Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield

Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield 30.01.2011, 13:56, Rafal Mazur 2058 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyła drużyna na co dzień występująca na boiskach League One, Huddersfield Town, by stoczyć bój o awans do kolejnej, już piątej rundy Pucharu Anglii. Po upływie 90 minut, mimo świetnej gry gości, to Arsenal zwyciężył rywala 2-1.

Warto przypomnieć, że droga Huddersfield Town po FA Cup rozpoczęła się od zwycięstwa 2-1 nad Cambridge, następnie The Terriers uporali się z Macclesfield, a w trzeciej rundzie pokonali Dover Athletic. Natomiast londyńczycy, po rewanżu na Elland Road, wyeliminowali Leeds United.

Wracając do dzisiejszych zawodów, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy, pozostawiając notabene swoje największe gwiazdy na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki powrócili Manuel Almunia i Abou Diaby. Na boisku od pierwszych minut pojawili się także Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

Dokładnie o godzinie 13.00 Mark Clattenburg rozpoczął gwizdkiem niedzielny mecz, dając przy tym znak wszystkim sympatykom zgromadzonym na Ashburton Grove do wzmożonego dopingu.

Już na początku spotkania ekipa The Gunners przejęła dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz goście dzielnie się bronili. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał już w 11. minucie Nicklas Bendtner, który po podaniu Arszawina był bardzo bliski szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych minut niezwykle aktywny był właśnie Andriej Arszawin, który przeprowadził kilka groźnych akcji.

W 20. minucie Nicklas Bendtner rozwiązał worek z bramkami. Po świetnym podaniu Marouane Chamakha na prawe skrzydło, Duńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału i nie wahając się ani chwili, umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. W międzyczasie piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Huddersfield, co nieznacznie zmieniło jej lot. 1-0

W 32. minucie spotkania urazu nabawił się Samir Nasri. Najprawdopodobniej problem dotyczył mięśnia dwugłowego uda, gdyż to właśnie za to miejsce trzymał się Francuz. Na boisku w trybie natychmiastowym pojawił się Tomas Rosicky.

3 minuty przed końcem pierwszej części gry Sebastien Squillaci został ukarany czerwonym kartonikiem za faul taktyczny na Pilkingtonie. Po genialnym, 60-metrowym biegu Anglika, Squillaci zatrzymał go w nieprzepisowy sposób w momencie, gdy wybiegał na czystą pozycję.

Pod koniec pierwszych 45 minut gra zaczęła stawać się bardzo nerwowa, a do głosu dochodzili przyjezdni. Niemniej jednak arbiter zakończył pierwszą część gry, która obfitowała w wiele ciekawych sytuacji.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę Emirates, by rozegrać drugie 45 minut. Warto zaznaczyć, że Arsene Wenger zdecydował się zmienić Marouane Chamakha za Alexa Songa, który zagrał na środku obrony.

W 54. minucie Kanonierzy po raz kolejny na chwilę się rozluźnili, co wykorzystali goście. Po serii niefrasobliwych zagrań ze strony defensorów The Gunners, na czystej pozycji znalazł się jeden z napastników przyjezdnych, jednak sytuację uratował powracający Arszawin.

Po chwili znów błąd linii defensywnej gospodarzy. Tym razem nie popisał się Almunia, który zamiast łapać wcześniej piłkę, bezsensownie na nią czekał, co zakończyło się bardzo nerwową sytuacją w okolicach 16 metra. Trzy minuty później Hiszpan popisał się natomiast znakomitą interwencją, broniąc strzał głową Alana Lee.

Po upływie 20 minut, można było łatwo zauważyć, że z zawodników Arsenalu wyraźnie uszło powietrze, a bramka dla przeciwnika wisiała w powietrzu.

W 66. minucie doszło do wyrównania. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym, do piłki wyskoczył Alan Lee, który pewnym strzałem głową pokonał Almunię. Znów zawiodła linia obrony, a dokładniej Abou Diaby. 1-1

Chwilę później na murawie pojawił się Cesc Fabregas, który zastąpił Abou Diaby'ego. Po wejściu na boisku Fabregasa, gra Kanonierów uległa zmianie. Na przestrzeni dwóch minut swoje szanse miał Nicklas Bendtner, jednak żadnej nie wykorzystał.

W 79. minucie kibice londyńskiego Arsenalu zamarli gdy przy linii końcowej boiska Denilson doznał podobnego urazu niczym Samir Nasri w pierwszej połowie. Na szczęście, Brazylijczyk powrócił szybko do gry.

W 85. minucie po świetnej akcji Fabregasa, Hiszpan zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Nicklasa Bendtera, który został przewrócony przez jednego ze stoperów The Terriers. Arbiter nie wahał się z podyktowaniem karnego, więc do piłki podszedł Cesc Fabregas, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera. 2-1

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. Z jednej strony świętujący, lecz jeszcze nie końca pewni fani Arsenalu, z drugiej załamani, ale nadal wierzący kibice Huddersfield. Na szczęście, po doliczeniu 4 minut Mark Clattenburg zakończył dzisiejsze zawody. My oczywiście cieszymy się z wygranej Kanonierów, a co za tym idzie, awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba oddać honor zawodników Huddersfield, którzy rozegrali świetne spotkanie. Natomiast piłkarzem meczu zapewne zostanie wybrany Cesc Fabregas, który znów wyciągnął z tarapatów swój zespół.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie V rudny FA Cup, którego wyniki będzie można śledzić na łamach naszego portalu.

Huddersfield Town autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223731.01.2011, 21:57

Ahh bo masz taki nowy seksowny i krotki nick , gdzie to mozna zmienic , bo tez chcialbym nowy :]

stefcio15 troszke nie dojezdza :D

LeBob komentarzy: 152331.01.2011, 21:56

Ale chelsea i elpul szaleją.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.01.2011, 21:56

@Cudi
Hehe :D To jednak trzymasz to co mi mówiłeś, że wszędzie masz nick "Cudi", tak trzymać .

stefcio -> nie wiem o czym mówisz :P

bacary -> słyszałem głosy. To one mi kazały.

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 231.01.2011, 21:53

Cudi (Patryk) - Tottenham już kiedyś zrobił deal o 23.59.
Kupił tak Rasiaka. Poczekajmy jeszcze... :)

fabregas13 komentarzy: 88231.01.2011, 21:53

OFICJALNE STANOWISKO KLUBU: "Luis Suarez has today completed his transfer from Ajax to Liverpool FC and signed a 5 and a half-year-deal that will keep him at Anfield until 2016. The club agreed a fee of up to 26.5million Euros with Ajax for the transfer of the Uruguayan international on Friday. The deal was subject to the completion of a medical, which the player has now passed. Luis Suarez will wear the No.7 shirt for Liverpool." - chyba nie muszę za wiele tłumaczyć? LUIS SUAREZ W LIVERPOOLU
zródło: eurosport

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 231.01.2011, 21:51

Sojusznik---> a to czy to jego przyjaciel to ja mam gdzieś jak ktoś traktuje mój klub i nazywa go przystankiem do Wielkiej Barcelony to nie wymagaj ode mnie szacunku dla niego. Z resztą nie mam zamiaru rozmawiać o Barcelonie, która jest dla mnie Mniej Niż Klubem. Interesuje mnie tylko Arsenal, a Pan Xavi i cała Barcelońska szopka nie są jego częścią

przemo41 komentarzy: 11631.01.2011, 21:51

Kyle Bartley z rezerw Arsenalu wypożyczony do Rangers FC.

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 21:51

No panie Wenger czas ucieka :P

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.01.2011, 21:50

@Cudi
O.O zmieniłeś nick jednak, co Cię do tego nakłoniło ?:P

A co do pytania, wiem, że dali 38 milionów za Aguero, ale ten nie chce się do nich przenosić, mądry chłopak!:D
@stefcio
No tak :P ale tego jest duży wystarczy to znaleźć, albo jak ktoś ma dobrą pamięć to pamięta ;]

Sojusznik komentarzy: 52931.01.2011, 21:49

stronach*

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223731.01.2011, 21:49

Patryk - co to za kamuflaż?:D

fabregas1987 komentarzy: 2582231.01.2011, 21:49

ale sie Liverpool wzmocnil, wydali ogromne pieniadze na Carrol'a i Suarez'a, a splacilo sie im to wszystko transferem Torres'a to Chelsea
szkoda, ze Wenger nie potrafi robic takich transferow, bo kiedy kluby sie wzmacniaja to on nam tu pie....., ze moze zciagnac ludzi w wypozyczen, ehhh ;/
osobiscie jednak uwazam, ze Torres w tej chwili nie jest w formie i te 58 kafli bylo sporo przesazone, a L'pool , no coz, zacznie strzelac wiecej bramek, ale obrona nie wyglada juz tam tak rozowo ;pp

fabregas13 komentarzy: 88231.01.2011, 21:48

Podobno Harry Redknapp przyznał, że dziś już nie dokona żadnego zakupu. Być może zraził się niepowodzeniami z Diego Forlanem i Giuseppe Rossim

IMO Torres postąpił jak głupi, nie odpowiedzialny dzieciak (chyba nawet tak go nazywają - dziecko).
Mógł przejść do ****sów (specjalnie dla Ciebie kamilsts) w lecie skoro tak sie nie podobało mu w Liverpoolu. Chyba nie wiedział jak zareagują kibice.... ;/ Naprawdę szkoda mi chłopaka.

kamilsts komentarzy: 11531.01.2011, 21:48

Ja nie napisałem, że ich nienawidzę .... (Chelsea, ManU,, czy Liverpool) ale można pisać poprawnie ich nazwę i dodać epitet ;)

Sojusznik komentarzy: 52931.01.2011, 21:48

pioafc

Jest to jego opinia. Cesc to jego przyjaciel i chcialby aby wrocil do Barcy .

Vpr

Fakt z tym tez byla przesada... ale czy na tym filmie bylo widac jakoby Cesc Szarpal sie ze nie chce ? ja nie chce sie klócic na temat Barcelony bo kazdy ma inne opinie. ale prosze jedynie o Troche szacunku. Na tronach barcy nikt was nie obraza , wiec Ty jako redaktor powinieneś to zrozumieć .

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9831.01.2011, 21:47

Tottenham kupił w końcu jakiegoś napastnika czy może czekają na 23.59?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223731.01.2011, 21:47

Bacary - troche suchar :D

Ale przypomnialy mi sie czasy kiedy wszyscy smiali sie z 2 pkt. KFC :D

mitmichael komentarzy: 4924331.01.2011, 21:47

Kyle Bartley wypozyczony do Glasgow Rangers

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 21:46

Vpr ... Tak to było dość chamskie zachowanie . I te brednie że Fabregas ma Barcelonę w DNA :))

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 231.01.2011, 21:46

Tak jak piszę ja z z FCB szanuję tylko Guardiolę i zdania nie zmienię.

SamirRosicky komentarzy: 285331.01.2011, 21:46

bacary -> Tamto z Andym było lepsze ;p

Dobra, przymknijcie się, bo najpierw była nienawiść do innych klubów, teraz jest wojna domowa. Obserwujcie okienko zamiast pisać bzdury.
skysports.com/football/transfer_clockwatch/0,23710,14896,00.html

Tutaj wszystko co się dzieje jest aktualizowane co chwilę w formie tekstu.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.01.2011, 21:45

@werewolf
Stare, ale jare, tak samo:
Przychodzi kibic Tottenhamu do księgarni i mówi:
- Poproszę książkę "Tottenham Mistrzem Anglii"
- Fantastyka piętro wyżej - z spokojem odpowiada sprzedawca. :D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 21:45

Sojusznik > i naciągnięcie na grzbiet naszego kapitana koszulki WCB na oczach tysięcy ludzi to też wymysł Marki?

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 231.01.2011, 21:44

Sojusznik---> dziwne, że widziałem na żywo wywiad z Xavim jak to wypowiadał się, że Arsenal jest dla Cesca akademią przez wkroczeniem do Więcej Niż Klubu i , że You Can't Runaway From The Dna

Sojusznik komentarzy: 52931.01.2011, 21:43

kamilsts

Przykład Kibica który szanuje wszystkie kluby niezależnie czy Arsenal z nimi przegral czy wygral. BRAWo Dla Ciebie :)