Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
Urban komentarzy: 9029.07.2015, 02:50

Wojtek z lepszym podejsciem do swojego fachu moglby z nim konkurowac.

rafi_i komentarzy: 421829.07.2015, 02:42

Chelsea to am szczescie do bramkarzy, mieli Cecha i teraz znowu maja 1 z najlepszych, jak nie najlepszego bramkarza.

sebastix11 komentarzy: 599229.07.2015, 02:32

filmweb.pl/film/Ui-hyeong-je-2010-555250

właśnie obejrzałem ten film, świetny w każdym calu, do tego jeden z głównych bohaterów wygląda jak koreański Ozil :D

Urban komentarzy: 9029.07.2015, 02:15

Co Hazard teraz ladnie zrobil

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 02:10

No wiadomw. Ciekawe jak to sie potoczy z Benzema i ogolnie. Ciekawe czy zlozylismy za niego wgl oferte tak jak pisaly media, ze odrzucono ponoc oferte 31 mln funtow.

Jesli topowy snajper nie dojdzie a takich jest malutka garstka to lepiej nie kupowac nikogo i sprobowac za rok.

co do Benzemy to powinien sprobowac czegos nowego. Od 22 roku zycia gra w Madrycie. Teraz ma 28 lat i wygral tam juz wszystko. Od ligi i krajowych pucharow po LM. prawie kazdy pilkarz marzy o BPL a i jeszcze wiecej by tu zarobil

worldcup komentarzy: 116329.07.2015, 01:59

lays

mistrzostwo jest możliwe nawet tym składem - ale tylko w wypadku gdy nie będzie kontuzji kluczowych zawodników ;) oczywiście sam chce jeszcze 2transferów - napastnik(tylko topowy) i jakiś zmiennik coqa

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 01:56

world

Nic nie będzie. Trolle będą trollować, niektóre typy jak zbillu i tak dalej będą pisać Wenger out, a niektórzy będą wierzyć w majstra tym co zostało :P

Nic się nie zmienia.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 01:54

Obejrzalem Wszywke wlasnie ostatni odcinek, ale go zmulilo po tym bimberku na koniec haha

worldcup komentarzy: 116329.07.2015, 01:53

Jestem ciekaw co będzie jeśli Benzema jednak do nas nie przejdzie :D... szczególnie tego co na twitterze tego Kike Marina bedzie sie dziac :)

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 01:52

Sciagniem Benzeme i skonczym okienko :D

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 01:51

Ale do jego odejscia na szczescie nie dojdzie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.07.2015, 01:50

Ktoś pisał, że Gnabry dzisiaj trenował.

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 01:49

Gnabry gral podobno dzis, nie wiem.

A od Raioli to tylko Ibra/Lukaku z transferow. Pogba IN jakby Ramsey do Barcy odszedl przypadkiem :D

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 01:46

Berbatov bedzie wzmocnieniem :P

sebastix11 komentarzy: 599229.07.2015, 01:41

arsenal159

no szkoda, że skończyli to kręcić ;/ ale to pewne przez zawistnych ludzi, a nie ze względów osobistych, trudno;/

AaronLieber27 komentarzy: 612729.07.2015, 01:41

Nie wiecie co dzieje sie z Gnabrym. Od ponad roku nie widzialem go na boisku

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 01:41

fangol.pl/view/109648/rivaldo-narzeka-na-poziom

AaronLieber27 komentarzy: 612729.07.2015, 01:40

Serio Berbatov w AV? Co prawda bardzo cenilem sobie go jako napastnika (swego czasu jeden z lepszych na swiecie), mimo ze gral dla Kogutow, ale raczej w tym wieku zadnym wzmocnieniem dla AV nie bedzie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.07.2015, 01:37

sebastix

Będzie mi brakowało filmików z nim...

Urban komentarzy: 9029.07.2015, 01:36

Nie bedzie zdziwienia u mnie, jak przyjdzie ktos na skrzydlo , a Theo swoje "zlote lata" zagra w ataku.

sebastix11 komentarzy: 599229.07.2015, 01:34

jakis gościu na twiterze do Kike Marina zadał pytanie na ile jest pewny że Karim Benzema przejdzie do Arsenalu w skali od 1-10. Kike odpowiedział: 11

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 01:21

By the way, that's the elusive Dick Law, Arsenal's chief negotiator, being photographed with Malen and Raiola. Proof he does exist!

Here's something I never thought we'd see: Mino Raiola at Arsenal's offices. His client, Donyell #Malen joined today.

twitter.com/MessiMinutes/status/626168561124421632

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 01:18

Rafael Hernández @RafaelH117 11 min11 minut temu Zobacz tłumaczenie
Starting to think that El Confidencial talk of Samper’s family trying to push a move to Arsenal was true and it didn’t went well with Barça.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.07.2015, 01:08

Fanatic

Ewentualnie zniszczyliby w jednym meczu, ewentualnie pół meczu. Potem rok przerwy i znowu!

Fanatic komentarzy: 599129.07.2015, 01:07

Gryzek

Pirat czy orginal? z piratem to ciezka sprawa. Jezeli masz 8.1, oringinal i nie idzie ci update, to może cos z ustawieniami w windows update.

A tak na marginesie to jezeli nie jestes jakims tam programista, nie masz sieci komputerów itp. a jedynie twój komp słuzy ci do gier i internetu to nie warto robic na razie tej aktualizacji.

Fanatic komentarzy: 599129.07.2015, 01:02

Ehh, szoka, że Diaby nie poszedl do Lyonu. Środek pola Diaby-Grenier... jakby los chciał to by niszczyli w Ligue 1 :)

Urban komentarzy: 9029.07.2015, 01:01

Mi bardziej fajek w gebie :D

Miemtusek komentarzy: 9729.07.2015, 01:00

Berbatov i pierwsze co przychodzi na myśl, to jego bramka na 0:2 z Monaco.
A dla AV to będzie wzmocnienie.

Urban komentarzy: 9029.07.2015, 00:58

Fajnie znow go bedzie zobaczyc na boiskach bpl :)

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 00:57

Słyszeliscie? Berbatov ponoc w AV z Adebayorem :DD

Gryzek komentarzy: 379729.07.2015, 00:56

Udało się komuś już zainstalować Windowsa 10 ? Bo u mnie cały czas "błąd aktualizacji".

@new_star

Jak chcesz oglądać Arsenal to tak premium to mus. Co prawda pare razy zdarzylo mi sie obejrzec mecz bez premium (kiedy nam wywala transmisje to trzeba odświerzać aż pójdzie) ale nie polecam, w każdej chwili może wyrzucić.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 929.07.2015, 00:49

MikelArteta

Czyli jakbym chciał tam oglądać mecze, to raczej muszę miec premium, bo nie obejrze. Dobrze zrozumiałem?

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 429.07.2015, 00:47