Determinacja kluczem do sukcesu. Arsenal 3-1 Norwich!

Determinacja kluczem do sukcesu. Arsenal 3-1 Norwich! 13.04.2013, 16:52, Łukasz Szabłowski 2378 komentarzy

Po całkowitej dominacji w pierwszej połowie, w której Arsenal całkowicie stłamsił Norwich, druga odsłona meczu okazała się znacznie bardziej wymagająca dla gospodarzy. Kanarki zdobyły bramkę i cofnęły się do obrony, co przez długi czas sprawiało ogromne problemy podopiecznym Arsene’a Wengera. Jednak przemyślane zmiany i determinacja pozwoliły Kanonierom na odniesienie szczęśliwego i bardzo cennego zwycięstwa, dzięki któremu wskoczyli na podium Premier League.

Obie ekipy rozpoczęły mecz w następujących zestawieniach:

Arsenal

Fabianski, Sagna (81. Oxlade-Chamberlain), Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Arteta, Wilshere (60. Walcott), Ramsey, Cazorla, Gervinho (60. Podolski), Giroud.

Norwich

Bunn; R.Martin, Bassong, Turner, Whittaker; Johnson (62. Fox), Howson, Tettey (90. Jackson), Snodgrass, Kamara; Holt.

Już na początku meczu, w 5. minucie mieliśmy do czynienia z pierwszym zrywem Kanonierów. Z głębi pola Cazorla zagrał długą piłkę do Gervinho, który popędził w pole karne Norwich i zagrał do wbiegającego Jacka Wilshere’a. Niestety podanie Iworyjczyka było odrobinę spóźnione.

Cztery minuty później ponownie zaatakował Arsenal. Po długiej wymianie podań, gdy piłka krążyła od lewej do prawej strony pod nogami Kanonierów, przed polem karnym przejął ją Wilshere, który dograł ją wbiegającego z lewej strony Gibbsa. Anglik od razu wrzucił futbolówkę w kierunku Girouda, jednak ponownie zabrakło dokładności.

Na kolejną akcję musieliśmy poczekać aż do 20. minuty, kiedy po wymianie kilku podań z pierwszej piłki, Wilshere zagrał świetne prostopadłe podanie w kierunku Ramseya, Walijczyk jednak nie sięgnął piłki, która wylądowała w ramionach Bunna.

23. minuta przyniosła nam kolejną kombinacyjną akcję gospodarzy. Po wymianie podań w środku pola, piłka powędrowała na prawe skrzydło, gdzie akurat operował Bacary Sagna. Francuz przyjął piłkę, spojrzał w pole karne i zagrał idealnie na głowę Oliviera Girouda, ten jednak trafił w poprzeczkę.

Kilka minut później dzięki udanemu, agresywnemu pressingowi, Gervinho do spółki z Wilsherem przejęli piłkę blisko pola karnego Norwich. Reprezentant WKS wbiegł w szesnastkę, jednak zupełnie nie miał pomysłu co zrobić dalej. Skończyło się na wybiciu piłki przez obrońców gości.

Zbliżała się 30. minuta meczu, gdy w sytuacji sam na sam z Bunnem znalazł się Gervinho. Piłkę w środku boiska przejął Cazorla i momentalnie zagrał kilkudziesięciometrowe podanie do swojego czarnoskórego kolegi, ten przyjął, minął bramkarza, jednak wypuścił sobie futbolówkę zbyt daleko, co uniemożliwiło mu oddanie celnego strzału.

Chwilę później ponownie bliscy trafienia byli piłkarze Kanonierów. Na prawej stronie piłkę przejął niezwykle aktywny Cazorla, zamarkował dośrodkowanie, po czym zagrał do obiegającego go Sagny. Francuz wpadł w pole karne i wypatrzył Girouda, jednak francuski napastnik stojąc dwa metry od bramki, nie potrafił otworzyć wyniku tego spotkania.

Na moment z letargu wybudziła się ekipa gości, Kanarki utrzymywały się przy piłce, ale ich akcje były chaotyczne i z reguły nie kończyły się nawet interwencją Fabiańskiego, który od początku meczu nie został jeszcze sprawdzony przez podopiecznych Chrisa Hughtona.

Na pięć minut przed końcem bramkarz Norwich ponownie został zatrudniony, tym razem po strzale z dystansu Santiago Cazorli. Uderzenie było jednak za lekkie i w sam środek bramki.

Już w doliczonym czasie pierwszej połowy przed szansą stanął Giroud, który strącił głową dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka zmierzała w stronę Gervinho, który z pewnością umieściłby ją w bramce, jednak na drodze stanął obrońca Norwich.

Po tej akcji sędzia Mike Jones zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie i zaprosił zawodników obu ekip do szatni.

Początek drugiej części meczu zapowiadał nam bardzo ciekawe widowisko. W ciągu kilku minut mieliśmy do czynienia z akcjami po obu stronach boiska, kilkoma rzutami rożnymi i ciekawymi wymianami piłek. Jednak żadna ze stron nie stworzyła stuprocentowej okazji na strzelenie gola.

W 54. minucie poważnie zakotłowało się w polu karnym Norwich. Świetne penetracyjne zagranie Ramseya znalazło Wilshera, który przekazał piłkę do świetnei podłączającego się Gibbsa. Młody angielski obrońca przyjął i zagrał po ziemi na piąty metr szukając Girouda, jednak po rykoszecie piłka trafiła pod nogi Wilshere’a, który oddał strzał na bramkę, jednak obrońca Norwich szczęśliwie zablokował to uderzenie.

Kończyła się 56. minuta, gdy Norwich wykonywało rzut wolny z narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Snodgrass i zacentrował w szesnastkę. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył zupełnie nie pilnowany Turner i mocno uderzył głową nie dając żadnych szans na interwencję Łukaszowi Fabiańskiemu.

Po chwili na nową sytuację zareagował Arsene Wenger wprowadzając na boisko Theo Walcotta i Lukasa Podolskiego, którzy zastąpili Gervinho i Jacka Wilshere’a.

Kolejne minuty to walenie głową w mur stworzony ze szczelnej defensywy Norwich. Arsenal utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Bunna, akcje straciły na płynności, rzadziej niż w pierwszej połowie Kanonierzy oddawali strzały.

W 72. minucie mogło być już 2-0 po fantastycznym kontrataku ekipy Norwich.Podopieczni Chrisa Hughtona wyszli w trzech na dwóch obrońców gospodarzy, jednak końcowy strzał był zbyt łatwy do obrony dla Fabiańskiego.

Kilka minut później Arsenal stanął przed szansą, jednak Giroud, a później Podolski, nie potrafili wykorzystać świetnego prostopadłego podania Santiago Cazorli.

Na zegarze mijała 78. minuta gdy Arsenal stworzył sobie świetną okazję do wyrównania. Z lewej strony Gibbs dośrodkował do Girouda, ten klatką piersiową odegrał do Podolskiego, Niemiec uderzał z woleja, jednak piłka wylądowała na poprzeczce.

W 83. minucie po zamieszaniu w polu karnym sędzia Mike Jones użył gwizdka. Po konsultacji z liniowym, wskazał na wapno po tym jak dopatrzył się faulu na Olivierze Giroudzie.

Do piłki podszedł Mikel Arteta i w 85. minucie przywrócił nadzieję na zwycięstwo! Uderzył na tyle mocno i pewnie, że interweniujący Bunn nie zdołał obronić strzału. 1-1!

Zaledwie trzy minuty później było już 2-1 dla Kanonierów! Wszystko zaczęło się w środku pola od podania Cazorli do Oxlade-Chamberlaina. Anglik zabrał się z piłką i niczym samochód wyścigowy z ogromną prędkością wbiegł w pole karne, i zagrał wzdłuż bramki. Piłka trafiła do Girouda, który z najbliższej odległości skierował ją do siatki. 2-1!

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Norwich zagrało długą piłkę w pole karne, dopadł do niej Jonathan Howson i uderzył na bramkę Arsenalu, jednak Fabiański fantastycznie obronił.

Mijała druga minuta doliczonego czasu gry gdy Arsenal podwyższył prowadzenie! Giroud zgrał głową piłkę do wbiegającego prawą stroną Walcotta, Anglik wpadł w pole karne i wypatrzył stojącego przed szesnastką Podolskiego. Zagrał Niemcowi piłkę, a ten ułożył ją sobie do strzału i niezwykle mocno uderzył na bramkę nie dając szans Bunnowi. 3-1 na The Emirates!

Po upływie doliczonego czasu gry, sędzia Jones gwizdnął po raz ostatni i zakończył ten niesamowity thriller.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341715.04.2013, 14:03

@Rafson95
Sagna przed przyjściem do nas był w 11 sezonu Ligue 1 więc jak można mówić, że był mało znany?

ArseneAl komentarzy: 2341715.04.2013, 13:56

@Rafson95
Sagna mało znany?
Błagam...

Z Eboue mogę się zgodzić ale on i tak nigdy nie był pierwszoplanową postacią.

Oggy komentarzy: 948915.04.2013, 13:41

ArseneAl- no to jest sensowna linia argumentacji. Co do ceny to sprawa skomplikowana bo my i tak zawsze chcemy płacić poniżej wartości rynkowej. Nie mam kandydatów na PO, ale jak znajdę kogoś to dam znać;) A i napisze smsa do Papcia;P
Szlifowanie Jenkinsona może nam sporo punktów zabrać, może warto jeszcze Sagnę zatrzymać na rok-dwa?

ArseneAl komentarzy: 2341715.04.2013, 13:34

@Oggy
A masz na oku jakiegoś lepszego PO do 10 mln?
Abate IMO to całkiem dobry grajek.
A jak u nas nie będzie błyszczał to będzie w najgorszym wypadku solidnym, doświadczonym zmiennikiem Jenkinsona.
@Pinguite
No też czytałem ten wywiad Rosłonia. Masz jakieś inne info, które potwierdza, że ma kontrakt do 2014? Bo kurde to aż dziwne, że jest tak głośno, że szukamy nowego bramkarza jak Fabian ma jeszcze rok umowy.

ArseneAl komentarzy: 2341715.04.2013, 13:33

@Oggy
@Pinguite

amadeo komentarzy: 514915.04.2013, 13:24

@ Belzebub666
Na potwierdzenie :
premierleague.com/en-gb/news/news/2012-13/apr/premier-league-appoints-hawk-eye-for-goal-line-technology.html

amadeo komentarzy: 514915.04.2013, 13:22

Tak, będzie zamontowany na wszystkich 20 stadionach system hawk-eye (coś takiego jak mają w tenisie ziemnym) i od 1 kolejki - czyli chyba 17 sierpnia

Belzebub666 komentarzy: 280115.04.2013, 13:15

podobno od przyszłego sezonu w PL będą powtórki wideo, wiecie coś o tym ?

Oggy komentarzy: 948915.04.2013, 13:03

Oj tam, już się tak na ArseneAla nie wkurzajcie;P Jak się ktoś przygląda uważnie może coś dostrzec w grze danego gracza. Mi Abate podpadł bieganiem jak kuń do przodu to już jakoś jego gry szczegółowo nie analizuje. Może się mylę i byłby wzmocnieniem jak Nacho na przykład.

Pinguite komentarzy: 1502015.04.2013, 13:03

ArseneAl > Fabiański ma kontrakt do 2014 roku, a nie jak jest mówione, że do 2013. Wprowadzają ludzi w błąd, też tak myślałem, że odejdzie, ale nic z tego.

mitmichael komentarzy: 4924315.04.2013, 12:59

@Arsenal_1886
O Liverpool trzeba sie martwic skoro nie radza sobie z takim Reading to bedzie im ciezko z lepszym przeciwnikiem nawet w przypadku gdy z taka druzyna gra im sie dobrze

amadeo komentarzy: 514915.04.2013, 12:58

@ Oggy
No dokładnie...
wg Milan ma średniaków w obronie, ale różnicę robi ich zgranie i dyscyplina taktyczna :)
Jak dla mnie, to Rafael i Zabaleta >>> Abate

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.04.2013, 12:56

ArseneAl udaje szpeca od Serie A.

Oggy komentarzy: 948915.04.2013, 12:52

ArseneAl- Ty mi lepiej powiedz co widzisz w Abate? IMO robi wiatru trochę i potrafi biegać. Obrona przeciętna, atak - sieje wiatr i czasem coś wrzuci. Po co on nam? Jak dla mnie to taki lepszy Clichy.

ArseneAl komentarzy: 2341715.04.2013, 12:49

@slawek_ov
A co on takiego świetnego broni?
Gra dobrze i to wszystko. Widać, że nadal ma też problemy z górnymi piłkami.
Uważam, że potrzebny nam jest jakiś doświadczony bramkarz z regularną formą bo u Fabiana i Wojtka z tym jest różnie.
No i pewnie Łukasz po sezonie odejdzie.

amadeo komentarzy: 514915.04.2013, 12:35

@ slawek
bez http i www ;)

slawek_ov komentarzy: 215.04.2013, 12:32

Kto by się spodziewał, że Fabiański będzie bronił po powrocie tak świetnie, po raz kolejny okazuje się, że Kanonierzy mają świetnych bramkarzy i jak jeden zaczyna słabnąć to z powodzeniem może przejąć rękawice drugi :) http://krotkapilka.pl/artykul,straznik_bramy_arsenalu,307

amadeo komentarzy: 514915.04.2013, 12:27

@ 19TOMEK91
hahaha dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tak mam xD
I'm on my way....:D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.04.2013, 12:25

Najbliższa niedziela będzie ucztą dla fanów piłki nożnej, a najbardziej w Anglii :D

14.30 Tottenham - City
17.00 LFC - Chelsea
20.45 Juventus - Milan

Oczywiście trzeba liczyć, że City oraz LFC odbiorą jakieś punkty swoim rywalom :) Jest to bardzo możliwe.

Wenger o Podolskim
“I work a lot with him as a central striker at the moment. He is a quality player and when he comes on you can see that straight away. You don’t get 100 caps by luck."

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.04.2013, 10:46

@Maris
pewnie dlatego, że pod newsami z ocenami zawsze było rzucanie mięsem na redaktorów za te oceny

Demostenes komentarzy: 233915.04.2013, 10:45

Kouyate insists he is happy where he is but admits he would find it tough to turn down an approach from the Gunners. "Everyone says you should take things one step at a time, but If Arsenal come then I have no doubt," he revealed. "When I played at Brussels, Arsene Wenger was already in touch with me. Arsenal have been following me for such a long time, but I had to get my (Belgian) passport. That now seems in order."

Coś już było o tym grajku, także nie wiem, czy to nowe, czy też nie. Ale historyjka z paszportem wydaje się prawdopodobna.

Maris228 komentarzy: 217815.04.2013, 09:57

dlaczego nie ma juz ocen zawodników po kazdym meczu ?

crisadus komentarzy: 850715.04.2013, 09:51

@Borekenema
Arsene da radę wyciągnąć za około 20mln funtów. Ale poczekajmy do lata, bo przewinie się jeszcze wielu zawodników.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.04.2013, 09:48

no i moim zdaniem potrzeba prawdziwego napastnika + prawdziwego skrzydłowego do Arsenalu

mitmichael komentarzy: 4924315.04.2013, 09:13

Ja dalej powtarzam, ze Jovetic to nie jest dobry pomysl. Z Wloch to tylko Cavani ale o Nim mozemy zapomniec - to samo jezeli chodzi o El Shaarawyego

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997315.04.2013, 09:04

news.arseblog.com/2013/04/wenger-im-working-on-striker-poldi/

no no no Jo-jo przyjdzie----do $ity:P

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 215.04.2013, 07:47

jovetic przyjdzie

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997315.04.2013, 07:33

AW stwierdzil, ze duzo pracuje nad Poldkiem i jego gra na SN, czyli bye bye Jo-jo...

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 02:36

kubanski, oni sa nauczeni wplywania na sedziow, fergie tez z tego nagminnie korzysta, dzieki swoim ukladom odsyla sedziow do championship gdy sie pomyla na jego niekorzysc i jest w tym bezkarny, pilkarze nawet jak kopna kogos z partyzanta w klate umyslnie nawet widzac jak zawodnik traci przytomnosc, dostaje drgawek i ma problemy z oddychaniem(evans i drogba) to zamiast mu pomoc to leca do sedziego ze to symulka, nagminne symulowanie ich graczy i udawanie ze wszystko jest ok, brak szacunku do przeciwnikow, hipokryzja fergusona i jego podopiecznych. To sa wartosci ktorymy kieruje sie ten klub

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.04.2013, 02:01

@Marzag
Troche przesadziłeś :-)

adix1994 komentarzy: 256115.04.2013, 01:46

Nie ma to jak Gangam Style;d to byl hit a nie :D hehehe

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 01:38

afcforever, manure to druzyna ktora nie ma idealow, a ich domena sa cwaniactwo, nieuczciwosc, perfidia i zaklamanie. Nie wiem jak mozna ich lubic

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.04.2013, 01:04

Ja pitole najnowszy teledysk PSY obejrzalo juz 40 mln ten jego pierwszy ,,hit'' jaki byl taki byl ale teledysk byl kiczowaty absurdalny ale jeszcze ujdzie ale to ,,cos'' przekroczylo granice dobrego smaku chodzi mi o teledysk , bo piosenka wiadomo ze szajs... do tworek z takimi teledyskami a juz koncowe 10 sekund to ....nie mam slow. I to cos jest ,,popularne'' sad...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.04.2013, 00:56

Apropo twarowskiego to wczoraj w lidze plus extra powiedzial ze typuje final Real vs Barca w LM , jest zdania ze tym razem Real ogra BVB bo Mou jest zaje... motywatorem

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.04.2013, 00:47

Fajne meczyki sie szykuja teraz
Arsenal- Everton , Spursy vs City , LFC vs Chelsea

wynik moze byc kazdy w tych meczach , najbardziej jestem chyba pewny wygranej LFC , bo ostatnio czerwoni robia co chca ze Smerfami

Minias komentarzy: 4415.04.2013, 00:46

sowizz, dzięki czegoś takiego potrzebowałem:)

adix1994 komentarzy: 256115.04.2013, 00:40

kubanski
Moze bym tez spróbowal mecze jakies obstawic :)

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 00:40

afcforever, ciezko ogarnac to co napisales, ale to chyba uszczypliwa wypowiedz wengera dotyczaca wplywania na sedziow pilkarzy manure i fergusona

sowizz komentarzy: 378 newsów: 515.04.2013, 00:34

@Minias, sprawdź sobie blog The Swiss Ramble. Na pewno znajdziesz tam chociaż część interesujących Cię informacji.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 115.04.2013, 00:23

ale ten twarowski glupoty gada, mowi ze zwalnianie trenerow po 3 przegranych meczach jest normalne na calym swiecie a na przyklad dal sunderland('o'neil zostal zwolniony chociaz moglby dostac kolejne 6 szans bo tyle meczow zostalo do konca, no tak sie dzieje') i soton(wspomina o tym ze nie przegrali spotkania od 7 meczow i zremisowali na stamford bridge i po tym zostal zwolniony) a przed tym mowil ze my w polsce po prostu mamy taka kulture jakby chcial zasugerowac ze nie ma w tym nic zlego... Nie polubie tego goscia raczej, to juz kalinowski madrzej gada :-P

No to juz nie wiem :D
Duzo pikników przychodzi u siebie na mecze,a na wyjazdach nasi kibice sa wspaniali :P

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 214.04.2013, 23:50