Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield

Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield 30.01.2011, 13:56, Rafal Mazur 2058 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyła drużyna na co dzień występująca na boiskach League One, Huddersfield Town, by stoczyć bój o awans do kolejnej, już piątej rundy Pucharu Anglii. Po upływie 90 minut, mimo świetnej gry gości, to Arsenal zwyciężył rywala 2-1.

Warto przypomnieć, że droga Huddersfield Town po FA Cup rozpoczęła się od zwycięstwa 2-1 nad Cambridge, następnie The Terriers uporali się z Macclesfield, a w trzeciej rundzie pokonali Dover Athletic. Natomiast londyńczycy, po rewanżu na Elland Road, wyeliminowali Leeds United.

Wracając do dzisiejszych zawodów, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy, pozostawiając notabene swoje największe gwiazdy na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki powrócili Manuel Almunia i Abou Diaby. Na boisku od pierwszych minut pojawili się także Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

Dokładnie o godzinie 13.00 Mark Clattenburg rozpoczął gwizdkiem niedzielny mecz, dając przy tym znak wszystkim sympatykom zgromadzonym na Ashburton Grove do wzmożonego dopingu.

Już na początku spotkania ekipa The Gunners przejęła dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz goście dzielnie się bronili. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał już w 11. minucie Nicklas Bendtner, który po podaniu Arszawina był bardzo bliski szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych minut niezwykle aktywny był właśnie Andriej Arszawin, który przeprowadził kilka groźnych akcji.

W 20. minucie Nicklas Bendtner rozwiązał worek z bramkami. Po świetnym podaniu Marouane Chamakha na prawe skrzydło, Duńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału i nie wahając się ani chwili, umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. W międzyczasie piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Huddersfield, co nieznacznie zmieniło jej lot. 1-0

W 32. minucie spotkania urazu nabawił się Samir Nasri. Najprawdopodobniej problem dotyczył mięśnia dwugłowego uda, gdyż to właśnie za to miejsce trzymał się Francuz. Na boisku w trybie natychmiastowym pojawił się Tomas Rosicky.

3 minuty przed końcem pierwszej części gry Sebastien Squillaci został ukarany czerwonym kartonikiem za faul taktyczny na Pilkingtonie. Po genialnym, 60-metrowym biegu Anglika, Squillaci zatrzymał go w nieprzepisowy sposób w momencie, gdy wybiegał na czystą pozycję.

Pod koniec pierwszych 45 minut gra zaczęła stawać się bardzo nerwowa, a do głosu dochodzili przyjezdni. Niemniej jednak arbiter zakończył pierwszą część gry, która obfitowała w wiele ciekawych sytuacji.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę Emirates, by rozegrać drugie 45 minut. Warto zaznaczyć, że Arsene Wenger zdecydował się zmienić Marouane Chamakha za Alexa Songa, który zagrał na środku obrony.

W 54. minucie Kanonierzy po raz kolejny na chwilę się rozluźnili, co wykorzystali goście. Po serii niefrasobliwych zagrań ze strony defensorów The Gunners, na czystej pozycji znalazł się jeden z napastników przyjezdnych, jednak sytuację uratował powracający Arszawin.

Po chwili znów błąd linii defensywnej gospodarzy. Tym razem nie popisał się Almunia, który zamiast łapać wcześniej piłkę, bezsensownie na nią czekał, co zakończyło się bardzo nerwową sytuacją w okolicach 16 metra. Trzy minuty później Hiszpan popisał się natomiast znakomitą interwencją, broniąc strzał głową Alana Lee.

Po upływie 20 minut, można było łatwo zauważyć, że z zawodników Arsenalu wyraźnie uszło powietrze, a bramka dla przeciwnika wisiała w powietrzu.

W 66. minucie doszło do wyrównania. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym, do piłki wyskoczył Alan Lee, który pewnym strzałem głową pokonał Almunię. Znów zawiodła linia obrony, a dokładniej Abou Diaby. 1-1

Chwilę później na murawie pojawił się Cesc Fabregas, który zastąpił Abou Diaby'ego. Po wejściu na boisku Fabregasa, gra Kanonierów uległa zmianie. Na przestrzeni dwóch minut swoje szanse miał Nicklas Bendtner, jednak żadnej nie wykorzystał.

W 79. minucie kibice londyńskiego Arsenalu zamarli gdy przy linii końcowej boiska Denilson doznał podobnego urazu niczym Samir Nasri w pierwszej połowie. Na szczęście, Brazylijczyk powrócił szybko do gry.

W 85. minucie po świetnej akcji Fabregasa, Hiszpan zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Nicklasa Bendtera, który został przewrócony przez jednego ze stoperów The Terriers. Arbiter nie wahał się z podyktowaniem karnego, więc do piłki podszedł Cesc Fabregas, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera. 2-1

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. Z jednej strony świętujący, lecz jeszcze nie końca pewni fani Arsenalu, z drugiej załamani, ale nadal wierzący kibice Huddersfield. Na szczęście, po doliczeniu 4 minut Mark Clattenburg zakończył dzisiejsze zawody. My oczywiście cieszymy się z wygranej Kanonierów, a co za tym idzie, awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba oddać honor zawodników Huddersfield, którzy rozegrali świetne spotkanie. Natomiast piłkarzem meczu zapewne zostanie wybrany Cesc Fabregas, który znów wyciągnął z tarapatów swój zespół.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie V rudny FA Cup, którego wyniki będzie można śledzić na łamach naszego portalu.

Huddersfield Town autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
pioafc komentarzy: 4392 newsów: 231.01.2011, 21:39

David92---> zapewne po sezonie znów zmieni klub bo Mou używa go jako ogrzewacza ławki

Sojusznik komentarzy: 52931.01.2011, 21:39

Gigi

"****sów" było napisanie ironicznie aby pokazać jak tu niektórzy obrażają inne Kluby:)

kamil_malin komentarzy: 933231.01.2011, 21:39

@ stefcio15
Ale akurat tu ma rację. Dla mnie takie coś jest dziecinne, trochę szacunku...

Joker_224 komentarzy: 521531.01.2011, 21:39

@Gigi
haha! szacunek to podstawa...

BTW. Obraniak bardzo blisko PSG, ciekawe tylko czy ławka (jak w Lille) czy I skład

mdr_AFC komentarzy: 305031.01.2011, 21:38

David92 komentarzy: 640031.01.2011, 21:38

pioafc - ta i pomyśleć, że dziś w Realu gra :D U nas marudził, że gra za mało to odszedł a zmiennik dla Songa by był świetny :/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 21:38

Podobno Given jest u nas na testach medycznych ,a Bendtner wybiera się do Lazio .
Zapewne to i to jest ściemą ,więc odrazu mówię ,że to raczej jest plotka ,więc się nie przejmujcie ;p
Te wiadomości napisali jacyś kolesie na tej stronce w chat-boxie . vip-premium.com/vip-tv-1.php

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 21:38

ANTY_PZPN > to wynika z jednej rzeczy - działacze Poolu pewnie w najśmielszych w snach nie spodziewali się, że Chelsea jeszcze w styczniu wyłoży na stół okrągłe 50 baniek :P Takich ofert się nie odrzuca, zwłaszcza kiedy mówimy o facecie bez formy, który pół sezonu spędza u lekarza.

"Nie z Farsy tylko z Barcy . trochę szacunku. a pyzatym ****sów [...]"

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4831.01.2011, 21:36

Nie z FARSY tylko z Barcy . trochę SZACUNKU. a pyzatym ****SÓW nie stac na tego piłkarza .

shit, komentarz roku 2011 :D

05.02.2011 16:00 Chelsea Londyn - Liverpool FC

Już współczuje Torresowi :D

pemas14 komentarzy: 326 newsów: 231.01.2011, 21:36

Torres mnie bardzo rozczarował. Będę trzymał kciuki za Liverpool;)

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 21:36

mdrAFC ... Też mam nadzieję że zrobi co trzeba w meczach z MU :))

kamilsts komentarzy: 11531.01.2011, 21:36

W kółko Farsa ****si ... banda małolatów . I bądź tu aktywnym użytkownikiem :/ Zero szacunku.

Podziękował ...

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 331.01.2011, 21:35

Teraz już Niebiescy są kroczek od zakontraktowania Davida Luiza.
Grunt to kasa i dobry gest.

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 21:35

pioafc ... Tak tylko że w CFC bedzie nadal miał koszulkę z adidasa tylko że inny kolor i do tego numer 9 ... :)

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 231.01.2011, 21:35

David92---> tak jak po cichu go kupił, tak się potem Lass głośno sprzedał:P

mdr_AFC komentarzy: 305031.01.2011, 21:34

Zwłaszcza, ze jeszcze 2 sezony temu nie wyobrażałem sobie LFC bez El Ninio i Gerrarda tak jak Arsenalu bez Fabsa i Robina. Mam chociaż nadzieję, ze w meczu z manu czelsi urwie jakieś pkt ;)

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 21:34

Arkadius ... Jakoś w meczu z Wigan nie dał rady :( Skill jest po prostu słaby ... Ten piłkarz przypomina mi trochę Silvestra ... Też francuz ,też słaby ,tez stary ,nawet ten sam numer :P

ANTY_PZPN komentarzy: 9931.01.2011, 21:34

Vpr---> No tak spoko ja wszystko rozumiem tylko według mnie głupie i to o wiele bardziej jest pozyskiwanie na ostatnią minutę napastnika za którego normalnie mogliby zapłacić o wiele wiele mniej gdyby tak jak piszesz nie zgłosili się po niego w ostatni dzień okienka :P
Co by nie było moim zdaniem duży błąd zarządu Pool, kupiono go na siłę za duże,za zbyt duże pieniądze :)

Sojusznik komentarzy: 52931.01.2011, 21:34

ntn_17

Nie z Farsy tylko z Barcy . trochę szacunku. a pyzatym ****sów nie stac na tego piłkarza .

KingsofLondon komentarzy: 124031.01.2011, 21:33

O nie co ten Torres zrobił do cfelsi!!!??? Ziazia w główke??? Ładnie mu przygrzało. Ale i tak to cfelsi nie pomoże :)

David92 komentarzy: 640031.01.2011, 21:33

Pamiętacie jak Wenger kupił Lassa ? :P Bodajże mniej niż godzinę przed końcem okienka, po cichu liczę, że znów nas zaskoczy :D

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 231.01.2011, 21:33

madjer---> dokładnie LFC i ManU się nienawidzą. Ale bynajmniej wciąż miałby czerwoną koszulkę;p

kilerr15 komentarzy: 69831.01.2011, 21:33

Arsenal jak zwykle namieszał na rynku transferowym :D

ntn_17 komentarzy: 72031.01.2011, 21:32

no to dupa... niech jeszcze sobie tą wszę z farsy kupią... a tak lubiłem Torresa

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 21:32

Gorsza sieka by była jakby El Nino poszedł do MU !

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 231.01.2011, 21:32

mdr_AFC ---> dokładnie, tak samo Henry beznadziejnie wyglądał w koszulce FCB, tak Torres będzie e CFC

Arkadius92 komentarzy: 169831.01.2011, 21:31

@Vpr
Podałem przykład. Wolisz Squillaciego?? Na takie zespoły, jak Stoke, Birmingham myślę, że by się nadawał. Nie musiał by grać ciągle.

mitmichael komentarzy: 4924331.01.2011, 21:31

Liverpool zgodzil sie na transfer Torresa pod Warunkiem, ze ten w weekend nie zagra :)

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 331.01.2011, 21:31

Wenger powiedział Transferów Nicht i będziemy grali z SSami i może faktycznie z wypożyczenia ktoś wzmocni skład.
Transfer w ostatniej chwili to nie Nasz boss.

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 21:31

mdrAFC ... Jak co to numer 9 już na niego czego ...

Joker_224 komentarzy: 521531.01.2011, 21:31

Zastępca Carrolla? Coś się mówiło o Bothroydzie... jednak po takim zastrzyku gotówki mogą sprowadzić kogoś dobrego zza granicy

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 231.01.2011, 21:31

No to będą kości trzeszczały meczu LFC-Chelsea

mdr_AFC komentarzy: 305031.01.2011, 21:30

Ja nie widzę jakoś Torresa w niebieskiej koszulce, jeszcze kiedy kiwa się z Gerrard'em. Ehhh... co to się porobiło w tej EPL :D

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 21:29

Szogun ... Pewnie Anelka poleci ...

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 21:29

ANTY_PZPN > po pierwsze weź poprawkę na wiek zawodnika, po drugie na to, że mamy ostatni dzień okienka, a Pool potrzebował w miarę skutecznego, ogranego w EPL napastnika jak powietrza. Opieranie całego ataku na jednym, "przyjezdnym" Suarezie, który może się okazać niewypałem byłoby głupie.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11731.01.2011, 21:29

Może Arsene zrobi nam jeszcze jakąś niespodziankę z ostatniej chwili i ściągnie jakiegoś obrońcę!?

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 231.01.2011, 21:29

Newcastle składało ofertę za Nicka. 17 mln bodajże.

pemas14 komentarzy: 326 newsów: 231.01.2011, 21:29

Torres zachował się trochę niehonorowo - po prostu uciekł.

Sojusznik komentarzy: 52931.01.2011, 21:29