Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal

Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal 21.10.2023, 19:37, Łukasz Wandzel 592 komentarzy

Sportowa sobota w Premier League obfitowała w gole. Nie inaczej było w derbach Londynu między Chelsea a Arsenalem. Oba zespoły podzieliły się punktami, mimo że widmo pierwszej ligowej porażki w sezonie wisiało nad The Gunners przez ponad 70 minut meczu.

Piłkarze Pochettino udanie zaczęli pierwszą i drugą połowę, co przełożyło się na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Przebłyski w ofensywie i dobra organizacja w defensywie nie zwiastowały zaprzepaszczenia takiej przewagi. Jednak w końcówce podopieczni Artety wykorzystali błąd Sancheza, by zdobyć gola kontaktowego, a dzięki wchodzącemu z ławki Trossardowi doprowadzili do wyrównania.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (46' Tomiyasu) – Rice, Jorginho (68' Smith Rowe) – Saka, Odegaard, Martinelli – Jesus (68' Nketiah)

Chelsea: Sanchez – Gusto, Silva, Colwill, Cucurella – Galagher, Caicedo, Enzo – Palmer (84' James), Sterling (84' Madueke), Mudryk (66' Jackson)

Początek derbów należał do Chelsea. Gospodarze kilkukrotnie przedostali się w pole karne Arsenalu, a w jednej z takich sytacji Saliba zagrał piłkę ręką. Po interwencji VAR-u sędzia przerwał grę i podyktował rzut karny. Z 11. metra uderzył Palmer a The Blues rozpoczynali drugi kwadrans meczu z prowadzeniem.

Po otwarciu wyniku drużyna Pochettino oddała piłkę gościom. The Gunners dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz w pierwszej połowie zdołali wywalczyć tylko kilka rzutów rożnych, których nie zamienili na gola. Chelsea dużo lepiej prezentowała z przodu, atakując po przechwytach na własnej połowie. Szczególnie wyróżniał się Palmer. Już w 30. minucie był bliski drugiego trafienia, lecz na szczęście dla Rayi strzelił obok słupka.

Kanonierzy drugą połowę zaczęli jeszcze gorzej niż pierwszą, bo jeszcze szybciej stracili bramkę. W 48. minucie Chelsea przejęła piłkę na połowie boiska, a na lewym skrzydle błysnął Mudryk. Reprezentant Ukrainy prawdopodobnie zamierzał dośrodkowywać, lecz futbolówka wylądowała za kołnierzem golkipera Arsenalu. Raya nie popisał się też parę minut później, gdy zaliczył koszmarne podanie i o mało nie dał się minąć z piłką naciskającemu Palmerowi.

Gospodarze przez długi czas szukali trzeciego gola. Do tego rozgrywali dobry mecz w defensywie, na czele z 39-letnim Thiago Silvą. Jednak w 77. minucie bramkarz po drugiej stronie boiska popełnił fatalny błąd. Sanchez wyszedł do podania i zagrał pod nogi Declana Rice. Anglik celnie uderzył na pustą bramkę, czym dał swojej drużynie gola kontaktowego.

Wydawało się, że Arsenal nie poszedł wystarczająco za ciosem, ale różnice zrobili zmiennicy. W 84. minucie akcja z udziałem Havertza zakończyła się dośrodkowaniem Saki na zamykającego akcję Trossarda, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Chwilę później bliski zaskoczenia i Thiago Silvy, i Sancheza, był Nketiah, lecz futbolówka minęła słupek. W końcówce nikt nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Chelsea FCPremier LeagueRaport kadrowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
axe komentarzy: 66521.10.2023, 22:01

Na moje arteta powinien w zimowym okienku jeszcze dwóch bramkarzy kupić żeby lepiej piłka chodziła

Mastec30 komentarzy: 622521.10.2023, 22:01

Po tym meczu na pewno główne wnioski to zmiana w bramce. Od początku uważałem, że wpychanie Rayi było za szybkie a Ramsdale zasłużył na więcej zaufania. Nie podlega dyskusji że już od LM musi wrócić do bramki. Druga kwestia napastnik. Potrzeba kogoś lepszego niż Jesus i Nketiah. Ten pierwszy jeszcze spoko bo w razie czego obskoczy skrzydło ale co do Edwarda mam coraz mniej nadziei. To nie może tak funkcjonować. No i ostatnia rzecz, nadal będziemy szukać zawodników do pomocy bo Jorginho to chyba na pewno opcja tylko do końca sezonu. A i z Parteyem nie wiadomo co będzie bo już były plany go sprzedać

Embix komentarzy: 199321.10.2023, 22:00

@drewniane_krzeslo napisał: "Mam ktoś linka do gali w Toruniu ?"

hetfield88 komentarzy: 38321.10.2023, 21:53

Zauważyliście że Bukayo nawet jak gra słabo to kończy mecz z golem lub asystą? Niesamowite to jest.

Piotrek95 komentarzy: 964521.10.2023, 21:50

@Dziadyga napisał: "100% Raya,Artety nie znacie?"
no jakoś Havertza posadził

Kredens komentarzy: 370021.10.2023, 21:47

@drewniane_krzeslo:

Spoko, każdy ogląda co chce

grzegorz1211 komentarzy: 1030521.10.2023, 21:46

@pablofan: Fifa wypłaca 20 548 euro za każdy dzień trwania urazu piłkarza, jakiego doznał na kadrze

drewniane_krzeslo komentarzy: 280921.10.2023, 21:40

@Kredens: Ciekawy mecz to był wcześniej, a o linka to pyta mój braciak

XandeR komentarzy: 969721.10.2023, 21:39

mctominay jaka forma, strzela dla united daje gola sheffield, robi cochce chlop

Dziadyga komentarzy: 831621.10.2023, 21:37

@AR14 napisał: "Oby Ramzi pierwszy skład od przyszłego meczu. Zasługuje teraz na to, żeby wrócić i pokazać się ponownie."

100% Raya,Artety nie znacie?

Kredens komentarzy: 370021.10.2023, 21:37

W Sheffield jest ciakawy mecz, naprawde wolicie jakieś cyrki w Toruniu oglądać?

AR14 komentarzy: 131121.10.2023, 21:35

drewniane_krzeslo komentarzy: 280921.10.2023, 21:31

Mam ktoś linka do gali w Toruniu ?

tomaszszef komentarzy: 152921.10.2023, 21:31

@pablofan: zgadza sie ale swoimi 45 minutami pokazał sie lepiej niz Zina , nie pierwszy raz w tym sezonie .

arsenalove komentarzy: 34721.10.2023, 21:29

Nasz Ukrainiec ostatnio nie dojeżdża. Ich Ukrainiec totalny patałach oczywiście nam strzelił idealnie psując dosrodkowanie.

Piotrek95 komentarzy: 964521.10.2023, 21:27

@jedi133 napisał: "Niestety pomysł z Zinczenką był koszmarny i chyba tylko Arteta nie przewidział, że to się tym razem nie uda. Duży błąd także z doborem ataku. Przy tym ustawieniu Chelsea i graniu długą piłką, Jesus był bezradny. Żeby nie było - fatalna dyspozycja piłkarzy to akurat nie jego wina. Ale mógł pomóc swoimi decyzjami.
Mam nadzieję, że to był ostatni mecz hiszpańskiego bramkarza w podstawie."

wodne blisko i tak to musiało się skończyć, Chelsea pasuje taki antyfutbol, nam nie, dobrze że teraz wyjazd do słonecznej Hiszpanii

Piotrek95 komentarzy: 964521.10.2023, 21:26

@TlicTlac: @pablofan:
dzięki, zobaczę sobie

jedi133 komentarzy: 147221.10.2023, 21:26

Mam nadzieję, że to był ostatni mecz hiszpańskiego bramkarza w podstawie.

pablofan komentarzy: 197221.10.2023, 21:25

@Piotrek95: pozostałe produkcje Flannagana oglądałeś ?

TlicTlac komentarzy: 602321.10.2023, 21:25

@Piotrek95 napisał: "może ktoś poleci jakiś fajny serial albo film który ostatnio oglądaliście i był całkiem git?"

Covenant Guya Ritchiego;
pierwsza połowa sztos do zakończenia wątku, druga połowa już gorzej.

pablofan komentarzy: 197221.10.2023, 21:24

@grzegorz1211: przyklad neymara powinien dać klubom mocno do myślenia w tej kwestii bo pieniądze jakie inwestują w zawodników, szczególnie tych z topu bo to nie sa już małe kwoty.
Przykład graczy z NBA.

jumanji komentarzy: 105221.10.2023, 21:23

No Sevilla to niewygodny rywal, pokazali to np. w tamtym sezonie Ligi Europy eliminując między innymi Man Unated.

Piotrek95 komentarzy: 964521.10.2023, 21:22

Po tak pięknym seansie już nie będę się katował tymi popisami United więc może ktoś poleci jakiś fajny serial albo film który ostatnio oglądaliście i był całkiem git?

Ja ostatnio obejrzałem zagładę domu Usherow i polecam mocno, fajnie się ogląda

Kredens komentarzy: 370021.10.2023, 21:22

Oliver dał ciała w ostatnio sędziowanym meczu to go do gwizdania spadkowiczów odesłali :D

TlicTlac komentarzy: 602321.10.2023, 21:21

Sevilla 1-1 z Realem w debiucie nowego trenera, oj będzie ciężko we wtorek, tym bardziej, że na ich stadionie.

grzegorz1211 komentarzy: 1030521.10.2023, 21:20

@pablofan: Kluby nie mają takiego prawa by w terminie FIFA nie pozwolić zawodnikowi jechać na kadrę , mogą się dogadać, ale to na zasadzie dobrej woli

pablofan komentarzy: 197221.10.2023, 21:19

@jumanji: obawiam się, ze zagra na PO xD

jumanji komentarzy: 105221.10.2023, 21:19

Spokojnie, Partey dojdzie do siebie i być może już za tydzień zobaczymy w środku pomocy parę Rice i Partey. :)

pablofan komentarzy: 197221.10.2023, 21:18

@grzegorz1211: Arsenal w ogóle nie powinien pozwolić mu wyjechać na kadrę

Piotrek95 komentarzy: 964521.10.2023, 21:18

Jeszcze oby Tottenham przegrał bo wykorzystują najłatwiejszy terminarz w historii Premier League i coś kiepsko to wygląda w tabeli

Arsenal2004 komentarzy: 375021.10.2023, 21:17

@pablofan: coś może w tym być, bo jednak myśle, że gdyby był zdrowy w 100% to by zagrał w miejsce Jorginhio.

Garfield_pl komentarzy: 2821621.10.2023, 21:17

Muły to dają póki co popis

grzegorz1211 komentarzy: 1030521.10.2023, 21:16

@3rdpitch: Brak Parteya jest uzasadniony, jest po kontuzji i jeszcze ze środy na czwartek grał w USA mecz reprezentacji

1886gunner1886 komentarzy: 144121.10.2023, 21:16

@tomaszszef: Tomi w końcu po słabym starcie zaczyna się rozkręcać i realnie walczy o pierwszy skład czego nie można powiedzieć o Eddiem czy Emilu

pablofan komentarzy: 197221.10.2023, 21:15

@tomaszszef: dziś Tomi biegał jak zina xD może wirtuozem w rozgrywaniu nie jest, ale jego ruch bez piłki zdecydowanie na plus. Widać było progres

1886gunner1886 komentarzy: 144121.10.2023, 21:14

Ale Shefielld ciśnie muły

pablofan komentarzy: 197221.10.2023, 21:14

@Arsenal2004: ja coś czuje, ze z Parteyem są wciąż jakieś problemy po ostatniej kontuzji.

fighterPL komentarzy: 38121.10.2023, 21:13

Biorę ten jedne punkt i zamykam mordę do następnego meczu. Mam ciągle prawo marzyć o mistrzostwie, a i top4 to będzie dla mnie jak sen. :D

Dzięki wszystkim za emocje i podpowiedzi w komentarzach do Artety. Chłop się trochę pogubił, i gdyby nas poczytał, dzisiaj byśmy mieli komplet punktów... no nic.

Do następnego mordeczki!

tomaszszef komentarzy: 152921.10.2023, 21:13

Przy juz tej ilosci kiksow rayi , ramsdale powinien dostac swoją szanse . Rayi dobrze zrobi odpoczynek. Zina tez ławeczka poprosze. Arteta , wyciągnij wnioski. Tomiasu w obronie jest lepszy on ziny a i na skrzydle lepiej gra. Zina tam do pomocy martinellemu nigdy nie idzie.

pablofan komentarzy: 197221.10.2023, 21:12

@Kredens: wychodzi na to, ze im damscy bokserzy w klubie nie przeszkadzają gdy nie ma kim grać

Piotrek95 komentarzy: 964521.10.2023, 21:12

@3rdpitch napisał: "Chelsea: Raya, Jorginho zamiast Parteya"

Ty to jak się nakręcisz to takie głupoty piszesz że sam w to chyba nie wierzysz, rozumiem że Partey miał zagrać jako lotny bramkarz jak na orliku?

Cały zespół nie dojechał w pierwszej połowie

Arsenal2004 komentarzy: 375021.10.2023, 21:11

@wajktor1998: Nie no dzisiaj skład był dobry, szczególnie że Partey po kontuzji a Ramsdaleowi urodziło się dziecko. Po prostu zagraliśmy bardzo słabo w tym meczu.

Adamarsenal1 komentarzy: 319821.10.2023, 21:11

Mikel Arteta: "We played without enough purpose in the first half. I didn't like it.

"Credit to the players and the team that we faced. We created the biggest problems for ourselves.

"If we cannot win, we don't have to lose. We'll take some learnings [from the game]."

wajktor1998 komentarzy: 125221.10.2023, 21:10

@3rdpitch: bez przesady ze dzisiaj byl jakis udziwniony sklad xd po to jest lawka rezerwowych

Damper komentarzy: 235721.10.2023, 21:09

Rozumiem, że Arteta powinien wystawić Heina, zamiast Raye?

Kredens komentarzy: 370021.10.2023, 21:08

o Anthony wrócił, już mu smutek przeszedł

Arsenal2004 komentarzy: 375021.10.2023, 21:08

Z Rayą to trochę tak jak z Onaną w tym sezonie. Przyszli bo podobno świetnie rozgrywają i dobrze bronią. A oni nie dość, że w rozgrywaniu nie są aż tak dobrzy, to do tego popełniają mnóstwo błędów.

pablofan komentarzy: 197221.10.2023, 21:08

Krytyka Jesusa jest jak najbardziej na miejscu, ale uważam, ze winę za impotencję w ataku w całości ponosi Arteta.
W zeszłym sezonie w fazie ofensywnej zdecydowanie intensywniej graliśmy, było więcej pojedynków 1 na 1, więcej przestrzeni tworzyło się wokol zawodników, którzy brali udział w akacjach, a w obecnym przez to, ze uparcie gramy wenger balla i praktycznie z kazdym atakiem umożliwiamy ustawiać się obronie przeciwnika, niwelujemy atuty naszych atakujących. To, ze Martinelli nie schodzi do środka w pole karne i nie strzela na bramkę to wiemy, ale za to jego rajdy do końca boiska czesto tworzyły mega zamieszanie w szykach obrony przeciwnika. Tak samo Saka, nie miał sobie równych gdy wchodziłem drybling z obrońca i wyciągał czasem nawet i dwóch obrońców z pola. A Jesus nie ma sobie rownych gdy trzeba przejść jednego czy dwóch obrońców i spróbować szans z bramkarzem.
Tych pojedynków jest zdecydowanie za mało w tym sezonie. Bardzo mocno Arteta skupił sie na operowaniu piłka od obrony i dzisiejsze obrazki jak Gabriel próbował wrzucić piłkę w pole karne ze skrzydła czy rozegrać akcje z Martinellim mogły rozbawić gdyby nie wynik

3rdpitch komentarzy: 454821.10.2023, 21:07

3x stracone punkty w lidze łączy udziwnianie Artety zamiast wystawienia optymalnego składu

Fulham: Kiwior na LO, Partey na PO
Tottenham: Fabio Vieira
Chelsea: Raya, Jorginho zamiast Parteya

Garfield_pl komentarzy: 2821621.10.2023, 21:06