Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
lays komentarzy: 3987129.07.2015, 11:37

Haha wczoraj Benzema wstawial fotke z samolotu, a dzis macie juz nowa fotke z jego instagrama :D W koszulce Realu w Szanghaju :D

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 11:36

lays

Skąd info? Bo jeżeli to prawda to tylko współczuć chłopakowi.

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 11:34

Chcesz obstawić że Benzema i Reus przyjdą?:P

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 11:34

Niedawno informowaliśmy, że Clément Grenier doznał lekkiej kontuzji w meczu towarzyskim przeciwko Arsenalowi. Sprawa ta okazała się jednak być o wiele bardziej skomplikowaną.

Wspomniany sparing przeciwko „Kanonierom” przysporzył działaczom Olympique lyonnais nie tylko wstydu (zakończył się wynikiem 0:6), ale i poważnego urazu jednego z najważniejszych zawodników drużyny. Grenier może bowiem pauzować przez całą pierwszą połowę nadchodzącego sezonu.

24-letni reprezentant Francji przejdzie w piątek operację ścięgna mięśnia czworogłowego uda. Francuska prasa przewiduje, że nie będzie zdolny do gry przez co najmniej 4 miesiące.

Taki obrót spraw może zmusić włodarzy „Les Gones” do poszukiwania alternatyw na rynku transferowym w aktualnym okienku.

szkoda

new_star komentarzy: 6852 newsów: 929.07.2015, 11:33

jakiego bukmachera online wybrać? proszę z argumentacją :)

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 11:31

@Doktor,

Moralność sknery:P
Bo sama moralność brzmi jakby do pługu mieli iść a nie w piłkę grać:)

Mihex komentarzy: 2360429.07.2015, 11:31

A ja o Ronaldo i Messiego :c Pele też mógł brać.

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 11:30

A mógł dac te 40 mln i 200 funtów:P

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5029.07.2015, 11:29

dobra, przyznawać się KTÓRY Z WAS ODSTRZELIŁ KULCZYKA?

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 11:16

No Chelsea nie straci dużo. Zouma za Cahilla.

Hans_Zimmer komentarzy: 594529.07.2015, 11:14

U nich ma kto wskakiwac. Dobrze ze nasz giroud jest w miarę pancerny :)

GKS_AFC komentarzy: 871829.07.2015, 11:14

Z tego co ja wiem to tylko chyba Liverpool się o niego stara, bo oni szukają zasętpcy za Sterlinga.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 329.07.2015, 11:12

GKS

krazyly plotki ze jestesmy zdesperowani zeby przebic oferte live i wyprzedzic ten zespół i go kupic, ale to pewnie plotki, jak i pewnie zdjecie

GKS_AFC komentarzy: 871829.07.2015, 11:10

Jeśli Eleven przejmie La Ligę to zapowiadany komentatorski transfer roku może być tylko jeden gość-Rafał Wolski.Na twiterze podają że ma to być mega mocne nazwisko.

:/

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 11:10

Pewnie za Coste wskoczy Falcao albo Remy, a za Cahila Zouma.

Wojakus@
Podobno Liverpool jest zdesperowany żeby go kupić, mieli 60 mln euro zaoferować, może dlatego.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 11:06

Jose Mourinho said: ‘Cahill has a chance of a broken nose, maybe yes, maybe no. If he's not perfect, he goes tomorrow to make a mask to be ready to play on Sunday.
'Diego felt a little thing in his hamstring. We believe just a feeling, no more than that, but we have to wait.’
The Premier League champions take on Arsene Wenger's men at Wembley in their final game before next week's big kick-off.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 11:05

Gary Cahill and Diego Costa are doubts for the Community Shield against Arsenal on Sunday.

Hans_Zimmer komentarzy: 594529.07.2015, 11:03

Lays Fap Fap Fap.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 11:01

sky bets to sie napala:D Kurs na Benzeme z 7/2 spadł na 11/10 po tym jak wstawil fotke na insta haha

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 10:57

Tak nawiasem artykuł napisany przez skysports o tym jak wyglądają transfery. Od skałta po podpisanie warunków.

Może kogoś szainteresuje:

skysports.com/football/news/11095/9921213/how-a-transfer-works-from-the-scouting-to-the-signing

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 329.07.2015, 10:56

GKS

arseblog na fb :)

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 10:55

Chelsea od paru lat juz tak robi. Maja kluby satelickie w innych krajach - Holandia Vittese. Gdzies indziej tez maja nie pamietam w jakim kraju. Do Middlesbrough tez sporo wypozyczaja.

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 10:54

Jeden z artykułów:

weszlo.com/2015/02/02/pilkarskie-imperia-czy-tak-wyglada-przyszlosc-pilki-noznej/

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 10:52

pauleta19

Niedawno czytałem artykuł w którym użyli tego samego słowa: farma.

Chelsea, ale nie tylko, posiada kilka mniejszych klubów, które ogrywają, szkolą i następnie sprzedają piłkarzy do Niebieskich za grosze. Dodatkowo zajmują się scoutingiem i skupywaniem graczy.
Albo sprzedają na rynku po "normalnych" cenach.

GKS_AFC komentarzy: 871829.07.2015, 10:50

Wojakus @
Masz jakiś dowód?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 929.07.2015, 10:47

Jak z Berbatovem to prawda, to biorę go w FPL.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.07.2015, 10:47

Chelsea to jest farma. Znaleźli sobie taki sposób na ominięcie FFP. Dziwię się tylko tym młodym, którzy do nich tak lgną.

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 10:45

*Czytałem, że w tym sezonie już poszło od nich 13 osób.

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 10:43

Kaidus

Chelsea skupuje młodzież hurtowo a następnie oddaje ją na wypożyczenia. Czytałem że w tym sezonie że poszło od nich 13 osób. W tym m.in. do Crystal Palace czy klubów z Belgii i Holandii.

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 10:41

thide

Rzucam info z ogólnego działu o transferach i jeszcze podsyłam info że podają ta wiedzę z jakiegoś "Sportu". Także spokojnie.

Nie traktuje takich info na poważnie i jedynie posyłam co o Arsenalu wypisują.

Przed chwilą pojawiło się info, które podawał już @lays, że według L’Equipe, Arsenal pozyskał Ismaela Bennacera, wygrywając wyścig o podpis z City.

Kaidus komentarzy: 62629.07.2015, 10:37

Z tym "skupowaniem młodzieży" to wcale nie jest zły pomysł. Pewnie zbyt wiele nie kosztuje nas ani suma odstępnego, ani koszt utrzymania takich zawodników. Nie ryzykujemy praktycznie nic, a może się okazać, że ściągnęliśmy do siebie przyszłą gwiazdę światowego formatu.

Kaidus komentarzy: 62629.07.2015, 10:35

Dzisiaj zapowiada się niezły dzień. O 16:50 Lechia - Juventus na TVN, o 20:40 Lech - Basel na TVP Sport, a o 3 w nocy MLS All Stars - Kurczaki.

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 10:34

Tak se mysle, ze trzeba bylo brac Remy'ego jak byla okazja. W Chelsea duzo nie gra ze wzgledu na Coste ale jak wchodzi to czesto strzela jak Chicharito zawsze ladowal dla MU. U nas by sie przydal bo ma koles talent do strzelania i swietnie i szybko sie porusza po boisku co jest w naszej druzynie podstawa.

Pewnie nie mielibysmy dzis noza na gardle z transferem TOP strikera w tym okienku. Jesli juz przyjdzie ten striker to nie ma zadnego problemu ale jak nie kupimy nikogo to bedzie bieda.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.07.2015, 10:34

wczoraj ci pisalem, że źródłem nie jest Sky, a ty ploty z ich strony z działu Paper talk wrzucasz jako SS.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 329.07.2015, 10:32

a podobno Reus ze swoim agentem ostatniej nocy byli na Heathrow :D

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 10:32

Belhanda blisko Lyonu :D

Berbatov blisko AV

Simao12 komentarzy: 775229.07.2015, 10:31

Arsenal zaczął skupować młodzież hurtowo.
Pewnie myślą, "No kur.. przecież jeden musi odpalić" ;d

Simao12 komentarzy: 775229.07.2015, 10:30

Ze 3 tygodnie temu śniło mi się, że było albo 3-0 albo 3-1 tylko nie wiem dla kogo

Sprawdzone info

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.07.2015, 10:28

przegladsportowy.pl/pawel-zarzeczny-podsumowuje-2.-kolejke-ekstraklasy,artykul,590383,1,12684.html

Znowu daje o sobie znac.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 10:24

Arsenal kontynuuje łowy na rynku transferowym w obecnym okienku. Do klubu z Londynu ma dołączyć 17-letni Ismaël Bennacer z AC Arles-Avignon.

Jeśli wierzyć francuskiej prasie, „Kanonierzy” wygrali wyścig o podpis Bennacera z Manchesterem City. Piłkarz „Les Lions” zwiąże się z nowym pracodawcą pięcioletnią umową.

Nastolatek jest częścią kadry Francji U-17, występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. W ubiegłym sezonie wystąpił on w sześciu meczach Ligue 2.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.07.2015, 10:24

Lays
Super sen :D

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 10:23

Super, trzeba kupowac takich też.

Wgl dawno mi sie nic nie snilo ,a dzis jaki sen. Sniło mi się, że leżałem na kanapie w salonie i ogladalem mecz o Tarcze Wspólnoty z CFC, mecz był taki nudny do połowy, że zasnąłem. Obudziłem się długo po meczu w nocy, patrzę a meczu już nie ma. Mama siedzi obok i się pytam kto wygrał, a ona mowi, żebym na balkon poszedł haha :D Na balkonie Tarcza Wspólnoty XD

Gorrann komentarzy: 212929.07.2015, 10:21