Determinacja kluczem do sukcesu. Arsenal 3-1 Norwich!

Determinacja kluczem do sukcesu. Arsenal 3-1 Norwich! 13.04.2013, 16:52, Łukasz Szabłowski 2378 komentarzy

Po całkowitej dominacji w pierwszej połowie, w której Arsenal całkowicie stłamsił Norwich, druga odsłona meczu okazała się znacznie bardziej wymagająca dla gospodarzy. Kanarki zdobyły bramkę i cofnęły się do obrony, co przez długi czas sprawiało ogromne problemy podopiecznym Arsene’a Wengera. Jednak przemyślane zmiany i determinacja pozwoliły Kanonierom na odniesienie szczęśliwego i bardzo cennego zwycięstwa, dzięki któremu wskoczyli na podium Premier League.

Obie ekipy rozpoczęły mecz w następujących zestawieniach:

Arsenal

Fabianski, Sagna (81. Oxlade-Chamberlain), Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Arteta, Wilshere (60. Walcott), Ramsey, Cazorla, Gervinho (60. Podolski), Giroud.

Norwich

Bunn; R.Martin, Bassong, Turner, Whittaker; Johnson (62. Fox), Howson, Tettey (90. Jackson), Snodgrass, Kamara; Holt.

Już na początku meczu, w 5. minucie mieliśmy do czynienia z pierwszym zrywem Kanonierów. Z głębi pola Cazorla zagrał długą piłkę do Gervinho, który popędził w pole karne Norwich i zagrał do wbiegającego Jacka Wilshere’a. Niestety podanie Iworyjczyka było odrobinę spóźnione.

Cztery minuty później ponownie zaatakował Arsenal. Po długiej wymianie podań, gdy piłka krążyła od lewej do prawej strony pod nogami Kanonierów, przed polem karnym przejął ją Wilshere, który dograł ją wbiegającego z lewej strony Gibbsa. Anglik od razu wrzucił futbolówkę w kierunku Girouda, jednak ponownie zabrakło dokładności.

Na kolejną akcję musieliśmy poczekać aż do 20. minuty, kiedy po wymianie kilku podań z pierwszej piłki, Wilshere zagrał świetne prostopadłe podanie w kierunku Ramseya, Walijczyk jednak nie sięgnął piłki, która wylądowała w ramionach Bunna.

23. minuta przyniosła nam kolejną kombinacyjną akcję gospodarzy. Po wymianie podań w środku pola, piłka powędrowała na prawe skrzydło, gdzie akurat operował Bacary Sagna. Francuz przyjął piłkę, spojrzał w pole karne i zagrał idealnie na głowę Oliviera Girouda, ten jednak trafił w poprzeczkę.

Kilka minut później dzięki udanemu, agresywnemu pressingowi, Gervinho do spółki z Wilsherem przejęli piłkę blisko pola karnego Norwich. Reprezentant WKS wbiegł w szesnastkę, jednak zupełnie nie miał pomysłu co zrobić dalej. Skończyło się na wybiciu piłki przez obrońców gości.

Zbliżała się 30. minuta meczu, gdy w sytuacji sam na sam z Bunnem znalazł się Gervinho. Piłkę w środku boiska przejął Cazorla i momentalnie zagrał kilkudziesięciometrowe podanie do swojego czarnoskórego kolegi, ten przyjął, minął bramkarza, jednak wypuścił sobie futbolówkę zbyt daleko, co uniemożliwiło mu oddanie celnego strzału.

Chwilę później ponownie bliscy trafienia byli piłkarze Kanonierów. Na prawej stronie piłkę przejął niezwykle aktywny Cazorla, zamarkował dośrodkowanie, po czym zagrał do obiegającego go Sagny. Francuz wpadł w pole karne i wypatrzył Girouda, jednak francuski napastnik stojąc dwa metry od bramki, nie potrafił otworzyć wyniku tego spotkania.

Na moment z letargu wybudziła się ekipa gości, Kanarki utrzymywały się przy piłce, ale ich akcje były chaotyczne i z reguły nie kończyły się nawet interwencją Fabiańskiego, który od początku meczu nie został jeszcze sprawdzony przez podopiecznych Chrisa Hughtona.

Na pięć minut przed końcem bramkarz Norwich ponownie został zatrudniony, tym razem po strzale z dystansu Santiago Cazorli. Uderzenie było jednak za lekkie i w sam środek bramki.

Już w doliczonym czasie pierwszej połowy przed szansą stanął Giroud, który strącił głową dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka zmierzała w stronę Gervinho, który z pewnością umieściłby ją w bramce, jednak na drodze stanął obrońca Norwich.

Po tej akcji sędzia Mike Jones zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie i zaprosił zawodników obu ekip do szatni.

Początek drugiej części meczu zapowiadał nam bardzo ciekawe widowisko. W ciągu kilku minut mieliśmy do czynienia z akcjami po obu stronach boiska, kilkoma rzutami rożnymi i ciekawymi wymianami piłek. Jednak żadna ze stron nie stworzyła stuprocentowej okazji na strzelenie gola.

W 54. minucie poważnie zakotłowało się w polu karnym Norwich. Świetne penetracyjne zagranie Ramseya znalazło Wilshera, który przekazał piłkę do świetnei podłączającego się Gibbsa. Młody angielski obrońca przyjął i zagrał po ziemi na piąty metr szukając Girouda, jednak po rykoszecie piłka trafiła pod nogi Wilshere’a, który oddał strzał na bramkę, jednak obrońca Norwich szczęśliwie zablokował to uderzenie.

Kończyła się 56. minuta, gdy Norwich wykonywało rzut wolny z narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Snodgrass i zacentrował w szesnastkę. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył zupełnie nie pilnowany Turner i mocno uderzył głową nie dając żadnych szans na interwencję Łukaszowi Fabiańskiemu.

Po chwili na nową sytuację zareagował Arsene Wenger wprowadzając na boisko Theo Walcotta i Lukasa Podolskiego, którzy zastąpili Gervinho i Jacka Wilshere’a.

Kolejne minuty to walenie głową w mur stworzony ze szczelnej defensywy Norwich. Arsenal utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Bunna, akcje straciły na płynności, rzadziej niż w pierwszej połowie Kanonierzy oddawali strzały.

W 72. minucie mogło być już 2-0 po fantastycznym kontrataku ekipy Norwich.Podopieczni Chrisa Hughtona wyszli w trzech na dwóch obrońców gospodarzy, jednak końcowy strzał był zbyt łatwy do obrony dla Fabiańskiego.

Kilka minut później Arsenal stanął przed szansą, jednak Giroud, a później Podolski, nie potrafili wykorzystać świetnego prostopadłego podania Santiago Cazorli.

Na zegarze mijała 78. minuta gdy Arsenal stworzył sobie świetną okazję do wyrównania. Z lewej strony Gibbs dośrodkował do Girouda, ten klatką piersiową odegrał do Podolskiego, Niemiec uderzał z woleja, jednak piłka wylądowała na poprzeczce.

W 83. minucie po zamieszaniu w polu karnym sędzia Mike Jones użył gwizdka. Po konsultacji z liniowym, wskazał na wapno po tym jak dopatrzył się faulu na Olivierze Giroudzie.

Do piłki podszedł Mikel Arteta i w 85. minucie przywrócił nadzieję na zwycięstwo! Uderzył na tyle mocno i pewnie, że interweniujący Bunn nie zdołał obronić strzału. 1-1!

Zaledwie trzy minuty później było już 2-1 dla Kanonierów! Wszystko zaczęło się w środku pola od podania Cazorli do Oxlade-Chamberlaina. Anglik zabrał się z piłką i niczym samochód wyścigowy z ogromną prędkością wbiegł w pole karne, i zagrał wzdłuż bramki. Piłka trafiła do Girouda, który z najbliższej odległości skierował ją do siatki. 2-1!

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Norwich zagrało długą piłkę w pole karne, dopadł do niej Jonathan Howson i uderzył na bramkę Arsenalu, jednak Fabiański fantastycznie obronił.

Mijała druga minuta doliczonego czasu gry gdy Arsenal podwyższył prowadzenie! Giroud zgrał głową piłkę do wbiegającego prawą stroną Walcotta, Anglik wpadł w pole karne i wypatrzył stojącego przed szesnastką Podolskiego. Zagrał Niemcowi piłkę, a ten ułożył ją sobie do strzału i niezwykle mocno uderzył na bramkę nie dając szans Bunnowi. 3-1 na The Emirates!

Po upływie doliczonego czasu gry, sędzia Jones gwizdnął po raz ostatni i zakończył ten niesamowity thriller.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.04.2013, 19:12

maciekbe

Nie tylko w PL. Uefussia, Uefayern, Uefadryt.

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 214.04.2013, 19:12

MikelArteta
Akurat mamy z Foy'em całkiem niezłe statystyki.

maciekbe komentarzy: 1245814.04.2013, 19:08

co się dzieje ostatnio z tymi angielskimi arbitrami ? Dzisiaj równie beznadziejne decyzje w meczu N'castle-Sunderland i praktycznie w każdej kolejce znajdzie się mecz z masą błędów sędziowskich, ehh.

Aguero powinien dostać w pysk za takie coś, nienawidzę takich akcji.

Damian10 komentarzy: 25714.04.2013, 19:08

haha ale stronie czelsi ładny bulwers . U nas jest podział na czepianie się Wengera,Aaronal ub Giroud a u nich mecz im przegrali zawodnicy,Benitez,sędzia,pech xD

Belzebub666 komentarzy: 280114.04.2013, 19:07

@Vendeful, wbij sobie na nu.fc i zobacz opinię kibiców Newcastle po derbach :D

Belzebub666 komentarzy: 280114.04.2013, 19:06

Ale śmiesznie wyglądała mina Torresa w tej swojej masce pokazującego okulary do sędzego :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.04.2013, 19:05

no i dwa Manchestery zgarna 2 najwazniejsze Puchary w Angli...

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 414.04.2013, 19:05

Oby Chris Foy nie sędziował nam już w tym sezonie meczy:)

kurczak1996 komentarzy: 55114.04.2013, 19:04

w niektórych sytuacjach brakowało tylko muzyczki z Bennego Hilla.

Oggy komentarzy: 948914.04.2013, 19:00

MikelArteta- zgadzam się, ale zapasy Kompanego z Torresem to karniak jak z nut :>

Strus komentarzy: 106214.04.2013, 19:00

Wigan w europejskich pucharach, Chelsea przegrywa kolejną szansę na puchar, ostała im się tylko jedna. Jak jeszcze w LE przegrają, to będą frajerami dziesięciolecia :D!

Vendeful komentarzy: 236814.04.2013, 18:58

wejdzcie na chelsealive i zobaczcie komenty ludzi na tym ich calym czacie...przeciez tam srednia wieku nie przekracza 14 lat...same wyzwiska i bluzgi

Theo44 komentarzy: 427514.04.2013, 18:58

MIejmy nadzieje, ze kolejnym krokiem bedzie brak awansu do Final Four na koniec sezonu dla tych ciemniejszych niebieskich.

LoveTheGunners komentarzy: 914014.04.2013, 18:58

dobrze ze CFC nie awansowali , i tak maja cieezki terminarz

Oggy komentarzy: 948914.04.2013, 18:57

Naprawdę świetny meczyk cfc - mc. Dobre zmiany grubego a shity prawie przespałoby awans;P Ciekawe czy taki Pantilimon byłby do wyjęcia z mc, przydałby się xD

kurczak1996 komentarzy: 55114.04.2013, 18:57

Jestem ciekaw jak pan Chris Foy będzie się tłumaczył z braku czerwa dla Kuna i 2 karnych na Macie i Torresie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.04.2013, 18:54

City - Wigan, super.

veron komentarzy: 459214.04.2013, 18:49

Theo44>>
przerąbane, niezłego doła musiałeś mieć po tym :p
Tutaj jedna Kanonierka pokazywała swój kupon, tasiemiec z chyba 8 albo nawet 10 meczów, mogła wygrać 5000 zł z 5 zł postawionych i ostatni mecz jaki jej musiał wejsc Vitesse musiało wygrac, prowadzili 3:0 i zremisowali 3:3 po golu w 94 minucie :D

Qarol komentarzy: 1450214.04.2013, 18:45

Yaya dzisiaj straszną kupę gra. Same złe dezycje. Mam nadzieje, ze City przetrzyma te 10 minut.

maciekbe komentarzy: 1245814.04.2013, 18:45

ale masakra, kun na 100% dostanie za to zawiasy.
BTW komentator z OS jest mega cięty na Foya :D

Theo44 komentarzy: 427514.04.2013, 18:43

Veron...wspomniales o swoim "prawie wygranym" kuponie. Najwieksza moja "prawie wygrana" odbyla sie podczas ostatniego US Open. Postawilem na Almagro wygrana 3-0...100 zlotych. Do wyjecia bylo 2.5 tysiaca. Przebieg meczu wygladal tak...6-3, 6-3, 5-3 i 40-30 dla Almagro...i...wiadomo:)

Gofer999 komentarzy: 1470714.04.2013, 18:42

Woow, a sędzia nic.... Czerwo się należy!!!

henry18 komentarzy: 21714.04.2013, 18:42

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LAExZjcwydk

veron komentarzy: 459214.04.2013, 18:42

Aguero coś Ty zrobił, chyba go zawieszą po meczu, nie spodziewałem sie tego po nim

rayuuuu komentarzy: 313214.04.2013, 18:42

Aguero na czerwoną. Co za frustrat!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.04.2013, 18:41

Ale Ci sędziowe to ostatnio są poyebani.

mitmichael komentarzy: 4924314.04.2013, 18:40

Yaya jaka łajza a sedzia jeszcze wieksza bo faul i karny sie nalezał

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10314.04.2013, 18:34

Najlepiej jakby była dogrywka - niech smerfy się trochę zmęczą, a potem odpadną.

Flisu komentarzy: 160214.04.2013, 18:27

Wie ktoś gdzie leci żużel w tv? Bo sprawdzałem na tvp sport i c+ a nie leci. Z tego co pamiętam to mieli prawa na ten sezon :o

City wchodzi póki co (2.35)
ale musiałem sie jeszcze połakomić na remisy Srok i MUłów, postawiłem 11 zł systemem 456/6 wiec jeszcze moge wygrać 22 zł ale jakby tam były remisy to był wygrał 1 300 zł :p

Theo44 komentarzy: 427514.04.2013, 18:20

Mysle, ze niedlugo Benitez bedzie sie musial poddac sie operacji plastycznej jezeli bedzie chcial zrobic zakupy w ktoryms supermarketow niedaleko stadionu Chelsea.