Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona

Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona 16.02.2011, 21:46, Sebastian Czarnecki 2206 komentarzy

Szlagierowy pojedynek Arsenalu z Barceloną jak najbardziej spełnił oczekiwania kibiców. Po pierwszych 45. minutach Barcelona prowadziła na Emirates Stadium z drużyną gospodarzy 1:0 po bramce Davida Villi. Druga część spotkania należała już tylko i wyłącznie do podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy stanęli na wysokości zadania i w cudownym stylu odwrócili losy spotkania.

Zobacz skróty tego pojedynku!

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie Kanonierzy. Już w 7. minucie Victora Valdesa mógł pokonać Robin van Persie, ale hiszpański golkiper spisał się bez zarzutu, pewnie broniąc strzał Holendra.

W 15. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał Leo Messi, który błyskawicznie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak sprytnie wyczekał snajpera rywali, który nie trafił w bramkę strzeżoną przez Polaka.

Cztery minuty później defensywa Arsenalu popełniła identyczny błąd i znowu w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł Leo Messi. Tym razem Polak postanowił rozegrać to w inny sposób i pewnie wygarnął mu futbolówkę spod nóg.

W 25. minucie z fantastyczną kontrą ruszyli gospodarze. Piekielnie szybki Walcott uruchomił na prawym skrzydle Ceska Fabregasa, który znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału. Kapitan The Gunners postanowił jednak innego zagrania, czyli dośrodkowania w stronę Van Persiego. Pomysł niby dobry, ale Hiszpan najprawdopodobniej nie spodziewał się, że Abidal uniemożliwi mu oddanie strzału.

Niewykorzystana sytuacja Arsenalu zemściła się już minutę później. Kolejny błąd popełniła za bardzo wysunięta defensywa Kanonierów, lecz tym razem w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się David Villa. Były zawodnik Valencii potrafił jednak umieścić piłkę w siatce Szczęsnego. 1-0 da Barcelony.

Mijały kolejne minuty, a atakowała wciąż Barcelona. Już dwie minuty po zdobytej bramce, Pedro mógł zafundować swoim kolegom z drużyny bramkę podwyższającą wynik spotkania. Znakomitym refleksem popisał się jednak polski golkiper, który zatrzymał uderzenie prawoskrzydłowego Barcelony.

Kanonierzy obudzili się i stworzyli sobie dobrą okazję. W 29. minucie Jack Wilshere fantastycznym podaniem obsłużył Robina van Persiego, który jednak huknął ponad bramką Valdesa.

W 38. minucie Katalończycy zdobywają bramkę numer dwa. Po dobrej interwencji Wojtka Szczęsnego, Messi skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu. Wcześniej rozległ się jednak gwizdek sędziego - spalony.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic, co zasługiwało na większą uwagę. Katalończycy całkowicie zdominowali w środku pola drużynę gospodarzy i zasłużenie prowadzą na Emirates Stadium. Miejmy jednak nadzieję, że w drugiej połowie podopieczni Arsene;a Wengera zdołają się podnieść i odwrócić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Druga część spotkanie nie prezentowała się już tak okazale, jak pierwsza. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie strony co jakiś czas próbowały zaskoczyć czymś swojego rywala. Tempo gry jednak diametralnie się zmniejszyło.

W 65. minucie Robin van Persie zdecydował się na strzał z dystansu, jednak trafił prosto w Victora Valdesa.

Kluczowy moment spotkania nastąpił w 68. minucie, kiedy obie strony pokusiły się o zmiany. Seidou Keita zastąpił na placu gry Davida Villę, zaś Andriej Arszawin wszedł na murawę w miejsce słabego dzisiaj Alexa Songa.

STAŁO SIĘ! W 79. minucie miała miejsce kapitalna akcja Kanonierów. Andriej Arszawin podaje do Gaela Clichy'ego, który odgrywa do wychodzącego na pozycję Robina van Persiego. Holender wykorzystał złe ustawienie Victora Valdesa i z niemalże zerowego kąta umieścił piłkę w bramce! Piłka wciąż w grze!

EUFORIA NA EMIRATES! Dosłownie pięć minut po pierwszej bramce Kanonierzy zdobywają kolejną bramkę. Tym razem egzekutorem został Andriej Arszawin, który w przepięknym stylu wykorzystał jeszcze piękniejsza podanie od Samira Nasriego! 2-1 dla Arsenalu!

Gospodarzom wciąż było mało. W 86. minucie Nicklas Bendtner spróbował strzału z podobnego miejsca, z którego kilka minut wcześniej Victora Valdesa pokonał Robin van Persie. Hiszpański golkiper tym razem nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Duńczyka.

Barcelona rzuciła się do pogoni. Już w 88. minucie Katalończycy mogli, a nawet powinni wyrównać. Mistrzom Hiszpanii nie pozwolił na to jednak Wojciech Szczęsny, który najpierw sparował strzał Daniego Alvesa, a następnie wygarnął piłkę spod nóg będącego na pozycji spalonej Leo Messiego.

Tuż przed końcem spotkania Katalończycy stworzyli sobie kolejną fantastyczną okazję na doprowadzenie do remisu. Niedokładne podanie Arszawina do polskiego golkipera spróbował wykorzystać Daniel Alves, jednak i tym razem Polak nie dał się zaskoczyć, który całym ciałem uniemożliwił Brazylijczykowi oddanie strzału.

Kilka chwil później nastąpił końcowy gwizdek sędziego. Niemożliwe stało się możliwe, a awans Arsenalu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest jak najbardziej realny! Kanonierzy fantastyczną grą w drugiej części spotkania udowodnili, że mają jaja i błyskawicznie odwrócili losy spotkania.

Przeczytaj, co po meczu powiedział Arsene Wenger

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
notorious16 komentarzy: 3418.02.2011, 01:21

jejku, jaka euforia tu panuje, jaka wyniosla chwila, zdjecia, kpiny... to tylko swiadczy o tym, jak barcelona jest wielka:) a poziom wiekszosci komentarzy jest naprawde przerazajacy, nie wiem, czy to jest spowodowane zawiscia, czy moze euforia, ale czytac sie tego nie da...slaba w tym mecz barca przegrywa z arsenalem, ktory zagral swoj najlepszy mecz w sezonie, a do tego i tak byl slabszy, nie chce szukac wymowek dla porazki barcy, ale obudzcie sie... popatrzcie na statystyki arsenalu na wyjazdach, barcelony u siebie, barcelony w lutym sprzed roku i sprzed dwoch, jeszcze bardzo dluga do awansu przed arsenalem, 1:0 to naprawde nie jest duzo, wczoraj wam gratulowalem zwyciestwa, ale im dluzej przebywam na tej stronie, tym bardziej tego zaluje... mam nadzieje, ze po rewanzu swiat znowu zamilknie:)

maq komentarzy: 996 newsów: 15518.02.2011, 01:21

Marex ---> Komentarz w jakim jezyku?;p

Gunner_995 komentarzy: 655018.02.2011, 01:16

Dobra męczcie się sami z tym napinaczem chłopaki i dziewczyny ;) Ja już nie mam do nich siły. Dobranoc ;) Arsenal till I Die!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 01:12

@Down -> bullshit i LOL. Porównanie wczorajszej gry Songa do "drwali" to już w ogóle Uber LOL.

re_aktywacja komentarzy: 23918.02.2011, 01:09

Marex- od kiedy to kibice Arsenalu- drużyny która zwykle jest jedną z bardziej poszkodowanych przez wszechobecnych drwali z PL, nagle stają się rzecznikami chamskiej gry jaką prezentował Song?

Facet był często ewidentnie spóźniony i powinien się cieszyć, ze sędzia chciał aby mecz skończył się 11 na 11.

W ogóle zachowujecie się jak ci Angole którzy wyjechali samochodem za kanał i stwierdzają że kuffa dlaczego oni wszyscy jada pod prąd.

W waszej lidze coraz mniej zawodników którzy potrafią grać piłką ( nie dotyczy Arsenalu- zeby nie było watpliwości)
Oglądałm "El Clasico" Chelsea z Liv gdzie wspaniała Chelsea większość akcji zaczynała 60-70m wykopem Cecha na pałę.. tak nie gra nawet dolna połowa ligi hiszpańskiej. Może zwyczajnie gra w piłkę jest zastępowana grą w kości?

niestety i Marexie większość Europy doszła już do wniosku, że klub po to płaci piłkarzowi setki tysięcy czy miliony EUR za sezon, aby kibice mogli oglądać jego grę w piłkę na boisku a nie czytać cotygodniowe raporty z postępów rekonwalescencji - bo jakiś frustrat pomylił nogi z piłką.

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 00:57

marex, skąd masz cały mecz? chętnie bym sobie go ściągnęła ;)

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 00:56

Jeśli wygramy na CN to nie dośc, że zraszacze i dziwne przedmioty z trybun, to do tego Valdes się nam na Wengera rzuci

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 00:50

Coś czuję, że niedługo pozazdroszczą nam Jacka i to bardzo :D

Dziadyga komentarzy: 831618.02.2011, 00:49

z Leyton Orient i tak by pewnie odpoczywał nasz DJ,ale na Stoke wyjść z "filarem obrony"
Panem SS to niestety wesoło może nie być..

Koszulina Andriuszy też fajna,ale nigdzie nie mogę wyszukać,chyba w sprzedaży nie będzie ;)

Gunner_995 komentarzy: 655018.02.2011, 00:42

Hahaha świetneeee!!!! Jackie Arsenal DNA!

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 00:40

Cudi, można koszulkę z tą grafiką zamówić ;)

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 00:39

Wiadomo jak na razie, że na pewno nie zagra w niedzielę. Wątpię też, żeby Arsene wystawił go przeciwko Stoke

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 00:38

z Leyton Orient w niedziele nie zagra

Dziadyga komentarzy: 831618.02.2011, 00:34

Nie martw się,nie uraziłeś mnie ;)

Będzie lato to się będziemy zamartwiać o to czy Kapitan zostanie czy nie,teraz lepiej zająć się teraźniejszością i liczyć,żeby całą drużyna była jak najdłużej zdrowa.Każdy mecz teraz będzie ważny.