Arsenal ma za sobą niezwykle ciekawy początek sezonu, w którym nie brakowało emocji i chwil wartych uwiecznienia. Dlatego też klubowi fotografowie nie odstępowali Kanonierów na krok i co chwila pokazywali nam interesujące momenty z pracy naszych ulubieńców. Jeden z fotografów, mianowicie David Price, wybrał 10 zdjęć, które według niego są najciekawsze. Poniżej prezentujemy te fotografie wraz z komentarzem Davida.

1. Fani opuszczają the Emirates.

Fani Arsenalu opuszczają stadion przechodząc mostem Danny’ego Fiszmana. Zdjęcie zrobione po spotkaniu z Olympiakosem w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Kanonierzy wygrali to spotkanie 3:1.

Komentarz Davida:

Miałem szansę zrobić zdjęcie z tego miejsca od początku sezonu, jednak poczekałem na mecz rozgrywany w nocy, ponieważ chciałem w ładny sposób pokazać kibiców poruszających się po moście. Dodatkowo w ciemności stadion oraz napis Arsenal prezentują się jeszcze okazalej. Jestem bardzo zadowolony z tego zdjęcia.

2. Martin Angha w metrze

Młody obrońca – Martin Angha – pozuje dla Arsenal Magazine na stacji londyńskiego metra.

Przeczytałem na Twiterze, że po swoim debiucie w pierwszym zespole Kanonierów w meczu Capital One Cup Martin podróżował metrem. Pomyślałem, że to dość nietypowe i zaprosiłem go na małą sesję na stację Arsenal. Powiedział, że będzie tam o 15.15. Czekałem na stacji, a dokładnie kwadrans po 15 Martin wyszedł z pociągu. Szwajcarska precyzja!

3. Emmanuel Frimpong zmienia swoje buty.

Emmanuel Frimpong zmienia swoje buty przed rozgrzewką meczu U21 z Reading.

Podczas meczów U21 mam nieco więcej swobody i dostęp do większej ilości miejsc. Byłem w szatni i fotografowałem graczy przed rozgrzewką. Wszyscy już wyszli, gdy nagle Manny wbiegł z powrotem, by zmienić swoje buty. Podoba mi się jego uśmiech, który jest wyolbrzymiony przez ochraniacz na szczękę.

4. Jack powrócił.

Jack Wilshere wraca do gry w meczu U21 z West Brom po 14-miesięcznej przerwie.

Nie jest to w ogóle wyjątkowe zdjęcie, jednak podoba mi się, bo przedstawia Jacka dokładnie tak, jak zapamiętałem go z okresu przed kontuzją – piłka przy lewej nodze, pochylony do przodu z językiem na wierzchu. Mam nadzieję, że zrobię więcej takich zdjęć podczas jego występów w pierwszym składzie.

5. Carl Jenkinson walczy z Javim Garcia.

W emocjonującej końcówce meczu na Etihad Stadium Jenkinson walczy z Garcia, który chce odebrać mu piłkę.

Podoba mi się to zdjęcie, bo świetnie podsumowuje ostatnie 20 minut meczu z City. Zaczęliśmy wtedy grać naprawdę dobrze, z dużą pewnością siebie i myślę, że to zdjęcie to pokazuje. Carl pędzi naprzód a Garcia próbuje go powstrzymać w dość oryginalny sposób. Sądzę, że gdyby mecz trwał 5 minut dłużej to moglibyśmy go wygrać.

6. Kelly Smith przed finałem Continental Cup

Legenda Arsenal Ladies - Kelly Smith - w dobrym nastroju przed finałem Continental Cup z Birmingham City.

Po prostu zabawne zdjęcie. Wiedziałem, że stojąc obok Gunnersaurusa będę miał szanse zobaczyć panie przybijające mu piątkę i zrobić ładne zdjęcie. Nie spodziewałem się jednak takiej reakcji! Myślę, że to pokazuje, jak wiele ważnych meczy w swojej karierze rozegrała Kelly. Dzięki temu jest rozluźniona przed tak ważnym spotkaniem.

7. Pierwsza bramka Girouda.

Bramkarz Coventry - Joe Murphy – pokonany w meczy Capital One Cup przez Girouda. Pierwszy gol Francuza w barwach Arsenalu.

Ładne zdjęcie z dodatkowym znaczeniem, ponieważ była to pierwsza bramka Oliviera. Pierwsza z wielu, mam nadzięję.

8. Andre Santos kieruje się do szatni.

Andre Santos kieruje się do szatni po rozgrzewce przed meczem U21 z Reading.

Ależ byłem pomysłowy podczas tego meczu! Stałem obok linii bocznej podczas gdy gracze wracali do szatni po rozgrzewce. Zauważyłem, że stają na drodze jupitera, więc postanowiłem zrobić kilka zdjęć i zobaczyć, jaki będzie efekt. Blask wokół Andre sprawia, że jest to wyjątkowe zdjęcie.

9. Lukas ląduje w Luton

Lukas Podolski wychodzi z samolotu po powrocie z Lagos w Nigerii, gdzie odbyła się cześć okresu przygotowawczego.

Podoba mi się to zdjęcie ze względu na wyraz twarzy Lukasa. Wygląda jakby mówił: ‘’Ok, wycieczka do Nigerii się skończyła, pora zabrać się do właściwej roboty”. Co więcej, nie często podróżuje się tak daleko.

10. Theo Walcott celebruje zdobycie bramki.

Theo Walcott cieszy się ze zdobytego gola w meczu z Coventry.

Ładna celebracja pokazująca, że Theo naprawdę cieszył się ze swojego pierwszego gola. Nie mam pojęcia, co oznacza ten gest. Pytałem kolegów dziennikarzy, jednak także nie znali odpowiedzi na to pytanie.

mskafc komentarzy: 579616.10.2012, 23:33

Och dziekówa :)))

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.10.2012, 23:24

Wiola04, możliwe, ale zacząłbym od tego, że nie chciałoby mi się spędzać 20 minut na poprawianie Twoich błędów.

Vassiriki komentarzy: 17816.10.2012, 23:24

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się, co taki kołek jak Badstuber robi w pierwszym składzie repry Niemiec. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach Loew postawi na duet Per-Hummels.

tomekafc95 komentarzy: 413616.10.2012, 23:22

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 116.10.2012, 23:21

Mskafc, dostal dosrodkowanie od riberyego po kontrze na glowe, i casillas nie mial szans

MarcinKanonier komentarzy: 133116.10.2012, 23:20

mskafc
Tak na szybko:
101greatgoals.com/gvideos/olivier-girouds-94th-minute-equaliser-france-v-spain/

mskafc komentarzy: 579616.10.2012, 23:18

Jak gol Giroud, moze ktos szybko opisac? ^^ dziekuje z gory :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.10.2012, 23:17

twitter.com/Ahmed91Gooner/status/258312918515449856/photo/1

Zdjęcie przedstawiające Oliviera oraz Cazorlę jak się przytulają po meczu :P

tomekafc95 komentarzy: 413616.10.2012, 23:17

te 4-0 cos mi przypomina

afckonrad9101 komentarzy: 783416.10.2012, 23:16

To Giroud moze teraz dostac duzego kopa pewnosci siebie po tak waznej bramce, z niecierpliwoscia czekam na mecz z Norwich

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.10.2012, 23:15

hei007

No i przez cały mecz grali w pełnym składzie :D

hei007 komentarzy: 352816.10.2012, 23:12

Mid - Tylko, że Niemcy jeszcze bardziej to spartaczyli.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 316.10.2012, 23:12

pauleta19-->20 minut też by Ci nie wystarczyło.

Kysio2607 komentarzy: 1336016.10.2012, 23:12

Dzięki za gola, bo miałem z 101 a tam tylko brameczka, a radość też fajnie obejrzeć. :) Jeszcze gdyby ktoś był tak miły i napotkał video z Santim i Olim dziękującym sobie po meczu, byłbym wdzięczny.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.10.2012, 23:10

Szwedzi zrobili z Niemcami to, co Newcastle zrobiło z Arsenalem.

vinio komentarzy: 254716.10.2012, 23:10

molas4

może dlatego, że kosztuje z 50mil funtów?

amadeo komentarzy: 514916.10.2012, 23:08

Przy Deschamps'ie jest szansa, że Francja zacznie wreszcie coś grać.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.10.2012, 23:07

Wiola04, przepraszam bardzo nic lepszego nie wymyśliłem w 2. sekundy następnym razem się poprawię.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 316.10.2012, 23:06

pauleta19--> tak, czy siak ta twoja ironia jakaś kiepska.

tomekafc95 komentarzy: 413616.10.2012, 23:06

.youtube.com/watch?v=9Uuo9f1YjO4&feature=share gol giroud

Verminator97 komentarzy: 1490016.10.2012, 23:06

To co zrobili Szwedzi ze szkopami to przechodzi ludzkie pojęcie z 4-0 z Niemcami na wyjeździe wyciągnąć 4-4 ?!?! Jednak piłka to nieprzewidywalny sport i chyba właśnie za to ją kochamy...

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 416.10.2012, 23:04

kurde nie widziałem jak gratulują sobie Santi i Oli macie może jakiś filmik z tego?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.10.2012, 23:02

A tak sobie myślałem: "Gość wprowadza Girouda na ostatnie parę minut i liczy, że coś wniesie". A tu BUM! Coś pięknego - w ostatniej akcji meczu. I jak sobie pogratulowali z Santim :]

shark31 komentarzy: 601316.10.2012, 23:02

pronik na niemieckim ard?

Oldgunner3 komentarzy: 973116.10.2012, 23:02

Dobry wynik Francuzów i idealne zachowanie się Giroud przy bramce teraz tylko tak w Arsenalu.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 216.10.2012, 23:02

Świetne wejście Gioud'a, ale jeszcze lepszy mecz Kościelnego. Czyścił wszystko. Santi nic wielkiego nie pokazał, ale cała Hiszpania grała dość bezbarwnie, a przynajmniej w drugiej połowie, bo pierwszej całej nie oglądałem.

przemocny komentarzy: 4616.10.2012, 23:02

Mam pytanie chodź pewno zostanie zlane ;D Orientuję się może ktoś, gdzie znajdę te pierwsze zdjęcie ES wieczorem w lepszej jakości z głównego newsa ? ;D dzięki z góry.

pronik komentarzy: 517916.10.2012, 23:01

shark31
na ard teraz leca skroty

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041316.10.2012, 23:01

Giroud strzela :)

mitmichael komentarzy: 4924316.10.2012, 23:01

A miałem pisac, ze za pozno ta zmiana. Wczesniej okolo 65 minuty pisałem, ze to dobry moment na jego pojawienie sie na murawie i pewnie teraz Deschamps zaluje, ze tego nie zrobił

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.10.2012, 23:01

Wiola04, a bo nie ma światłowodu tylko jakieś nędzne 4mb/s i dlatego nie zdążyłem poprawić :/

DB10 komentarzy: 149616.10.2012, 23:00

Patologia i kompromitacja.
Stadion który zatrzymał Anglię (:

kwiatinho komentarzy: 1312816.10.2012, 22:59

Przecież Wiola kilka komentarzy później się poprawiła więc po co te docinki?!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.10.2012, 22:59

KanonierChris > Dobry mecz Pera oraz zdobył gola . Niby zawinił przy jednym z bramek ,ale reszta goli to podobno wina Neuera czy
Badstubera .

shark31 komentarzy: 601316.10.2012, 22:59

Moze wiecie gdzie bedzie powtorka meczu niemcy-szecja i czy w ogole bedzie?

RuteQ komentarzy: 93116.10.2012, 22:59

Verminator - dzięki. Dobrze ze tam a nie tutaj bo by go wszyscy obwiniali

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 316.10.2012, 22:59

pauleta19--> jak widać twoja ironia była zbędna.

molas4 komentarzy: 45816.10.2012, 22:58

piekna bramka girouda ale i per wkocnu cos trzelil tylko jeszcze nie widzialem urody tej bramki

vinio
po co nam Falcao??? jego kazda druzyna na siwcie chcialaby miec w swoich szeregach , nie wiem czym sie sugerowales piszac cos takiego czy ty ogladasz mecze z nim w roli glownej

Verminator97 komentarzy: 1490016.10.2012, 22:57

@ReteQ

Santi przy rożnym od razu stracił gdy chciał zagrać na czas , ale tam na prawym skrzydle piłkę stracił chyba Juanfran i z tego poszła ta kontra i Giroud strzelił w ostatniej minucie :)

KanonierChris komentarzy: 292416.10.2012, 22:57

Świetnie Giroud! Bardzo liczyłem na jego wejście, wszedł i zrobił robotę, ładny gol, fajna akcja, a ja już wyłączyłem transmisje bo nie wierzyłem, ze jeszcze coś Francuzi zmienią ;)

Najlepszy moment jak Santi z Giroudem sobie gratulują ;)

A co się w Niemczech działo? 4:4, gol Merte przy czym podobno słaba jego gra dziś.

pronik komentarzy: 517916.10.2012, 22:57

RuteQ;
santi przy rogu i poszla kontra

amadeo komentarzy: 514916.10.2012, 22:57

Będą się ostro bić o te pierwsze miejsce ;D Przeczuwam genialny rewanż we Francji ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.10.2012, 22:56

Plusy i minusy po meczach naszych piłkarzy dla swoich krajów -
Plusy:
-Gole Pera i Oliviera
-Ramsey , Giroud oraz Podolski wypoczęci będą na Norwich . Jeżeli Chambo jutro nie zagra przez ponad 60 minut to raczje też będzie w dobrej dyspozycji na Kanarki .
Minusy:
-Kontuzja Theo
-180 minut dla czwórki naszych stoperów