FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale!

FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale! 28.06.2012, 22:53, Sebastian Czarnecki 1272 komentarzy

Po kapitalnym meczu, do którego nie trzeba było dogrywki, Włosi w świetnym stylu pokonali Niemców i awansowali do wielkiego finału Euro 2012. Niewielu ludzi stawiało przed tym półfinałem na reprezentację Włoch, która miała dwa dni mniej na odpoczynek niż Niemcy, a przecież rozegrała aż 120 minut w meczu z Anglią. Podopieczni Cesare Prandellego pokazali jednak olbrzymią klasę i fantastyczny futbol, kapitalnie grając przy tym w defensywie. Teraz pozostało jedynie ze zniecierpliwieniem czekać na wielki finał, który odbędzie się 1 lipca w Kijowie.

Już na początku spotkania Niemcy mogły wyjść na prowadzenie, a przed dobrą okazją stanął Hummels. Piłka po jego strzale minęła Buffona, ale sprzed linii wybił ją Andrea Pirlo. W dwunastej minucie z prawej strony po ziemi dośrodkowywał Boateng, ale Buffon nieczysto trafił w piłkę, wypuścił ją z rak i nabił swojego obrońcę, co mogło zakończyć się golem samobójczym. Na szczęście dla niego piłka wyszła tylko na rzut rożny. Chwilę później groźny strzał z dystansu oddał Kroos, ale tym razem bramkarz Juventusu zachował się już bardzo dobrze i sparował jego uderzenie.

W następnych minutach dwukrotnie do wysiłku został zmuszony Manuel Neuer, na którego bramkę dwa groźne strzały oddali włoscy zawodnicy. Golkiper Bayernu zachował jednak zimną krew i nie miał problemów z obroną obu uderzeń.

Jak się okazało, akcje Włochów wcale nie okazały się chwilowymi, gdyż odważnie przystąpili do ofensywy. W 19. minucie kapitalnie zachował się Antonio Cassano, który wkręcił w ziemię Hummelsa i kapitalnie dośrodkował na głowę Balotellego, który z najbliższej odległości pokonał Neuera. 1-0 dla Włoch!

Po kiksach Buffona z pierwszych minut nie było już śladu. W 27. minucie strzał po ziemi oddał Mesut Oezil, ale golkiper Juventusu pewnie złapał piłkę. Pięć minut później na wolnej pozycji znalazł się Montolivo, który zamiast szukać miejsca do oddania strzału, zaczął bawić się w niepotrzebne dryblingi, co zakończyło się utratą piłki przez gracza, który 1 lipca zasili barwy Milanu.

W 35. minucie Niemcy mogli doprowadzić do wyrównaniu po kapitalnej akcji Samiego Khediry, który przyjął piłkę nas klatkę piersiową i z pierwszej piłki posłał potężną bombę wolejem na bramkę Buffona. Golkiper Juventusu kolejny raz pokazał swój kunszt bramkarski i fantastyczną paradą zatrzymał strzał Niemca.

Niewykorzystana akcja Niemiec szybko się zemściła, bo już minutę później Włosi wyprowadzili zabójczą kontrę, która zadała kolejny cios drużynie Niemiec! Montoivo popisał się kapitalnym długim podaniem w kierunku Balotellego, który wykorzystał kapitalne ustawienie niemieckiej defensywy, przyjął futbolówkę i popędził na bramkę Neuera. Balotelli wyszedł sam na sam z bramkarzem Bayernu i atomowym uderzeniem w okienko nie dał mu żadnych szans. Włochy 2-0 Niemcy!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po pierwszych kilku minutach wydawało, w których dwa poważne błędy popełnił Buffon, wydawało się, że to Niemcy będą kontrolować przebieg tego spotkania. Okazało się zupełnie inaczej, gdyż Włosi, kiedy już otrząsnęli się z szoku, przystąpili do szturmowania na bramkę Niemców, co zaowocowało dwoma trafieniami. Mecz jednak jeszcze się nie skończył, a czekała na nas jeszcze druga połowa.

W drugiej połowie zdecydowanie przebudziła się reprezentacja Niemiec. Najpierw świetną okazję zmarnował Marco Reus, który pojawił się po przerwie za słabo grającego Podolskiego, a minutę później z dystansu minimalnie nad bramką uderzał Lahm.

W 60. minucie z kontratakiem wyszli reprezentanci Włoch. Solową akcją popisał się Balotelli, który zwiódł Lahma, zszedł do środka i huknął obok słupka. Dwie minuty później Niemcy mogli zmniejszyć wynik meczu. Z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Marco Reus, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Gigi Buffon, który kapitalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kilka minut później z kapitalnym kontratakiem wyszli Włosi i mogli tym akcentem definitywnie zakończyć udział Niemców na mistrzostwach Europy. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Marchisio, ale graczowi Juventusu nie udało się oddać strzału w światło bramki. Pozostało dwadzieścia minut nadziei dla Niemców na doprowadzenie do wyrównania.

Czas uciekał, a to Włosi byli bliżsi zdobycia bramki. W 75. minucie to znowu podopieczni Cesare Prandellego wyszli z akcją, która mogła zakończyć się golem. Marchisio bez problemu poradził sobie z Lahmem i Badstuberem, a następnie oddał strzał obok bramki Neuera. Sześć minut później Włosi wyszli z kolejną akcją. Po koszmarnym błędzie niemieckiej defensywy sam na sam z Neuerem wyszedł Di Natale, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W 92. minucie po zamieszaniu w polu karnym Włochów, jeden z defensorów zagrał piłkę ręką, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Mesut Oezil i strzelił gola, czym nieco przedłużył nadzieje Niemiec na doprowadzenie do wyrównania. Czasu jednak zostało niewiele.

Do końca meczu nic nie uległo jednak zmianie, a Włosi zasłużenie awansowali do finału mistrzostw Europy, gdzie 1 lipca zmierzą się z Hiszpanią!

Składy:

Włochy: Buffon - Balzaretti, Bonucci, Barzagli, Chiellini - De Rossi - Pirlo, Montolivo (63. Motta), Marchisio - Cassano (57. Diamanti), Balotelli (70. Di Natale)

Niemcy: Neuer - Boateng (71. Mueller), Hummels, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Kheira - Oezil, Kroos, Podolski (46. Reus) - Gomez (46. Klose)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Włoch autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kikut123 komentarzy: 124930.06.2012, 12:48

@Micklbn
Zgadzam sie. Jest dobrym napastnikiem, ale śmieszą mnie takie teksty że jakby mu sie chciało trenować to byłby lepszy od Messiego itp.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 230.06.2012, 12:43

Toure - środek obrony, prawa obrona, defensywny pomocnik?

kuba1337 komentarzy: 103230.06.2012, 12:38

Presley - The Wonder of You

wronka23 komentarzy: 408930.06.2012, 12:36

Krzysztof95 - od 7 lat . Arsenal nic sie nei stalo Arsneal nic sie nie stalo :D D:D

Micklbn komentarzy: 210730.06.2012, 12:11

Balotelli jest przereklamowany dla mnie strasznie;] pamiętam go od czasów Interu, jest dobrym napadziorem dobry technik itd, ale jest kilku takich zawodnikow a robią z niego teraz Boga bo załadował 2 bramy niemcom, druga bramka wynikła z genialnego podania za linie oborny;] zresztą to napastnik to musi strzelac gole;]

RvPersie komentarzy: 1145830.06.2012, 12:09

Mou fajnie wypowiedział się o Balotellim 'gdyby on trenował chociaż na 50% swoich możliwości byłby najlepszym piłkarzem na świecie'. Czyżby widział więcej niz my?

grand92 komentarzy: 793730.06.2012, 12:01

Kolo Toure to jedyny piłkarz do którego nie miałem pretensji gdy odchodził do City , ja go chcę z powrotem u nas

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.06.2012, 11:59

Przywitałbym Kolo z otwartymi rękoma i bananem na twarzy.

Micklbn komentarzy: 210730.06.2012, 11:59

dobre;]

Qarol komentarzy: 1450230.06.2012, 11:56

Widzieliście może ? Genialne ; D

mitmichael komentarzy: 4924330.06.2012, 11:54

Kolo Toure wystawiony na liste transferową. Ma dopiero 31 lat i jeszcze troche moze pograc. The Citizens chca za Niego jedyne 8 mln. Fajnie byłoby go znowu widziec w koszulce z armata na piersi :) ale pewnie Wenger nie bierze takiej mozliwosci pod uwage. Szkoda było jak odchodził ale teraz na pewno bym nie płakal gdyby wrocił :) A Doswiadczonych zawodnikow zwłasza w obronie Nam potrzeba a i wiadomo jak u Nas z kontuzjami.

hei007 komentarzy: 352830.06.2012, 11:54

AoC bawi się w reklamy ; D

facebook.com/photo.php?fbid=418727994846108&set=a.161053010613609.44454.158220744230169&type=1&theater

ArjenRobben komentarzy: 159830.06.2012, 11:46

afckonrad9101
Takze jestem takiego zdania mysle ze w tym sezonie powinnismy grac 4-3-3 z tym ze to tak mam nadzieje bedzie wygladalo
Podolski(Gervinho)-Robin(Giroud)-Walcott(AOC)
Wilshere(Rosicky)-Song(Frimpong)-Arteta(Ramsey?)
Gibbs(Santos)-Verma(Vertonghen)-Kosa(Per)-Sagna(coquelin)
Szczesny(?)
do tego na wypożyczenie Miyachiego, miquel
I moze kupno vertoghena albo m'vile

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.06.2012, 11:46

Arteta to Xabi Alonso, w pojedynkę na DM sobie nie poradzi, musi mieć partnera.

fcescf komentarzy: 255430.06.2012, 11:45

Waskitcz-> Chyba Mbiwa a nie M'bia, M'bia gra w Marsylii

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.06.2012, 11:45

Ayegbeni Yakubu podpisał trzyletni kontrakt z chińskim Guangzhou R&F. Wysokości kontraktu nie ujawniono. - To nowe doświadczenie dla mnie, po tym jak grałem w Izraelu i Anglii - powiedział w rozmowie z BBC Sport, były napastnik Evertonu.
Kolejny napadzior idzie do chin:/

popekns komentarzy: 742030.06.2012, 11:45

Ewentualnie Podolski za Gervinho, bo zapomniałem o nim. Za pozycji lewego obrońcy jak kto woli. Ja akurat postawiłem na Santosa, bo jest lepszy od Kierana chociaż Kieran jest dobrym lewym obrońcą.

popekns komentarzy: 742030.06.2012, 11:43

Wenger nie zaryzykuje gry bez defensywnego pomocnika, a z Alexa nie zrobi na siłę środkowego pomocnika. Chyba że zagramy tak (przykładowo):

Waskitcz komentarzy: 449230.06.2012, 11:43

O M'Vili po mału zapominam, co do Belhandy to prezes MHSC mówił ostatnio ze jedynymi którzy mogą odejść to Giroud ( klauzulą) i Mbia ( rok do zakończenia kontraktu) inni zawodnicy zostają, ale wiadomo jak to jest.
Jak mówiłem wcześniej, na ta chwile obrona, skrzydła i napad obstawione, potrzebny środkowy pomocnik ( ofensywnych, defensywny

kuba1337 komentarzy: 103230.06.2012, 11:43

Tak czy siak, najbardziej potrzebujemy zawodnika w typie M'Vili, który połączy linię obrony z linią pomocy. Przez brak typowego DM straciliśmy wiele bramek.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.06.2012, 11:42

@LTG- ale Arteta na DM to debilizm. Arteta to b2b, ewentualnie rozgrywający( jak w Evertonie)

LoveTheGunners komentarzy: 914030.06.2012, 11:39

@afckonrad9101

dokladnie , tez tak uwazam.

afckonrad9101 komentarzy: 783430.06.2012, 11:37

Arsenal23
Z jakiego musu jak dla mnie jest stworzony do gry na tej pozycji potrafi odebrac,zagrac agresywnie , uderzyc z dystansu i co najwazniejsze gra bez strat , on lubi konstruowac akcje z glebi pola a nie pod polem karnym rywala jak dla mnie sprawdzil sie na tej pozycji i powinien tam pozostac...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.06.2012, 11:34

Jakiego DM'a Artete ? Ludzie, zapominacie o Coqu, Arteta gra z przymusu z tyłu w Evertonie to był rozgrywający.

LoveTheGunners komentarzy: 914030.06.2012, 11:32

2 na pewno nie przyjdzie ale na jednego jest szansa.

IMO bardziej przyda nam sie Belhanda bo w ofensywie brakuje kreatywnosci ppo odejsciu cesca , no Rosa tlyko ciagnal gre. NA DM'a mamy Songa Artete Frimponga wiec M'Vila nei jest koniecznie potrzebny.

fcescf komentarzy: 255430.06.2012, 11:29

Jakby Belhanda i M'Vila trafili do Arsenalu to byłoby pięknie.

Mateooo komentarzy: 6630.06.2012, 11:15