Derby z Tottenhamem bez Arszawina, ale z van Persim?!

Derby z Tottenhamem bez Arszawina, ale z van Persim?! 11.04.2010, 00:36, Mateusz Marchewka 78 komentarzy

Jak donosi The Mirror Arsenal może liczyć na cud, który pomoże mu zdobyć mistrzostwo Anglii. Otóż według brytyjskiej gazety bliski powrotu do gry jest najlepszy snajper Kanonierów Robin van Persie. Wiadomość ta jest o tyle szokująca, że Holender miałby wybiec na boisko już w najbliższym spotkaniu przeciwko Tottenhamowi.

Ostatni raz w barwach Arsenalu van Persie wystąpił ponad 5 miesięcy temu, a dokładnie 7 listopada 2009 roku w wygranym 4:1 meczu z Wolves. Tydzień później w towarzyskim spotkaniu reprezentacji Holandii z Włochami nasz napastnik po starciu z Giorgio Chiellinim doznał kontuzji w konsekwencji, której stracił znaczną część sezonu.

W ostatnim czasie stan zdrowia Holendra znacznie się polepszył i według fizjoterapeuty Colina Levina po kontuzji nie ma już śladu.

- Tak, koniec z indywidualnymi zajęciami. Robin natychmiast dołączy do reszty zespołu i wznowi treningi z pełnym obciążeniem. To fantastyczna wiadomość dla każdego w klubie - powiedział cytowany przez gazetę Lewin.

Do tej pory van Persie strzelił dla Arsenalu 8 bramek w 15 meczach tego sezonu, co daje mu średnią 0,53 gola na mecz. Mimo zagrania tak niewielkiej ilości spotkań Holender ze swoim dorobkiem 8 goli jest 3. najlepszym strzelcem The Gunners w tym sezonie (ex aequo ze stoperem Thomasem Vermaelenem). Jeżeli informacje The Mirror potwierdzą się, to znowu zobaczymy go w akcji już w środę na White Hart Lane.

Premier LeagueRobin van PersieTottenham Hotspur autor: Mateusz Marchewka źrodło: ArsenalMania.com / własne
poprzednia12następna
szalen komentarzy: 198212.04.2010, 21:47

Fajnie, że wraca, ale wiadomo całego meczu od razu nie rozegra. Niech sobie zagra max 20 minut, ale raczej przy pewnym wyniku, bo chyba jeszcze nie pomoże zbyt wiele.

samir87 komentarzy: 259312.04.2010, 14:02

tak jak pisał laciek,lepiej żeby wszedł na koniec bo jeszcze do RPA nie poleci

laciek komentarzy: 12812.04.2010, 10:46

wydaje mi się że powinien jeszcze ten jeden mecz poczekać, pamiętacie co stało się z Gallasem jak wrócił na mecz z barceloną .... lepiej żeby nie było tak że wejdzie nawet na końcówkę i zaraz złapię nową kontuzję, choć z drugiej strony jeżeli rzeczywiście jest gotów na 100 % to czemu nie, ale wydaje mi się ze na pewno nie od pierwszej minuty, ewentualnie na ostatnie 20-15 minut :) takie jest moje zdanie

Najduk_ komentarzy: 7311.04.2010, 22:54

obawiam się, że mecz z Tottenhamem nie będzie dobrym pomysłem na rozbieganie Persiego..

Barteqqqq komentarzy: 104311.04.2010, 22:42

Fajnie by było gdyby zagrał choć w końcówce

bartekfabregas10 komentarzy: 6311.04.2010, 20:09

No w końcówce RvP może wejść , bo jak wejdzie wcześniej to może mu sie uraz odnowić a tego by nikt nie chciał.

XvDodekvX komentarzy: 113611.04.2010, 19:55

Dobra wiadomość ale Van Persie nie grał od 5miesięcy więc nie możemy od niego oczekiwać zbyt wiele...

punkus1994 komentarzy: 144811.04.2010, 19:50

No no miło by było zobaczyć RvP nawet przez 20 osstatnich minut. Liczę na to, że nie będą to tylko pogłoski i RvP wybiegnie na murawe White Hart Line!!!

Piotrex komentarzy: 112911.04.2010, 19:38

Czyli jest szansa ,że zobaczymy Robina w derbowym spotkaniu z Tottenhamem.Nie liczyłbym jednak na więcej niż 30 minut spotkania,po tak długiej kontuzji Wenger będzie powoli wystawiał go do składu.Co do Arszawin to niestety w tym sezonie możemy go już nie zobaczyć na murawie.Zostało już tylko 5 spotkań i nie ma sensu ryzykować u niego jakiejś większej kontuzji.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 111.04.2010, 18:13

Pięknie by było jeśli to prawda :)
Na samą końcówkę sezonu RvP byłby w sam raz, ciekawi mnie tylko, jak szybko wróci do optymalnej formy.

lukasz19031989 komentarzy: 136211.04.2010, 18:11

Oby nie było tak jak z Gallasem.
Może wejdzie na drugą połowę i przyczyni się do zwycięstwa.Wreszcie wrócił :)

przemek_psg komentarzy: 5111.04.2010, 17:53

ma ktos moze jakies aktualne zdjecia RvP w ktorych trenuje z pila, biega itp? bardzo mi sa potrzebne

NiCk23 komentarzy: 21211.04.2010, 17:08

I bardzo dobrze ;] tylko zeby nie bylo jak np. z Fabregasem ;] z niedoleczona konttuzja go wpuszcza i wyleci znowu na pare tyg ;]

songoku95 komentarzy: 2348611.04.2010, 16:54

EXTRA. Ale i tak nie zagra od pierwszych minut. Ale to dobra widamomsc. szkoda tylko ze nie wkurowal sie na mecz z Barca.Niestety Arshawvin jeszcze nie gotow;/

GLOCK komentarzy: 33411.04.2010, 16:39

Wierzę że to nie jest plotka i że zobaczymy Robina w następnym meczu mimo że nie zagra Arshavin mam nadzieję że kontuzja Fabregasa i Rosjanina nie spowoduje że już nie wrócą w tym sezonie na boiska może nie w meczu z Tottenhamem ale chociaż w następnej kolejce mógłby ktoś z tej dwójki wrócić do Arsenalu mecz z kogutami musimy wygrać jeżeli tak się stanie na co liczę będziemy mieli drugie miejsce

ostriket komentarzy: 662811.04.2010, 16:16

to by było fantastyczne :) ale lepiej żeby zagrał jakieś ostatnie 15-30 min i był w pełni gotowy na City xD

BloodAng3l komentarzy: 17611.04.2010, 15:37

Też się cieszę, że wraca, ale nie można oczekiwać po nim cudów...
Na początku pewnie będzie wchodził z ławki i nie będzie miał okazji się rozegrać, chyba że stanie się cud i wróci w miarę dobrej formie :)
3mam kciuki

mksarsenal komentarzy: 13011.04.2010, 14:44

Super wiadomość tylko ciekawe czy to prawda jeśli tak to super na końcówkę sezonu jak znalazł .

ArsenalFun komentarzy: 19911.04.2010, 14:19

lysy_msciciell --> co ty masz do tego Bendtnera cały czas po nim jedziesz nie wiem co on musiałby zrobic ,żeby cię zadowolić ,a taka jest prawda ,że bez niego juz napewno nie liczylibyśmy sie w walce o tytuł (mecz z Hull i Wolverhampton) więc może troche szacunku dla naszego Benia .Twoje komentarze na temat Benia robia się juz nudne .

GLOCK komentarzy: 33411.04.2010, 13:47

Nie wiem czy to prawda jeśli tak to super liczę że szybko wróci do gry arshavin z fabregasem

aRamsey komentarzy: 948611.04.2010, 13:44

* tj. po Tottenhamie

byłoby super, ale nie wiem czy to nie za duże ryzyko, może ostatnie 20 min? byleby na następne spotkanie był w pełni sił

lysy_msciciell komentarzy: 8311.04.2010, 13:37

drewno na swoje miejsce (ława, trybuny) robin na szpice!!!

zonkill komentarzy: 38711.04.2010, 13:11

Fajnie, że Robin wraca do składu.

Co do Arshavina to odkąd do nas dołączył mam mieszane uczucia co do niego. Z jednej strony jest to zawodnik wybitny, często z bardzo dobrym, niekonwencjonalnym pomysłem na grę. Stać go na zagrania odmieniające całe mecze, kreatywny. Szybki dobry technicznie, wkręca obrońców w ziemię jak się mu chce...

No właśnie dochodzimy do drugiej strony medalu. Jak mu się chce. Często mam wrażenie, że się po prostu obija na boisku. Nie walczy, nie wraca, nie pomaga w pomocy i obronie. Jak mu mecz nie wychodzi snuje się bezproduktywnie na boisku i robi głupie miny.

Jeśli będzie potrafił się zmobilizować jak najbardziej widzę go w pierwszym składzie Arsenalu, jeśli nie - w najlepszym wypadku ława. Nie potrzeba nam leniów.

brg2104 komentarzy: 36511.04.2010, 13:02

Chłopaki na pewno poczują się lepiej widząc Robina na boisku. Najważniejsze, żebyśmy mieli go w składzie na City, z Tottenhamem bez niego może damy sobie rade i nie ma co na gwałt wprowadzać go narażając na kontuzję.

adam3462 komentarzy: 273211.04.2010, 13:01

O kurde ale wiadomość ! Oby została potwierdzona.

luq007 komentarzy: 289911.04.2010, 12:46

Spoko, wkoncu napastnik z prawdziwego zdarzenia :)

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11511.04.2010, 12:07

Nie życzę Arszawinowi dłuższej przerwy od gry, bo najchętniej chciałbym, żeby wszyscy nasi zawodnicy byli już zdrowi. Po prostu wydaje mi się, że Robin powracający po urazie będzie w lepszej formie niż Rosjanin, dla którego ten sezon nie jest zbyt udany, natomiast do czasu odniesienia kontuzji Holender prezentował życiową formę. Nie warto jednak ryzykować jego występu kolejną kontuzją, bo już nie raz w tym sezonie przekonaliśmy się, że takie decyzje najczęściej są błędne. Najlepiej byłoby, gdyby Robin zajął miejsce na ławce rezerwowych i w razie potrzeby, chociaż mam nadzieję, że takiej nie będzie desygnować go do gry w końcowych minutach meczu.

rev komentarzy: 161511.04.2010, 12:03

Robin powraca! Na pewno nikt nie bedzie oczekiwal po nim wystepu na swoim normalnym poziomie, ale sama jego obecnosc wzbudza we mnie i innych kibicach niesamowita radosc.

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 211.04.2010, 12:01

Najlepiej jakby zagral koncowke , Robin przeciez wrocil po dlugiej przerwie , nie wejdzie odrazu w rytm meczowy , mam nadzieje , ze Wengera nie podkusi wystawienie go od pierwszych minut , bo w tym sezonie juz sie to zle konczylo - Gallas , Cesc

bulkovsky komentarzy: 24211.04.2010, 11:57

Nie ma co go wystawiać. Ma skończyć jak Fabregas? Lepiej żeby przedtem zagrał 2-3 mecze w rezerwach i to najlepiej nie całe. Nawet jeżeli zagra ze Spours to pewnie ostatnie 10 minut bo po 5 miesiącach przerwy nie ma się takiego ogrania żeby grać na takim poziomie. Jeżeli do końca sezonu strzeli chociaż 1 gola będzie bardzo dobrze. Nie można przecież od niego wymagać aby strzelał teraz na zawołanie czyż nie?
Po za tym w newsie jest napisane ,,najlepszy" a to jak dla mnie przesada. Strzelił 8 goli to fakt, ale może poprostu był wtedy w dobrej formie? Co by było gdyby potem przyszedł spadek formy i skonczył by sezon z ogólnym wynikiem np. 12 bramek? Wtedy już na pewno nie byłby najlepszym.
Robin to bardzo dobry zawodnik, ale potrzebuje czasu. Mam nadzieje że Wenger nie wystawi go od pierwszych minut.

kanonier91 komentarzy: 457011.04.2010, 11:44

ale by bylo jakby Robin wrocil do nas na ten mecz... nawet jezeli miałby wejsc na ostatnie 20 min to bym sie cieszył

Theo_Fan komentarzy: 180711.04.2010, 11:43

Świetnie juz nie moge sie doczekac fajnie nawet jak by juz siedzial na ławce i zagral ostatnie 20-15 minut :)

fabianski1111 komentarzy: 15911.04.2010, 11:43

Świetna wiadomość!!!:) Oby jednak nie nawróciła mu się ta kontuzja. Mam nadzieję, że Robin jeszcze coś strzeli w tym sezonie.

Maciekkk10 komentarzy: 258311.04.2010, 10:46

Już czytałem tę informację, ale mógłbym ją czytać i czytać ! Robin, prowadź nas od zwycięstwa do zwycięstwa i wygrajmy w końcu ligę ! Zatrzymaliśmy się na pechowej trzynastce.. A 14, jak wiemy, to wyjątkowy numer w klubie. ;]

lukaszkb8 komentarzy: 2811.04.2010, 10:45

Oby to sprawdziło się, tym bardziej ze vela i edurardo są kompletnie bez formy. No ale nie oczekujmy cudów Batlle of North London coming soon :))

Adamo1006 komentarzy: 49011.04.2010, 10:37

W obliczu takiej liczby kontuzji to byłaby świetna wiadomość. Jego gra od pierwszej minuty to błąd (od razu przypomina mi się sytuacja z Gallas'em w meczu z Barcą). Na razie tylko na ławkę i mógłby zagrać jedynie przy niekorzystnym dla nas wyniku.

malyAL komentarzy: 711.04.2010, 10:26

Miałem sen proroczy .!; D

cesc_97 komentarzy: 251 newsów: 111.04.2010, 10:01

Oby zasiadł na ławce. Jeżeli będziemy wygrywać, to van Persie na rozgrzewkę i niech postraszy Koguty, a jeżeli wynik będzie niekorzystny to niech wejdzie na ostatnie 20 minut i może coś ugra.

patryk_arsenal komentarzy: 77011.04.2010, 09:58

Marzy mi się, aby RvP wszedł przy wyniku 0-0 w 80 minucie i strzelił ze 2 brameczki...;)
Szkoda, że bez Arszy.;(

Edu914 komentarzy: 122711.04.2010, 09:36

Świetna wiadomość. Ale w meczu z tottenhamem jeszcze bym go nie wpuszczał.

mahamunder komentarzy: 3611.04.2010, 09:10

wejscie holenderskiego smoka:D

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 511.04.2010, 09:02

Nikt chyba nie zaryzykuje zdrowia Robina i nie wystawi go na tak ważny mecz. Rezerwy grają dopiero 19, więc tak długo też pewnie nie będzie mu się chciało czekać. Pewnie usiądzie na ławce a zagra parę minut z Wigan.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1511.04.2010, 08:54

Byłoby cudownie, gdyby już wrócił i to na dodatek w takim meczu. Ale nie ma co się napalać. Po 1. chyba nikt nie sądzi, że odrazu będzie w dyspozycji jak przed kontuzją, po drugie, mecz już w środe, a dopiero teraz trenuje z zespołem. Myślę, że Wenger może postraszyć nim sadzając go na ławkę.

kamil_9414 komentarzy: 282811.04.2010, 08:48

Narazie i tak wole Benia dlatego, ze jest w dobrej formie, nawet w bardzo dobrej i nie ma sensu dawac Robina po kontuzji na tak wazny mecz od poczatku