Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona

Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona 16.02.2011, 21:46, Sebastian Czarnecki 2206 komentarzy

Szlagierowy pojedynek Arsenalu z Barceloną jak najbardziej spełnił oczekiwania kibiców. Po pierwszych 45. minutach Barcelona prowadziła na Emirates Stadium z drużyną gospodarzy 1:0 po bramce Davida Villi. Druga część spotkania należała już tylko i wyłącznie do podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy stanęli na wysokości zadania i w cudownym stylu odwrócili losy spotkania.

Zobacz skróty tego pojedynku!

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie Kanonierzy. Już w 7. minucie Victora Valdesa mógł pokonać Robin van Persie, ale hiszpański golkiper spisał się bez zarzutu, pewnie broniąc strzał Holendra.

W 15. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał Leo Messi, który błyskawicznie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak sprytnie wyczekał snajpera rywali, który nie trafił w bramkę strzeżoną przez Polaka.

Cztery minuty później defensywa Arsenalu popełniła identyczny błąd i znowu w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł Leo Messi. Tym razem Polak postanowił rozegrać to w inny sposób i pewnie wygarnął mu futbolówkę spod nóg.

W 25. minucie z fantastyczną kontrą ruszyli gospodarze. Piekielnie szybki Walcott uruchomił na prawym skrzydle Ceska Fabregasa, który znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału. Kapitan The Gunners postanowił jednak innego zagrania, czyli dośrodkowania w stronę Van Persiego. Pomysł niby dobry, ale Hiszpan najprawdopodobniej nie spodziewał się, że Abidal uniemożliwi mu oddanie strzału.

Niewykorzystana sytuacja Arsenalu zemściła się już minutę później. Kolejny błąd popełniła za bardzo wysunięta defensywa Kanonierów, lecz tym razem w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się David Villa. Były zawodnik Valencii potrafił jednak umieścić piłkę w siatce Szczęsnego. 1-0 da Barcelony.

Mijały kolejne minuty, a atakowała wciąż Barcelona. Już dwie minuty po zdobytej bramce, Pedro mógł zafundować swoim kolegom z drużyny bramkę podwyższającą wynik spotkania. Znakomitym refleksem popisał się jednak polski golkiper, który zatrzymał uderzenie prawoskrzydłowego Barcelony.

Kanonierzy obudzili się i stworzyli sobie dobrą okazję. W 29. minucie Jack Wilshere fantastycznym podaniem obsłużył Robina van Persiego, który jednak huknął ponad bramką Valdesa.

W 38. minucie Katalończycy zdobywają bramkę numer dwa. Po dobrej interwencji Wojtka Szczęsnego, Messi skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu. Wcześniej rozległ się jednak gwizdek sędziego - spalony.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic, co zasługiwało na większą uwagę. Katalończycy całkowicie zdominowali w środku pola drużynę gospodarzy i zasłużenie prowadzą na Emirates Stadium. Miejmy jednak nadzieję, że w drugiej połowie podopieczni Arsene;a Wengera zdołają się podnieść i odwrócić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Druga część spotkanie nie prezentowała się już tak okazale, jak pierwsza. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie strony co jakiś czas próbowały zaskoczyć czymś swojego rywala. Tempo gry jednak diametralnie się zmniejszyło.

W 65. minucie Robin van Persie zdecydował się na strzał z dystansu, jednak trafił prosto w Victora Valdesa.

Kluczowy moment spotkania nastąpił w 68. minucie, kiedy obie strony pokusiły się o zmiany. Seidou Keita zastąpił na placu gry Davida Villę, zaś Andriej Arszawin wszedł na murawę w miejsce słabego dzisiaj Alexa Songa.

STAŁO SIĘ! W 79. minucie miała miejsce kapitalna akcja Kanonierów. Andriej Arszawin podaje do Gaela Clichy'ego, który odgrywa do wychodzącego na pozycję Robina van Persiego. Holender wykorzystał złe ustawienie Victora Valdesa i z niemalże zerowego kąta umieścił piłkę w bramce! Piłka wciąż w grze!

EUFORIA NA EMIRATES! Dosłownie pięć minut po pierwszej bramce Kanonierzy zdobywają kolejną bramkę. Tym razem egzekutorem został Andriej Arszawin, który w przepięknym stylu wykorzystał jeszcze piękniejsza podanie od Samira Nasriego! 2-1 dla Arsenalu!

Gospodarzom wciąż było mało. W 86. minucie Nicklas Bendtner spróbował strzału z podobnego miejsca, z którego kilka minut wcześniej Victora Valdesa pokonał Robin van Persie. Hiszpański golkiper tym razem nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Duńczyka.

Barcelona rzuciła się do pogoni. Już w 88. minucie Katalończycy mogli, a nawet powinni wyrównać. Mistrzom Hiszpanii nie pozwolił na to jednak Wojciech Szczęsny, który najpierw sparował strzał Daniego Alvesa, a następnie wygarnął piłkę spod nóg będącego na pozycji spalonej Leo Messiego.

Tuż przed końcem spotkania Katalończycy stworzyli sobie kolejną fantastyczną okazję na doprowadzenie do remisu. Niedokładne podanie Arszawina do polskiego golkipera spróbował wykorzystać Daniel Alves, jednak i tym razem Polak nie dał się zaskoczyć, który całym ciałem uniemożliwił Brazylijczykowi oddanie strzału.

Kilka chwil później nastąpił końcowy gwizdek sędziego. Niemożliwe stało się możliwe, a awans Arsenalu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest jak najbardziej realny! Kanonierzy fantastyczną grą w drugiej części spotkania udowodnili, że mają jaja i błyskawicznie odwrócili losy spotkania.

Przeczytaj, co po meczu powiedział Arsene Wenger

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 12:03

@Transcendentn Y
Musisz zwrócić uwagę na wspomaganie się dwojga stoperów. Vermaelen jest szybki, zwrotny, bardzo pewny siebie i twardy nasz nr 1], a wszystkie górne piłki należałyby do Johana.
Kosa i Verma to piłkarze o podobnym profilu, a tak być nie może.

TranscendentnY komentarzy: 1218.02.2011, 11:59

gunner48 powiedzenie po prostu ze ktoś sie ośmieszył bez podania argumentów jest troche nie na miejscu

ToKo95 komentarzy: 110018.02.2011, 11:55

to będzie straszny dylemat, chyba będziemy musieli zacząć grać 3 stoperami

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 11:53

@Transcendent Y
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale właśnie się ośmieszyłeś.

TranscendentnY komentarzy: 1218.02.2011, 11:51

hehe ze niby djourou gra lepiej jak koscielny ?? z całym szacunkiem moze w odbiorze są podobni ..ale juz np. z pozbyciem sie piłki po odbiorze to narazie djourou jest na straconej pozycji

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 11:49

na kogo głosujecie? -->
Osobiście wybrałem Vermaelen - Djourou ;)

kamil_malin komentarzy: 933218.02.2011, 11:45

@ arsenal122
1-0 u Siebie
1-3 na wyjeździe

Bramki 3-2 dla Bragi. Takie trudne?
Co innego jakby było 2-1, wtedy przechodzi Lech ponieważ ma bramkę strzeloną na wyjeździe. ;)

TranscendentnY komentarzy: 1218.02.2011, 11:45

paradkosalnie brak pique moze pomóc barcy bo jesli sie wykuruje puyol to on z abidalem tworzy na dzien dzisiejszy lepszą pare stoperów aniżeli z pique

concrete13 komentarzy: 869818.02.2011, 11:41

adamandium - > taaa..Shakira pewnie zadowolona..

arsenal33fan komentarzy: 149818.02.2011, 11:41

adam nie zagra Z powodu zoltej kartki otrzymanej na Es!

adamandium komentarzy: 127718.02.2011, 11:39

Pique nie zagra w rewanzu, co nie?:)

TranscendentnY komentarzy: 1218.02.2011, 11:33

przepisz sobie na kartke(jakby cie sie pomieszało) mojego komenta... no i przeczytaj mtemu komuś hehe

arsenal122 komentarzy: 113018.02.2011, 11:30

jak to wytłumaczyć komus;p ?

TranscendentnY komentarzy: 1218.02.2011, 11:26

nic , bo mają wiecej bramek strzelonych ...pewnie chodziło ci o sytuacje gdy braga wygra 2;1 to wtedy Lech awansuje bo przy równej liczbie bramek ten kto strzelił ich wiecej na wyjeżdzie przechodzi .... pozdrawiam

concrete13 komentarzy: 869818.02.2011, 11:24

arsenal122 - > bez wątpienia Braga awansuje ..co to za pytanie ? ^^

arsenal122 komentarzy: 113018.02.2011, 11:23

mam pytanie,

Lech wygrał wczoraj 1:0
Jeśli w Portugali będzie wynik 3:1 dla Bragi co się dzieje?

TranscendentnY komentarzy: 1218.02.2011, 09:49

witam panowie z tej strony kibic waszego przeciwnika w PL ( nie bede zdraadzał jakiego bo nie tedy droga) .... wpadłem pogratulować wam najlepszego gracza meczu z Barceloną, mianowice Wilshere ......według mnie jego najwiekszą zaletą jest psychika ... inny młodzik przyjmując piłke i sekunde puzniej widząc pedzących na ciebie xaviego i inieste albo by dał sobie piłke odebrać albo by zkiksował próbując podać do kolegi ...ale nie wilsher żuca wyzwanie genialnym (bo niemozna umniejszac graczą barcy) gracza i wychodzi zwycięsko ....smiem twierdzic ze ten piłkarz bedzi lepszy od cesca lamparda i gerarda ... ten gośc jesli dalej bedzie sie w takim tępie rozwijał ...to niestety cesc moze odejsc do Barcy..bo poprostu zarząd zobaczy ze dużo nie stracą piłkarsko ..a macie jeszcze takiego kogoś jak Ramsey ....jednym słowem pozazdrościć ..pozdrawiam

Biggestfan87 komentarzy: 129218.02.2011, 09:47

Hehe, tak Wilshere ma typowe D.N.A. Arsenalu. To nasza przyszła legenda, jestem tego więcej niż pewny i on zostanie z nami do końca kariery tak myślę. On się urodził po to by byc gwiazdą Arsenalu

Brac0 komentarzy: 145618.02.2011, 09:17

Ten obrazek z Wilsherem genialny :D
On jest naprawdę niesamowity.

kamgeorgia komentarzy: 13818.02.2011, 07:46

hahaha. z ciekawości wszedłem na stronke farsy zobaczyć skad biora sie te napinajace sie dzieci ...

i juz na glownej stronie znajduje sie odpowiedz.

otoz wedlug ich redakcji oszukal ich sedzia:)
zreszta ponoc zawsze ich oszukuje. a to zakompleksione, male zapatrzone w smieszny klubik biedaczki:)

PatrykSpec komentarzy: 1418.02.2011, 07:22

hehe, nie rozumiem tych małoletnich napinaczy co im to daje.

Rewanż chyba za 3 tyg :D. GO GO GUNNERS!

bzzyk22 komentarzy: 5818.02.2011, 04:19

i nie oszukujmy sie. masz ferie. nikt dorosly sie tak nie zachowoje.

bzzyk22 komentarzy: 5818.02.2011, 04:17

ja tam nie wiem ale po co podejmowac temamy z krzykaczami, wygrywa lepszy a nie wiem z kad masz informacje jak bedzie rewanz wygladac notorious16. nie obrazaj ludzi bo to nie ladnie. milego ogladania meczu. wygra na pewno lepszy i nigdzie nie jest powiedziane ze to barcelona.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 01:54

O, to jest dopiero poziom. Jesteś aż tak ograniczony żeby wchodzić na rodzinę? Ładnie. Ale ogólnie challenge successful, w końcu sobie poszedł :)

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 01:53

woooow, wreszcie ci się udało poprawnie napisać mój nick, jestem pod wrażeniem, może jeszcze będą z ciebie ludzie

ech, skoro jesteś taki stary to szkoda, że nie pamiętasz posuchy swojej Barcelonki :) ech, a nam wypominasz

notorious16 komentarzy: 3418.02.2011, 01:49

no twoja mamuska przynosi mi telefony w zebach:)

notorious16 komentarzy: 3418.02.2011, 01:48

dobra, widze, ze dzieki zdobywanym pucharom od 6 lat nie nadajcie sie do rozmowy, tak wam przykro, ze to nie waszej druzyny boi sie caly swiat, ze to nie ow aszej druzynie mowi sie "najlepsza w historii"... za 4 tygodnie na camp nou to bedzie walka golej dupy z batem, wczorajszego meczu sie balem, ale o rewanz jestesm baardzo spokojny... bywajcie frustaci, teraz mozecie dac mi bana... *******e to :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 01:47

Żigolak dorobił się sekretarki? Nice, jestem pod wrażeniem.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 01:45

Ej, rozgryzłeś mnie :( A skoro nasz brak wiedzy czy też inteligencji nie pozwala na nawiązanie jakiejkolwiek dyskusji to pójdziesz już?

notorious16 komentarzy: 3418.02.2011, 01:45

seraphee
nie pojde spac, bo moge isc do pracy na ktora chce, moja sekretarka wszystko zalatwi, zlecenia poczekaja, az bede laskaw je wykonac, ale ty widze obeznany z kalendarzem:)

notorious16 komentarzy: 3418.02.2011, 01:44

cudi
no dokladnie, myslisz, ze ironia godna politowania przykryjesz wasz brak wiedzy czy tez inteligencji, ktore pozwolilby podjac dyskusje?

bardzo ladna piosenka:) hit em up:)

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 01:43

nie pójdzie spać, bo ma pewnie ferie -.-

Dziadyga komentarzy: 831918.02.2011, 01:42

Dobra wiemy,że przegramy 18-0 na więcej niż stadionie a teraz idź już spać,może taki wynik Ci się przyśni,Pozdro ^^

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 01:41

No niestety. Na tej stronie prym wiedzie chamstwo, buractwo, egoizm i wulgaryzm cieszę się, że to rozumiesz dlatego - youtube.com/watch?v=ZXAOSwZSXKI

Dobranoc :)

notorious16 komentarzy: 3418.02.2011, 01:40

serpahe
moge tupnac, jak chcesz kosc przyniesc:)

serpahee
wiesz, kto sie nauczy pokory? wy wszyscy w rewanzu:)ale to bedzie piekne, gdy wszyscy zamilkniecie znowu tak jak to bylo przez ostatni rok:) juz sie nie moge doczekac...

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 01:40

jeszcze tupnij dla efektu

notorious16 komentarzy: 3418.02.2011, 01:38

cudi
nie pojde, ale jak to macie w zwyczaju, zaraz mnie zbanujececie, bo normalnie porozmawiac nie umiecie, wczoraj na tej stronie po meczu zachwycalem sie nad kilkoma waszymi zawodnikami, gratulowalem wygranej, ale wiecej nie zamierzam, jestescie zbyt zaslepieni wlasna druzyna i chyba nie slyszeliscie o kibicowaniu, bo pewnie w waszym mniemaniu, to im wiecej nawyzywam, nawyklinam tym lepszy kibic jestem prawda?:) szkoda, ze nie potraficie podjac merytorycznej dyskusji, ktora ma miejsce zawsze na naszej stronie z kazdym, kto sie zachowuje normalnie, ale tutaj nie co liczyc na odrobine kultury:)

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 01:35

Dziadyga, na nich to kagańce i kolczatki by się przydały, może wtedy by się nogi trzymali i nauczyli pokory

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 01:34

notorius -> tak, dyryguję tym zbiorowym orgazmem od samego początku. Teraz sobie pójdziesz?

Dziadyga komentarzy: 831918.02.2011, 01:32

Polecam ignorować jednego trolla z drugim.

Nie ma się co wysilać i kogoś przekonywać na siłę.

Tak,więc zagubione dzieci z katalonii wyjazd na własną stronę ^^

notorious16 komentarzy: 3418.02.2011, 01:31

serpaheeno to po co odpisujesz?

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 01:30

@notorious16

a kibice barcy nie są nawet warci naszej uwagi :)

notorious16 komentarzy: 3418.02.2011, 01:29

cudi
widze, ze wiedziesz prym w tym zbiorowym orgazmie:) tutaj taka blyskotliwa zaczepka... naprawde jestem pod wrazeniem

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 01:27

notorious -> a Ty przypadkiem nie powinieneś nie żyć?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 01:25

@S, ta przypomina kibica_FCB, ten sam - wysoki poziom głupoty. Możliwe, że to on.

notorious16 komentarzy: 3418.02.2011, 01:25

re_aktywacja
no dokladnie, ale i tak jest najlepsza... 2 lata temu barca uporala sie z chelsea, z united sie zabawila, a rok temu arsenal zmiotla, ale co z tego.. przeciez i tak w tej mega-mocnej lidze 4 miejsce to max:) ech... dzieci dzieci... liga angielska moze i jest najlepsza, ale nie w takiej skali, jak sobie wyobrazacie, a teksty o tym, jak to barca by tam nie dostawala nie sa nawet smiechu warte:)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 01:24