Determinacja kluczem do sukcesu. Arsenal 3-1 Norwich!

Determinacja kluczem do sukcesu. Arsenal 3-1 Norwich! 13.04.2013, 16:52, Łukasz Szabłowski 2378 komentarzy

Po całkowitej dominacji w pierwszej połowie, w której Arsenal całkowicie stłamsił Norwich, druga odsłona meczu okazała się znacznie bardziej wymagająca dla gospodarzy. Kanarki zdobyły bramkę i cofnęły się do obrony, co przez długi czas sprawiało ogromne problemy podopiecznym Arsene’a Wengera. Jednak przemyślane zmiany i determinacja pozwoliły Kanonierom na odniesienie szczęśliwego i bardzo cennego zwycięstwa, dzięki któremu wskoczyli na podium Premier League.

Obie ekipy rozpoczęły mecz w następujących zestawieniach:

Arsenal

Fabianski, Sagna (81. Oxlade-Chamberlain), Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Arteta, Wilshere (60. Walcott), Ramsey, Cazorla, Gervinho (60. Podolski), Giroud.

Norwich

Bunn; R.Martin, Bassong, Turner, Whittaker; Johnson (62. Fox), Howson, Tettey (90. Jackson), Snodgrass, Kamara; Holt.

Już na początku meczu, w 5. minucie mieliśmy do czynienia z pierwszym zrywem Kanonierów. Z głębi pola Cazorla zagrał długą piłkę do Gervinho, który popędził w pole karne Norwich i zagrał do wbiegającego Jacka Wilshere’a. Niestety podanie Iworyjczyka było odrobinę spóźnione.

Cztery minuty później ponownie zaatakował Arsenal. Po długiej wymianie podań, gdy piłka krążyła od lewej do prawej strony pod nogami Kanonierów, przed polem karnym przejął ją Wilshere, który dograł ją wbiegającego z lewej strony Gibbsa. Anglik od razu wrzucił futbolówkę w kierunku Girouda, jednak ponownie zabrakło dokładności.

Na kolejną akcję musieliśmy poczekać aż do 20. minuty, kiedy po wymianie kilku podań z pierwszej piłki, Wilshere zagrał świetne prostopadłe podanie w kierunku Ramseya, Walijczyk jednak nie sięgnął piłki, która wylądowała w ramionach Bunna.

23. minuta przyniosła nam kolejną kombinacyjną akcję gospodarzy. Po wymianie podań w środku pola, piłka powędrowała na prawe skrzydło, gdzie akurat operował Bacary Sagna. Francuz przyjął piłkę, spojrzał w pole karne i zagrał idealnie na głowę Oliviera Girouda, ten jednak trafił w poprzeczkę.

Kilka minut później dzięki udanemu, agresywnemu pressingowi, Gervinho do spółki z Wilsherem przejęli piłkę blisko pola karnego Norwich. Reprezentant WKS wbiegł w szesnastkę, jednak zupełnie nie miał pomysłu co zrobić dalej. Skończyło się na wybiciu piłki przez obrońców gości.

Zbliżała się 30. minuta meczu, gdy w sytuacji sam na sam z Bunnem znalazł się Gervinho. Piłkę w środku boiska przejął Cazorla i momentalnie zagrał kilkudziesięciometrowe podanie do swojego czarnoskórego kolegi, ten przyjął, minął bramkarza, jednak wypuścił sobie futbolówkę zbyt daleko, co uniemożliwiło mu oddanie celnego strzału.

Chwilę później ponownie bliscy trafienia byli piłkarze Kanonierów. Na prawej stronie piłkę przejął niezwykle aktywny Cazorla, zamarkował dośrodkowanie, po czym zagrał do obiegającego go Sagny. Francuz wpadł w pole karne i wypatrzył Girouda, jednak francuski napastnik stojąc dwa metry od bramki, nie potrafił otworzyć wyniku tego spotkania.

Na moment z letargu wybudziła się ekipa gości, Kanarki utrzymywały się przy piłce, ale ich akcje były chaotyczne i z reguły nie kończyły się nawet interwencją Fabiańskiego, który od początku meczu nie został jeszcze sprawdzony przez podopiecznych Chrisa Hughtona.

Na pięć minut przed końcem bramkarz Norwich ponownie został zatrudniony, tym razem po strzale z dystansu Santiago Cazorli. Uderzenie było jednak za lekkie i w sam środek bramki.

Już w doliczonym czasie pierwszej połowy przed szansą stanął Giroud, który strącił głową dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka zmierzała w stronę Gervinho, który z pewnością umieściłby ją w bramce, jednak na drodze stanął obrońca Norwich.

Po tej akcji sędzia Mike Jones zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie i zaprosił zawodników obu ekip do szatni.

Początek drugiej części meczu zapowiadał nam bardzo ciekawe widowisko. W ciągu kilku minut mieliśmy do czynienia z akcjami po obu stronach boiska, kilkoma rzutami rożnymi i ciekawymi wymianami piłek. Jednak żadna ze stron nie stworzyła stuprocentowej okazji na strzelenie gola.

W 54. minucie poważnie zakotłowało się w polu karnym Norwich. Świetne penetracyjne zagranie Ramseya znalazło Wilshera, który przekazał piłkę do świetnei podłączającego się Gibbsa. Młody angielski obrońca przyjął i zagrał po ziemi na piąty metr szukając Girouda, jednak po rykoszecie piłka trafiła pod nogi Wilshere’a, który oddał strzał na bramkę, jednak obrońca Norwich szczęśliwie zablokował to uderzenie.

Kończyła się 56. minuta, gdy Norwich wykonywało rzut wolny z narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Snodgrass i zacentrował w szesnastkę. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył zupełnie nie pilnowany Turner i mocno uderzył głową nie dając żadnych szans na interwencję Łukaszowi Fabiańskiemu.

Po chwili na nową sytuację zareagował Arsene Wenger wprowadzając na boisko Theo Walcotta i Lukasa Podolskiego, którzy zastąpili Gervinho i Jacka Wilshere’a.

Kolejne minuty to walenie głową w mur stworzony ze szczelnej defensywy Norwich. Arsenal utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Bunna, akcje straciły na płynności, rzadziej niż w pierwszej połowie Kanonierzy oddawali strzały.

W 72. minucie mogło być już 2-0 po fantastycznym kontrataku ekipy Norwich.Podopieczni Chrisa Hughtona wyszli w trzech na dwóch obrońców gospodarzy, jednak końcowy strzał był zbyt łatwy do obrony dla Fabiańskiego.

Kilka minut później Arsenal stanął przed szansą, jednak Giroud, a później Podolski, nie potrafili wykorzystać świetnego prostopadłego podania Santiago Cazorli.

Na zegarze mijała 78. minuta gdy Arsenal stworzył sobie świetną okazję do wyrównania. Z lewej strony Gibbs dośrodkował do Girouda, ten klatką piersiową odegrał do Podolskiego, Niemiec uderzał z woleja, jednak piłka wylądowała na poprzeczce.

W 83. minucie po zamieszaniu w polu karnym sędzia Mike Jones użył gwizdka. Po konsultacji z liniowym, wskazał na wapno po tym jak dopatrzył się faulu na Olivierze Giroudzie.

Do piłki podszedł Mikel Arteta i w 85. minucie przywrócił nadzieję na zwycięstwo! Uderzył na tyle mocno i pewnie, że interweniujący Bunn nie zdołał obronić strzału. 1-1!

Zaledwie trzy minuty później było już 2-1 dla Kanonierów! Wszystko zaczęło się w środku pola od podania Cazorli do Oxlade-Chamberlaina. Anglik zabrał się z piłką i niczym samochód wyścigowy z ogromną prędkością wbiegł w pole karne, i zagrał wzdłuż bramki. Piłka trafiła do Girouda, który z najbliższej odległości skierował ją do siatki. 2-1!

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Norwich zagrało długą piłkę w pole karne, dopadł do niej Jonathan Howson i uderzył na bramkę Arsenalu, jednak Fabiański fantastycznie obronił.

Mijała druga minuta doliczonego czasu gry gdy Arsenal podwyższył prowadzenie! Giroud zgrał głową piłkę do wbiegającego prawą stroną Walcotta, Anglik wpadł w pole karne i wypatrzył stojącego przed szesnastką Podolskiego. Zagrał Niemcowi piłkę, a ten ułożył ją sobie do strzału i niezwykle mocno uderzył na bramkę nie dając szans Bunnowi. 3-1 na The Emirates!

Po upływie doliczonego czasu gry, sędzia Jones gwizdnął po raz ostatni i zakończył ten niesamowity thriller.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.04.2013, 15:17

@Arsenal23
krytyka jest spoko o ile jest sensowna, a nie teksty "on go wystawia bo ma lepsze nazwisko"...
taki argument może być przy rozmowie o Dariuszu Wdowczyku, a nie DD

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 15:17

Oggy, Joel Cambpell jest reprezentantem swojego kraju, w ktorym strzela regularnie, i nie gra w Anglii gdyż nie ma pozwolenia na pracę, radzę się upewnić następnym razem zanim walniesz głupotę :-)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.04.2013, 15:17

Oggy

Casillas jest słaby, bardzo dobrze ,że nie zagra w finale LM ! Lopez lepszy.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 15:16

Oggy, nie chodzi tylko o dosrodkowania, bo dosrodkowania to juz ostatecznosc w Arsenalu, chodzi o zwykle podania gdy napastnik jest dobrze ustawiony, czeka na podanie, a wtedy zazwyczaj pilke sie podaje gdzies do boku, nie wiem, czy to wynika z braku wiary w swoje umiejetnosci, czy z checi ponabijania statystyki celnych podan, bo podanie w bok czy do tylu jest mniej ryzykowne niz do przodu, ale Poldi jak wchodzi to nie boi sie podac do Giroud, i ich wspolpraca fajnie wyglada, teraz leci powtorka meczu z Norwich, przyjrzyjcie sie jak gra Giroud jak gra z Gervaisem po lewej stronie, a jak gra jak Poldi wejdzie.

Oggy komentarzy: 948915.04.2013, 15:15

Marzag- Joel Campbell walnął bardzo ładną bramkę Casillasowi i co? Nawet na naszej ławeczce nie siedzi;P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.04.2013, 15:15

No to spoko, Ale od Smudy to na lepszy na pewno jestem ^^

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.04.2013, 15:14

@Arsenal23
sprecyzowałem moją teorię w poprzednich wpisach "DD ma za duże doświadczenie w piłce żeby podważać takie decyzje w tak prosty sposób "

Vendeful komentarzy: 236615.04.2013, 15:14

rosa dostepny na everton

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 15:13

ArseneAl, no ale Ty jesteś cieniasem, a cieniasów się nie powołuje do reprezentacji i Cieniasy nie strzelają goli Hiszpanii

Oggy komentarzy: 948915.04.2013, 15:13

Marzag- hm no ładnie narzekasz, wczuta jak u feministki . Do Olego lecą długie piły od GK, Jack mu też podaje czy Rosa jak od święta gra. Arteta nie podaje do przodu jak widzi kogoś po drodze ;P Nasi boczni obrońcy za bardzo nie potrafią dograć. Świetne crossy daje czasem Carl i na niego w przyszłości liczę.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.04.2013, 15:12

To znaczy ,że uważam się za lepszego treneira ?

ArseneAl komentarzy: 2341715.04.2013, 15:11

@Marzag
Ja jestem cieniasem jeśli chodzi o grę w piłkę i do mnie też rzadko kto podaje.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 15:10

Borekenema, ta decyzja sama się podważyła bo Benzema zagrał z Hiszpanią kolejny fatalny mecz :-)

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 15:09

Oggy, nie, po prostu uważam że jak jest 11 piłkarzy na boisku, to powinno się grać piłki do tych 11 piłkarzy tak by mogli z tego coś zrobić, tymczasem do Giroud nikt prawie nie podaje oprócz Poldiego, Santiego i dośrodkowań Walikota

mitmichael komentarzy: 4924315.04.2013, 15:09

Przypominam, ze od 15:15 na Orange Sport Premiera meczu z Norwich - kto nie ogladal (w tym ja ale skrot widziałem) moze sobie zobaczyc

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.04.2013, 15:08

DD ma za duże doświadczenie w piłce żeby podważać takie decyzje w tak prosty sposób

Oggy komentarzy: 948915.04.2013, 15:07

Marzagu- nie wiem czemu tak polubiłeś naszego pięknego maryjana. Tak bardzo go polubiłeś że chcesz pod niego zespół ustawiać ? Większość pewnie myśli o piłkarzach pasujących pod Jacka i Santiago, a nie Girouda. Monreal wydaje się być właśnie takim grajkiem: dobrze się rozumiał i jest zgrany z Cazorlą.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 15:06

Borekenema, nie wiem, dlatego napisałem IMO. Dla mnie logicznym było że po meczu z gruzją gdzie Giroud wypadł bardzo dobrze a Benzema fatalnie i biorąc pod uwagę to że Giroud już Hiszpanii gola strzelił to Giroud powinien zagrać, ale było inaczej.

ArseneAl komentarzy: 2341715.04.2013, 15:02

@DeptaGUNNER
Poczekaj zaraz zadzwonię do Wengera i się zapytam.

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.04.2013, 15:01

Przed chwilą po treningu ;d

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.04.2013, 15:00

Rosa zagra jutro?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.04.2013, 15:00

@Marzag
a bo Ty wiesz czemu Deschamps go wystawia... napisałeś, jakbyś był mądrzejszy od trenera i więcej widział od niego

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 14:58

Oggy, IMO Deschamps stawia na Benzeme bo ten gra w Realu i ma lepsze nazwisko. A w reprze mu lepiej wychodzi bo w reprze mu podają, u nas mu podają tylko jak gra Poldi i Walikot na skrzydłach. A gol strzelony głową tyle samo wart co nogą.

mallen komentarzy: 2123915.04.2013, 14:58

Dawno mnie nie było to prawda, że Rosa już trenuje? Bo widziałem zdjęcie na FB, ale nie wiem czy aktualne.

ArseneAl komentarzy: 2341715.04.2013, 14:54

Phi. Na miejscu Deschampsa też bym stawiał Benzemę wyżej od Giroud.
Karim jest szybkim, dobrym technicznie napastnikiem, który potrafi zejść na skrzydło cofnąć się, zagrać szybką kombinacyjną piłkę.
Owszem kuleje ostatnio u niego skuteczność ale i tak wydaje się lepszym wyborem od Giroud.
Podobna sytuacja jak u nas. Bardziej przydałby się techniczny napastnik.

Takie wielkie, gorsze technicznie chłopy to przeważnie błyszczą w słabszych klubach.

Oggy komentarzy: 948915.04.2013, 14:53

Marzag -a oglądałem (akurat nie mecz z Gruzją) i co ? Jeśli chodzi o zrozumienie to jakoś nie odstaje od kreatywności jaką ma u nas acz wydaje mi się że trochę tam mu to lepiej wychodzi. Czyżby się Deschamps uwziął na niego tak? IMO przy dobrym kryciu i dobrej obronie Oli tylko z głowy coś wciśnie :> Najwidoczniej DD też tak uważa taki z niego hejter;P

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.04.2013, 14:52

potrzeba Podolskiego w ataku a nie kogoś kto będzie podawał na Giroud ;)

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 14:51

wiec trzeba kogos silidnego w obronie kto umie dosrodkowywac

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 14:48

Oggy, ale ogladales mecze jakies repry jak gral Giroud? Bardzo dobrze sie rozumie z Valbuena i Riberym, z Benzema tez, potrafi im tworzyc sytuacje, i grali we 2 chocby w meczu z Gruzja bodajze w ktorym to Giroud strzelil gola i zmarnowal jedna sytuacje(chcial przelobowac bramkarza) a Benzema rozdawal pilki fanom na trybuna za bramka przeciwnika.

Oggy komentarzy: 948915.04.2013, 14:45

Marzag- no to powiem Ci co widzi kibic taki jak ja: Olivier ma wysoki procent strat piłki plus sam nie zrobi nic. Dlatego mimo wszystko benzynamena bym zostawił na większość meczu, ten czasem coś zrobi, o dziwo. Najlepiej to by było dla Girouda jakby Francuzi grali 2 napastników tyle że nie bardzo reszcie to pasuje;P

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.04.2013, 14:44

Ile meczów czeka Benzema na gola w reprezentacji?

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 14:43

Benzema 5(5 od początku) meczów w eliminacjach MŚ 0 goli
Giroud 4 mecze(2 x wchodził z ławki w końcówce) w eliminacjach MŚ 2 gole

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 14:41

a przynajmniej ostatnio wiecej strzela, przed tym meczem z hiszpania, uczestniczyl w kazdym strzelonym golu francuzow, w nagrode deschamps posadzil go na lawe i wystawil benzeme ktory kopie sie po nogach. Giroud wszedl w 94 minucie na Hiszpanie, z ta sama Hiszpania strzelil gola w poprzednim meczu z nimi, jak dla mnie to jest glupota ze strony Deschampsa.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.04.2013, 14:38

Abate to drugi Clichy. lepiej, żeby Sagna został jeszcze z 2 lata u nas

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 14:38

Giroud ofc, wiec z tym talentem to roznie bywa

Oggy, strzela wiecej goli w reprze

Oggy komentarzy: 948915.04.2013, 14:36

Marzag- cóż może warto rozważyć taką hipotezę: "Giroud jest mniej utalentowanym napastnikiem od Benzemy". Wiem że to "bardzo" bardzo kontrowersyjne ale móżna by to przemyśleć;PP

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 14:34

Arsenal_1886, i tak na eliminacje to Benzema dostanie szanse zagrania, a Giroud na lawie bedzie siedzial.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.04.2013, 14:32

Olivier Giroud has scored 11 goals this season, more than any other French player in the Top 4 European leagues. (Opta)

Nie miał wielkiej może rywalizacji, ale i tak cieszy :) Karim w tym sezonie gra poniżej oczekiwań.

Cysiowo komentarzy: 193015.04.2013, 14:30

------Poldi------
Aox-Santi--Kocur
Arteta-Ramsey
Nacho-Kosa-Merte-Sagna

ja bym chcial tak to widziec na Everton, w drugiej Rosa za Cazorle, Jack za Ramseya i Gervinho za Oxa/Kota

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.04.2013, 14:25

sledziooo > Ostatnio jak był zdrowy to grał. Jutro wolę go w podstawie bardziej od Jacka jeśli jutro znów mamy grać Santim na skrzydle.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.04.2013, 14:24

Goals in first season at Arsenal: Henry 26, Wright 26, Giroud 17, Bergkamp 16, Smith 16, Podolski 14, Eduardo 12, Cazorla 12, van Persie 10

Not bad :)

sledziooo komentarzy: 88015.04.2013, 14:23

A_1886 - oby Rosy nie odstawił Wenger.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.04.2013, 14:19

gettyimages.com/Search/Search.aspx?EventId=166239746&EditorialProduct=Sport

Rosicky trenuje z zespołem przed meczem z Evertonem :) Jeśli nikt nie złapał urazu po sobotnim meczu i teraz Tomas wróci na jutro to praktycznie mamy całą kadrę dostępną oprócz kaleki Diabiego ;p Powinniśmy sobie poradzić z taką kadrą w 3 spotkaniach w przeciągu 7 dni ( od ostatniej soboty do zbliżającej się ).

crisadus komentarzy: 850715.04.2013, 14:14

A co do obsady prawej strony przy utracie Sagny to dla mnie jedynym kandydatem jest Sebastiach Corchia. Młody, z ogromnym potencjałem i już doświadczony, ograny w Ligue 1.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.04.2013, 14:08