Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal

Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal 21.10.2023, 19:37, Łukasz Wandzel 592 komentarzy

Sportowa sobota w Premier League obfitowała w gole. Nie inaczej było w derbach Londynu między Chelsea a Arsenalem. Oba zespoły podzieliły się punktami, mimo że widmo pierwszej ligowej porażki w sezonie wisiało nad The Gunners przez ponad 70 minut meczu.

Piłkarze Pochettino udanie zaczęli pierwszą i drugą połowę, co przełożyło się na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Przebłyski w ofensywie i dobra organizacja w defensywie nie zwiastowały zaprzepaszczenia takiej przewagi. Jednak w końcówce podopieczni Artety wykorzystali błąd Sancheza, by zdobyć gola kontaktowego, a dzięki wchodzącemu z ławki Trossardowi doprowadzili do wyrównania.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (46' Tomiyasu) – Rice, Jorginho (68' Smith Rowe) – Saka, Odegaard, Martinelli – Jesus (68' Nketiah)

Chelsea: Sanchez – Gusto, Silva, Colwill, Cucurella – Galagher, Caicedo, Enzo – Palmer (84' James), Sterling (84' Madueke), Mudryk (66' Jackson)

Początek derbów należał do Chelsea. Gospodarze kilkukrotnie przedostali się w pole karne Arsenalu, a w jednej z takich sytacji Saliba zagrał piłkę ręką. Po interwencji VAR-u sędzia przerwał grę i podyktował rzut karny. Z 11. metra uderzył Palmer a The Blues rozpoczynali drugi kwadrans meczu z prowadzeniem.

Po otwarciu wyniku drużyna Pochettino oddała piłkę gościom. The Gunners dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz w pierwszej połowie zdołali wywalczyć tylko kilka rzutów rożnych, których nie zamienili na gola. Chelsea dużo lepiej prezentowała z przodu, atakując po przechwytach na własnej połowie. Szczególnie wyróżniał się Palmer. Już w 30. minucie był bliski drugiego trafienia, lecz na szczęście dla Rayi strzelił obok słupka.

Kanonierzy drugą połowę zaczęli jeszcze gorzej niż pierwszą, bo jeszcze szybciej stracili bramkę. W 48. minucie Chelsea przejęła piłkę na połowie boiska, a na lewym skrzydle błysnął Mudryk. Reprezentant Ukrainy prawdopodobnie zamierzał dośrodkowywać, lecz futbolówka wylądowała za kołnierzem golkipera Arsenalu. Raya nie popisał się też parę minut później, gdy zaliczył koszmarne podanie i o mało nie dał się minąć z piłką naciskającemu Palmerowi.

Gospodarze przez długi czas szukali trzeciego gola. Do tego rozgrywali dobry mecz w defensywie, na czele z 39-letnim Thiago Silvą. Jednak w 77. minucie bramkarz po drugiej stronie boiska popełnił fatalny błąd. Sanchez wyszedł do podania i zagrał pod nogi Declana Rice. Anglik celnie uderzył na pustą bramkę, czym dał swojej drużynie gola kontaktowego.

Wydawało się, że Arsenal nie poszedł wystarczająco za ciosem, ale różnice zrobili zmiennicy. W 84. minucie akcja z udziałem Havertza zakończyła się dośrodkowaniem Saki na zamykającego akcję Trossarda, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Chwilę później bliski zaskoczenia i Thiago Silvy, i Sancheza, był Nketiah, lecz futbolówka minęła słupek. W końcówce nikt nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Chelsea FCPremier LeagueRaport kadrowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28750 newsów: 322.10.2023, 10:17

Ten drugi gol dla C okropne odpuszczenie krycia zdaje się przez Whitea i Mudryk miał cały czas na świecie. Teraz zacznie się gadanie,że wybrał lepsza drużyne i zawsze chciał tam trafić.

Dziadyga komentarzy: 832022.10.2023, 10:05

Panie Wenger,szkoda,że tutaj nas nie czytasz,ale wszystkiego co najlepsze dla Ciebie w dniu urodzin,od całej naszej społeczności,LEGENDO!

Też mnie to strasznie wkur****o.
7 minut doliczonego czasu, odrobiliśmy dwie bramki i zamiast ruszyć na Chelsea to straciliśmy MINUTĘ na wyrzucenie dwóch autow pod rząd.
Jakbym zobaczył takie coś będąc trenerem to bym jaja w szatni podkręcał.

Ogólnie remis to i tak dużo. Przegrywaliśmy dryblingi, Chelsea wygrywała wszystkie przebitki, mieliśmy dużo prostych strat, nie było ruchu. Slaby mecz bardzo. Ale taki mecz można wygrać tylko musi być zaangażowanie i rządza zwycięstwa. A u nas tylko Rice próbował, szarpał, robił co mógł.

damianARSENAL komentarzy: 853422.10.2023, 08:14

Jestem taki zły… nie chodzi o wynik, ale naszą postawę.

1:0 brak zaangażowania
2:0 brak zaangażowania
2:1 brak zaangażowania
2:2 brak zaangażowania

Myślałem, ze przy każdej stracie bramki i przy każdym naszym strzelonym golu, rzucimy się jak lwy.

Malina komentarzy: 122622.10.2023, 01:31

@Olczyck: ...a mnie zastanawia, kto "cię" uczył w szkole pisać i czytać. Dramat. Nie rób tego więcej.

fabregas1987 komentarzy: 2582222.10.2023, 01:30

Ale na Seville to już Ramsdale, chyba zgoda?

Malina komentarzy: 122622.10.2023, 01:27

@kamo99111: Tak jest. To samo ja widzę. Trzyma to wszystko w sobie. Inny podbiegłby do gościa i go zjeb...zmotywował.

Overmars84 komentarzy: 16722.10.2023, 00:41

Ktoś tu pisał żeby Raya uczył się grać nogami od Sancheza.. Hehehe, dobre. Ciekawe co pomyślał po błędzie tego drugiego :D

TrueGunner89 komentarzy: 58922.10.2023, 00:32

Szkoda punktów, ale widać, że Chelsea pod wodzą Pocha zrobiła postepy i nie będzie dostawała oklepu od każego jak w zeszłym sezonie. City ma teraz serię ciężkich spotkań, więc mam nadzieję, że się poobijają z United i Chelsea na wyjazdach i może pogubią punkty w domu z Liverpoolem i Totkami. Jak nie potkniemy się na Newcastle to do grudnia powinniśmy odskoczyć na kilka punktów, bo w terminarzu autostrada łatwych spotkań. Pytanie jakie ciężary zafundują nam europejskie puchary i czy po przerwie na kadry znów kogoś nie stracimy. Na razie jesteśmy w grze, więc ważne, żeby regularnie punktować. Trzeba docenić, że wróciliśmy do spotkania, bo nie zawsze tak było jak nam się mecz nie układał.

Gofer999 komentarzy: 1470922.10.2023, 00:24

@KapitanJack10 napisał: "Tylko xD 6pkt po 9 kolejkach, gdzie z top6 grali tylko z nami i totkami. To jest bardzo dużo, tym bardziej, że z Wolves powinni mieć 2pkt mniej, a z Brentford cudem wyszarpali."

Ale wiesz że nas się to też tyczy? Też zdobyliśmy już kilka punktów na "farcie". Trochę mniej szczęścia i moglibyśmy być na czwartym miejscu.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280922.10.2023, 00:12

@Czeczenia napisał: "Niezmiennie bawi mnie, dosłownie co mecz, gadanie komentatorów o żonglowaniu bramkarzami przez Artetę.

Tymczasem Arteta, który zmiany zawodników z pola robi na ostatnią chwilę.

Chłop igra z ogniem. Dziś się udało. Z City się udało. Ale rwę włosy z głowy i zastanawiam się na co on czeka, kiedy przegrywamy i nie potrafimy nawet przenieść gry w okolice pola karnego przeciwnika."

Dziś akurat występ Rayi był uzasadniony gdyż partnerka Aarona spodziewa się dziecka. Przegrywaliśmy 2:0, a skończyło się 2:2

Co do rwania włosów idzie się przyzwyczaić do bycia łysym mi zaczęły lecieć jak był na obronie Mustafi + David Luiz i Luiz i Mustafi odeszli i moje włosy też ;)

drewniane_krzeslo komentarzy: 280922.10.2023, 00:08

@clash123 napisał: "Arsenal wciąż niepokonany w lidze . Kiedyś to w końcu nastąpi . Już czekam na tych wszystkich którzy Artete wtedy będą zwalniać :)"

Wolałbym żeby to się nie stało w tym sezonie, jest ładnie i niech tak zostanie

clash123 komentarzy: 188521.10.2023, 23:55

lordoftheboard komentarzy: 822921.10.2023, 23:53

@Olczyck: był taki sezon niedawno, że Liverpool przegrał tylko jeden mecz ;)

Er4s komentarzy: 316721.10.2023, 23:40

Co Ty wyborca tuska jesteś ze pamiętasz tylko ostatnie kilka dni? Will Smith Ci mrugnal czerwona lampka?

Er4s komentarzy: 316721.10.2023, 23:39

@Adamarsenal1:
No nie zapominaj ze przed zwycięstwem z City gdzie były taktyczne szachy i mecz na zero zero my tez graliśmy jedna wielka kupę zdaniem większości kibiców od początku sezonu.

Lamoreaux komentarzy: 346021.10.2023, 23:36

Odnoszę wrażenie, że stan murawy dzisiaj i warunki mocno sponiewieraly nasze techniczne umiejętności dlatego Zina i Ode dzisiaj nic nie zagrali.
Saka pierwszą połowę spędził w kieszeni Cucurelli (aż dziw bierze), za to w drugiej wyskoczył z niej aż miło i ogólnie poradził sobie z Hiszpanem.
Jesus, Wbite, Saliba kiepsko.
Odwgaard najgorszy mecz w tym sezonie i nie wiem czy nie najgorszy w historii jego występów. Ale wiem, że wróci silniejszy. To nasz kapitan.

Rice. Przepraszam.. Pan Rice. Co za gość. Nie trzeba komentować - wszyscy wiedzą, że to top topow.

Mudrykowi wyszedł centowtrzal życia. Pośrednio wywalczył karnego. No nieźle...

Remis sprawiedliwy. Cheslea jesczze napsuje krwi i zamiesza

Overmars84 komentarzy: 16721.10.2023, 23:36

@ostriket napisał: "Oj boli ten wynik z tak miernym rywalem"

Boli to niestety Twój komentarz. Chłopie ogarnij się

Czeczenia komentarzy: 1249521.10.2023, 23:36

Adamarsenal1 komentarzy: 319821.10.2023, 23:27

@KapitanJack10: Sześć punktów w tej lidze to nie dużo, też mieliśmy sporo szczęścia w niektórych meczach, bardziej mi chodzi że oni grają cały czas piach, a są nie tak daleko w tabeli.

Czeczenia komentarzy: 1249521.10.2023, 23:24

Nie no, Odegaard to był dziś wizard. Co chłop zniknął to podziw.

Ale serio, to bez sensu wieszać psy na kimkolwiek. Dosłownie nikt się dziś nie obronił swoją grą. Nie było ani jednego zawodnika który rozegrałby przyzwoite 90 minut. Przypuszczam, że ciężko byłoby znaleźć takiego, który zagrał dobrą połówkę.

Punkt jest pewnym osiągnięciem, gra do poprawy. Nie ma sensu oceniać meczu na podstawie tabeli, a jego przebieg długo nie wskazywał na jakiekolwiek punkty dla nas.

Olczyck komentarzy: 106421.10.2023, 23:21

Mnie to zastanawia po co totki graja w poniedziałki a jutro jest tylko jedno spotkanie zeby było sprawiedliwie że wszyscy graja czasami w poniedziałki czy co

Olczyck komentarzy: 106421.10.2023, 23:13

@ostriket napisał: "Wszyscy leją Chelsea jak chcą ale oczywiście my tracimy punkty... Oj boli ten wynik z tak miernym rywalem"

Liverpool też z nimi zremisował i od 20 minuty do końca był drużyną gorsza od smerfów no i trzy ostatnie mecze to zwycięstwa więc nie wiem czy wszyscy ich tak leja

KapitanJack10 komentarzy: 5422 newsów: 421.10.2023, 23:11

@Adamarsenal1 napisał: "Mimo że dalej nie pokonani, to takie junajted które gra kupę od początku sezonu, tylko sześć punktów za nami xD"
My tracimy punkty ku zaskoczeniu wszystkich, a oni męczą bułę w teoretycznie najłatwiejszych meczach sezonu.

Adamarsenal1 komentarzy: 319821.10.2023, 23:08

Niepokonani*

Adamarsenal1 komentarzy: 319821.10.2023, 23:06

Olczyck komentarzy: 106421.10.2023, 23:06

Oczywiście teoretycznie i jeśli chcemy walczyć o mistrza to pkt z takimi drużyną jak Luton czy shaffield to obowiązek

Kredens komentarzy: 370021.10.2023, 23:05

@kamo99111 napisał: "le jednak chyba w wielu meczach znika z radarów. Chyba że to tylko ja takie wrażenie odnoszę?"
=
Mi się wydaje, że nie znika tylko raczej gra nonszalancko i ma dużo niedokładnych zagrań i kilka strat

Olczyck komentarzy: 106421.10.2023, 23:03

Przypominam że nadal nie przegraliśmy meczu i jesteśmy ma drugim miejscu z ta sama ilością pkt co city na pierwszym miejcu (mam nadzieję ze totki przegraja) w dodatku mamy drugi po live najłatwiejszy terminarz już teraz do połowy grudnia na pewno w lidze tylko newcastle z cięższych meczy

Kredens komentarzy: 370021.10.2023, 23:03

@Malina napisał: "Tak naprawdę kpiną jest to, że kapitanem u nas jest Odegaard"

Serio? Pomyśl jak czułby się Martin jak przychodzi Rice i zostaje z miejsca kapitanem?jakie miałby morale? Poza tym Odegaaard możże dzisiaj zagrał nie za dobrze, ale ogólnie to zależy mu i się stara. Prawdopodobnie Declan zostanie kapitanem, ale nie od razu po przyjściu.

kamo99111 komentarzy: 692621.10.2023, 23:02

@Malina napisał: "Tak naprawdę kpiną jest to, że kapitanem u nas jest Odegaard. Bardzo niestabilna forma i działanie mobilizujące na boisku. Saka też się nie nadaje. Myślę, że za jakiś czas będzie nim "Rice, Rice, baby...""

Odeagaard jest strasznie himeryczny. Tak trochę zaczyna Ozilem trącić. Generalnie ma mecze, że człowiek by klaskał na stojąco. Ale jednak chyba w wielu meczach znika z radarów. Chyba że to tylko ja takie wrażenie odnoszę?

Piotrek95 komentarzy: 965121.10.2023, 23:01

@Malina napisał: "Tak naprawdę kpiną jest to, że kapitanem u nas jest Odegaard. Bardzo niestabilna forma i działanie mobilizujące na boisku"

Brak mi słów dla krytyki opaski Martina, jeden z najlepszych kapitanów w historii, najwięcej pressingów i odbiorów na polowie rywala, zawsze daje impuls do walki, jego niestabilna forma to 2 kiepskie mecze

Kpiną to jest jakiekolwiek dyskredytowanie Martina w tym momencie

kamo99111 komentarzy: 692621.10.2023, 23:01

Yyy... Ich ostatnie 3 mecze to 3 zwycięstwa. Więc jak możesz mówić, że każdy ich leje?

Malina komentarzy: 122621.10.2023, 22:57

Malina komentarzy: 122621.10.2023, 22:53

@mck95: Napisałeś to w taki sposób, jakbyś był kimś z pokroju Stephen'a King;a. Horror, thriller, kryminał... Co do Aaron'a, to gość zasłużył sobie na ławkę, również fatalnymi zagraniami, więc przypomnij sobie i wyluzuj.

Dominik11 komentarzy: 2019921.10.2023, 22:49

@mck95: Żona Aarona miała dziś rodzić więc klub pozwolił mu z nią być.

I tak pewnie nawet jak by zagrał to trudno by mu było się skupić na meczu.

mck95 komentarzy: 42821.10.2023, 22:46

Arteta dzisiejszymi wyborami wykonał jakiś sabotaż. Jakim cudem Raya jest w hierarchii przed Ramsdalem to chyba tylko on wie. Totalny absurd, a koleś się nie nadaje na poważne granie. Gdyby on chociaż nogami grał w spektakularny sposób. Mam nadzieję, że Mikel się obudzi w końcu bo to kpina.

Olczyck komentarzy: 106421.10.2023, 22:40

Ale dalot przywalił brame

Rafson95 komentarzy: 1057821.10.2023, 22:36

@Dziadyga napisał: "Racja,też gościa ceniłem mega w mewach i jak słyszałem rok temu,że sporo osób tu bało się tego transferu,bo pisali,że stary xD i drogi :D i,że z fochem to ubaw miałem niezły."
Zostałeś prześwietlony i faktycznie, same pozytywne komentarze o Trossardzie jeszcze przed transferem. Gratuluję.

Dziadyga komentarzy: 832021.10.2023, 22:24

@Malina napisał: "Moim ulubieńcem jeszcze za czasów Brighton, był i jest Trossard. Gość jest powtarzalny, jeżeli chodzi o znajdowanie się i zdobywanie bramek. Facet ma coś, czego większość nie ma."

gabilondo komentarzy: 102221.10.2023, 22:22

@ostriket: szanuj punkt gdy grasz kupę.

Malina komentarzy: 122621.10.2023, 22:17

Dziadyga komentarzy: 832021.10.2023, 22:12

@Piotrek95 napisał: "no jakoś Havertza posadził"

Uparł się na Havertza,żeby był w zespole,ale z ławki lepiej gra a nie wiadomo co tak naprawdę ujrzeli w nim,że przyszedł.Natomiast Raya już był szykowany za Martineza,ale za dużo wtedy wołali za gościa z Championship i wzięli Ramsdejla.Ale Arti do Rayi miał słabość od lat i była okazja to go wziął,więc Raya to ulubieniec od dawna a Kai to nie wiadomo,może po prostu wierzy,że gościa zbuduje.

ostriket komentarzy: 663321.10.2023, 22:11

Piotrek95 komentarzy: 965121.10.2023, 22:08

@hetfield88 napisał: "Zauważyliście że Bukayo nawet jak gra słabo to kończy mecz z golem lub asystą? Niesamowite to jest."

Ale on nie gra słabo, na k.com wystarczy że nie zrobi 3 dryblingów w minutę i już do wywalenia na ławe. pamiętam ktoś pisał w przerwie że Saka na ławę, rozpoczęła się druga połowa i zniszczył Cucurelle 3 razy

Wobec Bukayo na k.com są bardzo duże wymagania, mało kto patrzy na to czy ma wsparcie, czy ma z kim rozegrać czy rywal ma podwojenie albo nawet potrojenie na jego stronie, ma wziąć piłkę i przedryblować wszystkich w każdym meczu

I co śmieszniejsze często to robi ale nie zawsze się da

Embix komentarzy: 199321.10.2023, 22:06

@axe napisał: "Na moje arteta powinien w zimowym okienku jeszcze dwóch bramkarzy kupić żeby lepiej piłka chodziła"
na moje to z Aaronem chodziła lepiej. Zwłaszcza Aaron fajnie zagrywał do przodu. Wszystko co oglądam to uważam że Aaron grałby lepiej i mam tą niepewność

Olczyck komentarzy: 106421.10.2023, 22:06

@axe: najlepiej zrobić cała 11 bramkarzy