Derby z prawdziwego zdarzenia! Arsenal 4-2 Tottenham

Derby z prawdziwego zdarzenia! Arsenal 4-2 Tottenham 02.12.2018, 15:58, Łukasz Wandzel 2019 komentarzy

Nie brakowało emocji, wysokiego tempa, kontrowersji i zwrotów akcji, ale przede wszystkim znakomitej gry. Oglądaliśmy derby północnego Londynu z prawdziwego zdarzenia! Przed tym spotkaniem to Arsenal mógł się obawiać rywala, głównie za sprawą świetnej formy Tottenhamu w niedawnym meczu przeciwko Chelsea. Jednak Kanonierzy już od pierwszych minut udowodnili, że są drużyną lepszą, choć los nie był po ich stronie. Mimo to podopieczni Unaia Emery'ego pokonali przeciwności losu i po ekscytującej batalii mogą być dumni, ponieważ North London is red!

Kanonierzy zaliczyli w tym meczu powrót z piekła do nieba. Po świetnym początku, zostali pokrzywdzeni. Oczywiście nie golem wyrównującym, bo na tego Tottenham zasłużył, ale późniejszą decyzją sędziego i podyktowanym rzutem karnym dla Kogutów. Na drugą połowę wyszli jednak na tyle zmotywowani, że ze stanu 1-2 doprowadzili do wygranej dwoma golami.

Składy obu londyńskich ekip:

Arsenal: Leno - Mustafi (71' Guendouzi), Sokratis, Holding - Bellerin, Torreira, Xhaka, Kolašinac - Mchitarian (46' Ramsey), Aubameyang, Iwobi (46' Lacazette).

Tottenham: Lloris - Aurier, Foyth, Vertonghen, Davies (82' Rose) - Dier - Sissoko, Alli (79' Winks) - Eriksen - Son (79' Lucas), Kane.

Arsenal, podobnie jak w meczu z Bournemouth, wyszedł na murawę w ustawieniu z trójką obrońców i czuł się w tej formacji komfortowo. Od początku ruszył do ataku i zdecydowanie lepiej od rywala poczynał sobie na The Emirates. To bardzo szybko przyniosło skutek, ponieważ przy jednej z kolejnych akcji ofensywnych Mike Dean podyktował rzut karny dla Kanonierów po zagraniu ręką Jana Vertonghena. Belg obejrzał żółtą kartkę, a do piłki ustawionej na wapnie podszedł Pierre-Emerick Aubameyang i otworzył wynik spotkania, 1-0!

Tottenham starał się odpowiedzieć, ale nie wychodziło mu to najlepiej. Szczególnie aktywny w ofensywie po stronie Kogutów był Son Heung-min. Z kolei w układance Emery'ego kluczowy w pierwszej połowie był Sead Kolašinac. Bośniak kilkukrotnie wrzucał piłkę w pole karne, a po jego dośrodkowaniach zawsze było gorąco pod bramką Llorisa. Ale obraz gry odwrócił się o 180 stopni w zaledwie kilka minut.

Atmosfera derbów dała się we znaki po wyrównaniu przez gości. W 30. minucie Eriksen dograł w pole karne z rzutu wolnego, a Eric Dier zdobył bramkę głową. Wtedy doszło do spięcia między piłkarzami Tottenhamu i rezerwowymi Arsenalu z powodu tego, jak Dier celebrował gola. Unai Emery szybko musiał się głowić, co powiedzieć swoim podopiecznym w szatni, ponieważ tuż po pierwszym golu dla Kogutów sędzia Mike Dean dał im kolejną szansę w postaci rzutu karnego. Son nabrał sędziego w tej sytuacji, a Harry Kane pewnie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Na początku drugiej odsłony spotkania na murawie pojawili się Alexandre Lacazette i Aaron Ramsey w miejsce Alexa Iwobiego i Henricha Mchitariana. Mimo to, że Unai Emery odważnie przeprowadził dwie zmiany, Arsenal miał więcej problemów pod własną bramką, niż stwarzał ich w polu karnym Llorisa. Najpierw na ratunek nie przyszli jednak gracze wchodzący z ławki, tylko PIERRE EMERICK-AUBAMEYANG! Wykończenie sprzed szesnastki Gabończyka sprawiło, że Hugo Lloris nawet się nie poruszył, tylko obserwował tor lotu piłki. The Gunners od 56. minuty nie musieli już walczyć o remis, tylko o zwycięstwo.

Na dłuższą chwilę mecz stracił na intensywności, co nie może dziwić przy tempie tego spotkania. Ten stan rzeczy wyszedł na dobre Arsenalowi. Ramsey wykorzystał uśpioną czujność obrońcy Kogutów, przejmując futbolówkę i zagrywając do Lacazette'a. Wydawało się, że francuski snajper nie zdoła oddać strzału, ale zdecydował się na uderzenie lewą nogą sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki tuż przy słupku, 3-2!

Chwilę później było już po meczu! Lucas Torreira nie mógł wybrać lepszego momentu na zdobycie pierwszego gola w barwach Arsenalu niż podczas North London derby. Urugwajczyk wyprzedził defensywę rywala po podaniu Aubameyanga i pewnym uderzeniem wykończył sytuację! Po tym trafieniu podopieczni Pochettino już się nie podnieśli. Było to zresztą niemożliwe od momentu, gdy Jan Vertonghen otrzymał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Frustracja narastająca w piłkarzach Tottenhamu i spięcia między zawodnikami obu drużyn podkreślały atmosferę derbów, w których po ostatnim gwizdku Mike'a Deana tryumfował Arsenal.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Matelko komentarzy: 321202.12.2018, 22:54

Dzisiaj rozstałem się z dziewczyną.
Prawdziwa miłość to jest Arsenal.
Dzisiejszy mecz to jedna z piękniejszych chwil mojego związku AFC.
Podziękowania dla wszystkich i każdego z osobna.

lukasz845 komentarzy: 455502.12.2018, 22:53

@RahU: czyli prawdą było, że z kibiców spurs nie udałoby się zebrać ludzi do Jaka to melodia, nie wspominając o 1 z 10

pawel94 komentarzy: 122002.12.2018, 22:53

Ma ktoś może jakiś link do meczu? Niestety ominęło mnie dzisiejsze widowisko.

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11702.12.2018, 22:52

Szkoda, że bez Granita w środę. Jest jaki jest, ale mecze z mocnymi gra dobrze i zazwyczaj gramy gorzej w środku bez niego.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 602.12.2018, 22:46

Xhaka będzie pauzował za kartki w meczu z United i będzie to pierwszy mecz Premier League w którym nie zagra od 11 lutego 2017. Była to najdłuższa seria wśród zawodników z pola w całej lidze. Co ciekawe, od przyjścia do Arsenalu Granit opuścił tylko 6 meczów ligowych, z czego w 5 był zawieszony za kartki.

Ogi35 komentarzy: 20602.12.2018, 22:45

@GoonerRob: Mam to samo ;D! ''Czy ty musisz tyle przeklinać...oni i tak cię nie słyszą''. Kobity ^^

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214302.12.2018, 22:45

Polski fanclub Tottenhamu organizował zlot z okazji derbowego spotkania. Nie nie, wcale nie było tak, że jeden kibic się rozchorował, a drugi powiedział, że sam nie jedzie. Okazuje się, że mimo wszystko, ten jeden pojechał... https://spursmania.org/news/3818/derby_polnocnego_londynu_wspolny_zlot :)

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11702.12.2018, 22:39

Mecz z United już w środę. Trochę mało czasu na odpoczynek. Potem z Huddersfield będzie trzeba rotacji.

pacholettti komentarzy: 9402.12.2018, 22:38

sorki za powtórzenie.

Pytanie z innej beczki. Kiedy BPL potwierdzają daty/godziny meczów na marzec?

knedel999 komentarzy: 37802.12.2018, 22:38

Patrzac na dzisiejszy mecz to Wenger napewno by sie nie zdecydowal na zmiany w przerwie i to na 2! poczekalbym do 70 minut az dostaniemy 1-3 a potem by robil zmiany

pacholettti komentarzy: 9402.12.2018, 22:36

pacholettti komentarzy: 9402.12.2018, 22:34

@Arsenalx3 Ja też chciałem, ale zapomniałem nagrać i teraz do wtorku rano trzeba czekać :/

Arsenalx3 komentarzy: 118502.12.2018, 22:31

Człowiek by obejrzał retransmisje, a z tego co widzę dopiero we wtorek w dodatku o godz 9 ;c

TlicTlac komentarzy: 602502.12.2018, 22:27

Powiedzcie mi czego ja w tym meczu nie zauważyłem Xhaki ;)?

KapitanJack10 komentarzy: 5427 newsów: 402.12.2018, 22:09

Pokazuje kumplowi co nie ogląda piłki dzisiejszy pojedynek Torreiry z Allim i mówię "pa jaki świr" a kumpel: "rozjuszony mały" xD
Made my day

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1502.12.2018, 22:05

Miałem obawy co do tego spotkania, ale jestem w wielkim szoku. Tottenham nic nie zagrał, oprócz ostatnich 15 minut pierwszej połowy. Absolutna dominacja. Każdy piłkarz zagrał naprawdę dobrze, szkoda, że na początku dostaliśmy City, bo z Chelsea mieliśmy trochę pecha, ale chciałbym zobaczyć jakbyśmy teraz zagrali z maszyną Guardioli.

Cała drużyna zasługuje na duży plus, ale mecz nam wygrał Emery, który poraz kolejny reaguje na to co się dzieje na boisku. Wenger by prawdopodobnie czekał ze zmianami.

Jest jeszcze jedna rzecz. Strasznie mi się podoba zaangażowanie naszych graczy. A przede wszystkim - Ramsey. Profesjonalista, wchodzi na boisko i gra. Nie robi szopki jak Sanchez. Szanuję za to Aarona.

mar12301 komentarzy: 2315302.12.2018, 22:04

@KySiO: trzeba czekac na Kanoniera204 aż wrzuci. ;d

KySiO komentarzy: 66702.12.2018, 22:02

Panowie, macie może gole z dzisiejszego meczu z polskim komentarzem?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52402.12.2018, 21:57

Jeśli w środę zagramy podobnie, to z autobusu Mourinho tylko kółka zostaną.

Garfield_pl komentarzy: 2825602.12.2018, 21:50

Panowie mam pytanie. Skąd można pobrać mecz Ajax vs Den Haag z dziś? Syn kolegi wyprowadzał piłkarzy i chcieliby mieć pamiątkę, ale nie mam pojęcia gdzie szukać w dobrej jakości. Pomoże ktoś?

A derby piękne, oby tak dalej w kolejnych meczach z Utd i live pod koniec miesiąca.

silvano95 komentarzy: 984002.12.2018, 21:46

@Kysio2607

Prosze bardzo

Kysio2607 komentarzy: 1336002.12.2018, 21:44

Chciałbym teraz posłuchać tego szopa Sherwooda, taki był pewny zwycięstwa swoich pupilkow :D

kwiatinho komentarzy: 1313202.12.2018, 21:43

Emery mi dzisiaj zaimponował. Ściągnął Iwobiego już w przerwie. Mam nadzieję że Emery postawi na nogi Ozila i Mkhitaryana bo obu potrzebujemy ale w najlepszym wydaniu. Iwobi jest za słaby na Arsenal. Jeżeli właściciel i zarząd ma jakieś ambicje wzmocni drużynę i da możliwości Emery'mu budować jego Arsenal. Obrońca pomocnik i skrzydłowy z prawdziwego zdarzenia to priorytet na najbliższe 2 okienka

jurasmolas44 komentarzy: 184902.12.2018, 21:41

Taki Arsenal o mecz hce oglądać. Walka walka walka i nareszcie pressing przynosi efekty. Jedyne czego żałuję to forma mikiego choć dzisiaj i tak nie wyglądał tak źle jak ostatnio

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.12.2018, 21:38

@MaciekGoooner: ups, nieuzasadnione zgłoszenia grożą warnem.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.12.2018, 21:37

@MaciekGoooner: nie chcę nic mówić, ale to ty dostaniesz warna z tego samego powodu co ja. Tak, chciałem się Ciebie pozbyć szmaciarzu xD

Kysio2607 komentarzy: 1336002.12.2018, 21:36

Tak sobie przeglądam historie naszych meczów z Tottenhamem, szczególnie tych na Emirates, i co ciekawe z meczu w sezonie 15/16 (1:1, samoboj Wimmera i Kane z karnegi) nie było dziś ANI JEDNEGO piłkarza Arsenalu w podstawowej jedynastce. Jedynie Cech na ławce, no i Ozil, Nacho i Kosa wyeliminowani przez kontuzje. Pozostałej 7 nie ma już w klubie.

Dla porównania, u Tottkow powtórzyło się aż 6 piłkarzy, a z podstawowego składu do dziś w klubie nie ma jedynie Walkera.

Niby tylko 3 lata, a ile zmian u nas. Jak dobrze mieć teraz Emerego..

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10302.12.2018, 21:36

No cóż... Chociaż miło spędzilem dzień z moją miłością xd :(

silvano95 komentarzy: 984002.12.2018, 21:35

@MaciekGoooner I kto tu jest konfidentem ;d

tidzejjj komentarzy: 138502.12.2018, 21:33

reklamy reklamami, ale jeśli oferują mi one kupno domowych koszulek Tottenhamu (na stronie Arsenalu po derbach północnego Londynu!) to z racji dzisiejszego wyniku uznam za trolling czystej postaci :D

ZelGrey komentarzy: 252402.12.2018, 21:32

@silvano95:
Niech dadza za Ozila nam Skriniara i nie ma problemu :P

Maczupikczu komentarzy: 24102.12.2018, 21:31

Dla zainteresowanych, na TVP SPORT trwa transmisja el mistrzostw świata w koszykówce, Polska Włochy

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.12.2018, 21:30

@Adrian12543: też tak myślę, dobrze że jesteś świadom i coraz bardziej napędzony strachem hahah
czekam na Pogoń i moją świętą trójcę to porobię usera @kamilo_oo i może rekordzik wpadnie. Lecę spać, jutro trzeba wcześnie wstać. Ukłony dla mistrza. Trzymaj się tam i walcz!

Chopinno komentarzy: 328702.12.2018, 21:29

@DawidAFC: jak sandały to tylko z koziej pały

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.12.2018, 21:28

@Kysio2607: niech sobie kupi sandały ojca Gaudentego.

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 102.12.2018, 21:26

@ares765: bardzo dużo, zwroty akcji, piękne bramki Arsenalu. Genialną grę Torreiry no i zawał serca też :)

Ranczomen komentarzy: 1235702.12.2018, 21:26

@ares765 napisał: "A ja nie obejrzałem meczu. Jak wiele straciłem?"

Ja bym się tam na Twoim miejscu popłakał, że nie obejrzałem tego na żywo.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.12.2018, 21:25

@ares765: ten mecz mi fife przypominal. Normalne mecze wyglądają tak, ze są jakies podania wzdłuż, czy do tyłu a tu pyk prostopadla od razu leci w jedna i w druga:D

rev komentarzy: 161502.12.2018, 21:24

Fajny ten Unai. Taki nie za nerwowy.

Kysio2607 komentarzy: 1336002.12.2018, 21:24

Jedno jest pewne, czas wysłać Ozila do Harrego z Tybetu, bo te problemy z plecami są irytujące..

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.12.2018, 21:24

@ares765: nawet się nie zastanawiaj tylko odpalaj koniecznie cały mecz. Najlepsze spotkanie Arsenalu w tym sezonie, emocje, walka, przepychanki. Miodzio.