Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona

Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona 16.02.2011, 21:46, Sebastian Czarnecki 2206 komentarzy

Szlagierowy pojedynek Arsenalu z Barceloną jak najbardziej spełnił oczekiwania kibiców. Po pierwszych 45. minutach Barcelona prowadziła na Emirates Stadium z drużyną gospodarzy 1:0 po bramce Davida Villi. Druga część spotkania należała już tylko i wyłącznie do podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy stanęli na wysokości zadania i w cudownym stylu odwrócili losy spotkania.

Zobacz skróty tego pojedynku!

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie Kanonierzy. Już w 7. minucie Victora Valdesa mógł pokonać Robin van Persie, ale hiszpański golkiper spisał się bez zarzutu, pewnie broniąc strzał Holendra.

W 15. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał Leo Messi, który błyskawicznie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak sprytnie wyczekał snajpera rywali, który nie trafił w bramkę strzeżoną przez Polaka.

Cztery minuty później defensywa Arsenalu popełniła identyczny błąd i znowu w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł Leo Messi. Tym razem Polak postanowił rozegrać to w inny sposób i pewnie wygarnął mu futbolówkę spod nóg.

W 25. minucie z fantastyczną kontrą ruszyli gospodarze. Piekielnie szybki Walcott uruchomił na prawym skrzydle Ceska Fabregasa, który znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału. Kapitan The Gunners postanowił jednak innego zagrania, czyli dośrodkowania w stronę Van Persiego. Pomysł niby dobry, ale Hiszpan najprawdopodobniej nie spodziewał się, że Abidal uniemożliwi mu oddanie strzału.

Niewykorzystana sytuacja Arsenalu zemściła się już minutę później. Kolejny błąd popełniła za bardzo wysunięta defensywa Kanonierów, lecz tym razem w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się David Villa. Były zawodnik Valencii potrafił jednak umieścić piłkę w siatce Szczęsnego. 1-0 da Barcelony.

Mijały kolejne minuty, a atakowała wciąż Barcelona. Już dwie minuty po zdobytej bramce, Pedro mógł zafundować swoim kolegom z drużyny bramkę podwyższającą wynik spotkania. Znakomitym refleksem popisał się jednak polski golkiper, który zatrzymał uderzenie prawoskrzydłowego Barcelony.

Kanonierzy obudzili się i stworzyli sobie dobrą okazję. W 29. minucie Jack Wilshere fantastycznym podaniem obsłużył Robina van Persiego, który jednak huknął ponad bramką Valdesa.

W 38. minucie Katalończycy zdobywają bramkę numer dwa. Po dobrej interwencji Wojtka Szczęsnego, Messi skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu. Wcześniej rozległ się jednak gwizdek sędziego - spalony.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic, co zasługiwało na większą uwagę. Katalończycy całkowicie zdominowali w środku pola drużynę gospodarzy i zasłużenie prowadzą na Emirates Stadium. Miejmy jednak nadzieję, że w drugiej połowie podopieczni Arsene;a Wengera zdołają się podnieść i odwrócić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Druga część spotkanie nie prezentowała się już tak okazale, jak pierwsza. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie strony co jakiś czas próbowały zaskoczyć czymś swojego rywala. Tempo gry jednak diametralnie się zmniejszyło.

W 65. minucie Robin van Persie zdecydował się na strzał z dystansu, jednak trafił prosto w Victora Valdesa.

Kluczowy moment spotkania nastąpił w 68. minucie, kiedy obie strony pokusiły się o zmiany. Seidou Keita zastąpił na placu gry Davida Villę, zaś Andriej Arszawin wszedł na murawę w miejsce słabego dzisiaj Alexa Songa.

STAŁO SIĘ! W 79. minucie miała miejsce kapitalna akcja Kanonierów. Andriej Arszawin podaje do Gaela Clichy'ego, który odgrywa do wychodzącego na pozycję Robina van Persiego. Holender wykorzystał złe ustawienie Victora Valdesa i z niemalże zerowego kąta umieścił piłkę w bramce! Piłka wciąż w grze!

EUFORIA NA EMIRATES! Dosłownie pięć minut po pierwszej bramce Kanonierzy zdobywają kolejną bramkę. Tym razem egzekutorem został Andriej Arszawin, który w przepięknym stylu wykorzystał jeszcze piękniejsza podanie od Samira Nasriego! 2-1 dla Arsenalu!

Gospodarzom wciąż było mało. W 86. minucie Nicklas Bendtner spróbował strzału z podobnego miejsca, z którego kilka minut wcześniej Victora Valdesa pokonał Robin van Persie. Hiszpański golkiper tym razem nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Duńczyka.

Barcelona rzuciła się do pogoni. Już w 88. minucie Katalończycy mogli, a nawet powinni wyrównać. Mistrzom Hiszpanii nie pozwolił na to jednak Wojciech Szczęsny, który najpierw sparował strzał Daniego Alvesa, a następnie wygarnął piłkę spod nóg będącego na pozycji spalonej Leo Messiego.

Tuż przed końcem spotkania Katalończycy stworzyli sobie kolejną fantastyczną okazję na doprowadzenie do remisu. Niedokładne podanie Arszawina do polskiego golkipera spróbował wykorzystać Daniel Alves, jednak i tym razem Polak nie dał się zaskoczyć, który całym ciałem uniemożliwił Brazylijczykowi oddanie strzału.

Kilka chwil później nastąpił końcowy gwizdek sędziego. Niemożliwe stało się możliwe, a awans Arsenalu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest jak najbardziej realny! Kanonierzy fantastyczną grą w drugiej części spotkania udowodnili, że mają jaja i błyskawicznie odwrócili losy spotkania.

Przeczytaj, co po meczu powiedział Arsene Wenger

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ToKo95 komentarzy: 110017.02.2011, 23:10

haahah ta przeróbka z plażą genialna :D

"I f*cking love sandcastles!!!"

Afc_Cesc komentarzy: 4217.02.2011, 23:09

mam takie pytanie, czy ma ktos jakis link jak nasza druzyna sie cieszy po gwizdku ? z gory dzieki

damian199656 komentarzy: 762617.02.2011, 23:06

Cudi-> podobno 1 z korektorów się powiesił

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.02.2011, 23:05

Plotki głoszą, że korektor poprawiał błędy w książce 4 lata, po czym wreszcie została wydana.

carlota4 komentarzy: 53617.02.2011, 23:05

haha, no każda następna jeszcze lepsza:)

Griz - szok to niebywały:)

No tak widzialem po statystykach na wikipedii (hihi, ale ekspert ze mnie), ze calkiem dawal rade jako pilkarz...

Ale jak bys posadzil tam 10 latka to on by ci wiecej powiedzial niz pan ekspert Kowalczyk, ktory poza Barcelona to pewnie nie wie jak sie nazywaja poszczegolne ligi

Seraphee komentarzy: 102317.02.2011, 23:02

"Wraz z dziennikarzem sportowym Krzysztofem Stanowskim napisał książkę "Kowal. Prawdziwa historia" "

Haha, pewnie poprosił Kołtonia

"No bo wiesz Roman, jest taka sprawa, ja bym chciał sobie kupić krawat, wiesz moze gdzie tam trzeba wejsc?"

Fragment wywiadu:
Dziennikarz: Czytał Pan w ogóle jakieś książki kiedykolwiek?
Wojciech Kowalczyk: Tylko jedną, którą zresztą sam napisałem. No, nawet dwa razy. Czyli dwie.

rvparsen komentarzy: 204117.02.2011, 22:59

fotka.tv/Danios1993

@ stefcio

w tym pewnie też musieli mu pomóc, no chyba że umie czytać ;o

kibic spurs i united :)

pumeks komentarzy: 2080817.02.2011, 22:59

i teraz co będzie w rewanżu??? Barca na pewno rzuci się do ataku, BO MUSI STRZELIĆ GOLA. Arsenal nawet jak się cofnie, a pewnie tak się stanie (nie łudźmy się) to z kontry może coś ukłuć.
Barca nie ma Pique i Puyola więc obrona jeszcze słabsza...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 22:57

Po co mu umiejetnosc pisania:) Wazne, ze potrafi sobie zamowic z internetu krawat Barcelony!

pumeks komentarzy: 2080817.02.2011, 22:55

--> mir4ek ...to skandal! te statystyki powinny się pojawić w dzisiejszym"Przeglądzie sportowym" i na pierwszej stronie onetu! :-D
A z innej beczki..... dziś w pracy czułem się jak gwiazda! Wczoraj w koszulce Arsenalu większość już przed meczem próbowała mnie pocieszać po porażce, a dziś ... rano dostałem kawę w moim ukochanym półlitrowym arsenalowym kubku, szef-wielki fan Barcy wypłacił mi przegrane pieniądze w zakładzie, nawet zagorzała grupka fanów mułów próbowała komplementować nasz zespół...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 22:55

Macie tutaj o panu Kowalczyku

"Od najmłodszych lat związany z drużynami warszawskimi. Poświęcił się karierze sportowej rezygnując z edukacji po szóstej klasie szkoły podstawowej."

Czyli podstawowki nie skonczyl:)

Olek miałeś racje:)

@kamil_malin

według mnie spadli by z ligi, bo w drugiej części sezonu nie mieli by już kim grać z powodu kontuzji

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.02.2011, 22:54

Założę się, że Kowal nie umie pisać :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 22:54

Właśnie miło to się czytało, bo to był wyraz wielkiego uznania dla Arsenalu, a Farca moze sie tylko szczycic, ze kazdego jedzie po 5-0 a walka toczy sie miedzy nimi a realem,a nawet nie... Bo Real boi sie pojedynkow z "Bałceloną"

Seraphee komentarzy: 102317.02.2011, 22:54

yghm, to jakim cudem Kowalczyka wzięli do TV? I kto to w ogóle jest? Jakiś były piłkarz czy co?

damian199656 komentarzy: 762617.02.2011, 22:52

takie dorosłe dziecko neo

Seraphee komentarzy: 102317.02.2011, 22:51

moim zdaniem walczyliby o utrzymanie

kamil_malin komentarzy: 933217.02.2011, 22:50

@ stefcio
Najlepsze jest gdy mowa o Barcelonie w PL, wyobrażasz sobie tą rzeź? Oni po grudniowym maratonie byliby totalnie zajechani. :D
4 miejsce to max co by osiągnęli z taką szeroką ławką. ;)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.02.2011, 22:50

Sezonowym kibicem nie jest, głupim kibicem - to już tak :)

damian199656 komentarzy: 762617.02.2011, 22:48

Cudi-> nie musi wyglądać jak żul, wystarczy że jest sezonowym kibicem barselony

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 22:47

Kamil - tekst rzeczywiscie swietny... I to ironiczne podsumowanie na koniec, wielki szacunek dla tego typka za ten tekst i szczegolnie ostatnie akapity.

kamil_malin komentarzy: 933217.02.2011, 22:47

@ Cudi
Czy dobrze kojarzę, że "ekspert" Polsatu skończył zaledwie podstawówkę? To wiele wyjaśnia.

Zresztą 90% "ekspertów" tu ludzie którzy na samo słowo Barcelona mają mokro w gaciach.

carlota4 komentarzy: 53617.02.2011, 22:46

eh, znów pozostają transmisje internetowe;|

Arsenal_1886 komentarzy: 1952117.02.2011, 22:46

Oby obyło się bez kontuzji do rewanżu z Barcą .
Jak będziemy mieć taki sam skład jak z wczoraj + Sagna i Diaby wyleczy uraz to mamy na serio wielkie szanse na wywalczenie awansu na CN :P
Wierzę w to . Wenger musi rotować składem ,aby nie zajechać naszych graczy przed tymi ważnymi meczami :P Bądźmy dobrej myśli :P
C"MON ARSENAL !!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.02.2011, 22:44

damian199656 -> przecież to cebulak z Brudna, pijak i głupek. Jak on ma niby wyglądać? ^^

damian199656 komentarzy: 762617.02.2011, 22:44

carlota4-> nie bo mecz będzie we wtorek

carlota4 komentarzy: 53617.02.2011, 22:43

stefcio15- tak, przynajmniej ich nie rozumiemy!
A tak w ogóle to orientuje się ktoś czy rewanż na CN też będzie na Polsacie?:)

damian199656 komentarzy: 762617.02.2011, 22:43

Kowalczyk z tymi włosami i krawatem wyglądał jak żul

ToKo95 komentarzy: 110017.02.2011, 22:43

Tak z innej beczki: bardzo fajne zdjęcie do Newsa :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 22:42

Kowalczyk z Ołłowskim mogą sobie podać ręce, chociaz to i tak wielka obraza dla tego drugiego to porownanie:)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 22:41

No tak, oczywiscie, wiedzialem i napisalem, ze tego sie spodziewalem, ale mimo wszystko jest to irytujace, to ze jest on typowym "przywodcą sezonowcow z Barcelony" to jestem tego pewien

carlota - racja:) To juz chyba wole sluchac chinczykow haha :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.02.2011, 22:41

Kowalczyk to idiota, można go spokojnie olać bo nikt go nie bierze na poważnie ^^

kamil_malin komentarzy: 933217.02.2011, 22:40

@ stefcio
Ale czego się spodziewać po Kowalczyku? Dla mnie ten człowiek to taki typowy kibic Barcelony... chyba wiecie o co mi chodzi. ;)

Ktoś wkleił fajny tekst z blogu United. Jak już mówiłem, nie wchodzę na takie strony ale bardzo zainteresował mnie ten wpis i przyznam szczerze że się nie zawiodłem. :)
Dla zainteresowanych:
blog.mufc.pl/artykuly/264/dzieci-wengera-smialy-zatrzymac-potege/

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 22:38

Co do Pana Kowalczyka to ja nie chce sie odnosic, bo tu by moglby poleciec nie cenzuralne slowa, wiadomo czego sie mozna po tym gosciu spodziewac, ale to co on wczoraj mowil to wola o pomste do nieba

"Arsenal to marna kopia Barcy"
"Jedynym bohaterem moze byc dzisiaj Wojciech Szczęsny, bo watpie zeby ofensywa Arsenalu uczestniczyla w tym meczu"
"Arsenal nie wygral tego meczu, Barcelona go przegrala"
"To nie byl dobry Arsenal, Barcelona nie miala dzisiaj wymagajacego przeciwnika"
"Barcelona nie zagrala najlepiej, posiadanie pilki wynioslo tylko 63%"

etc. mniej wiecej takie komentarze pana eksperta z krawatem Barcy!