Historyczna wygrana Arsenalu na Old Trafford, 2-1!

Historyczna wygrana Arsenalu na Old Trafford, 2-1! 09.03.2015, 21:39, Sebastian Czarnecki 4553 komentarzy

Wiele lat oczekiwania i upokorzeń, fatum Old Trafford i klątwa Sir Alexa Fergusona, który wciąż strzeże bram stadionu Manchesteru United. Arsenal nie miał prawa wygrać tego meczu, przynajmniej patrząc na statystyki. Mimo że na papierze jest lepszym zespołem i przystąpił do meczu w lepszym składzie, wszyscy podejrzewali, że będzie jak zwykle: Kanonierzy mieli dominować i prowadzić grę, z kolei to gospodarze mieli strzelać bramki. Bo tak nas przecież przyzwyczaiła do tego historia.

Klątwa została jednak przerwana, i to w wielkim stylu. Old Trafford w końcu zostało zdobyte, a Arsenal w bardzo dobry sposób pozbawił swojego odwiecznego wroga możliwości gry na Wembley. Kanonierzy wygrali 2-1, a piłkarze Manchesteru United sami rzucali sobie kłody pod nogi głupimi zagraniami, nurkowaniem w polu karnym, słabą grą w defensywie i bezproduktywnością w ataku. To nie miało prawa się nie udać - tak beznadziejnych Czerwonych Diabłów trzeba było w końcu pokonać. Bo jak nie teraz, to kiedy?

Na dodatek, żeby było śmieszniej, decydującą bramką popisał się Danny Welbeck, wychowanek Manchesteru United, który został wyrzucony z tego klubu frontowymi drzwiami, z impetem, pokazując mu wszem i wobec, że nie jest potrzebny na Old Trafford. Ta bramka była piękną odpowiedzią Anglika, że jest wartościowym piłkarzem i pokazał to całemu stadionowi, ostentacyjnie celebrując trafienie. Arsenal jest w półfinale Pucharu Anglii, gdzie nie ma już miejsca na pomyłki.

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, Rojo (73. Januzaj), Shaw (46. Jones) - Blind, Herrera (46. Carrick) - Di Maria, Fellaini, Young - Rooney

Arsenal: Szczęsny - Bellerin (66. Chambers), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (50. Ramsey), Özil, Alexis - Welbeck (74. Giroud)

Początek spotkania należał do drużyny gości. Przed dogodną szansą na strzelenie gola stanął Alexis Sanchez, ale jego pierwsze uderzenie zostało zablokowane przez obronę, z kolei z dobitką poradził sobie De Gea.

Kolejne minuty to inicjatywa ze strony Manchesteru United. Czerwone Diabły zamknęły swoich rywali na jego połowie i nie pozwalały jej opuszczać. Mimo wszystko stwarzały niewielkie zagrożenie, a jedyną okazją była akcja Fellainiego, po której sfaulował Mertesackera.

Podopieczni Arsene'a Wengera próbowali szukać podań do Danny'ego Welbecka, ale Anglik nie potrafił przyjąć żadnej piłki i w dalszym ciągu nie sprawiał żadnego zagrożenia swoim kolegom z dawnego zespołu.

W 20. minucie dobrą akcję przeprowadziły Diabły. Dośrodkowanie Di Marii zostało przedłużone przez Fellainiego, a przed okazją na strzelenie gola stanął Ashley Young. Anglik jednak był bardzo nieskuteczny.

W kolejnych minutach bardzo ożywił się Alex Chamberlain, który nękał lewą stronę Manchesteru United i stwarzał największe zagrożenie w swoim zespole. Najpierw niecelnie dośrodkował, a potem po indywidualnym rajdzie wywalczył bardzo ważny faul.

W 26. minucie właśnie indywidualna akcja Chamberlaina wyprowadziła Arsenal na prowadzenie! Anglik w świetnym stylu wyminął całą defensywę rywali, a następnie wyłożył piłkę Monrealowi, który nie zmarnował sytuacji i strzelił swoją drugą bramkę w barwach klubu.

Trzy minuty trwała radość kibiców Arsenalu. W 29. minucie Di Maria posłał perfekcyjne dośrodkowanie na głowę Rooneya, który z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego. Polak nawet nie zareagował.

Stracona bramka zmobilizowała Danny'ego Welbecka do zwiększonego wysiłku. Wychowanek Manchesteru United najpierw był bliski wywalczenia rzutu karnego, a następnie strzałem głową trafił prosto w ręce De Gei.

Tuż przed końcem pierwszej połowy uaktywnili się podopieczni Van Gaala. Najpierw Wojciech Szczęsny niepewnie interweniował po strzale Rooneya, ale kilka chwil później zrewanżował się, broniąc uderzenie Angela Di Marii w środek bramki.

Arsenal potrafił odpowiedzieć uderzeniem Cazorli z rzutu wolnego, ale to zostało pewnie wychwycone przez dobrze spisującego się De Geę.

Manchester United w końcówce mógł wyjść na prowadzenie. Przed świetną okazją stanął Marouane Fellaini, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. 1-1 na Old Trafford.

Louis Van Gaal na drugą część meczu przygotował zmiany w swoim zespole. W szatni zostali Luke Shaw i Ander Herrera, a ich miejsce zajęli Phil Jones i Michael Carrick.

Zmianę w stosunkowo wczesnej fazie meczu musiał przeprowadzić Arsene Wenger. Alex Chamberlain nie mógł dokończyć spotkania wskutek kontuzji, jego miejsce zajął Aaron Ramsey.

W 53. minucie Alexis Sanchez spróbował swoich sił, by pokonać Davida de Geę, ale Hiszpan kolejny raz nie miał problemów z interwencją. Kilka chwil później w końcu żółtym kartonikiem ukarany został Marouane Fellaini. Rychło w czas.

W 61. minucie Arsenal ponownie wychodzi na prowadzenie! Antonio Valencia najwyraźniej zapomniał, że Daniel Welbeck nie gra już w jego zespole i posłał do niego prostopadłe podanie na sam na sam z De Geą. Wychowanek United minął hiszpańskiego bramkarza, umieścił piłkę w pustej bramce, a następnie celebrował trafienie przed całym Old Trafford. Anglik już na dobre zadomowił się w nowej drużynie.

Pięć minut później Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Hector Bellerin, który kilka chwil wcześniej był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki, opuścił murawę, a za niego wszedł Calum Chambers.

Taktyką Manchesteru United były dośrodkowania na Marouane Fellainiego. Belgijski wieżowiec otrzymał dobrą wrzutkę w 68. minucie, ale pewnie interweniował Szczęsny.

W 73. minucie obaj menedżerowie przeprowadzili ostatnią zmianę w meczu. Januzaj zastąpił Rojo w ekipie gospodarzy, z kolei w zespole gości Giroud zmienił Welbecka.

W 75. minucie fenomenalną okazję na podwyższenie prowadzenia miał Santi Cazorla, po pierwszej akcji Girouda po wejściu na murawę. Hiszpan popisał się efektownym wolejem z okolicy pola karnego, ale fenomenalnie interweniował De Gea, który wciąż trzymał swój zespół w grze.

Sceny na Old Trafford. Angel Di Maria chciał wymusić na arbitrze rzut wolny, jednak został ukarany żółtym kartonikiem za symulację. Decyzja arbitra nie spodobała się Argentyńczykowi, który dał o tym znać popychając go, za co w błyskawicznym tempie dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Taktyka Manchesteru United zmieniła się z dośrodkowań w stronę Fellainiego na nurkowanie w polu karnym. W 86. minucie bezczelnym rzutem na murawę popisał się Januzaj, który również otrzymał żółtą kartkę od Ollivera.

Jeszcze w samej końcówce spotkania Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie. W roli głównej ponownie Alexis, który nie potrafił znaleźć patentu na De Geę. Hiszpan wygrywa w indywidualnym pojedynku z Chilijczykiem 3:0.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wygrał 2-1 na Old Trafford i awansował do półfinału Pucharu Anglii.

FA CupManchester UnitedRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356712.03.2015, 00:33

Kiedyś to się oglądało LM jak angielskie drużyny wojowały a teraz Barce, Reale, Bayerny, wszystko nudne a spuszczanie się nad tymi drużynami jakie to one są cudowne już robi się nudne

CFCB18 komentarzy: 29512.03.2015, 00:33

Verminator97 > Ja wiem, że kibice Chelsea odwiedzający waszą stronę to w wiekszości, trolle i spinacze. Ja sam osobiście przestałem śledzić strony Chelsea, a ostatnia to była Chelsealive bo poziom pogaduch jest niższy niż zero. Śledzę tylko fanpage dobrego znajomego na fb i mam tam wszystko co mi jest potrzebne. Tak Luiz chciał do PSG - Silva go rzekomo przekonał, a wtedy Chelsea zażyczyła sobie ogromnej kasy, ale PSG wyłożyło daną sumke. Co do Luiza - zagrał świetnie, jeżeli tak gra w każdym meczu to sporo się poprawił, w Chelsea był średnim obrońcom i dobrym pomocnikiem z wielkim nazwiskiem. Jednak zawsze go darzyłem sympatią :P

AaronLieber27 komentarzy: 612712.03.2015, 00:30

V97

Pamietam jak tak samo mowiles o innym kibicu Chelsea. Nazywal sie Wikser95 a pamietamy jak na koncu sie zachowal

Verminator97 komentarzy: 1490012.03.2015, 00:29

CFCB18 > W końcu porządny kibic Chelsea. Naprawdę szacun za to, co teraz napisałeś. Co do Luiza to nie wiem jak wyglądały kulisy transferu, ale jednak oferta PSG na pewno przekonała Jose do szybkiej sprzedaży Brazylijczyka. Gdyby nie ta oferta to może by jednak został...

CFCB18 komentarzy: 29512.03.2015, 00:28

Kiedyś byli zawodnicy tacy jak Ferdinand, Vidic, Scholes, Rooney ( nadal jest ) , Ballack, Lamps, Gerrard, Makelele, Duff , Gudjonsen, Cambel, Gallas, Cole, Henry, Vieira, Pires- walczaki, mieli tehcnike ale siła, wola walki były niesamowite. Brakuje mi tych czasów.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40012.03.2015, 00:28

Aaron

Tylko nikt nie chce wzmacniac rywala :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40012.03.2015, 00:27

Mistique

Tak wlasnie mi sie kojarzyło, ale nie bylem pewien ;)

AaronLieber27 komentarzy: 612712.03.2015, 00:27

@Dancer

Moze za duzo tego szrotu z La Ligi sciagamy. Wiekszosc noeych zawodnikow przychodzi z ligi hiszpanskiej. Lepszym rozwiazaniem bylby transfery miedzy klubami w Anglii

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 00:26

Hahaha mają bekę w studiu, że gdyby Ibra na prawdę faulował na czerwoną to Oscar nie mógłby już nigdy chodzić.

Verminator97 komentarzy: 1490012.03.2015, 00:26

marz2 > Serio!? Chyba jest chory, albo coś... przecież on zawsze zwala na coś/kogoś. :P

CFCB18 komentarzy: 29512.03.2015, 00:25

Verminator97 w jednej kwestii się nie zgodzę , a mianowicie Luiza. Jose go chciał w Chelsea, klub mu zaoferował kontrakt - jednak nie dostał gwarancji występów w pierwszej jedenastce na swojej nominalnej pozycji. Sam zdecydował o odejściu i w wielu wywiadach przeczył o wojnie z Mourinho. Po prostu chciał nowego wyzwania. Trochę się zesmuciłem, jak cieszył się z bramki, twierdził, że tego nie zrobi i że Chelsea dla niego wiele znaczy, ale nadal go bardzo lubię - rozumiem wielkie emocje. Tak to prawda PSG zasłużyło na awans.

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 00:25

Resoviak
Wątpię, że coś zdziałają.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40012.03.2015, 00:24

Ja - mimo ze nie ogladam pilki od tak wielu lat jak czesc z was - pamietam jeszcze jak w polfinale Ligi Mistrzow byly 3 czy nawet 4(tu nie jestem pewien) angielskie zespoły. Wtedy to byla niesamowita moc. A teraz? City ma bardzo male szanse na awans, a zebysmy awansowali my, musialby sie zdarzyc cud... lub sedzia jak w meczu Chelsea. ŻADNEJ DRUŻYNY W ĆWIERĆFINALE NAWET.

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 00:24

Mourinho przyznał, że 'porażka' zasłużona. Tak więc przyjął to na klatę co rzadko ma miejsce w jego wypadku.

Resoviak77 komentarzy: 155312.03.2015, 00:23

Swoja droga ciekawe czy PSG odwoła się w kwestii czerwieni dla Zlatana

CFCB18 komentarzy: 29512.03.2015, 00:22

Nigdy się nie spinałem, nie spinam i nie będę spinał. To, że przegrała moja ukochana ekipa, nie znaczy, że będę was wyzywał czy życzył porażki z Monaco. Wiadomo jestem zły, wkurzony, załamany postawą głównie Mourinho - bo to tylko i wyłącznie jego porażka.

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2015, 00:22

@CFCB18

A Mourinho inaczej ustawia Chelsea?

Verminator97 komentarzy: 1490012.03.2015, 00:22

Co to był za mecz. :O W tym meczu było wszystko. Dobra gra, świetna taktyka, niesamowita walka, kontrowersje itd. Po prostu mecz przeleciał bardzo szybko. Awansowała drużyna lepsza w dwumeczu i tyle. Ja cieszę się z awansu PSG bo nie trawię Chelsea i Jose szczególnie. To jest jego największa kompromitacja i fajnie oglądało się jego minę w 120 minucie, gdy sędzie doliczył 2 minuty. :D

Aha, i co do sędziego to skandaliczne zawody. Rażące błędy:

Ibra - żółta
Luiz - czerwo
Costa - czerwo
Veratti (imo mógł wylecieć z dwoma żółtymi)
na deser karny na Coście, który był ewidentny

Trochę zepsuł to widowisko sędzia tymi błędami, ale może to on je polepszył o dziwo? :D Dzięki tym kontrowersjom zrobiło się meczysko przez wielkie M. :D Nie wiem już sam co o tym myśleć. Ale fajnie, że Luiz się odegrał na Jose, pokazał mu, że nie jest taki nieomylny. :P

Tak na podsumowanie oby więcej takich meczy w UCL i wierzę, że we wtorek też będziemy świadkami spektaklu w Monaco, z którego wyjdziemy zwycięsko. Musimy wyjść tak zmotywowani jak w poniedziałek i jak PSG dzisiaj, a Monaco ma się czego bać! :)

AaronLieber27 komentarzy: 612712.03.2015, 00:21

Ktos podrzuci jakies typy na jutro ?

Frytek komentarzy: 320012.03.2015, 00:20

No i to lubię, można pogadać bez spin i wyzwisk. Więcej takich ludzi na stronce, może będziesz przykładem dla innych kibiców obcych drużyn, że można spokojnie rozmawiać.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2015, 00:20

Ale jest kara za defensywna grę na własnym stadionie. Jako fan Barcy i Arsenalu nienawidzę drużyn tylko broniących. Takie juz moje DNA.

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2015, 00:19

Ja w PESa lubialem grać, ale do 8.Później to już jak dla mnie Fifa wskoczyla na 1 miejsce.I do teraz jak jest

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 00:17

Nie powinienem celebrować tego gola, ale emocje wzięły górę. Nie mogłem tego powstrzymać. Dziękuje Chelsea za wszystko i przepraszam jej kibiców. Cieszyłem się, bo byłem pod wpływem wielkich emocji - przyznał piłkarz.

Zdobyć gola w takich okolicznościach i takim momencie tego meczu to każdy by chyba się cieszył. Brawo, że przeprosił po meczu.

CFCB18 komentarzy: 29512.03.2015, 00:16

Frytek otóż to i zasłużenie awansowali, super postawa w drugiej połowie, dla mnie to szok i wielkie rozczarowanie, że Mourinho tak ustawił zespół - kompletna porażka.

haczker komentarzy: 135912.03.2015, 00:16

@CFCB18
Nie wiem czy to wpływ pobytu Mou w lidze hiszpańskiej, czy to przez niektórych zawodników, ale widać, że często symulują, kiedyś tego nie było.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2015, 00:16

Thibo trzeba było zostać w Atletico ;d

Frytek komentarzy: 320012.03.2015, 00:15

CFC

Co jak co, ale PSG w dwumeczu było zdecydowanie lepsze.

haczker komentarzy: 135912.03.2015, 00:15

@Leehu
Też racja :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2015, 00:14

Leehu
Po co miałby iść do anglii jak siedzi w psg?

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 00:14

PSG grało jednego mniej, a miało więcej podań. Ja pierdziele.

CFCB18 komentarzy: 29512.03.2015, 00:13

Costa - czerwo, Luiz - czerwo, Verratti - czerwo ( gosc popelnil chyba z 10 fauli w trakcie tego meczu ), szkoda Ibry mądrze schjował nogi, żeby nie zrobić krzywdy Oscarowi a dostał czerwo. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem - uważam, że to porażka Chelsea, a nie wygrana PSG. Obiektywnie muszę przyznać, że jednak PSG zasługiwało na awans z przebiegu dwumeczu. Geniusz Mourinho zaczyna mnie zastanawiać - to jest jego porażka i tylko i wyłącznie jego. Benitez z Ake w składzie , Mosesem, Marinem, Banyounem ładnie poukładał z tą paczką by miał pewnie dużo więcej do powiedzenia, ale uwielbiam Jose i nawet jak nie wygra nic - chcę aby został w klubie.

Leehu komentarzy: 1049612.03.2015, 00:13

@haczker: Albo z takim jakie miało Schalke. :)

Leehu komentarzy: 1049612.03.2015, 00:12

Swoją drogą kto wie może Blanc sobie załatwił tym meczem robotę na następny rok w Anglii... Tylko Chelsea musiałoby nie zdobyć mistrzostwa a to będzie raczej ciężkie.

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 00:12

Ciekawe kiedy dostanie jakieś poważniejsze zawieszenie albo karę. Non stop co mecz praktycznie prowokuje, ostro fauluje, a potem mecz/dwa zawieszenia i znowu robi to samo.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2015, 00:11

Fabregas jak w Barcie. 2. Część sezonu fatalna ;>

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.03.2015, 00:10

Gozdzik
Jesli chodzi o Pesa to juz od kilku lat sie interesowalem patchami do tej gry. Oczywiscie siedzialem na slynnej szostce wiec ciezko bylo od tak zagrac w cos nowego. A motanie to juz mam we krwi. Kiedys 50 stron google przejrzalem w poszukiwaniu patcha do 6 i znalazlem woele ciekawych rzeczy. Mozna powiedziec ze tak sie to zaczelo.

haczker komentarzy: 135912.03.2015, 00:10

Żeby nasi zawodnicy wyszli z takim nastawieniem, jakie mieli zawodnicy PSG w tym meczu.

Leehu komentarzy: 1049612.03.2015, 00:10

@mistiqueAFC: A mi tam to zwisa czy Chelsea awansowałoby dalej czy nie jestem trochę zaskoczony ale czy się cieszę, może trochę z awansu PSG, na pewno nie z powodu odpadnięcia Chelsea aż tak to ja ich nie nienawidzę. :)

lays komentarzy: 3987112.03.2015, 00:09

PSG załatwiło CFC w stylu CFC Mourinho :D

kamilo_oo komentarzy: 2356712.03.2015, 00:09

Costa dobry piłkarz ale z głową już nie jest tak dobrze

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 00:09

Haha jaką rozkminę w studiu mają. Le Speszjal Łan Lą Blą.

haczker komentarzy: 135912.03.2015, 00:08

@lays
Widziałem to i zastanawiałem się o co poszło. Tak w ogóle, to Costa za swoje zachowanie już dawno powinien wylecieć.

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 00:07

Costa frajerski małpiszon nawet po meczu się spinał do sztabu i ławki PSG. Kretyn.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.03.2015, 00:07

Gozdzik
Tez i szczescie pomaga. Bez niego nie byloby tego sukcesu. Oczywiscie trzeba podziekowac ludziom za pliki czy streamy bo gdyby nie oni to ja bym nic nie pomogl :p

lays komentarzy: 3987112.03.2015, 00:07

Hahahahaha tego nie widziałęm, widzieliscie? Cabaye jaka spina z Costa na koniec

Infanter komentarzy: 112612.03.2015, 00:06

mistiqueAFC

Też go uwielbiam, haruje za 10 na boisku, jak oglądam PSG to często przede wszystkim dla tego gościa. Kozak :)

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2212.03.2015, 00:06

K204
Aha no i uczyniłeś moją gre w Pesa ciekawszą zaraz po tym jak umożliwiłeś mi w nią grac :D

Leehu komentarzy: 1049612.03.2015, 00:06

@marz2: A ostatnio my dobrze bijemy rzuty rożne to jest okazja, Wenger musi wziąć ten mecz do analizy przed pojedynkiem z Chelsea. :)