Efektowne i pewne zwycięstwo z Nottingham Forest 5-0!

Efektowne i pewne zwycięstwo z Nottingham Forest 5-0! 25.09.2019, 13:10, Patryk Bielski 1515 komentarzy

Kanonierzy spisali się na medal i w 3. rundzie Pucharu Ligi rozgromili Nottingham Forest 5-0. Oprócz wysokiej wygranej może cieszyć gra całego zespołu, który na Emirates Stadium pokazał widowiskowy, ofensywny futbol. Piłkarze Unaia Emery'ego od początku meczu naciskali rywala pressingiem i nie pozwalali mu rozwinąć skrzydeł. Sami natomiast raz po raz nacierali na bramkę Tricky Trees.

Pierwszego gola w 31. minucie spotkania po pięknej zespołowej akcji zdobył Martinelli. Brazylijczyk wykorzystał mocne dośrodkowanie Chambersa i głową umieścił piłkę w siatce.

Gospodarze na dobre rozstrzelali się dopiero w końcówce spotkania. W 71. minucie Rob Holding wygrał walkę w polu karnym i głową z rzutu rożnego podwyższył wynik meczu. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Reiss Nelson.

Minęło zaledwie sześć minut, a na tablicy świetlnej widniał wynik 3-0. Hector Bellerin, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie, znalazł w polu karnym Willocka, a ten dopełnił formalności dokładając nogę z okolic piątego metra.

Podobnie padła czwarta bramka. Tym razem w roli asystenta ponownie wystąpił Chambers, który z lewej strony boiska dograł futbolówkę do Nelsona, który podwyższył stan spotkania na 4-0.

Wisienką na torcie była bramka Martinelliego. Brazylijczyk po podaniu Chambersa przedryblował jednego z rywali, po czym technicznym strzałem w okienko zza pola karnego nie dał szans Muricowi.

Kanonierzy wreszcie zagrali tak, jak oczekują od nich tego kibice. 16-3 w strzałach, 15-0 w rzutach rożnych - te statystyki mówią same za siebie. Po tym meczu szczególne słowa uznania należą się Chambersowi, który oprócz dobrej gry w defensywie, harował jak wół w ataku i zaliczył trzy asysty. Bardzo dobrze zagrał również Marinelli. Brazylijczyk doskonale utrzymywał się przy piłce, a do tego dołożył dwa piękne trafienia. Od początku meczu na lewej flance widoczny był Tierney, który powinien skończyć ten mecz z przynajmniej jedną asystą. Kibice Arsenalu mogą mieć nadzieję, że w poniedziałkowym starciu z Manchesterem United podopieczni Unaia Emery'ego wykażą się podobnym zaangażowaniem i również zaprezentują ofensywny futbol.

Arsenal: Martinez, Chambers, Holding, Mustafi, Tierney (77' Bellerin), Torreira, Willock, Nelson, Özil (71' Ceballos), Smith Rowe (45' Saka), Martinelli

Nottingham Forest: Muric, Cash, Figueiredo, Robinson, Ribeiro (78' Mighten), Chema, Silva, Johnson, Carvalho (59' Ameobi), Lolley (81' Gabriel), Adomah

Gracz meczu: Callum Chambers

Zobacz obszerny skrót spotkania

Nottingham ForestRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Siller komentarzy: 174726.09.2019, 21:49

Ktoś mi powie, za co Leon właśnie dostał żółtą kartkę?

kamilo_oo komentarzy: 2356726.09.2019, 21:49

Chyba już się Leon na dobre wku..

Marcel90 komentarzy: 814626.09.2019, 21:47

@Kysio2607 napisał: "Emocje nie z tej ziemi, ciągle punkt-dwa z tyłu"

Przeciez caly pierwszy set wyraznie prowadzilismy po to zeby na koniec przegrac

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.09.2019, 21:44

Arsenal have taken 44 short goal kicks in the Premier League this season — the most of any team in the division.

Brighton have the next highest tally with 35.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.09.2019, 21:43

To co sądzę o Leonie w reprezentacji Polski:
youtube.com/watch?v=4TI96oLRjM0

Kysio2607 komentarzy: 1336026.09.2019, 21:43

Ależ Ci Słoweńcy nam nie leżą. Tak jak pisałem przed ich ćwierćfinałem z Rosją, to był gorszy przeciwnik na ten mecz..

Emocje nie z tej ziemi, ciągle punkt-dwa z tyłu, setowa obroniona blokiem i udalo się przepchnąc seta :D

miki9971 komentarzy: 6513 newsów: 226.09.2019, 21:41

Ależ meczycho w Ljubljanie

michal192837465 komentarzy: 765426.09.2019, 21:39

Ja z tym rozegraniem poszedłbym na Komendę.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.09.2019, 21:36

Komenda to ten co we więzieniu siedział niesłusznie? Proszę, w ramach zadośćuczynienia dostał powołanie na mistrzostwa w siatkówce :D

losnumeros komentarzy: 1318926.09.2019, 21:33

@Pablo11: Dobrze, że strzelił, tylko szkoda, że z karnego znowu.

Baronesko komentarzy: 133226.09.2019, 21:33

Ja tam wole Milan poogladac niz niszowy sport ktorego nikt nie traktuje powaznie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.09.2019, 21:32

Gramy bez rozgrywającego...

kamilo_oo komentarzy: 2356726.09.2019, 21:32

ahhah to Drzyzga tak zje... a tatuś mówi, że to Szalpuk.

@cubelek:

Odegaard to się wzorowo rozwija. Nie wiem o co ludziom chodził, że się marnuje. W poprzednim sezonie jako jedyny spoza Ajaxu i PSV załapał się do XI sezonu Eredivisie, a nadal ma zaledwie 20 lat.

marcingus1 komentarzy: 117826.09.2019, 21:29

Lubię siatkówkę, lecz bardzo rzadko ją oglądam. Oczywiście kiedy odpalam mecz to Polacy muszą przegrywać :D

kamilo_oo komentarzy: 2356726.09.2019, 21:27

W Gdańsku też pierwszego przegraliśmy

michal192837465 komentarzy: 765426.09.2019, 21:27

Co wy oczekujecie meczu polskich siatkarzy bez emocji i horroru? Spokojnie, wygramy na przewagi w tie-breaku.

platinium komentarzy: 139326.09.2019, 21:26

Na razie nasi grają jak Arsenal na Old Trafford.

cubelek komentarzy: 5326.09.2019, 21:24

Odegaard jaka asysta, może jego talent się nie zmarnuje.

silvano95 komentarzy: 981126.09.2019, 21:24

Drzyzga dobrze mówi przecież Leon nic nie gra , co ma mówić

kamilo_oo komentarzy: 2356726.09.2019, 21:23

Nie mamy w ogóle bloku...

losnumeros komentarzy: 1318926.09.2019, 21:22

Nie rozumiem dlaczego te bandy i stanowiska są tak blisko pola? Ile piłek by można było odbić gdyby nie te rzeczy.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.09.2019, 21:20

Dobra tam! W skokach im pokażemy :D

kamilo_oo komentarzy: 2356726.09.2019, 21:19

Ale stary Drzyzga ma jakiś ból du... o tego Leona... Słychać, to w każdym komentarzu

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11726.09.2019, 21:18

Leon zawsze rozgrzewa się w pierwszym secie.

Ranczomen komentarzy: 1233326.09.2019, 21:18

Blok też jakiś taki Arsenalowy dzisiaj.

anolis komentarzy: 107326.09.2019, 21:18

@Gunnerrsaurus: bo są techniczne, z silną rotacją

losnumeros komentarzy: 1318926.09.2019, 21:18

Od kiedy Słowenia jest taka dobra w siate?

Siller komentarzy: 174726.09.2019, 21:15

Xhaka, widzisz Kubiaka? Tak właśnie powinien grać kapitan!

losnumeros komentarzy: 1318926.09.2019, 21:15

Drzyzga dzisiaj daje naprawdę kiepskie piłki.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.09.2019, 21:14

@Gunnerrsaurus: chyba jest tak podkręcona, ze ciężko ją odbić... tak mi się wydaje

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.09.2019, 21:13

Polska gola! Taka jest kibiców wola!

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189926.09.2019, 21:13

Ogólnie to się nie znam na siatkówce, ale wytłumaczy mi ktoś dlaczego te lekkie serwy czasami sprawiają tyle kłopotów przy odbiorze?

KapitanJack10 komentarzy: 5408 newsów: 426.09.2019, 21:13

Łukasz Żygadło wróć!!

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 126.09.2019, 21:12

@kamilo_oo: dokładnie. Fabian dzisiaj nie zachwyca tymi wystawami na siatkę.

KapitanJack10 komentarzy: 5408 newsów: 426.09.2019, 21:11

Zapamiętajcie te ataki Leona, bo później pod koniec seta jak zepsuje dwie to znowu powiecie, że nam przegrał seta xD

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10326.09.2019, 21:10