Derby z prawdziwego zdarzenia! Arsenal 4-2 Tottenham

Derby z prawdziwego zdarzenia! Arsenal 4-2 Tottenham 02.12.2018, 15:58, Łukasz Wandzel 2019 komentarzy

Nie brakowało emocji, wysokiego tempa, kontrowersji i zwrotów akcji, ale przede wszystkim znakomitej gry. Oglądaliśmy derby północnego Londynu z prawdziwego zdarzenia! Przed tym spotkaniem to Arsenal mógł się obawiać rywala, głównie za sprawą świetnej formy Tottenhamu w niedawnym meczu przeciwko Chelsea. Jednak Kanonierzy już od pierwszych minut udowodnili, że są drużyną lepszą, choć los nie był po ich stronie. Mimo to podopieczni Unaia Emery'ego pokonali przeciwności losu i po ekscytującej batalii mogą być dumni, ponieważ North London is red!

Kanonierzy zaliczyli w tym meczu powrót z piekła do nieba. Po świetnym początku, zostali pokrzywdzeni. Oczywiście nie golem wyrównującym, bo na tego Tottenham zasłużył, ale późniejszą decyzją sędziego i podyktowanym rzutem karnym dla Kogutów. Na drugą połowę wyszli jednak na tyle zmotywowani, że ze stanu 1-2 doprowadzili do wygranej dwoma golami.

Składy obu londyńskich ekip:

Arsenal: Leno - Mustafi (71' Guendouzi), Sokratis, Holding - Bellerin, Torreira, Xhaka, Kolašinac - Mchitarian (46' Ramsey), Aubameyang, Iwobi (46' Lacazette).

Tottenham: Lloris - Aurier, Foyth, Vertonghen, Davies (82' Rose) - Dier - Sissoko, Alli (79' Winks) - Eriksen - Son (79' Lucas), Kane.

Arsenal, podobnie jak w meczu z Bournemouth, wyszedł na murawę w ustawieniu z trójką obrońców i czuł się w tej formacji komfortowo. Od początku ruszył do ataku i zdecydowanie lepiej od rywala poczynał sobie na The Emirates. To bardzo szybko przyniosło skutek, ponieważ przy jednej z kolejnych akcji ofensywnych Mike Dean podyktował rzut karny dla Kanonierów po zagraniu ręką Jana Vertonghena. Belg obejrzał żółtą kartkę, a do piłki ustawionej na wapnie podszedł Pierre-Emerick Aubameyang i otworzył wynik spotkania, 1-0!

Tottenham starał się odpowiedzieć, ale nie wychodziło mu to najlepiej. Szczególnie aktywny w ofensywie po stronie Kogutów był Son Heung-min. Z kolei w układance Emery'ego kluczowy w pierwszej połowie był Sead Kolašinac. Bośniak kilkukrotnie wrzucał piłkę w pole karne, a po jego dośrodkowaniach zawsze było gorąco pod bramką Llorisa. Ale obraz gry odwrócił się o 180 stopni w zaledwie kilka minut.

Atmosfera derbów dała się we znaki po wyrównaniu przez gości. W 30. minucie Eriksen dograł w pole karne z rzutu wolnego, a Eric Dier zdobył bramkę głową. Wtedy doszło do spięcia między piłkarzami Tottenhamu i rezerwowymi Arsenalu z powodu tego, jak Dier celebrował gola. Unai Emery szybko musiał się głowić, co powiedzieć swoim podopiecznym w szatni, ponieważ tuż po pierwszym golu dla Kogutów sędzia Mike Dean dał im kolejną szansę w postaci rzutu karnego. Son nabrał sędziego w tej sytuacji, a Harry Kane pewnie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Na początku drugiej odsłony spotkania na murawie pojawili się Alexandre Lacazette i Aaron Ramsey w miejsce Alexa Iwobiego i Henricha Mchitariana. Mimo to, że Unai Emery odważnie przeprowadził dwie zmiany, Arsenal miał więcej problemów pod własną bramką, niż stwarzał ich w polu karnym Llorisa. Najpierw na ratunek nie przyszli jednak gracze wchodzący z ławki, tylko PIERRE EMERICK-AUBAMEYANG! Wykończenie sprzed szesnastki Gabończyka sprawiło, że Hugo Lloris nawet się nie poruszył, tylko obserwował tor lotu piłki. The Gunners od 56. minuty nie musieli już walczyć o remis, tylko o zwycięstwo.

Na dłuższą chwilę mecz stracił na intensywności, co nie może dziwić przy tempie tego spotkania. Ten stan rzeczy wyszedł na dobre Arsenalowi. Ramsey wykorzystał uśpioną czujność obrońcy Kogutów, przejmując futbolówkę i zagrywając do Lacazette'a. Wydawało się, że francuski snajper nie zdoła oddać strzału, ale zdecydował się na uderzenie lewą nogą sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki tuż przy słupku, 3-2!

Chwilę później było już po meczu! Lucas Torreira nie mógł wybrać lepszego momentu na zdobycie pierwszego gola w barwach Arsenalu niż podczas North London derby. Urugwajczyk wyprzedził defensywę rywala po podaniu Aubameyanga i pewnym uderzeniem wykończył sytuację! Po tym trafieniu podopieczni Pochettino już się nie podnieśli. Było to zresztą niemożliwe od momentu, gdy Jan Vertonghen otrzymał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Frustracja narastająca w piłkarzach Tottenhamu i spięcia między zawodnikami obu drużyn podkreślały atmosferę derbów, w których po ostatnim gwizdku Mike'a Deana tryumfował Arsenal.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10302.12.2018, 21:23

A ja nie obejrzałem meczu. Jak wiele straciłem?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.12.2018, 21:22

Ma ktoś bramki z polskim komentarzem?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.12.2018, 21:21

@MarkOvermars: w Holdinga też mało kto wierzył.

bartek2815 komentarzy: 85402.12.2018, 21:20

sorki ze troche z dupy to co napisze, ale wlaśnie widzialem bramke LIverpoolu i to co zrobił Pickford to masakra i to w derbach...

silvano95 komentarzy: 984502.12.2018, 21:19

Dele Alli completed 6 passes in the second half vs Arsenal.

MarkOvermars komentarzy: 914802.12.2018, 21:17

Widzieli jak Kloop cieszył się po bramce ? Tylko po co skoro i tak nic nie wygra xD

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.12.2018, 21:14

Marzy mi się gol Bielika w barwach Arsenalu w derbach przeciwko Tottenhamowi dający 3 punkty.

mar12301 komentarzy: 2315302.12.2018, 21:14

@Dominik11: ojej jak miło, fajny ten Unai < 3 :D

lays komentarzy: 3987102.12.2018, 21:13

Aaron Ramsey on Aubameyang’s second goal: “It was unbelievable but he does that in training all the time. He just eases the ball into the corners but with pace as well. It reminds me of Thierry Henry’s finishes, so he has that in his locker. He’s been fabulous for us.” #afc

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.12.2018, 21:12

@Adrian12543: faktycznie tak jest
masakra
trzeba zapamiętać

silvano95 komentarzy: 984502.12.2018, 21:11

Mesut Ozil może opuścić Arsenal na rzecz Interu Mediolan - The Sun

The Sun czyli pewnie plota zobaczymy w najbliższych miesiącach czy Ozil jest planach Emerego

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11702.12.2018, 21:09

Undera nie chcę tutaj. Bardziej przebojowy skrzydłowy potrzebny.

Slaviola komentarzy: 1237702.12.2018, 21:09

@lays:

Albo Gibbs za Aube xD

silvano95 komentarzy: 984502.12.2018, 21:07

A racist Tottenham fan threw a banana peel at Aubameyang following his goal celebration and has now been arrested by the authorities

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.12.2018, 21:07

Jak teraz dołączylem do dwójki to mam nadzieję, że peleton cię dojedzie i będzie już walka na pełnej od nowego roku. Różnice nie są wielkie.

Arsenalx3 komentarzy: 118502.12.2018, 21:07

No ciekawe jak to będzie zima, bo niewątpliwie skrzydłowy by się przydał. Myślicie, że jest na to szansa? Plotek sporo, ciekawe ile w tym wszystkim prawdy.

Dominik11 komentarzy: 2022502.12.2018, 21:07

Po wygranym spotkaniu z Tottenhamem, Unai Emery został zapytany przez dziennikarzy o to, czy dzisiejszy dzień jest jego najlepszym odkąd przyszedł na The Emirates. Oto co odpowiedział:

"Najlepszym dniem był ten, w którym podpisałem kontrakt z Arsenalem

mar12301 komentarzy: 2315302.12.2018, 21:07

@Kanonier204: jesteś? Masz bramki? Kurde czekam < 3 :D

gunners007 komentarzy: 954302.12.2018, 21:06

@ZelGrey: Ramsey nie może odejść zimą bo już teraz kołdra się nam krótka robi. Przy grze 3 stoperami problemu nie będzie, ale jeśli wrócimy do 4-3-3 to może pojawić się problem, szczególnie gdy w LE i pucharach krajowych zacznie się gra na poważnie.

lays komentarzy: 3987102.12.2018, 21:06

Jak mi sie podobaja te zmiany w przerwie. U AW dzis w 66 minucie wchodzilby Laca za Iwobiego :D

sidtsw komentarzy: 311102.12.2018, 21:02

Najgorsze jest to ze na ten moment nie ma kto za ozila wskoczyc bo to co gra Miki to widzimy a z ramseyem to wiadomo

Dominik11 komentarzy: 2022502.12.2018, 21:02

Arsenal are really interested in Cengiz Ünder. Scouts from the Gunners are set to watch the Turkish international in tonight’s game between Roma and Inter. Roma’s Director of Football, Monchi, wants €50m for his player. [@NicoSchira]

ZelGrey komentarzy: 252402.12.2018, 21:00

@lays:
Ramsey podobno ma nie odchodzic zima.
A jak odejdzie to mimo wszystko kogos kupimy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.12.2018, 21:00

A teraz dowódca gdynie idzie.
Jestem posiadany tą fantasy. Dzieciak ze mnie.

lukasz845 komentarzy: 455602.12.2018, 21:00

Druga sprawa tygodniówka Ozila, za niego można 2-3 graczy opłacić albo 10 Guendouzich

Sparku komentarzy: 340202.12.2018, 21:00

@Simpllemann: ale zauważ że zimą byliśmy w całkiem innej sytuacji niż obecnie, klub szedł w złym kierunku oraz uciekał Sanchez, nie mogliśmy pozwolić sobie na stratę obu gwiazd oraz Ozil odszedł by za darmo, dzisiaj dostaniemy za niego pieniądze które można wydać na zastępstwo

Papaciok komentarzy: 438702.12.2018, 21:00

Auba niby strzelił 2 bramki... ale to kurła derby

czemu nie przygotował maski spidermana albo batmana jak w bvb ? :/

ZelGrey komentarzy: 252402.12.2018, 20:59

@TomekO: z braku lepszych opcji. Torreira byl wtedy jeszcze niezgrany z zespolem i mial prawdopodobnie wieksze problemy z komunikacja niz Guendo.

Fajnie, ze mamy mlosego Francuza i moze byc z miego naprawde ciekawy pilkarz, ale tez nie robmy z niego w tym momencie boga i zbawcy Arsenalu. ;)

Chopinno komentarzy: 328702.12.2018, 20:58

@Simpllemann: ja tam miałem nadzieję, że się go pozbędą

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.12.2018, 20:58

@Simpllemann: ja cię przepraszam, ale wydaje mi się, że czasy, że gra się za nazwisko dawno się już skończyły. Jak pokazał dzisiejszy mecz bez Ozila istnieje życie. Kolektyw jest ważniejszy od gwiazdy, która już coraz słabiej świeci, a rokowania na poprawę są bardzo nikłe ;))

lays komentarzy: 3987102.12.2018, 20:58

@Kysio2607:

No wlasnie nie, dlatego dziwi mnie tutaj hurraoptymizm. Zacznie się zaraz natłok spotkań i cięższe mecze w LE, gdzie już nie pograją Willocki i wtedy potrzebny będzie każdy gracz od Ozila, Guendoziego po innych. Tym bardziej, że odejdzie Ramsey, a nasze fundusze pewnie nie będą zbyt duże na wzmocnienia zimą.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.12.2018, 20:58

@ZelGrey: po co mi gość o charakterystyce takiej samego jak typ, którego nie chcę widzieć w pierwszej XI?

lukasz845 komentarzy: 455602.12.2018, 20:57

100 razy wolę takiego no name'a Torreirę niż Ozila ;)

ZelGrey komentarzy: 252402.12.2018, 20:56

@thide: @RIVALDO700: @WilSHARE: @arsenallord:
Gdyby pozbyc Mesuta to nie trzeba koniecznie zastepowac go wprost, zawodnikiem o tej samej pozycji i podobnej charakterystyce. Malo topowych klubow gra obecnie taktyka z zawodnikiem na pozycji 10, wiec i my koniecznie nie musimy.

Bez Mesuta mozna by zagrac klasycznym 4-3-3, a budzet z kontraktu Niemca spozytkowac na skrzydlowego i srodkowego pomocnika.

pawlo12 komentarzy: 114302.12.2018, 20:56

??

ma ktoś link do całego meczu pl w HD

Sparku komentarzy: 340202.12.2018, 20:56

@thide: kwestia kim moglibyśmy go zastąpić, wolałbym żebyśmy pieniądze które mamy wydać na zastępstwo Ramseya przeznaczyli na skrzydłowego

Qarol komentarzy: 1450202.12.2018, 20:55

Ja bez żalu wymieniłbym Oezila na zawodnika, który wykazuje zaangażowanie przez 90 minut i można oprzeć na nim grę, polegać na nim. Nawet, gdyby jakościowo miał być nieco gorszy, to właśnie poprzez to zaangażowanie od A do Z wyjdziemy lepiej niż z Niemcem.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.12.2018, 20:55

@NIKEy: Sead "Hoplita" Kolasinac

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.12.2018, 20:54

@Simpllemann: kto płakał ten płakał hehe. Na ziemi jest 8 miliardów ludzi panie simple.

TomekO komentarzy: 275002.12.2018, 20:54

@Dominik11: Gadaj głupio będą o tobie gadać, a Kręcina to wyjątkowa szuja.
Z tej grupy musimy wyjść to nasz obowiązek.