Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona

Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona 16.02.2011, 21:46, Sebastian Czarnecki 2206 komentarzy

Szlagierowy pojedynek Arsenalu z Barceloną jak najbardziej spełnił oczekiwania kibiców. Po pierwszych 45. minutach Barcelona prowadziła na Emirates Stadium z drużyną gospodarzy 1:0 po bramce Davida Villi. Druga część spotkania należała już tylko i wyłącznie do podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy stanęli na wysokości zadania i w cudownym stylu odwrócili losy spotkania.

Zobacz skróty tego pojedynku!

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie Kanonierzy. Już w 7. minucie Victora Valdesa mógł pokonać Robin van Persie, ale hiszpański golkiper spisał się bez zarzutu, pewnie broniąc strzał Holendra.

W 15. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał Leo Messi, który błyskawicznie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak sprytnie wyczekał snajpera rywali, który nie trafił w bramkę strzeżoną przez Polaka.

Cztery minuty później defensywa Arsenalu popełniła identyczny błąd i znowu w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł Leo Messi. Tym razem Polak postanowił rozegrać to w inny sposób i pewnie wygarnął mu futbolówkę spod nóg.

W 25. minucie z fantastyczną kontrą ruszyli gospodarze. Piekielnie szybki Walcott uruchomił na prawym skrzydle Ceska Fabregasa, który znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału. Kapitan The Gunners postanowił jednak innego zagrania, czyli dośrodkowania w stronę Van Persiego. Pomysł niby dobry, ale Hiszpan najprawdopodobniej nie spodziewał się, że Abidal uniemożliwi mu oddanie strzału.

Niewykorzystana sytuacja Arsenalu zemściła się już minutę później. Kolejny błąd popełniła za bardzo wysunięta defensywa Kanonierów, lecz tym razem w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się David Villa. Były zawodnik Valencii potrafił jednak umieścić piłkę w siatce Szczęsnego. 1-0 da Barcelony.

Mijały kolejne minuty, a atakowała wciąż Barcelona. Już dwie minuty po zdobytej bramce, Pedro mógł zafundować swoim kolegom z drużyny bramkę podwyższającą wynik spotkania. Znakomitym refleksem popisał się jednak polski golkiper, który zatrzymał uderzenie prawoskrzydłowego Barcelony.

Kanonierzy obudzili się i stworzyli sobie dobrą okazję. W 29. minucie Jack Wilshere fantastycznym podaniem obsłużył Robina van Persiego, który jednak huknął ponad bramką Valdesa.

W 38. minucie Katalończycy zdobywają bramkę numer dwa. Po dobrej interwencji Wojtka Szczęsnego, Messi skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu. Wcześniej rozległ się jednak gwizdek sędziego - spalony.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic, co zasługiwało na większą uwagę. Katalończycy całkowicie zdominowali w środku pola drużynę gospodarzy i zasłużenie prowadzą na Emirates Stadium. Miejmy jednak nadzieję, że w drugiej połowie podopieczni Arsene;a Wengera zdołają się podnieść i odwrócić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Druga część spotkanie nie prezentowała się już tak okazale, jak pierwsza. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie strony co jakiś czas próbowały zaskoczyć czymś swojego rywala. Tempo gry jednak diametralnie się zmniejszyło.

W 65. minucie Robin van Persie zdecydował się na strzał z dystansu, jednak trafił prosto w Victora Valdesa.

Kluczowy moment spotkania nastąpił w 68. minucie, kiedy obie strony pokusiły się o zmiany. Seidou Keita zastąpił na placu gry Davida Villę, zaś Andriej Arszawin wszedł na murawę w miejsce słabego dzisiaj Alexa Songa.

STAŁO SIĘ! W 79. minucie miała miejsce kapitalna akcja Kanonierów. Andriej Arszawin podaje do Gaela Clichy'ego, który odgrywa do wychodzącego na pozycję Robina van Persiego. Holender wykorzystał złe ustawienie Victora Valdesa i z niemalże zerowego kąta umieścił piłkę w bramce! Piłka wciąż w grze!

EUFORIA NA EMIRATES! Dosłownie pięć minut po pierwszej bramce Kanonierzy zdobywają kolejną bramkę. Tym razem egzekutorem został Andriej Arszawin, który w przepięknym stylu wykorzystał jeszcze piękniejsza podanie od Samira Nasriego! 2-1 dla Arsenalu!

Gospodarzom wciąż było mało. W 86. minucie Nicklas Bendtner spróbował strzału z podobnego miejsca, z którego kilka minut wcześniej Victora Valdesa pokonał Robin van Persie. Hiszpański golkiper tym razem nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Duńczyka.

Barcelona rzuciła się do pogoni. Już w 88. minucie Katalończycy mogli, a nawet powinni wyrównać. Mistrzom Hiszpanii nie pozwolił na to jednak Wojciech Szczęsny, który najpierw sparował strzał Daniego Alvesa, a następnie wygarnął piłkę spod nóg będącego na pozycji spalonej Leo Messiego.

Tuż przed końcem spotkania Katalończycy stworzyli sobie kolejną fantastyczną okazję na doprowadzenie do remisu. Niedokładne podanie Arszawina do polskiego golkipera spróbował wykorzystać Daniel Alves, jednak i tym razem Polak nie dał się zaskoczyć, który całym ciałem uniemożliwił Brazylijczykowi oddanie strzału.

Kilka chwil później nastąpił końcowy gwizdek sędziego. Niemożliwe stało się możliwe, a awans Arsenalu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest jak najbardziej realny! Kanonierzy fantastyczną grą w drugiej części spotkania udowodnili, że mają jaja i błyskawicznie odwrócili losy spotkania.

Przeczytaj, co po meczu powiedział Arsene Wenger

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
samir87 komentarzy: 259318.02.2011, 13:54

sebasz

Ja bym raczej powiedział,że nie jest to spowodowane brakiem DJ, a raczej obecnością el filaro:)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52018.02.2011, 13:44

@samir87
Tak samo jest z Koscielnym gdy nie ma Djourou. Szwajcar ma podobny bilans z wzór tarzana w tym sezonie - z nim wygrywamy.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52018.02.2011, 13:43

Ja powiem tyle. Gdyby nie to że Szczęsny- Polak!!! gra w Arsenalu to nie tylko w studiu polsatu ale i innych mediach by nas zmasakrowano.

samir87 komentarzy: 259318.02.2011, 13:39

Nie ma czasu niepotrzebnie eksperymentować z obroną w tym sezonie. Moim zdaniem, Thomas w tym roku będzie tylko rezerwowym

evac

To jest dowód że bez Póziola Pike nie jest taki dobry jak mogłoby się wydawać

Danielo_Gunners komentarzy: 264318.02.2011, 13:38

nie wiadomo czy bedzie dostepny chociaż na ławke... ;)

evac komentarzy: 34118.02.2011, 13:35

tvn24.pl/-1,1693195,0,1,bez-niego-barcelona-do-ogrania,wiadomosc.html

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4818.02.2011, 13:32

TV5 sobie jakoś wybitnie z ofensywą Barcelony nie radził, a Lorą zrobił to wyśmienicie. Zresztą faktycznie Thomas może mieć pewne problemy ze wskoczeniem do pierwszej 11tki. Coś, co jeszcze niedawno było nie do pomyślenia o.O

samir87 komentarzy: 259318.02.2011, 13:31

Jeśli chodzi o rewanż, to Thomas powinien siedzieć na ławce. Ewentualnie para TV-Kosa.
Jak możecie po takim dobrym meczu umieszczać Koscielnego na rezerwie?

szwarcekruper komentarzy: 89318.02.2011, 13:30

Ja też myślę że w rewanżu Verma powinien usiąść na ławce. Na pewno musi minąć trochę czasu zanim wróci do optymalnej formy po takiej przerwie.

kamil_malin komentarzy: 933218.02.2011, 13:29

Dopiero teraz zauważyłem, że wcześniej już był taki temat...

Każda możliwośc byle nie Squillaci. ;)

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 13:22

@kamil_malin
każdy ma swoje widzi mi się;P

Sorka, że odskakuję od tematu... ale gra ktoś NFS World? Chciałbym poznać opinię doświadczonego gracza.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52018.02.2011, 13:21

A ja powiem tyle w tej sytuacji - Verma rezerwowym.

kamil_malin komentarzy: 933218.02.2011, 13:18

@ Gunner48
Mówisz DJ- TV. Ja raczej myślałem, o TV- Lorą. :)

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 13:17

@Kamil_malin
chciałbym aby w tym meczu zagrał duet DJ-TV.
Jednakże obecna para stoperów spisuje się świetnie i chyba nie warto ryzykować z belgiem.

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 13:15

o.O nasz kolega czarnych myśli się w końcu zjawił.
Prawdopodobnie Messi zagra, tak dla twojej świadomości.

Mizzou komentarzy: 605318.02.2011, 13:15

oO... Aaarsenal, co za ,,miła" niespodzianka :D:D

kamil_malin komentarzy: 933218.02.2011, 13:14

Teraz pytanie, zakładamy (chociaż jest to wielce prawdopodobne), że mamy do dyspozycji DJ, Lorą i TV na mecz z Barceloną. Na kogo stawiamy?
Z jednej strony jestem za obecnym duetem, forma Belga to spora niewiadoma, a z drugiej wiemy że on jest graczem lepszym aniżeli DJ. Chętnie poznam zdanie innych. :)

Aaarsenal komentarzy: 305718.02.2011, 13:13

W Barcelonie nie bedzie Pique, co będzie sporym osłabieniem dla nich. U nas nie ma już Silvestre'a więc Messi niech sobie pomarzy o takich golach jak rok temu ;P. Wszystko sie może zdarzyć, być może sędzia pomoże którejś z ekip, być może Messi nie zagra.... Napewno to Barca jest nadal faworytem, ale równie dobrze arsenal może awansować..

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 13:09

@Cudi...@Danielo
miejmy nadzieję, że wykuruje się na najbliższy mecz LM.

Danielo_Gunners komentarzy: 264318.02.2011, 12:58

Gunner48-wystąpi w meczu rezerw za ok.2tyg

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 12:55

Gunner48 -> nie monitoruję wszystkiego ta dokładnie jak niektórzy, ale z tego co było mówione przez Wengera, to już niedługo powinien wrócić do gry, może jeszcze w lutym?

Danielo_Gunners komentarzy: 264318.02.2011, 12:52

mielismy kurs przed meczem z Barca na Emirates 3.95 Barca 1.85...nic nie jest oczywiste..ale chyba nie pogodzą sie z porazka..

re_aktywacja komentarzy: 23918.02.2011, 12:51

Zubi- kurs u buków wyznaczają również grający.

Ja uśmiechnąłem się jak kurs na zwycięstwo Barcy na ES był 1,85.

Ta ekipa bije wiele rekordów- ale za Guardioli jeszce nie wygrała meczu wyjazdowego w fazie pucharowej LM.

Zubizaretta

a ja się cieszę, że nam "nawet buki" nie dają szans, bo przynajmniej się wzbogaciłam ;]

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 12:46

@Zuzibaretta
czyżby kolejny naiwny "kibic"? "że tak pozwolę sobie nazwać pewną grupę ludzi"

Zubizaretta komentarzy: 1918.02.2011, 12:43

Cieszcie się chwilą :). Nawet "buki" wam szans nie dają... Na awans Arsenalu 2,95.
Zagraliście świetny mecz, macie świetny team, ale szkoda, że trafiliście na Blaugrane.
Na CN po raz kolejny pogrom :).

Wamat90 komentarzy: 23518.02.2011, 12:43

Może cztery bo reszta to były tylko górne podania do Alvesa - ot cała taktyka barcy

re_aktywacja komentarzy: 23918.02.2011, 12:38

w pierwszej połowie to ani DJ ani Kościelny nie ogarniali prostopadłych podań za linię obrony - były ze cztery takie sytuacje.

DoubleK komentarzy: 26518.02.2011, 12:37

@Cudi to było do wcześniejszych komentarzy.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 12:36

DoubleK -> WTF? My tu o Djou i Koscielnym, a Ty o rewanżu na CN... T_T

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 12:35

Topek -> nie wymienię Ci konkretnych podań ponieważ nie zapamiętuję każdego indywidualnie. Po prostu z moich obserwacji wynika, że Lorą potrafi świetnie wznowić grę i tyle.

DoubleK komentarzy: 26518.02.2011, 12:31

Nie podniecajcie się ponieważ na Camp Nou może być inaczej. Mam nadzieję że się mylę.

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12618.02.2011, 12:31

Cudi, pytam o konkrety.

TranscendentnY, Djourou miał atuty na środkowego obrońce, ale to nie znaczy, że jednocześnie był beznadziejny w operowaniu piłką. Na pewno nie odstaje od Kościelnego.

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 12:29

@Transcendentn Y
Jeśli możesz to pisz po "polsku". Wiesz co to przecinek?

TranscendentnY komentarzy: 1218.02.2011, 12:27

pisze zapewne ..a jak wytłumaczysz ze z DP sta sie stoperem ... bo tam bzz braki bo nudzi sie na awce nie bo koles jest wczymś zaj... dobry no i arsenal(czyt.wenger) mu to umożliwia ... ... .. nie pisze tu ze johan jest kaleką ale poprostu EDŁUG mnie operuje gorzej piłke w przeciwieństwie do kosy....

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 12:26

Mówimy o sytuacjach kiedy Lorą wznawia grę. Z mojego punktu wygląda to inaczej.

szwarcekruper komentarzy: 89318.02.2011, 12:22

Przecież jak Koscielny czasem pośle długa piłkę, to nic tylko brawo bić.

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12618.02.2011, 12:22

TranscendentnY, "zapewne"? co to za argument. Djourou nie ma problemów z piłką przy nodze. Mit, głównie ludzi patrzących przez pryzmat warunków.

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 12:21

Chodzi o to, że Kosa odbierając piłkę od razu pędzi samemu do przodu, DJ zaś próbuje niekonwencjonalnych rozwiązań i czasem jest to bardzo ryzykowne. Szwacjar woli podać piłkę na skrzydło aniżeli wyjść z nią w środek boiska; D

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12618.02.2011, 12:20

90% niecelnych podań Kościelnego to długie piły. On tego nie potrafi, tak samo zresztą jak Vermaelen. Nie wiem o jakich sytuacjach mówimy.

TranscendentnY komentarzy: 1218.02.2011, 12:19

z tym przemianowaniem to w futbolu jest wile ciekawych sytacji np. łukasz piszczek grał jak ofensywny pomocnik albo czasem napastnik to teraz jak o obronca jak podchodzi pod bramke rywala ,odrazu powinien pakować piłke do bramki ?? otóż nie po coś zmienia sie komuś pozycje ....djoruou zapene wycofali bo własnie z pilką przy nodze nie wiedział co zrobić a ze ma dobry odbiór i gra doberze głową to extra spisuje sie na stoperze

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 12:18

Nie chodzi o celność podań, a o zagrania rozpoczynające akcje, Lorą takich podań, a w szczególności długich miał na pewno więcej. Po jednym takim podaniu chyba padła bramka, ale nie jestem pewien.

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12618.02.2011, 12:13

Djourou nie potrafi wyprowadzać piłki? co to za głupota. To przemianowany DP, on prawie w każdym meczu ma lepszą celność podań niż Kościelny.

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 12:13