Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal

Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal 21.10.2023, 19:37, Łukasz Wandzel 592 komentarzy

Sportowa sobota w Premier League obfitowała w gole. Nie inaczej było w derbach Londynu między Chelsea a Arsenalem. Oba zespoły podzieliły się punktami, mimo że widmo pierwszej ligowej porażki w sezonie wisiało nad The Gunners przez ponad 70 minut meczu.

Piłkarze Pochettino udanie zaczęli pierwszą i drugą połowę, co przełożyło się na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Przebłyski w ofensywie i dobra organizacja w defensywie nie zwiastowały zaprzepaszczenia takiej przewagi. Jednak w końcówce podopieczni Artety wykorzystali błąd Sancheza, by zdobyć gola kontaktowego, a dzięki wchodzącemu z ławki Trossardowi doprowadzili do wyrównania.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (46' Tomiyasu) – Rice, Jorginho (68' Smith Rowe) – Saka, Odegaard, Martinelli – Jesus (68' Nketiah)

Chelsea: Sanchez – Gusto, Silva, Colwill, Cucurella – Galagher, Caicedo, Enzo – Palmer (84' James), Sterling (84' Madueke), Mudryk (66' Jackson)

Początek derbów należał do Chelsea. Gospodarze kilkukrotnie przedostali się w pole karne Arsenalu, a w jednej z takich sytacji Saliba zagrał piłkę ręką. Po interwencji VAR-u sędzia przerwał grę i podyktował rzut karny. Z 11. metra uderzył Palmer a The Blues rozpoczynali drugi kwadrans meczu z prowadzeniem.

Po otwarciu wyniku drużyna Pochettino oddała piłkę gościom. The Gunners dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz w pierwszej połowie zdołali wywalczyć tylko kilka rzutów rożnych, których nie zamienili na gola. Chelsea dużo lepiej prezentowała z przodu, atakując po przechwytach na własnej połowie. Szczególnie wyróżniał się Palmer. Już w 30. minucie był bliski drugiego trafienia, lecz na szczęście dla Rayi strzelił obok słupka.

Kanonierzy drugą połowę zaczęli jeszcze gorzej niż pierwszą, bo jeszcze szybciej stracili bramkę. W 48. minucie Chelsea przejęła piłkę na połowie boiska, a na lewym skrzydle błysnął Mudryk. Reprezentant Ukrainy prawdopodobnie zamierzał dośrodkowywać, lecz futbolówka wylądowała za kołnierzem golkipera Arsenalu. Raya nie popisał się też parę minut później, gdy zaliczył koszmarne podanie i o mało nie dał się minąć z piłką naciskającemu Palmerowi.

Gospodarze przez długi czas szukali trzeciego gola. Do tego rozgrywali dobry mecz w defensywie, na czele z 39-letnim Thiago Silvą. Jednak w 77. minucie bramkarz po drugiej stronie boiska popełnił fatalny błąd. Sanchez wyszedł do podania i zagrał pod nogi Declana Rice. Anglik celnie uderzył na pustą bramkę, czym dał swojej drużynie gola kontaktowego.

Wydawało się, że Arsenal nie poszedł wystarczająco za ciosem, ale różnice zrobili zmiennicy. W 84. minucie akcja z udziałem Havertza zakończyła się dośrodkowaniem Saki na zamykającego akcję Trossarda, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Chwilę później bliski zaskoczenia i Thiago Silvy, i Sancheza, był Nketiah, lecz futbolówka minęła słupek. W końcówce nikt nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Chelsea FCPremier LeagueRaport kadrowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Paul77 komentarzy: 986523.10.2023, 16:05

Toney ma kontrakt ważny do końca sezonu 2024/25, a to też obniża cenę wywoławczą.

kaziu874 komentarzy: 674623.10.2023, 16:05

@Rynkos7 napisał: "@sWinny napisał: "Arsenal have released a statement to acknowledge a lack of diversity in their women's team and say they will work to deliver 'greater diversity' as a 'priority'.

Mamy za dużo białych piłkarek w drużynie. Więc priorytetem dla naszego klubu będzie wyrównanie tego, żeby było więcej ciemniejszy/czarnych.

Ta poprawność zaczyna dobijac."

Wyobraź sobie, że ta sama sytuacja miałaby miejsce w męskiej drużynie. Sami biali, jest czerwiec 2023, Arteta, Edu i zarząd zastanawiają się czy kupić Rice'a czy Caicedo i ostatecznie kupują Caicedo bo jest czarny xD

Mam nadzieję, że to tylko taki statement aby zadowolić lewacką część społeczeństwa."

Właśnie nie, bo jak po takim oświadczeniu nagle nie pojawia się jakieś czarne piłkarki to będzie jeszcze większy ból dupy że jak to, skoro miały być. Świat już jest wystarczająco spier***** i niestety Arsenal jako klub też często w tym bierze udział, co po części mnie nie dziwi skoro masz wielu różnych fanów na całym świecie i nie możesz "podpaść". A wystarczyło napisać coś w stylu "w naszej drużynie nie patrzymy czy ktoś jest biały czy czarny, tylko dobieramy zawodników wedle prezentowanego wysokiego poziomu piłkarskiego i nie będziemy się przejmować takimi absurdalnymi oskarżeniami". Myślę, że takie proste i szczere komunikaty zdecydowanie bardziej i trafniej trafiałyby do normalnych ludzi.

fabregas1987 komentarzy: 2582223.10.2023, 15:48

@coooyg11: Wystarczy, ze sie zgłosimy po Toneya pewnie po 80% jego wartości rynkowej pójdzie zima. Z Watkinsem w środku sezonu będzie problem imo

coooyg11 komentarzy: 319723.10.2023, 15:44

Panowie Toney czy Watkins?

Tak oglądałem wczoraj Aston Ville i facet wygląda fenomenalnie, ciekawe ile Aston by za niego chciało.

Rynkos7 komentarzy: 682423.10.2023, 15:41

@Theo10:

Przepraszam. Miałem na myśli skrajne lewactwo lub właśnie ekstremizm jak to sam określiłeś.

Theo10 komentarzy: 829723.10.2023, 15:30

@Rynkos7: Ej, ej, wypraszam sobie.

Ja jestem lewakiem, a ta sytuacja jest dla mnie absurdem i przekroczeniem wszelkich zdroworozsądkowych granic w promowaniu równości.

To nie jest lewactwo. To jest ekstremizm.

Rynkos7 komentarzy: 682423.10.2023, 15:17

ozzy95 komentarzy: 1972 newsów: 123.10.2023, 15:04

Ciekawe kiedy zagramy środkiem Partey-Rice. Moim zdaniem Jorginho nie daje zdecydowanie tego komfortu co Thomas, jeżeli chodzi o zabezpieczenie tyłu, spokój w rozegraniu i ustawianie się. Rice może wtedy dać jeszcze więcej z przodu. Nasze granie musi zakładać przeniesienie większego ciężaru na pozycję nr. "8", bo w tej chwili wystarczy naszym rywalom "wyłączyć" Ode i już mamy większy problem w rozgrywaniu i kreowaniu sobie sytuacji. Nie pierwszy raz w tym sezonie doszło do takiej sytuacji, jak w ostatnią sobotę. Momentami mieliśmy piłkę, ale byliśmy bardzo bezzębni, przez niedokładność i nerwowość.

Kris3Tears komentarzy: 442623.10.2023, 15:01

Czyli tak jak teraz w Hollywood, nie będzie liczył się skill, tylko kolor skóry. Beka

sWinny komentarzy: 784323.10.2023, 14:58

Ta poprawność zaczyna dobijac.

Adamarsenal1 komentarzy: 319823.10.2023, 14:56

@sWinny napisał: "Jutro mecz, a tu żadnych plotek, raport zdrowotny, kontuzje?"

Poza Timberem wszyscy w treningu.

1886gunner1886 komentarzy: 144123.10.2023, 14:38

Przeprosili nas sędziowie za brak karnego?

sWinny komentarzy: 784323.10.2023, 14:36

@drewniane_krzeslo: ja nie mówię o k.com tylko o wszystkim wokół Arsenalu. Fb, Twitter, mniejsze, większe konta, oficjalne, nie oficjalne itd. Zawsze na Xie coś się wyświetlało. Teraz nic

drewniane_krzeslo komentarzy: 280923.10.2023, 14:27

@sWinny: Podejrzewam, że redaktorzy mają swoją robotę i rodziny z resztą kiedyś na ten temat mówił RahU, że nie raz nie dwa trudno pogodzić robotę, życie rodzinne z pisaniem nt. Arsenalu. Co jest dla mnie w pełni zrozumiałe.

lordoftheboard komentarzy: 822923.10.2023, 14:21

@Matelko: te 100 baniek za niego to była promocja

drewniane_krzeslo komentarzy: 280923.10.2023, 13:54

Wystarczy, że podejdziemy do rywala z szacunkiem tak jak trzeba i nie jak wyjazd na peryferie bo Sheffield jest ostatnie w tabeli.

sWinny komentarzy: 784323.10.2023, 13:30

Jutro mecz, a tu żadnych plotek, raport zdrowotny, kontuzje?

Be4Again komentarzy: 341423.10.2023, 13:14

@FlameDood napisał: "Już nie przesadzajmy. Z całym szacunkiem ale w sobotę przyjedzie do nas aktualnie największy outsider ligi z najgorszym bilansem bramkowym."

No to sprawdź sobie jak punktowaliśmy w zeszłym sezonie z taki "outsiderami"...

Lens, które jest praktycznie na dnie tabeli "słabej" L1 też nam dało lanie...

My się męczymy z zespołami grającymi "fizyczną" piłkę, które grają niską obroną.

Matelko komentarzy: 320523.10.2023, 13:11

Declan Rice wyrasta nam na nowego kapitana. Chciałbym aby w przyszłości nosił opaskę. Z całym szacunkiem do Odegarda i Saki ale moim zdaniem Rice powinien być naszym przywódca.

nielegalny komentarzy: 46123.10.2023, 13:10

@FlameDood: z Soton u siebie i na wyjeździe urwaliśmy punkciki niestety

FlameDood komentarzy: 144423.10.2023, 12:13

Już nie przesadzajmy. Z całym szacunkiem ale w sobotę przyjedzie do nas aktualnie największy outsider ligi z najgorszym bilansem bramkowym. Wiadomo że w tym sezonie mamy problem grając z niżej notowanymi rywalami bo tak na prawdę to tylko mecz z Bournemouth wygraliśmy bez większego nakładu sił. Jeśli my chcemy aspirować na mistrza to takie mecz powinniśmy przechodzić bez żadnego problemu, w szczególności u siebie. Nie widzę innego rozwiązania jak wygrania co najmniej dwoma czy trzema bramkami. Ale mimo wszystko podkreślę, to jest Premier League tu wszystko jest możliwe, co pokazał choćby poprzedni sezon i mecz z Southampton u siebie.

pablofan komentarzy: 197223.10.2023, 12:01

@Lamoreaux: po tym co zobaczyłem w meczu z manurami, to bym jednak ich tak nie lekceważył. Mogą sprawić niespodziankę.

Wisnia44 komentarzy: 75823.10.2023, 11:45

@simson16 napisał: "na podstawie jego gry przeciętnej"

No tak bo jak jest się bez kontuzji to nie można gorzej grać?

W meczu z Chelsea w pierwszej połowie Saka nie istniał ale już w drugiej wkręcał Cucurrele w ziemię i do tego zaliczył asystę. Strach pomyśleć co będzie jak Saka będzie w formie.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280923.10.2023, 11:40

@Lamoreaux napisał: "Jutro trzeba wygrać - dlatego najmocniejszy skład.
Z Sheffield pewnie zagramy na stojąco i w +70 minucie strzelimy na jedne i dwa zero :D"

Żeby nie było, że my potraktujemy mecz z Sheffield jak sparing i dostaniemy oklep. Z Nottingham też miało być lekko, miło i przyjemnie a w praktyce było, że ledwo dowieźliśmy 2:1.

Adi17 komentarzy: 300623.10.2023, 11:31

@Szogun napisał: "Jeśli chodzi o to,że jest szansa na Davisa na LO. Sprzedałbym Zine. Timber jakościowy zmiennik każdej pozycji w obronie a Davies młody, szybki, dynamiczny i wie co znaczy wygrywać."

Jeśli była by szansa na Daviesa to byłby super transfer, ale wątpie.
A Zina swoją drogą powinien zostać przesunięty do środka, tam jest jego miejsce. Na lewej obronie często w defensywnie nie daje rady, tak samo szybkościowo.
Jak Timber dojdzie do siebie to obrona :
White-Saliba-Gabriel-Timber wygląda kozacko.

pablofan komentarzy: 197223.10.2023, 11:30

Moim marzeniem w Arsenalu jest Kimmich. Wiadomo, ze Niemca prawdopodobnie nie puści Bayern, ale pod koniec zeszłego okienka mówiło się o jego chęci zmiany barw i ponoć Barcelona robiła pod niego zakusy. Co jakiś czas media odgrzewaja ten kotlet i kto wie… a nóż się uda :) nie dość, ze to mózg operacyjny Bayernu to może grać na boku jak i w środku, co idealnie leżałoby Artecie do roli odwróconego po, za którego robił Partey.
Co do napastnika to niech Arteta w końcu uwierzy w moc Trossarda i da mu tyle wiary co przeciętnemu havertzowi a wierze, ze będą tego efekty. Chce rotować, to niech rotuje miedzy kai a Jesus bo mimo wszystko Niemiec ostatnio niezle sobie radzi na ścianie, a po to go w sumie sprowadził.

Lamoreaux komentarzy: 345923.10.2023, 11:20

Jutro trzeba wygrać - dlatego najmocniejszy skład.

FlameDood komentarzy: 144423.10.2023, 11:02

Jeśli chodzi o pozycję LO u nas to raczej nie ma się czego obawiać jeśli wszyscy będą zdrowi. Timber + Zina których zawsze mogą uzupełnić Tomi czy nawet Kiwior jest wystarczające. Choć z drugiej strony mieć dwóch takich dzików na lewej stronie jak Davies i Martinelli to by było coś ale raczej nie możliwe. Mamy ważniejsze pozycję do uzupełnienia jak napastnik czy w końcu jakiś prawoskrzydłowy na zmiennika dla Saki.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 323.10.2023, 10:37

FlameDood komentarzy: 144423.10.2023, 10:25

Mecz z Sevilla będzie bardzo podobny do tego z Lens. Sevilla tak jak Lens słabo rozpoczęła sezon, w lidze cieniutko to wygląda. Ostatni mecz z Realem jeszcze bardziej ich zmotywuje do naszego spotkania. Oprócz tego wiadomo, że trybuny ich poniosą. Nie można przegrać tego meczu. Remis w zależności po jakim meczu będzie do zaakceptowania ale oczywiście jedziemy po 3pkt bo w innym razie sytuacja w grupie będzie nieciekawa.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997323.10.2023, 10:18

czy to juz czas zaczac doceniac Kaia Havertza?

DB10Bergkamp komentarzy: 47923.10.2023, 10:18

@Embix: albo Timber albo Davies... chce Arteta mieć po dwóch klasowych na każda pozycje to by miał ;) oni o klase lepsi w defensywie niż Zina który dobrze kreuje ale niezbyt pewny w obronie

Embix komentarzy: 199323.10.2023, 10:13

Na Sevillę wyjdziemy bez kombinowania najmocniejszym możliwym składem. Musimy ten mecz wygrać

Embix komentarzy: 199323.10.2023, 10:10

@DB10Bergkamp napisał: "22 letni lewy obrońca Alphonso Davies chce odejść z Bayernu. Jego celem jest Real Madryt lub kluby z ligi angielskiej. Bayern oczekuje co najmniej 40 milionów funtów za kanadyjczyka.
BILD

Gdyby tak wyciągnać gościa to niezłe turbo speed byśmy mieli na lewej stronie ale musimy czekać na Timbera"

Jak byś to ustawił skoro na lewej stronie grałby Timber? Wogóle jakbyś to ustawił z Timberem

DB10Bergkamp komentarzy: 47923.10.2023, 10:06

BILD

simson16 komentarzy: 461423.10.2023, 09:44

@Wisnia44: na podstawie jego gry przeciętnej

drewniane_krzeslo komentarzy: 280923.10.2023, 09:39

Ewentualna wtopa w Hiszpanii w LM znacznie skomplikowałaby ewentualne wyjście z grupy. A grupa na papierze nie jest mocna. Inna sprawa, że Raya bo bardzo dobrym wejście do pierwszego składu nie jest mega pewniakiem. Dlatego Ramsdale powinien wejść do pierwszego składu o ile sprawy rodzinne na to pozwolą.

songoku95 komentarzy: 2348623.10.2023, 09:01

@jedi133: Bardziej obawiam się o wiecznie młodego Navasa, który może wygrywać dużo szybkościowych pojedynków.

Co do mecz z Szablami to nie ma wątpliwości, że Zina musi w tym meczu zagrać.

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19223.10.2023, 08:57

Parę mądrych zdań od mistrza Taekwondo

instagram.com/reel/CyYrWIjNx7y/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

jedi133 komentarzy: 147223.10.2023, 08:55

@songoku95: Nie sądzę. Z Szefield będziemy dominować cały mecz, Zina bezwzględnie potrzebny. Sevilla ma przeciętnych skrzydłowych i również potrzebna będzie dominacja. Jeśli Ukrainiec będzie zdrowy, zagra w obu meczach.

Wisnia44 komentarzy: 75823.10.2023, 08:48

@simson16 napisał: "@vergil99111: na pewno nie Saka,gość kontuzji nie wyleczył jeszcze."
Na jakiej podstawie twierdzisz, że Saka gra z kontuzją?

Wisnia44 komentarzy: 75823.10.2023, 08:47

@songoku95 napisał: "We wtorek Tomiyasu oraz Ramsdale w wyjściowej 11 to must have."
Wydaje mi się, że Jednak Zinchenko, a Tomiyasu w lidzę.
Sevilla to ważny mecz i dobrze byłoby go wygrać aby nie komplikować sobie sytuacji w grupie.
A z kolei w lidze gramy z Shieffield, gorszej drużyny obecnie nie ma, więc tam Zina może z kolei odpocząć.

songoku95 komentarzy: 2348623.10.2023, 08:46

@Placio: A imo trzeba będzie zablokować skrzydła, które sevilla ma mocne i dynamiczne.

Japończyk coraz lepiej sobie radzi na pozycji Ziny i jest zdecydowanie lepszy w obronie. Po takim wejściu jakie zrobił w sobotę zasłużył na pierwszy skład.

Placio komentarzy: 256323.10.2023, 08:44

@songoku95
Tomiyasu nie daje nic w rozegraniu. Wątpie, ze wyjdzie. Co do Ramsdale'a się zgodzę.

songoku95 komentarzy: 2348623.10.2023, 08:25

We wtorek Tomiyasu oraz Ramsdale w wyjściowej 11 to must have.

henry1996 komentarzy: 131923.10.2023, 07:40

@Artu: 3, bo jeszcze Saint Etienne. W ogole w yym sezonie co spadlo i Boreduax i Saint Etienn, to do "Ligę2" polecialo lączbie 16 (!) mistrzostw Francji

henry1996 komentarzy: 131923.10.2023, 07:37

@Lamoreaux: a zeby bylo smieszniej, to oba mecze sedziowal ten sam cymbal i drukarz - Olivier

simson16 komentarzy: 461423.10.2023, 06:56

@vergil99111: na pewno nie Saka,gość kontuzji nie wyleczył jeszcze.

domino178 komentarzy: 243423.10.2023, 05:55

Skłaniam się ku tezie, że za wynikami, i ich wypaczaniem stoją buki. Za duży hajs się tam kręci.

domino178 komentarzy: 243423.10.2023, 05:54

@Lamoreaux: Mnie już dawno przestało to dziwić, i coraz częściej skłaniam się