Determinacja kluczem do sukcesu. Arsenal 3-1 Norwich!

Determinacja kluczem do sukcesu. Arsenal 3-1 Norwich! 13.04.2013, 16:52, Łukasz Szabłowski 2378 komentarzy

Po całkowitej dominacji w pierwszej połowie, w której Arsenal całkowicie stłamsił Norwich, druga odsłona meczu okazała się znacznie bardziej wymagająca dla gospodarzy. Kanarki zdobyły bramkę i cofnęły się do obrony, co przez długi czas sprawiało ogromne problemy podopiecznym Arsene’a Wengera. Jednak przemyślane zmiany i determinacja pozwoliły Kanonierom na odniesienie szczęśliwego i bardzo cennego zwycięstwa, dzięki któremu wskoczyli na podium Premier League.

Obie ekipy rozpoczęły mecz w następujących zestawieniach:

Arsenal

Fabianski, Sagna (81. Oxlade-Chamberlain), Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Arteta, Wilshere (60. Walcott), Ramsey, Cazorla, Gervinho (60. Podolski), Giroud.

Norwich

Bunn; R.Martin, Bassong, Turner, Whittaker; Johnson (62. Fox), Howson, Tettey (90. Jackson), Snodgrass, Kamara; Holt.

Już na początku meczu, w 5. minucie mieliśmy do czynienia z pierwszym zrywem Kanonierów. Z głębi pola Cazorla zagrał długą piłkę do Gervinho, który popędził w pole karne Norwich i zagrał do wbiegającego Jacka Wilshere’a. Niestety podanie Iworyjczyka było odrobinę spóźnione.

Cztery minuty później ponownie zaatakował Arsenal. Po długiej wymianie podań, gdy piłka krążyła od lewej do prawej strony pod nogami Kanonierów, przed polem karnym przejął ją Wilshere, który dograł ją wbiegającego z lewej strony Gibbsa. Anglik od razu wrzucił futbolówkę w kierunku Girouda, jednak ponownie zabrakło dokładności.

Na kolejną akcję musieliśmy poczekać aż do 20. minuty, kiedy po wymianie kilku podań z pierwszej piłki, Wilshere zagrał świetne prostopadłe podanie w kierunku Ramseya, Walijczyk jednak nie sięgnął piłki, która wylądowała w ramionach Bunna.

23. minuta przyniosła nam kolejną kombinacyjną akcję gospodarzy. Po wymianie podań w środku pola, piłka powędrowała na prawe skrzydło, gdzie akurat operował Bacary Sagna. Francuz przyjął piłkę, spojrzał w pole karne i zagrał idealnie na głowę Oliviera Girouda, ten jednak trafił w poprzeczkę.

Kilka minut później dzięki udanemu, agresywnemu pressingowi, Gervinho do spółki z Wilsherem przejęli piłkę blisko pola karnego Norwich. Reprezentant WKS wbiegł w szesnastkę, jednak zupełnie nie miał pomysłu co zrobić dalej. Skończyło się na wybiciu piłki przez obrońców gości.

Zbliżała się 30. minuta meczu, gdy w sytuacji sam na sam z Bunnem znalazł się Gervinho. Piłkę w środku boiska przejął Cazorla i momentalnie zagrał kilkudziesięciometrowe podanie do swojego czarnoskórego kolegi, ten przyjął, minął bramkarza, jednak wypuścił sobie futbolówkę zbyt daleko, co uniemożliwiło mu oddanie celnego strzału.

Chwilę później ponownie bliscy trafienia byli piłkarze Kanonierów. Na prawej stronie piłkę przejął niezwykle aktywny Cazorla, zamarkował dośrodkowanie, po czym zagrał do obiegającego go Sagny. Francuz wpadł w pole karne i wypatrzył Girouda, jednak francuski napastnik stojąc dwa metry od bramki, nie potrafił otworzyć wyniku tego spotkania.

Na moment z letargu wybudziła się ekipa gości, Kanarki utrzymywały się przy piłce, ale ich akcje były chaotyczne i z reguły nie kończyły się nawet interwencją Fabiańskiego, który od początku meczu nie został jeszcze sprawdzony przez podopiecznych Chrisa Hughtona.

Na pięć minut przed końcem bramkarz Norwich ponownie został zatrudniony, tym razem po strzale z dystansu Santiago Cazorli. Uderzenie było jednak za lekkie i w sam środek bramki.

Już w doliczonym czasie pierwszej połowy przed szansą stanął Giroud, który strącił głową dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka zmierzała w stronę Gervinho, który z pewnością umieściłby ją w bramce, jednak na drodze stanął obrońca Norwich.

Po tej akcji sędzia Mike Jones zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie i zaprosił zawodników obu ekip do szatni.

Początek drugiej części meczu zapowiadał nam bardzo ciekawe widowisko. W ciągu kilku minut mieliśmy do czynienia z akcjami po obu stronach boiska, kilkoma rzutami rożnymi i ciekawymi wymianami piłek. Jednak żadna ze stron nie stworzyła stuprocentowej okazji na strzelenie gola.

W 54. minucie poważnie zakotłowało się w polu karnym Norwich. Świetne penetracyjne zagranie Ramseya znalazło Wilshera, który przekazał piłkę do świetnei podłączającego się Gibbsa. Młody angielski obrońca przyjął i zagrał po ziemi na piąty metr szukając Girouda, jednak po rykoszecie piłka trafiła pod nogi Wilshere’a, który oddał strzał na bramkę, jednak obrońca Norwich szczęśliwie zablokował to uderzenie.

Kończyła się 56. minuta, gdy Norwich wykonywało rzut wolny z narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Snodgrass i zacentrował w szesnastkę. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył zupełnie nie pilnowany Turner i mocno uderzył głową nie dając żadnych szans na interwencję Łukaszowi Fabiańskiemu.

Po chwili na nową sytuację zareagował Arsene Wenger wprowadzając na boisko Theo Walcotta i Lukasa Podolskiego, którzy zastąpili Gervinho i Jacka Wilshere’a.

Kolejne minuty to walenie głową w mur stworzony ze szczelnej defensywy Norwich. Arsenal utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Bunna, akcje straciły na płynności, rzadziej niż w pierwszej połowie Kanonierzy oddawali strzały.

W 72. minucie mogło być już 2-0 po fantastycznym kontrataku ekipy Norwich.Podopieczni Chrisa Hughtona wyszli w trzech na dwóch obrońców gospodarzy, jednak końcowy strzał był zbyt łatwy do obrony dla Fabiańskiego.

Kilka minut później Arsenal stanął przed szansą, jednak Giroud, a później Podolski, nie potrafili wykorzystać świetnego prostopadłego podania Santiago Cazorli.

Na zegarze mijała 78. minuta gdy Arsenal stworzył sobie świetną okazję do wyrównania. Z lewej strony Gibbs dośrodkował do Girouda, ten klatką piersiową odegrał do Podolskiego, Niemiec uderzał z woleja, jednak piłka wylądowała na poprzeczce.

W 83. minucie po zamieszaniu w polu karnym sędzia Mike Jones użył gwizdka. Po konsultacji z liniowym, wskazał na wapno po tym jak dopatrzył się faulu na Olivierze Giroudzie.

Do piłki podszedł Mikel Arteta i w 85. minucie przywrócił nadzieję na zwycięstwo! Uderzył na tyle mocno i pewnie, że interweniujący Bunn nie zdołał obronić strzału. 1-1!

Zaledwie trzy minuty później było już 2-1 dla Kanonierów! Wszystko zaczęło się w środku pola od podania Cazorli do Oxlade-Chamberlaina. Anglik zabrał się z piłką i niczym samochód wyścigowy z ogromną prędkością wbiegł w pole karne, i zagrał wzdłuż bramki. Piłka trafiła do Girouda, który z najbliższej odległości skierował ją do siatki. 2-1!

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Norwich zagrało długą piłkę w pole karne, dopadł do niej Jonathan Howson i uderzył na bramkę Arsenalu, jednak Fabiański fantastycznie obronił.

Mijała druga minuta doliczonego czasu gry gdy Arsenal podwyższył prowadzenie! Giroud zgrał głową piłkę do wbiegającego prawą stroną Walcotta, Anglik wpadł w pole karne i wypatrzył stojącego przed szesnastką Podolskiego. Zagrał Niemcowi piłkę, a ten ułożył ją sobie do strzału i niezwykle mocno uderzył na bramkę nie dając szans Bunnowi. 3-1 na The Emirates!

Po upływie doliczonego czasu gry, sędzia Jones gwizdnął po raz ostatni i zakończył ten niesamowity thriller.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41298 newsów: 114.04.2013, 18:11

youtube.com/watch?v=hQa7Setip_o przypomnial mi sie inny polski talent z Udinese :P męcze się razem z nim podczas tego wywiadu ;d

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10314.04.2013, 18:11

Zieliński marzy o grze w Realu, niech Mourinho go kupi ^^

shark31 komentarzy: 601314.04.2013, 18:10

Ktos tam dzisiaj pisal ze Aaron ma za slaby odbior na bycie dm. Ta....

dailymotion.com/video/xz01pe_par-0-1-udi_sport?start=18#.UWrRdrViDtt

Kolega z miasta grał dzisiaj pierwszy raz w I składzie Udinese i asysta :)

Arnold14 komentarzy: 130714.04.2013, 17:55

dzieki, dopier co sie przebudzilem, i postawilem zaklad na City - to qualify , i wlasnie doszukiwalem sie informacji na temat czy byl juz pierwszy mecz pomiedzy tymi druzynami, jednak inne sa zasady w FA niz CL o ile dobrze mowie ? Wiec podsumowujac w polfinalach jest tylko jeden mecz ?

maciekbe komentarzy: 1245814.04.2013, 17:53

@Arnold tak to zwykle działa

Arnold14 komentarzy: 130714.04.2013, 17:52

Czy jezeli dzis City wygra z Chelsea to kwalifikuje sie dalej ?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10314.04.2013, 17:50

Ktoś pytał o Zielińskiego, zaliczył 2 asysty.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11714.04.2013, 17:41

Taki przebiegu meczu City - Chelsea można było przewidzieć. W Anglii chyba tylko Arsenal gra z nimi otwartą piłkę.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50314.04.2013, 17:40

Arsenal have made an enquiry about Sochaux right-back Sebastien Corchia, Goal.com has learned.

The Gunners were told by the Ligue 1 strugglers that they will have to stump up £4.3 million for the 22-year-old.

mitmichael komentarzy: 4924314.04.2013, 17:39

Chelsea nic nie pokazuje, City zasluzenie prowadzi ale znajac zycie szczescie zraz bedzie po stronie The Blues

veron komentarzy: 459214.04.2013, 17:38

Dzisiaj dzień Judaszów :p

Theo44 komentarzy: 427514.04.2013, 17:37

Czy to dzisiaj dzien arsenalskiego Judasza?

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 414.04.2013, 17:37

$amir gol

amadeo komentarzy: 514914.04.2013, 17:35

Silva siedzi na ławce, czy jakiś uraz/kartki ?

mitmichael komentarzy: 4924314.04.2013, 17:24

Nie wiem czy to Chelsea dzisiaj taka slaba czy City takie mocne.

Ars3n komentarzy: 1235414.04.2013, 17:22

Afcforever
chcialem to przed chwila tu wrzucic ;d

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10314.04.2013, 17:20

Te jego rozkminy o klejnotach Oscara hahaha.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11714.04.2013, 17:10

A ja lubię komentarz Grzywacza, chłop bardzo przeżywa każdy mecz, krzyczy czasami jak głupi, ale ja go lubię.

Oggy komentarzy: 948914.04.2013, 16:59

Uahaha no wiedziałem że Marzag ma "oryginalny" gust nawet do kobiet xD Cóż dzięki oryginalności pewne geny nie zginą ;P

ArseneAl komentarzy: 2341714.04.2013, 16:59

Ło matko Grzywacz jak zwykle komentuje na OS FA Cup...

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11714.04.2013, 16:58

amadeo---> Mam nadzieję, że tak będzie

Edi89 komentarzy: 25314.04.2013, 16:58

stoke mogło strzelic przynajmniej 1 bramke ...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.04.2013, 16:58

Dobry żart, z Fabregasem nic nie wygraliśmy a jeden Van Persie miałby dać nam majstra.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 114.04.2013, 16:57

jak byśmy mieli v persiego byśmy bili sie o 1 miejsce a nie top 4 :P

amadeo komentarzy: 514914.04.2013, 16:56

@ arsenallord
w nast. kolejce Podbeskidzie gra z Bełchatowem, a Pogoń z Legią więc mogą zmniejszyć stratę do 2 oczek :D

SzamanTheGunner komentarzy: 88214.04.2013, 16:50

VanPersieŚmieciarz! jeden gol na 15 meczów i to z karnego bo mu pozwolili strzelić. Hańba, żaden z niego piłarz już wielki. U nas był kimś,tam skończy jak śmieciarz. MANU bez niego z łatwością by zdobyli mistrzostwo i tak..i żadnych poza tym faktem trofeów nie uświadczy NIGDY !

veron komentarzy: 459214.04.2013, 16:49