Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona

Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona 16.02.2011, 21:46, Sebastian Czarnecki 2206 komentarzy

Szlagierowy pojedynek Arsenalu z Barceloną jak najbardziej spełnił oczekiwania kibiców. Po pierwszych 45. minutach Barcelona prowadziła na Emirates Stadium z drużyną gospodarzy 1:0 po bramce Davida Villi. Druga część spotkania należała już tylko i wyłącznie do podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy stanęli na wysokości zadania i w cudownym stylu odwrócili losy spotkania.

Zobacz skróty tego pojedynku!

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie Kanonierzy. Już w 7. minucie Victora Valdesa mógł pokonać Robin van Persie, ale hiszpański golkiper spisał się bez zarzutu, pewnie broniąc strzał Holendra.

W 15. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał Leo Messi, który błyskawicznie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak sprytnie wyczekał snajpera rywali, który nie trafił w bramkę strzeżoną przez Polaka.

Cztery minuty później defensywa Arsenalu popełniła identyczny błąd i znowu w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł Leo Messi. Tym razem Polak postanowił rozegrać to w inny sposób i pewnie wygarnął mu futbolówkę spod nóg.

W 25. minucie z fantastyczną kontrą ruszyli gospodarze. Piekielnie szybki Walcott uruchomił na prawym skrzydle Ceska Fabregasa, który znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału. Kapitan The Gunners postanowił jednak innego zagrania, czyli dośrodkowania w stronę Van Persiego. Pomysł niby dobry, ale Hiszpan najprawdopodobniej nie spodziewał się, że Abidal uniemożliwi mu oddanie strzału.

Niewykorzystana sytuacja Arsenalu zemściła się już minutę później. Kolejny błąd popełniła za bardzo wysunięta defensywa Kanonierów, lecz tym razem w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się David Villa. Były zawodnik Valencii potrafił jednak umieścić piłkę w siatce Szczęsnego. 1-0 da Barcelony.

Mijały kolejne minuty, a atakowała wciąż Barcelona. Już dwie minuty po zdobytej bramce, Pedro mógł zafundować swoim kolegom z drużyny bramkę podwyższającą wynik spotkania. Znakomitym refleksem popisał się jednak polski golkiper, który zatrzymał uderzenie prawoskrzydłowego Barcelony.

Kanonierzy obudzili się i stworzyli sobie dobrą okazję. W 29. minucie Jack Wilshere fantastycznym podaniem obsłużył Robina van Persiego, który jednak huknął ponad bramką Valdesa.

W 38. minucie Katalończycy zdobywają bramkę numer dwa. Po dobrej interwencji Wojtka Szczęsnego, Messi skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu. Wcześniej rozległ się jednak gwizdek sędziego - spalony.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic, co zasługiwało na większą uwagę. Katalończycy całkowicie zdominowali w środku pola drużynę gospodarzy i zasłużenie prowadzą na Emirates Stadium. Miejmy jednak nadzieję, że w drugiej połowie podopieczni Arsene;a Wengera zdołają się podnieść i odwrócić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Druga część spotkanie nie prezentowała się już tak okazale, jak pierwsza. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie strony co jakiś czas próbowały zaskoczyć czymś swojego rywala. Tempo gry jednak diametralnie się zmniejszyło.

W 65. minucie Robin van Persie zdecydował się na strzał z dystansu, jednak trafił prosto w Victora Valdesa.

Kluczowy moment spotkania nastąpił w 68. minucie, kiedy obie strony pokusiły się o zmiany. Seidou Keita zastąpił na placu gry Davida Villę, zaś Andriej Arszawin wszedł na murawę w miejsce słabego dzisiaj Alexa Songa.

STAŁO SIĘ! W 79. minucie miała miejsce kapitalna akcja Kanonierów. Andriej Arszawin podaje do Gaela Clichy'ego, który odgrywa do wychodzącego na pozycję Robina van Persiego. Holender wykorzystał złe ustawienie Victora Valdesa i z niemalże zerowego kąta umieścił piłkę w bramce! Piłka wciąż w grze!

EUFORIA NA EMIRATES! Dosłownie pięć minut po pierwszej bramce Kanonierzy zdobywają kolejną bramkę. Tym razem egzekutorem został Andriej Arszawin, który w przepięknym stylu wykorzystał jeszcze piękniejsza podanie od Samira Nasriego! 2-1 dla Arsenalu!

Gospodarzom wciąż było mało. W 86. minucie Nicklas Bendtner spróbował strzału z podobnego miejsca, z którego kilka minut wcześniej Victora Valdesa pokonał Robin van Persie. Hiszpański golkiper tym razem nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Duńczyka.

Barcelona rzuciła się do pogoni. Już w 88. minucie Katalończycy mogli, a nawet powinni wyrównać. Mistrzom Hiszpanii nie pozwolił na to jednak Wojciech Szczęsny, który najpierw sparował strzał Daniego Alvesa, a następnie wygarnął piłkę spod nóg będącego na pozycji spalonej Leo Messiego.

Tuż przed końcem spotkania Katalończycy stworzyli sobie kolejną fantastyczną okazję na doprowadzenie do remisu. Niedokładne podanie Arszawina do polskiego golkipera spróbował wykorzystać Daniel Alves, jednak i tym razem Polak nie dał się zaskoczyć, który całym ciałem uniemożliwił Brazylijczykowi oddanie strzału.

Kilka chwil później nastąpił końcowy gwizdek sędziego. Niemożliwe stało się możliwe, a awans Arsenalu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest jak najbardziej realny! Kanonierzy fantastyczną grą w drugiej części spotkania udowodnili, że mają jaja i błyskawicznie odwrócili losy spotkania.

Przeczytaj, co po meczu powiedział Arsene Wenger

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
carlota4 komentarzy: 53617.02.2011, 22:38

Ja, oglądając mecz na Polsacie po trzeciej minucie miałam ochotę wyciszyc telewizor, ale jakoś przetrwałam:)

ToKo95 komentarzy: 110017.02.2011, 22:37

wedlug ekspertow Polsatu to barcelona grala lepiej dlatego ze sa barcelona

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27317.02.2011, 22:37

stefcio-----> róbcie ściepę kanonierową, Griz załatwi nawet bombę atomową:D

Kamil------> w sumie racja:P

carlota4------> a wybywaj, podobno w Zimbabwe narzekają na słabą gęstość zaludnienia:P

mir4ek komentarzy: 100717.02.2011, 22:37

Zapomnieli dodać parę statystyk:

- Iniesta był piłkarzem który najwięcej razy dotknął piłkę kolanem.

- Pike jak zwykle był piłkarzem, który najmniej razy się przewrócił.

- Messi był piłkarzem, który najwięcej razy odbił się od obrońców Arsenalu.

- zawodnicy Barcelony razem, wykonali aż 4630 kroków, podczas gry zawodnicy Arsenalu wykonali ich aż o 7 mniej.

Żenuaaa...

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16817.02.2011, 22:36

@stefcio

Mnie najbardziej rozbawił, a raczej zażenował komentarz Kowalczyka przed meczem. "Ciekawe, czy Barcelona zapewni sobie awans już na Emirates, czy dopiero na Camp Nou."

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7317.02.2011, 22:35

damian - jak Cię przy tym okradną to już nawet to nie jest za darmo

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 22:35

kamil - ale wazne, ze "eksperci" Polsatu po meczu mogli stwierdzic, ze Barcelona grala lepiej bo wymienila wiecej podan! O!

kamil_malin komentarzy: 933217.02.2011, 22:34

I tak przy okazji, czekam na jakiś fajny tekst dotyczący tego meczu. :)

Jest coś co można dostać za darmo. :P

"- Xavi jak zwykle był piłkarzem, który wykonał najwięcej podań - więcej niż Cesc (38), Wilshere (42) i Nasri (36) razem wzięci."

W tym 80-90% podań które były tylko i wyłącznie do statystyk (czyt. do tyłu lub na 2-3 metry), też mi wielki wyczyn...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.02.2011, 22:32

Griz - to dawaj numery konta a my sie zlozymy haha :D

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27317.02.2011, 22:29

carlota4------> cóż, mógłbym się zastanowić, lecz pamiętaj, że w tym kraju nie ma nic za darmo:P

ncba komentarzy: 55517.02.2011, 22:28

gettyimages.com/detail/109197209/Getty-Images-Sport
Nasz Jacuś robi samolocik

Arsenal_1886 komentarzy: 1952117.02.2011, 22:27

Mam pytanie do was - Wiecie może czy po 20 marca będzie przerwa na mecze reprezentacyjne ?
Oby nie ;/
Nasi gracze już w tym sezonie mają tyle mecze na karku ,a więc będzie źle , jak znów będą musieli grać dla swoich krajów . Oby obyło się bez kontuzji ,bo kwiecień będzie dla nas ważnym miesiącem .