FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale!

FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale! 28.06.2012, 22:53, Sebastian Czarnecki 1272 komentarzy

Po kapitalnym meczu, do którego nie trzeba było dogrywki, Włosi w świetnym stylu pokonali Niemców i awansowali do wielkiego finału Euro 2012. Niewielu ludzi stawiało przed tym półfinałem na reprezentację Włoch, która miała dwa dni mniej na odpoczynek niż Niemcy, a przecież rozegrała aż 120 minut w meczu z Anglią. Podopieczni Cesare Prandellego pokazali jednak olbrzymią klasę i fantastyczny futbol, kapitalnie grając przy tym w defensywie. Teraz pozostało jedynie ze zniecierpliwieniem czekać na wielki finał, który odbędzie się 1 lipca w Kijowie.

Już na początku spotkania Niemcy mogły wyjść na prowadzenie, a przed dobrą okazją stanął Hummels. Piłka po jego strzale minęła Buffona, ale sprzed linii wybił ją Andrea Pirlo. W dwunastej minucie z prawej strony po ziemi dośrodkowywał Boateng, ale Buffon nieczysto trafił w piłkę, wypuścił ją z rak i nabił swojego obrońcę, co mogło zakończyć się golem samobójczym. Na szczęście dla niego piłka wyszła tylko na rzut rożny. Chwilę później groźny strzał z dystansu oddał Kroos, ale tym razem bramkarz Juventusu zachował się już bardzo dobrze i sparował jego uderzenie.

W następnych minutach dwukrotnie do wysiłku został zmuszony Manuel Neuer, na którego bramkę dwa groźne strzały oddali włoscy zawodnicy. Golkiper Bayernu zachował jednak zimną krew i nie miał problemów z obroną obu uderzeń.

Jak się okazało, akcje Włochów wcale nie okazały się chwilowymi, gdyż odważnie przystąpili do ofensywy. W 19. minucie kapitalnie zachował się Antonio Cassano, który wkręcił w ziemię Hummelsa i kapitalnie dośrodkował na głowę Balotellego, który z najbliższej odległości pokonał Neuera. 1-0 dla Włoch!

Po kiksach Buffona z pierwszych minut nie było już śladu. W 27. minucie strzał po ziemi oddał Mesut Oezil, ale golkiper Juventusu pewnie złapał piłkę. Pięć minut później na wolnej pozycji znalazł się Montolivo, który zamiast szukać miejsca do oddania strzału, zaczął bawić się w niepotrzebne dryblingi, co zakończyło się utratą piłki przez gracza, który 1 lipca zasili barwy Milanu.

W 35. minucie Niemcy mogli doprowadzić do wyrównaniu po kapitalnej akcji Samiego Khediry, który przyjął piłkę nas klatkę piersiową i z pierwszej piłki posłał potężną bombę wolejem na bramkę Buffona. Golkiper Juventusu kolejny raz pokazał swój kunszt bramkarski i fantastyczną paradą zatrzymał strzał Niemca.

Niewykorzystana akcja Niemiec szybko się zemściła, bo już minutę później Włosi wyprowadzili zabójczą kontrę, która zadała kolejny cios drużynie Niemiec! Montoivo popisał się kapitalnym długim podaniem w kierunku Balotellego, który wykorzystał kapitalne ustawienie niemieckiej defensywy, przyjął futbolówkę i popędził na bramkę Neuera. Balotelli wyszedł sam na sam z bramkarzem Bayernu i atomowym uderzeniem w okienko nie dał mu żadnych szans. Włochy 2-0 Niemcy!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po pierwszych kilku minutach wydawało, w których dwa poważne błędy popełnił Buffon, wydawało się, że to Niemcy będą kontrolować przebieg tego spotkania. Okazało się zupełnie inaczej, gdyż Włosi, kiedy już otrząsnęli się z szoku, przystąpili do szturmowania na bramkę Niemców, co zaowocowało dwoma trafieniami. Mecz jednak jeszcze się nie skończył, a czekała na nas jeszcze druga połowa.

W drugiej połowie zdecydowanie przebudziła się reprezentacja Niemiec. Najpierw świetną okazję zmarnował Marco Reus, który pojawił się po przerwie za słabo grającego Podolskiego, a minutę później z dystansu minimalnie nad bramką uderzał Lahm.

W 60. minucie z kontratakiem wyszli reprezentanci Włoch. Solową akcją popisał się Balotelli, który zwiódł Lahma, zszedł do środka i huknął obok słupka. Dwie minuty później Niemcy mogli zmniejszyć wynik meczu. Z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Marco Reus, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Gigi Buffon, który kapitalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kilka minut później z kapitalnym kontratakiem wyszli Włosi i mogli tym akcentem definitywnie zakończyć udział Niemców na mistrzostwach Europy. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Marchisio, ale graczowi Juventusu nie udało się oddać strzału w światło bramki. Pozostało dwadzieścia minut nadziei dla Niemców na doprowadzenie do wyrównania.

Czas uciekał, a to Włosi byli bliżsi zdobycia bramki. W 75. minucie to znowu podopieczni Cesare Prandellego wyszli z akcją, która mogła zakończyć się golem. Marchisio bez problemu poradził sobie z Lahmem i Badstuberem, a następnie oddał strzał obok bramki Neuera. Sześć minut później Włosi wyszli z kolejną akcją. Po koszmarnym błędzie niemieckiej defensywy sam na sam z Neuerem wyszedł Di Natale, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W 92. minucie po zamieszaniu w polu karnym Włochów, jeden z defensorów zagrał piłkę ręką, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Mesut Oezil i strzelił gola, czym nieco przedłużył nadzieje Niemiec na doprowadzenie do wyrównania. Czasu jednak zostało niewiele.

Do końca meczu nic nie uległo jednak zmianie, a Włosi zasłużenie awansowali do finału mistrzostw Europy, gdzie 1 lipca zmierzą się z Hiszpanią!

Składy:

Włochy: Buffon - Balzaretti, Bonucci, Barzagli, Chiellini - De Rossi - Pirlo, Montolivo (63. Motta), Marchisio - Cassano (57. Diamanti), Balotelli (70. Di Natale)

Niemcy: Neuer - Boateng (71. Mueller), Hummels, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Kheira - Oezil, Kroos, Podolski (46. Reus) - Gomez (46. Klose)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Włoch autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 19:42

rafal1987 włączył tryb Colombo!!!
Strzeżcie się użytkownicy k.com

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 19:42

HAHAHHAH boże... Myslisz ze slowo ma 1 znaczenie? Dobra koncze dyskusje nie dam się sprowadzić do tego poziomu ;))

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 19:41

boże ten gość mnie niszczy swoimi komentarzami psychicznie xd. Aż mi się sikać ze śmiechu chce xddd

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 19:40

tak rafalku kolację jem and i don't have to waste my time for idiots :)

Micklbn komentarzy: 210730.06.2012, 19:40

rafal1987 Ty tak poważnie?:>

Vendetta komentarzy: 277830.06.2012, 19:39

Dawajcie, dawajcie Panowie! Jest się z czego, a w zasadzie z kogo śmiać!
Ale po dłuższym zastanowieniu, to nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać...

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11730.06.2012, 19:39

Wykupił ktoś z was PPV na tą żałosną galę "Starcie tytanów"?

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 130.06.2012, 19:38

Do you know*, a po drugie takie slowa to sobie kazdy moze poszukac na google translate

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12630.06.2012, 19:38

To zdanie pytające nadaje się do złotej ramki.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 19:37

Tak wiem co to znaczy crimping to jest zaciskanie czegos socket to gniazdo albo nasadka property jest to nieruchomość a assembly to montowanie czegoś :)

rafal1987 @
Powiadam Ci zaniechaj, wstydu oszczędź...
Powiedz mi, pasuje Ci robienie z siebie takiego błazna na K.com?

arni_gunner komentarzy: 31430.06.2012, 19:35

kapitalne ustawienie defensywy niemiec :??
raczej fatalne , błąd w tekście :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.06.2012, 19:34

Jak komuś się nudzi to niech sobie poczyta jak z biegiem czasu zmieniały się te komentarze, ubaw po pachy :], w sumie się nie dziwie:

acmilan.com.pl/news/AWANS-W-KIEPSKIM-STYLU-ARSENAL-MILAN-30-30-1990

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 19:34

Nad kąpieliskiem miejskim siedziałem to nie wiem :D, ale skwar był :))

05Marcin12 komentarzy: 65530.06.2012, 19:33

@Robizg1
Tak, gdzieś już to na tej stronie widziałem ;D

fcescf komentarzy: 255430.06.2012, 19:33

Tak wrzucali to.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 19:32

Myślał Niemiec o niedzieli a tu w czwartek Balotelli :), nwm czy ktoś to wrzucał, bo nie chce mi sie przegladac tysiaca komentów :)

05Marcin12 komentarzy: 65530.06.2012, 19:32

@Ars3n
Rozumiem, że oprócz Polski ;P

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12630.06.2012, 19:30

Mówi się o Deschampsie.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 19:30

To mnie zgaś tylko nie tłumaczem google ;)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.06.2012, 19:30

@rafal1987

Mogłeś wybrnąć, że specjalnie napisałeś z błędem, żeby go sprawdzić :P

fcescf komentarzy: 255430.06.2012, 19:29

@Marzag
Żenada. No ale "gdyby nie oni" to by nie grał na tym EURO.

Ars3n komentarzy: 1235430.06.2012, 19:28

Marcin
ja tak, niedawno na eurosporcie czytalem.Ladna passe mial-23mecze bez porazki.Ciekawe kto teraz obejmie posade selekcjonera Francji,ciekawi mnie to, bo to moja ulubiona reprezentacja.

Tak w ogole to sporo selekcjonerow odchodzi przez to euro :d

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 19:27

zluzujcie odrobinę :)

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 19:26

@rafal1987
Wnioskuję to po twoich wypowiedziach, albo masz max kilkanaście lat albo masz mentalność dziecka.
Taka jest prawda.

fcescf komentarzy: 255430.06.2012, 19:26

Wtf czasów w angielskim jest 12 a nie jak pisał rafal1987 14.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 130.06.2012, 19:26

dobra, nie ma co sie klocic, slyszeliscie ze afrykanska rodzinka balotelliego sobie o nim przypomniala? ;p pewnie chca zeby im troche kasy sypnal

05Marcin12 komentarzy: 65530.06.2012, 19:25

Słyszeliście o tym??
sport.pl/euro2012/1,126906,12046069,Francja_na_Euro_2012__Blanc_nie_bedzie_juz_selekcjonerem.html

Jeśli to już było to przepraszam ;D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 19:22

Wyobrażam sobie Ciebie w underground w londynie xDD łer aj em ???

Ars3n komentarzy: 1235430.06.2012, 19:20

Marcin
To ucz sie, ucz :D bedziesz chcial wyjechac na mecz Arsenalu to nie bedziesz mial jak sie porozumiec,takze w przyszlosci Ci sie przyda ^

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 19:20

@rafal1987
No nie padłem :D
A jaką mam pewność, że nie weźmiesz dyplomu brata?
A nawet jeśli to prawda to nie masz się czym chwalić. Jak na ten wiek to jesteś bardzo dziecinny albo zacofany w rozwoju.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 130.06.2012, 19:19

rafal1987, nie no, wiadomo ze sie polak z ruskiem,holendrem, wlochem i hiszpanem po angielsku dogadaja, bo jak wszyscy kalecza to sie jakos rozumieja ;p ale gdy ktoras z tych osob pojedzie do anglii to bedzie rozumiala przez pierwsze tygodnie tylko co 3-4 slowo wypowiedziane przez anglikow ;d a anglicy beda musieli dluzej pomyslec zeby sobie te nieskladne zdania poukladac w glowie.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 19:18

rafal. Byles kiedys w Anglii? Bo ja byłem nie raz i jakoś uzywają 5 może 6 :) I pełno wyrażen których tutaj się nie nauczysz:) Holender pewnie mowił present simple i zacyniles :D

05Marcin12 komentarzy: 65530.06.2012, 19:17