Dwa szybkie ciosy i nokaut - Arsenal 2:0 Napoli

Dwa szybkie ciosy i nokaut - Arsenal 2:0 Napoli 01.10.2013, 21:38, Łukasz Kęczkowski 3075 komentarzy

Pierwsze czterdzieści pięć minut meczu z Napoli przebiegło zdecydowanie po myśli fanów Arsenalu. Ładna dla oka, ofensywna gra, dwubramkowe prowadzenie i całkowita deklasacja trudnego rywala. Co prawda druga odsłona meczu nie była już tak efektowna, jednak raczej wszyscy kibice Arsenalu są zadowoleni. Trzy punkty w meczu z bardzo trudnym rywalem i wygrana w Lidze Mistrzów, czego chcieć więcej?

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini - Rosicky, Arteta, Ramsey, Özil - Giroud.

Napoli: Reina - Mesto, Albiol, Britos, Zuniga - Inler, Behrami - Callejón, Hamsik, Insigne - Pandev.

Kanonierzy zaczęli ofensywnie od pierwszej minuty, jednak ich ataki nie przynosiły żadnego rezultatu, gdyż dobrze spisywała się defensywa Napoli.

Ataki te zakończyły się jednak bramką w ósmej minucie! Piłkę od Sagni przedłużył Giroud, dobiegł do niej Aaron Ramsey, bez skrupułów wbiegł w pole karne i odnalazł niepilnowanego Mesuta Özila, który technicznym strzałem pokonał Reinę. 1:0 dla Arsenalu!

Już kilka minut później byliśmy świadkami kolejnej bramki Arsenalu! Piłkę do Özila po błędzie obrońcy zgrał Giroud, Niemiec pobiegł z nią kilka metrów i wyłożył piłkę francuskiemu snajperowi, który z bliskiej odległości pokonał Reinę. 2:0 na Emirates Stadium!

W 22. minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia kontaktowej bramki miał Raul Albiol, który doszedł do piłki zagrywanej z rzutu rożnego, jednak posłał ją ponad bramką Szczęsnego.

Po strzeleniu dwóch bramek Kanonierzy zdecydowali się cofnąć do obrony i spokojnie kontrolować grę z głębi pola.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Arsenal był znowu w natarciu. Swoje szanse na podwyższenie rezultaty mieli między innymi Ramsey i Flamini, jednak nie byli oni w stanie pokonać Reiny.

Już na początku drugiej połowy Kanonierzy mogli zdobyć trzecią bramkę. Ładnym dryblingiem popisał się Olivier Giroud i wyłożył piłkę Rosicky'emu, jednak Czech nie trafił w piłkę, a obrońcy Napoli zażegnali niebezpieczeństwo.

W drugiej połowie Kanonierzy postanowili grać bardziej defensywnie i oddali pole gry graczom z Neapolu, jednak ci nie byli w stanie wykorzystać swoich sytuacji.

Po około godzinie gry na zmiany zdecydowali się trenerzy obu ekip. Za Pandeva wszedł Mertens, a Wilshere zmienił Rosicky'ego.

Zmiany te spowodowały przeniesienie gry do środka pola. W kolejnych minutach nie było zbyt wielu akcji podbramkowych, najlepszą okazję do zmiany wyniku miał Mertens, jednak jego uderzenie bez problemu złapał Szczęsny.

W 76. minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Koscielny. Po zamieszaniu po rzucie rożnym piłka spadła wprost pod nogi stojącego na 5. metrze Francuza, jednak strzelił on wprost w Reinę.

W 82. minucie na kolejną zmianę zdecydował się Rafa Benitez. W miejsce Albiola zameldował się Federico Fernandez.

W 88. minucie Aarona Ramseya zmienił Nacho Monreal.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi, po chwili doliczonego czasu gry sędzia zakończył spotkanie.

NapoliRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502003.10.2013, 22:10

Marzag, a to prawda #truestory

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 103.10.2013, 22:09

Pinguite, nie jesteś samotnym staruszkiem widocznie

maciekbe komentarzy: 1245803.10.2013, 22:09

@Pingu słuszna uwaga, nie myślałem o tym w ten sposób. Ale druga sprawa, że usłyszą dwa zdania w jakimś niezrozumiałym dla nich dialakecie XXI wieku i już pogubieni.

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 103.10.2013, 22:08

Pinguite, jej brak ;d ale ogółem nie ma co się sugerować słowami dziewczyn bo one często same nie wiedzą czego chcą.

Pinguite komentarzy: 1502003.10.2013, 22:07

Marzag, romantyczność im doskwiera? To niech cholera jasna dalej lecą na palantów. #fucklogicwomen

maciekbe, a no, akurat to najmniejszy problem, najważniejszy to to, że starsi robią się tak naiwni, a powinni wiedzą i mądrością emanować.

MaciekGoooner, tak? Ja mówię "spieprzaj pan/pani" i odkładam słuchawkę. Jestem niekulturalny? xD

maciekbe komentarzy: 1245803.10.2013, 22:07

śmiesznie tutaj dzisiaj w uj, szkoda że nie ma mojego serdecznego kolegi @TakKrzysiu

Kysio2607 komentarzy: 1336003.10.2013, 22:05

Kłamczuch też miał swoje klasyki :D

youtube.com/watch?v=l9lSzSAgtRU xD

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.10.2013, 22:04

Ciekawe czemu LouisLitt tak szybko uciekł jak napisałem ,że jest aresem...

Kysio2607 komentarzy: 1336003.10.2013, 22:04

był bekowy* :D

maciekbe komentarzy: 1245803.10.2013, 22:04

@Pingu babcia mojej dziewczyny nabrała tyle pożyczek że mała pała, dym był z tym chyba przez 2 lata. Zabiłbym takich ludzi, którzy dzwonią do starych ludzi i robią im wodę z mózgu

ale to w ogóle taki chory program, masarka
Teletubisie i ,,tulimy" ,,tubisiowy krem" niszczyły!

Lr556 komentarzy: 153603.10.2013, 22:03

Mango? oj pamiętam bransoletkę napełniającą pozytywną energią :D

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 103.10.2013, 22:02

Pinguite, widać bardzo im to doskwiera, co wzmaga naiwność tak jak dziewczynie której brakuje romantycznego gościa, jak ktoś poudaje trochę romantycznego to będzie w niebo wzięta i na niego poleci

THC komentarzy: 72503.10.2013, 22:02

ktoś wie, za ile kupie zapalczniczke żarową?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 103.10.2013, 22:02

Mango? oni to już chyba wszystko próbowali sprzedać

maciekbe komentarzy: 1245803.10.2013, 22:02

@Marzag loooooool. Moja wyobraźnia działa zdecydowanie za szybko. #CannotBeUnseen
@A23 W ten dzień jestem sam na zakładzie :/

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 103.10.2013, 22:01

ja jeszcze lubiłem oglądać randki w ciemno

Qarol komentarzy: 1450203.10.2013, 22:01

@maciekbe

Nie miałem C+ jak byłem mały. Chyba ze trzy kanały miałem, bo mieszkałem u babci jeszcze to nawet ze zwykłej anteny ujowy sygnał ; d

Wiem, że TVN wiecznie zepsuty był.

Pinguite komentarzy: 1502003.10.2013, 22:00

adrian, ludzie się na to nabierają. A byłeś kiedyś na pokazie np. poduszek takich wełnianych? ja byłem, bo babcia prosiła bym z nią pojechał. No i było tam mnóstwo starszych ludzi. Takie pierdoły dyrdymały gościu opowiadał jakie to nie są zayebiste poduszki pod łeb. Że pomagają na kręgosłup, dobrze się śpi i długo żyje etc. Oczywiście był zestaw takich poduszek i kołder. Oczywiście wszystko na kredyt. Ile ludzi dziadków kurna dało się na to nabrać, że po pokazie ustawiła się kolejka by to kupić i podpisać papierek na kredyt. Moja babcia też chciała to kupić, ale jej na to nie pozwoliłem. A opowiadała kiedyś jak to w sanatoriach robią takie same pokazy. Ludzie dziadki, takie pokazy po których dziadki są omamieni i są w czarnej dupie po podpisaniu takiego papierka. Nabierają się na to jak cholera jasna... nie wiem jak to opisac. Jakieś tricki na słabe mózgi dziadków?

lucasnoline komentarzy: 541603.10.2013, 22:00

Najlepsza, to była "Awantura o Kasę" Ibisza!