stać się mistrzem to ja doskonale wiem, ale akurat z outsiderami nam nie idzie :) mecze. Z evertonem, bournemouth. Czy w potrzebny kryzysie southampton z zeszłego sezonu to tylko kilka przykładów :)
Szczególnie, ze nie idzie nam konstruowanie akcji, z których realnie zagrażamy na bramkę, ba! Z których chociaż oddamy strzał na ta bramkę xd

Ashmadia komentarzy: 173823.10.2023, 16:30

@Theo10 napisał: "Ja jestem lewakiem, a ta sytuacja jest dla mnie absurdem i przekroczeniem wszelkich zdroworozsądkowych granic w promowaniu równości."