Gwizdy na Emirates Stadium, Arsenal 2-2 Southampton

Gwizdy na Emirates Stadium, Arsenal 2-2 Southampton 23.11.2019, 16:53, Łukasz Wandzel 2472 komentarzy

Czy oglądamy właśnie zmierzch Unaia Emery'ego w Arsenalu? Hiszpański trener od kilku tygodni serwuje kibicom Kanonierów fatalny futbol, nie tylko pod względem stylu, ale także rezultatów. Wydawało się, że po przerwie reprezentacyjnej Unai Emery ma doskonałą szansę, by poprawić wyniki swojego zespołu. Na stadionie w Londynie jego podopieczni podjęli przecież Southampton. Przedostatnią drużynę w ligowej tabeli, która nie tak dawno została poskromiona przez Leicester City 9-0. Tymczasem Arsenal pod wodzą Unaia Emery'ego zaledwie zremisował to spotkanie. Nawet ekipa Świętych bez kompleksów może podejść do meczu z londyńczykami, gdyż ci rozdają punkty każdemu rywalowi.

Niezależnie od tego, czy Arsenal przegrałby to spotkanie 1-2 lub wygrał 2-1, Unai Emery nie zamknie ust krytykom, czyli w tym momencie dominującej większości kibiców The Gunners. Hiszpan może nie zdawać sobie sprawy, że znajduje się w znacznie gorszej relacji z kibicami niż Granit Xhaka, którego chiałby ponownie wprowadzić do składu. Jedyną szansą na odzyskanie zaufania sympatyków Arsenalu jest wygrywanie przez Unaia Emery'ego wysoką różnicą bramek. To wymagałoby jednak zupełnej zmiany taktyki, w której trener londyńczyków jest konsekwentny i najprawdopodobniej wraz z nią utonie.

Arsenal: Leno - Chambers (46' Pepe), Sokratis, Luiz - Bellerin (83' Martinelli), Guendouzi, Torreira (83' Willock), Tierney - Özil - Aubameyang, Lacazette.

Southampton: McCarthy - Cedric, Bednarek, Stephens - Bertrand, Hojbjerg, Ward-Prowse, Armstrong (86' Boufal) - Obafemi (76' Djenepo), Ings (73' Long), Redmond.

Kanonierzy odważnie ruszyli do przodu w pierwszych minutach, a mimo to jako pierwsi stracili gola. I to w typowy dla siebie, beznadziejny sposób. W 8. minucie arbiter odgwizdał faul na lewym skrzydle, a Nathan Redmond w sprytny sposób błyskawicznie wznowił grę, za czym nie nadążyła linia defensywna gospodarzy. Danny Ings znalazł się w prostej sytuacji sam na sam, ale zachował się mądrze i pokonał Bernda Leno strzelając na krótki słupek, od którego futbolówka się odbiła i ostatecznie wpadła do bramki.

Nawet Arsenal w słabej formie wyglądał na drużynę mogącą odwrócić losy spotkania i tym samym sięgnąć po 3 punkty. Londyńczycy tworzyli sobie okazje na tyle często, że coś musiało w końcu wpaść do bramki. Dlatego prowadzenie Świętych trwało zaledwie 10 minut. Kieran Tierney zrobił to, co potrafi najlepiej - celnie dośrodkował w pole karne. Piłkę niezgrabnie opanował Pierre-Emerick Aubameyang, a następnie próbował wykończyć akcję. Jego uderzenie zostało powstrzymane, ale Alexandre Lacazette świetnie nastawił celownik w otoczeniu obrońców rywala i dobił strzał Gabończyka.

Londyńczycy drugą połowę zaczęli podobnie jak pierwszą - rzucili się na bramkę McCarthy'ego, ale już po chwili mogli stracić gola. Lucas Torreira zaliczył nieudany kontakt z piłką w trakcie kontry gości i o mało nie zaskoczył własnego bramkarza. Bernd Leno całą sytuację skwitował uśmiechem. Chwilę później szansę na bramke miał Alexandre Lacazette, ale piłka odskoczyła Francuzowi. Akcję uratować mógł Pierre-Emerick Aubameyang, ale z ostrego kąta uderzył obok dalszego słupka.

Natarciom Kanonierów w pierwszych minutach po przerwie nie było końca. Arsenal przeprowadził szybką kontrę, a Nicolas Pepe otrzymał podanie, które powinno pomóc mu strzelić pierwszego gola z gry w czerwono-białych barwach. Iworyjczyk zdecydował się na podanie i cała para poszła w gwizdek. Na tym jednak próby Pepe się nie skończyły. Po dośrodkowaniu Kierana Tierneya uderzył futbolówkę z powietrza, lecz na drodze uderzenia stał McCarthy.

Po kwadransie piłkarze Arsenalu spuścili z tonu w ofensywie, ale zagwarantowali emocje własną bramką. W 65. minucie Sokratis stracił piłkę w okolicy jedenastego metra, znajdując się w towarzystwie dwóch rywali. Tylko dzięki ogromnemu szczęściu Bernd Leno nie musiał wyciągać piłki z siatki. Chwilę później Kieran Tierney sfaulował Danny'ego Ingsa w szesnastce. Piłkę z wapna uderzał Ward-Prowse. I choć Bernd Leno obronił pierwsze uderzenie, strzelec zdołał dopaść do futbolówki i dać Southamptonowi prowadzenie.

Unai Emery w końcówce zdecydował się na desperackie zmiany. Zdjął z murawy Lucasa Torreirę i Hectora Bellerina, zastępując ich Joe Willockiem i Gabrielem Martinellim. Kanonierzy wzięli się do roboty, szybko wypracowując dwie okazje. McCarthy powstrzymał jednak najpierw strzał Mesuta Özila, a po chwili główkę Joe Willocka po wrzutce z rzutu rożnego. To ekipa Świętych miała więcej szans w końcówce i doliczonym czasie gry na powiększenie przewagi nad Arsenalem, jednak w 96. minucie Alexandre Lacazette drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców, ze stoickim spokojem wykańczając akcję po podaniu Martinellego. Wynik uległ zmianie w ostatnich sekundach, ale niesmak pozostał ten sam.

Alonso komentarzy: 1282426.11.2019, 23:26

W sumie portugalski Guardiola też fajna opcja. Im więcej człowiek o nim myśli tym więcej plusów dostrzega, tak między Rodgersem a Edkiem bym go teraz uplasował.

Mihex komentarzy: 2360426.11.2019, 23:26

@Kanonier204: A ja ostatnio uznałem, że wyglądam jak bezdomny i mocno ściąłem brodę.

noth komentarzy: 264326.11.2019, 23:24

Nuno w Valencii ladnie tez cisnął coś pod 80pkt zebrał . Jedynie do czego moge sie przyczepic to, ze przegrał z Benfica lige.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 23:21

bould ma ponoć pełną licencje, bould mógłby oficjalnie przejąć stery na papierze, a freddie w rzeczywistości

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.11.2019, 23:21

@Ranczomen
Także wszyscy zapuszczamy brody. Ja już to zrobiłem, ale jeszcze trochę brakuje do Nuno.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 126.11.2019, 23:21

@SzopenWWA: Wenger mu by załatwił

SzopenWWA komentarzy: 73926.11.2019, 23:20

@Marcinafc93 napisał: "Najlepiej byłoby przeczekać ten sezon z Ljungbergiem, a w lato zakontraktować topa"
Wieść gminna niesie, że fredek nie ma locencji trwnerakiej pro, przec co może pełnić funkcję 1wszego trwnera max 3 msc

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 126.11.2019, 23:18

Najlepiej byłoby przeczekać ten sezon z Ljungbergiem, a w lato zakontraktować topa.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 23:17

personalnie też bym chyba wolał edka niż nuno

schnor25 komentarzy: 1854626.11.2019, 23:16

Dawać tu Edka Hała i lecimy z odbudową.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52426.11.2019, 23:16

@Ranczomen napisał: "Jeśli do Arsenalu trafi Nuno Espirito Santo to nasza gra nabierze też wymiaru duchowego."

To prawda. Złośliwi powiedzą, że z takim trenerem kibice będą musieli modlić się o zwycięstwa swojej drużyny.

DavidSilva21 komentarzy: 338026.11.2019, 23:14

@rreddevilss: Juve może odpuścić mecz. W ostatniej kolejce LM zdarzają się niespodzianki i ktoś mocny może polecieć.

Ranczomen komentarzy: 1230526.11.2019, 23:14

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 126.11.2019, 23:13

Santo Espironto to dobry wybór moim zdaniem, ale pewnie na razie będzie Ljungberg, a potem się sobaczy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.11.2019, 23:12

@SzopenWWA
Kurde, nie wiedziałem że kasztany są pod ochroną.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 23:12

oho twitter ruszył z informacja że był kontakt z nuno xd

noth komentarzy: 264326.11.2019, 23:11

raul ponoc ziomek mendesa, wszystko układa sie w całosc...

schnor25 komentarzy: 1854626.11.2019, 23:11

@silvano95: o to coś musiałem przeoczyć w swoich obliczeniach na transfermarkcie. Pobił swój rekord czy strzelił kiedyś więcej (coś mi po głowie chodzi liczba 54, ale nie wiem czy jemu ją przypisać)?

lays komentarzy: 3987126.11.2019, 23:11

Ploty, że Santo dostał propozycje trenerki... mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie. Gra w Wolves z kontry i jest oczywiscie agentem Mendesa.... dramat

Dawac trenera z wizja, boże.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18426.11.2019, 23:10

Też tak czasem macie, że jakiś komentarz bardziej was śmieszy, bo ma dużo plusów?

Mihex komentarzy: 2360426.11.2019, 23:10

@SzopenWWA: Chyba, że odwalą jak Arka kiedyś co trenera zaraz przed mecze zwolniła xD i to chyba przed derbami :p

SzopenWWA komentarzy: 73926.11.2019, 23:10

@Kanonier204 napisał: "Real, Realem
Emery w Arsenalu stale"

No jak Emery ma w czwartek prowadzić zespół, to go nie zwolnią do czwartku. W piątek rano do kawki newsik będzie, że Unai pakuje się i wyjeżdża na wczasy do Murcii czy coś ;p

tomash473 komentarzy: 211526.11.2019, 23:09

Jak na razie Mourinho zalicza niezły początek z kurakami... Ładnie się podnieśli z Olimpiakosem

michal192837465 komentarzy: 765426.11.2019, 23:09

Kołtoń pozazdrościł chyba Szpakowskiemu xD

silvano95 komentarzy: 979726.11.2019, 23:07

@schnor25 51

schnor25 komentarzy: 1854626.11.2019, 23:04

Ile Lewy w tym roku już sieknął, 47 bramek?

Mihex komentarzy: 2360426.11.2019, 23:03

Swoją drogą, Lewy 27 goli w 20 meczach. Bestia. Ostatnio takie liczby chyba tylko Messi z Ronaldo wykręcali.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020426.11.2019, 23:01

@n0thing:

Nie musieli się dzisiaj starać maja i tak pozycję lidera.

Patriko komentarzy: 527126.11.2019, 22:59

Ale przesadzają w tych mediach z tymi gwizdami na Bale, owszem połowa Bernabeu na niego buczy i gwiżdżę(co jest uzasadnione) ale już w meczu przeciwko Sociedad gdy wchodził z ławki połowa stadionu i tak biła mu brawo

Tevez komentarzy: 408726.11.2019, 22:59

Najszybciej swoją przygodę z LM zakończy ta drużyna która trafi na zespół Kloppa.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020426.11.2019, 22:50

PSG wydaje się być mocne w tym sezonie. Ale pewnie skończą tak szybko jak zawsze.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.11.2019, 22:48

Real, Realem
Emery w Arsenalu stale

Mihex komentarzy: 2360426.11.2019, 22:48

Kurde, dziwacznie wygląda klasyfikacja strzelców LM bez Messiego i Ronaldo w top5 :p

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466926.11.2019, 22:48