Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.07.2015, 10:19

Arsenal youth signings this summer:

Reine-Adelaide (17, Lens) Fortune (16, Lens)
Dragomir (16, ACS Poli)
Osei-Tutu (16, Reading)
Pileas (16, Cyprus)

and NOW ...

Donyell Malen (16, Ajax)

Mino Raiola at Arsenal is offices. His client, Donyell Malen joined yesterday

Mino Raiola [his agent] on Malen: He is a phenomenon - the best youngster at Ajax.

Alonso komentarzy: 1282429.07.2015, 10:16

głupie sky skopiowało to z tej katalońskiej gazety, ktoś wczoraj od tych Hiszpanów już to wrzucał

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 10:16

thide

Wklejam sobie tekst w translator i czekam aż mi przeczyta.

Powiedz co mam sobie wkleić jeszcze raz, bo jakoś nie wiem czego się czepiasz.

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 10:14

Nie wiem co za źródło to "Sport"

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.07.2015, 10:14

@goran naucz się czytać.

wiadomość sprzed chwili na SKY:

GUNNERS IN FOR BUSQUETS?

Arsenal are interested in Barcelona midfielder Sergio Busquets, according to Sport.

Gunners boss Arsene Wenger has a shortlist of players he wants to bolster his squad this summer and it reportedly includes the Spain international.

According to Sport, Wenger feels the vastly experienced 27-year-old would offer an upgrade on Francis Coquelin at the base of his side’s midfield.

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 10:11

simpllemann

Słyszałem że na start ma być w necie pokazane za darmo CS.

Tyle że słyszałem również że po wywiadzie w Tok FM na stronie pojawią się wszelkie info (co gdzie i za ile). Rano ich nie widziałem.

Dlatego na razie nie wierze.

Jeżeli się uda pooglądać, to się uciesze i przy okazji zobaczę czy warto ten stream wykupić.

loool komentarzy: 95029.07.2015, 10:09

Jak skład najlepszej drużyny Europy bez Messiego i Neymara to rezerwy, to najlepiej nie świadczy o takiej drużynie.

Kaidus komentarzy: 62629.07.2015, 10:08

Hans
Jak dla mnie Wolfsburg to trudniejszy rywal niż rezerwy Barcelony, czy też NY Red Bulls.

A faktycznie jest strona, ja wchodziłem przez com nie pl ale fail :P

No ale dobra maja w programie np. na piątek mecz z ligi belgijskiej i będzie to za free na ich stronie obecnie? No bo oferty kupna tego jeszcze nie ma.

Kaidus komentarzy: 62629.07.2015, 10:00

Szczerze powiedziawszy - nasz preseason wypadł dużo lepiej niż ten Chelsea.
Arsenal - 4 zwycięstwa, bilans 14-1, 2 trofea (gówno warte, ale wciąż trofea)
Chelsea - 2 remisy (później wygrane po karnych), 1 porażka, bilans 5-7
Ciekawe, czy oba zespoły podtrzymają formę z przedsezonowych spotkań do niedzieli. Jeśli tak, będziemy faworytem tego spotkania.

Brat jest kibicem Chelsea (chyba adoptowany :D) i jara się tym "zwycięstwem" nad Barceloną, jakby to byl finał Ligi Mistrzów. Popatrzmy obiektywnie - w składzie Blaugrany było 3, góra 4 podstawowych zawodników, a Chelsea nie potrafiła nawet z nimi wygrać, grając w składzie, gdzie 9/11 to są podstawowi zawodnicy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.07.2015, 09:59

Alonso
Strona jest
elevensportsnetwork.pl

Co do reszty się zgadza. Nic nie wiadomo.

Gorrann
CS to pewne, że będzie w internecie. U nich.

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 09:58

Alonso

Jeżeli strona rusza tydzień przed nadawaniem, to wiedz że Tarczę Wspólnoty pooglądasz na streamie.

Alonso komentarzy: 1282429.07.2015, 09:56

Cztery dni do startu telewizji, a tu dalej strona internetowa nie działa i oferty co/gdzie/za ile też nie ma.

Eleven professional TV :>

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 09:55

AntonioThe

Costa nie zagra raczej, a Cahil pewnie w masce. Wczoraj Chelsea jakoś nie powalała.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 529.07.2015, 09:52

Chelsea tez jest w formie wiec zapowiada sie ciężki mecz a jezeli Mou nie postawi autobusu to takze powinno byc świetne widowisko.

Simao12 komentarzy: 775229.07.2015, 09:49

Madmax, nazwa kanału + stream w google i masz streamy

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 329.07.2015, 09:49

No ja za parę godzin samolocik najpierw Woodstock a później spotkanie mej miłości i myślę,że zabranie jej do siebie już. Będzie się działo.

qwertyu123 komentarzy: 77529.07.2015, 09:46

Sie musza spadkobiercy teraz cieszyc...

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.07.2015, 09:41

65 lat miał. Nie był jeszcze taki stary.

qwertyu123 komentarzy: 77529.07.2015, 09:39

Kulczyk zszedl. Szkoda chlopa, mimo ze jego dzialania bywaly czasem na pograniczu mojej moralnosci.

MadMax14 komentarzy: 266729.07.2015, 09:39

Hej. Mam mega prośbę. Z racji remontu mojego bloku nie mam tv (musiałem zdjąć talerz satelitarny). No a cos czasem bym sobie obejrzał. Zna ktoś jakąś stronę albo wtyczkę do Xbmc na której mógłbym sobie obejrzeć polskie kanały?

mic_now komentarzy: 218929.07.2015, 09:37

Mourinho to się w wypowiedziach nie cacka:

meczyki.pl/newsy/mourinho-odpowiada-zonie-beniteza/1839-n

Patryk1995 komentarzy: 3129.07.2015, 09:31

new_star komentarzy: 6852 newsów: 929.07.2015, 09:25

Chyba Enrique chce zrobić z Vermy w tym sezonie partnera w obrębie dla Pique.

Dominik11 komentarzy: 2017029.07.2015, 08:48

"Bez względu na wszystko, moja miłość do Arsenalu nigdy nie zgaśnie. Na Emirates przeżyłem niesamowity czas i mam ogromny szacunek do tego klubu. Z moich ust na pewno nie usłyszycie o nim złego słowa." - Cesc Fàbregas

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.07.2015, 08:46

Kowal96
Lepiej by grał bo od tego ma zależeć jego wynagrodzenie.

Sparku komentarzy: 340229.07.2015, 08:44

Po Live bym sie lepszego wyniku spodziewal ale to sa te lata bez zadnego sukcesu

Średnia: 95,8%

Jeśli chodzi o zapełnienie stadionów to Anglia jest pod tym względem najlepsza.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.07.2015, 08:23

To jeszcze Benzema nie jest nasz?

songoku95 komentarzy: 2348629.07.2015, 08:11

To lepiej nie mysl.

Sparku komentarzy: 340229.07.2015, 08:09

Ej tak pomyslalem ze gdyby Mou wyciagnol od nas OX-a albo my z Chelsea Hazarda to jakie to by byly skrzydla za dwa lata najlepsze na swiecie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.07.2015, 08:01

Dokladnie 3 lata temu:

youtube.com/watch?v=K84WJhmp92E

Sparku komentarzy: 340229.07.2015, 07:49

Mozna gdzies lige angielska obejrzec w internecie?

GKS_AFC komentarzy: 871829.07.2015, 07:03

elevensportsnetwork.pl/zlap-eleven-sports/

GKS_AFC komentarzy: 871829.07.2015, 07:02

widzielielevensportsnetwork.pl/zlap-eleven-sports/

jak taka będzie jkość na necie to będzie dobrze:)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.07.2015, 05:31

Słonce wstaję, więc ja też. Miłego dnia Łobuzy!

Urban komentarzy: 9029.07.2015, 05:30

Ja widziałem caly mecz :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.07.2015, 04:58

Sampdoria closing in on free agent Samaras Forza Italian Football (Weblog)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.07.2015, 04:53

Łobuzy, jednak nie wytrzymaliście. A patrzcie co robi Hazard: mtc.cdn.vine.co/r/videos/AFC7BE43B01237968664348237824_3db21d0a9ee.4.4.2112848824771165746.mp4?versionId=kWfhJpGvD3UpfBQFogjkrZz_kc_R1aj2