Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal

Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal 21.10.2023, 19:37, Łukasz Wandzel 592 komentarzy

Sportowa sobota w Premier League obfitowała w gole. Nie inaczej było w derbach Londynu między Chelsea a Arsenalem. Oba zespoły podzieliły się punktami, mimo że widmo pierwszej ligowej porażki w sezonie wisiało nad The Gunners przez ponad 70 minut meczu.

Piłkarze Pochettino udanie zaczęli pierwszą i drugą połowę, co przełożyło się na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Przebłyski w ofensywie i dobra organizacja w defensywie nie zwiastowały zaprzepaszczenia takiej przewagi. Jednak w końcówce podopieczni Artety wykorzystali błąd Sancheza, by zdobyć gola kontaktowego, a dzięki wchodzącemu z ławki Trossardowi doprowadzili do wyrównania.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (46' Tomiyasu) – Rice, Jorginho (68' Smith Rowe) – Saka, Odegaard, Martinelli – Jesus (68' Nketiah)

Chelsea: Sanchez – Gusto, Silva, Colwill, Cucurella – Galagher, Caicedo, Enzo – Palmer (84' James), Sterling (84' Madueke), Mudryk (66' Jackson)

Początek derbów należał do Chelsea. Gospodarze kilkukrotnie przedostali się w pole karne Arsenalu, a w jednej z takich sytacji Saliba zagrał piłkę ręką. Po interwencji VAR-u sędzia przerwał grę i podyktował rzut karny. Z 11. metra uderzył Palmer a The Blues rozpoczynali drugi kwadrans meczu z prowadzeniem.

Po otwarciu wyniku drużyna Pochettino oddała piłkę gościom. The Gunners dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz w pierwszej połowie zdołali wywalczyć tylko kilka rzutów rożnych, których nie zamienili na gola. Chelsea dużo lepiej prezentowała z przodu, atakując po przechwytach na własnej połowie. Szczególnie wyróżniał się Palmer. Już w 30. minucie był bliski drugiego trafienia, lecz na szczęście dla Rayi strzelił obok słupka.

Kanonierzy drugą połowę zaczęli jeszcze gorzej niż pierwszą, bo jeszcze szybciej stracili bramkę. W 48. minucie Chelsea przejęła piłkę na połowie boiska, a na lewym skrzydle błysnął Mudryk. Reprezentant Ukrainy prawdopodobnie zamierzał dośrodkowywać, lecz futbolówka wylądowała za kołnierzem golkipera Arsenalu. Raya nie popisał się też parę minut później, gdy zaliczył koszmarne podanie i o mało nie dał się minąć z piłką naciskającemu Palmerowi.

Gospodarze przez długi czas szukali trzeciego gola. Do tego rozgrywali dobry mecz w defensywie, na czele z 39-letnim Thiago Silvą. Jednak w 77. minucie bramkarz po drugiej stronie boiska popełnił fatalny błąd. Sanchez wyszedł do podania i zagrał pod nogi Declana Rice. Anglik celnie uderzył na pustą bramkę, czym dał swojej drużynie gola kontaktowego.

Wydawało się, że Arsenal nie poszedł wystarczająco za ciosem, ale różnice zrobili zmiennicy. W 84. minucie akcja z udziałem Havertza zakończyła się dośrodkowaniem Saki na zamykającego akcję Trossarda, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Chwilę później bliski zaskoczenia i Thiago Silvy, i Sancheza, był Nketiah, lecz futbolówka minęła słupek. W końcówce nikt nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Chelsea FCPremier LeagueRaport kadrowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Theo44 komentarzy: 427623.10.2023, 02:08

@Castillo: ja nigdy nie wiem, czy wy fanboje Giroud tak naprawde piszecie czy jaja sobie ze mnie robicie.

Lamoreaux komentarzy: 345922.10.2023, 23:09

Zresztą odnoszę wrażenie, że tych pomyłek sędziowskich jest coraz to więcej - które co gorsza wypaczają wyniki spotkań i w jakiś sposób modelują tabelę/rozgrywki.
To jest zajebiście niepokojące bo przecież mamy 2023 rok- technologie, komputery, miliony kamer, czujniki a tu nadal przechodzą takie kwiatki jakby to był 1987 rok i mecz pomiędzy Unią Oświęcim a Avią Świdnik, gdzie mają być 4 żółte kartki, 8 rz. rożnych i goście nie mają prawa wygrać choćby skały srały.
Ale to nawet nie jest w tym wszystkim najgorsze - bo jestem w stanie zrozumieć, że presja trybun, chęć zachowania autorytetu sędziego, twarda interpretacja przepisów czy nawet ego sędziego - ale po meczu mija dzień dwa, tydzień i mamy to samo. Zero refleksji, wyciągania nauki z błędów, niedopuszczania to popełnienia kolejnych tak rażących błędów.

Przecież nawet ta afera w PL w meczu che-tott sprzed roku, co sędzia nie wołał do monitora bo żeby mu przykro nie było. Dla mnie to jest sytuacja na poziomie tego słynnego żartu - "co pan robi? a kradnę sobie. A nie boi się Pan, że ktoś to zobaczy? No Pan to zobaczył i co?"

Niekompetencje i niekonsekwencje sędziów psują ten sport. Kluby płacą piłkarzom miliony w pensjach, miliardy są obracane co okienko a to jest i tak pudrowanie trupa bo jakiś sędzia uzna, że "z buta wjeżdzam, Odegaardowi wyłamuje piszczel" to jest żółta a drugi uzna, że 2x żółte nadgorliwemu i niedobremu Martinellemu jest w porządku.
I to nie tylko w PL poziom sędziowania jest kiepski. La liga, Serie A i LIgue1 również trzymają poziom

Lamoreaux komentarzy: 345922.10.2023, 22:55

@1886gunner1886 napisał: "Lyon właśnie przegrywa u siebie z ich bezpośrednim rywalem o ostatnie miejsce i po 9 meczach mają 3 pkt z bilansem 6/17. Niesamowite jak ten klub upadł, jeszcze kilka lat temu pamiętam jak pykali w europejskich pucharach."

Oglądałem cały mecz Lyonu i to co od*******ił sędzia w tym meczu to nie jest nawet kryminał.
Zobaczcie sobie na bramkę na 1-0 dla Clermont. Ziomek przyjmuje piłkę klatką i pomaga sobie dłońmi - nie jedną nie dwoma, normalnie robi koszyczek z dłoni. VAR to sprawdza i udaje, że wszystko jest okej xD

Później była też ręka w polu karnym Clermont, gdzie powinien podyktować karnego dla Lyonu ale VAR nawet nie sprawdzał, pomimo że piłkarze Lyonu machali rękami, że ma być karny.

Ogólnie to Lyon gra wesołą piłkę do przodu ale nie chce im wpadać i Laca wcale nie jest tutaj problemem.
Kadrowo to oni są na środek tabeli, to już nie ten Lyon co wiosną kiedy jeszcze walczyli o europejskie puchary.
Również kwasy w zespole - największa poza Lacą gwiazda, którą można spieniężyć za fajne pieniądze - Cherki - zachowuje się jakby musiał grać z tymi kolegami za karę, w szatni unika kontaktu itp.

Utrzymać się utrzymają, ale bez wątpienia potężny kryzys i zażegnać będzie ciężko

domino178 komentarzy: 243422.10.2023, 22:47

@arsenallord: od tego sezonu.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11722.10.2023, 22:34

Liga francuska ma 18 drużyn? Od kiedy to

Dziadyga komentarzy: 831922.10.2023, 22:16

Lyon niech spada,akurat nigdy ich nie lubiłem.

Patriko komentarzy: 529622.10.2023, 22:06

dostał*

Ajax też dziś odstał po dupie i jest przedostatni w Eredivisie, jak dwa takie zasłużone kluby jak Lyon i Ajax spadną w jednym sezonie to będzie po*****a akcja.

domino178 komentarzy: 243422.10.2023, 21:53

@Artu: właścicielem Lyonu jest jakiś amerykański miliarder, więc nie jest przesądzona jego rychła śmierć w L1. Natomiast Bordeaux podobnie jak SM Cean(ligowy średniak długo trzymał się w L1) padli ofiarą amerykańskich(hehe) funduszy, które to przejęły te kluby i spuściły z ligi w skarpetkach. W przypadku Bordeaux to o mały włos klub nie znalazł się na 4 poziomie rozgrywek ponieważ fundusz się wycofał i zostawił klub z potężnymi długami. Reasumując amerykańskie we francji to nie jest dobre rozwiązanie:D

Artu komentarzy: 190122.10.2023, 21:24

@1886gunner1886: dokładnie, po Bordoux druga znany francuski klub poleci do Lique2.

1886gunner1886 komentarzy: 144122.10.2023, 21:17

Spejsik komentarzy: 343222.10.2023, 21:01

@vergil99111: Watkins

Castillo komentarzy: 219322.10.2023, 21:01

Nie mogę oglądać meczy Milanu bo mi się taka tęsknota za Giroud odpala, że chce mi się płakać

grzegorz1211 komentarzy: 1030522.10.2023, 20:56

Grubo idą, ale trudno im nie przyznać racji.

Dominik17 komentarzy: 313622.10.2023, 20:40

@vergil99111: Oli

jumanji komentarzy: 105222.10.2023, 20:28

@ksowa90: Ale przynajmniej wiadomo, że Akanji nie zagra, będzie bardziej przewidywalny skład w obronie.

vergil99111 komentarzy: 128822.10.2023, 20:27

Kto kapitanem na przyszła kolejkę w Fantasy?
Propozycje:
Bowen - EVE (H)
Salah - NFO (H)
Saka - SHU (H)
Watkins - LUT (H)

Dominik17 komentarzy: 313622.10.2023, 20:25

Jak tak patrzę na składy w hicie Seria A to na prawdę ta liga robi się coraz słabszy pod względem nazwisk

ksowa90 komentarzy: 147022.10.2023, 20:22

@jumanji: biorąc pod uwagę, że chwilę po czerwonej wszedł Ake to różnicy w jakości nie przewiduje :)

Adi17 komentarzy: 300622.10.2023, 18:56

@sWinny napisał: "Douglas Luiz robi robotę. Szkoda, że nie udało nam się go wtedy ściągnąć.
W sumie nawet teraz by się przydało sprzedać elnenego, Jorginho i go ściągnąć. Raczej mało wykonalne, ale pomarzyć można."

Wiesz może w lato jeśli Thomas by odszedł, czemu nie. Tylko wtedy jeśli odeszła by cała wspomniana trójka to przydały by się z 2 transfery do środka pola :) ewentualnie przesunąć Zine, bo czasami co on wyprawia w obronie na lewej stronie to mnie aż głowa boli.

sWinny komentarzy: 784322.10.2023, 18:33

Douglas Luiz robi robotę. Szkoda, że nie udało nam się go wtedy ściągnąć.

jumanji komentarzy: 105222.10.2023, 18:24

Fajnie, że Akanji dostał dwie żółte kartki w meczu z Brighton i nie będzie mógł wystąpić za tydzień w derbach Manchesteru. Remis byłby idealny. :)

Adamarsenal1 komentarzy: 319822.10.2023, 18:20

Ciekawe, że nawet John Terry wieloletni kapitan chelsea, bierze w obronę Salibe z tą ręką, co podyktowali karnego, podobnie Lineker.

wajktor1998 komentarzy: 125622.10.2023, 18:11

jezu, jak mnie czasem denerwuje twitter i angielska baza kibicow..co oni maja w glowach niektorzy, jakies polmozgi. Gosc pisze ze ma nadzieje ze Declan nie dostanie opaski przez najblizsze sezony i ze jest za dobry narazie, ze zle zbudowana druzyna bo nasz spd jest najlepszym zawodnikiem i jak tak dalej bedzie to odejdzie xD zamiast sie cieszyc to gosc szuka problemu tam gdzie go nie ma

Adi17 komentarzy: 300622.10.2023, 18:03

W ogóle w AV jest sporo ciekawych grajków - Luiz, Ramsey, Watkins, Diaby, Kamara, Cash, Buendia

enrique komentarzy: 1922522.10.2023, 17:59

Zdjęcie Mudryka to była jedna z głupszych decyzji Poche, oczywiście z korzyścią dla nas. Grał dobrze, mógł jeszcze coś pokazać.

WSP komentarzy: 180722.10.2023, 17:51

Nie no, występ Mudryka w tym meczu był świetny. Wywalczył karnego, a potem strzelił nieoczywistego gola. Aż się zdziwiłem, że go zmienił trener.

alexis1908 komentarzy: 360722.10.2023, 17:50

@Dziadyga: No normalne że się cieszył z gola przeciwko nam nasi kibicie go najbardziej wyśmiewają fartem czy nie ale nam się wczoraj odgryzł wywalczony karny i bramka .

Adi17 komentarzy: 300622.10.2023, 17:44

Kurde szkoda, że Douglas Luiza nie udało się kupić na początku roku. Widzę gościa w środku pola Arsenalu.

Paul77 komentarzy: 986922.10.2023, 17:13

Gdyby Raya nie zachował się do du..y nie było by takiego gola.
Mudryk ma jednak wiele do udowodnienia. Dalej mu bliżej do Pepe niż do Sali.

Arsenal2004 komentarzy: 375022.10.2023, 17:05

Takie gole jak Mudryka padają stosunkowo często, tylko z różnych miejsc na boisku. Saka taką strzelił koedyś, Griezmann w ostatniej kolejce też zdobył taką bramke tylko że z pola karnego.

Arsenal2004 komentarzy: 375022.10.2023, 17:03

W sumie z tego co pamiętam to Saka podobną bramke, jak Mudryk, strzelił Chelsea jak w bramce jeszcze stał Mendy.

mar12301 komentarzy: 2314222.10.2023, 16:50

Raya po prostu zawalił kolejny raz i tyle. Powinien Aaron wrócić na Seville. Co ja mówię, w ogóle nie powinien stracić pozycji.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280922.10.2023, 16:45

@Dziadyga napisał: "Mudryk zrobił centrostrzal rodem z ekstraklasy.A cieszył się jakby strzelił gola po jakimś fenomenalnym rajdzie i pięknym wykończeniu :D"

Mudryk cieszył się, że w ogóle coś strzelił.

Dziadyga komentarzy: 831922.10.2023, 16:26

Paul77 komentarzy: 986922.10.2023, 16:16

@Gunner18AFC: dokładnie.

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 322.10.2023, 16:15

@Paul77: warto dodać, że gol Mudryka to farfocel, a bramka Trossarda wynikała z jego wysokich umiejętności

Trossard>Mudryk

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190422.10.2023, 16:03

@damianARSENAL napisał: "Jakbyśmy wtedy kupili Mudryka za 100mln, to dzisiaj pewnie byśmy oglądali Rice’a w Bayernie, City albo w Liverpoolu."

O to to to to, ten argument powinien być powielany przy każdym głupim komentarzu typu "co wy się przejmujecie pieniędzmi, po prostu go kupmy, to nie wasze pieniądze"...

Paul77 komentarzy: 986922.10.2023, 15:53

Gola zdobył Mudryk, ale i Trossard. O tym nie zapominajmy. Ile kosztował Belg, a ile Ukrainiec?

damianARSENAL komentarzy: 853422.10.2023, 15:46

jurasmolas44 komentarzy: 184922.10.2023, 15:18

Tak czytam komentarze i zastanawiam się dlaczego niektórzy myślą że. Mudryk strzelił wczoraj świetna bramkę bo nie był kryty i miał dużo czasu??

Nie był kryty ok
Miał czas ok

Ale chłop mimo to i tak się skopał bo to nie był strzał tylko wrzutka. Ja tam w ogóle nie widzę w nim jakiegoś progresu w jego grze bo dalej jest chaotyczny i drewniany

dan komentarzy: 59822.10.2023, 15:00