Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield!

Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield! 21.12.2014, 17:58, Łukasz Wandzel 1998 komentarzy

Starcie Liverpoolu z Arsenalem można nazwać spotkaniem dwóch klasowych drużyn czy hitem kolejki. Każde wspomnienie o dzisiejszym meczu budziło nie tylko emocje, ale także wielkie oczekiwania. I słusznie, choć gra obu zespołów w pierwszej połowie rozczarowała, to jednak wszystko wynagrodziły zaskakujące bramki oraz emocjonująca końcówka meczu.

W pierwszych 45. minutach ogromną ilość czasu przy piłce znajdowali się gospodarze, lecz mieli problemy z wykorzystaniem swojego planu taktycznego. Z kolei Arsene Wenger może być zadowolony jedynie ze spokojnej gry w obronie swojego zespołu na początku spotkania, ponieważ Liverpool zdominował londyńczyków. Na ratunek intensywnej, ale nic nie wnoszącej grze z obu stron przyszły niespodziewane bramki. Druga część spotkania była z pewnością ciekawsza do oglądania. Arsenal i w tej połowie zaskoczył bramką oraz w konsekwencji prowadzeniem. Mimo świetnego występu Wojciecha Szczęsnego piłkarzom Arsenalu nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Składy obu ekip:

Liverpool: Jones - Toure (81.Lambert), Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Markovic (74. Borini), Gerrard - Coutinho, Lallana, Sterling

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs (89. Campbell) - Flamini, Oxlade-Chamberlain, Cazorla - Alexis (90. Monreal), Giroud (82. Coquelin), Welbeck

Gospodarze na Anfield rozpoczęli bardzo intensywnie a po niecelnym strzale z rzutu wolnego przez Stevena Gerrarda The Reds kontynuowali narzucone tempo. Początek spotkania - mimo niegroźnych sytuacji - zdecydowanie należał do Liverpoolu.

Tymczasem z piłkarzy Arsenalu wyróżnił się tylko Mathieu Flamini otrzymując ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Kanonierzy przez pierwszy kwadrans zostali uwięzieni na własnej połowie.

Dopiero od 20. minuty Arsenal starał się przerywać swobodną wymianę podań gospodarzy, ale po chwili wrócił do spoglądania na graczy Liverpoolu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

W 34. minucie The Reds w końcu doczekali się szansy na gola. W pobliżu szesnastki Szczęsnego Markovic doszedł do piłki po nieudanym zgraniu głową przez Welbecka, lecz świetnie ustawiony Wojtek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 4 minuty później ten sam Markovic dostał podanie na jego lewą - wolną - stronę boiska, ale strzał Serba poszybował nad bramką.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wylecieć z boiska mógł...Flamini. Francuz nie przepisowo powstrzymał Lallanę, co mogło skończyć się drugą żółtą kartką, lecz sędzia okazał się litościwy.

44. minuta przyniosła skutek taktyce Liverpoolu. Złe zgranie piłki przez Girouda wykorzystał Henderson podając do znajdującego się na linii szesnastego metra Coutinho, który umieścił futbolówkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty - tyle wystarczyło, by wyrównać! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wędrujące po głowach Kanonierów nareszcie na gola zamienił Debuchy, 1-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Początek drugiej wydawał się być lustrzanym odbiciem swojego poprzednika. Zauważalna była aktywność ze strony gospodarzy, choć gracze w żółtych koszulkach w końcu istnieli na Anfield.

Głowa Skrtela mocno ucierpiała, co wymagało opatrzenia przez lekarza. Po zauważalnej przerwie w grze twardy Słowak powrócił na boisko z bandażem dookoła czoła.

W 60. minucie dziurę w obronie Arsenalu nieudanym strzałem wykorzystać próbował Lucas Leiva. Po chwili do oblężonego przez dwóch obrońców Sterlinga wybiegł Szczęsny, lecz utalentowany reprezentant Anglii zdołał go minąć. Piłka została dograna w pole karne, ale mimo prawie pustej bramki Gerrard posłał piłkę głową ponad poprzeczkę.

64. minuta daje prowadzenie...Arsenalowi! Giroud dostał idealną piłkę na szesnasty metr i zdecydował się dograć do boku, gdzie był Cazorla. Filigranowy Hiszpan zdołał odegrać futbolówkę do Francuza, który się nie pomylił! 1-2!

Kanonierzy spowodowali, że The Reds jeszcze żywiej chcieli zagrozić bramce Szczęsnego. Arsenal również nie odpuszczał i piłka ciągle wędrowała w obie strony.

W 74. minucie Brendan Rogers zdecydował się na zmianę. Ściągając z boiska Markovica postawił na Boriniego. Minutę później gorąco pod bramką Kanonierów zrobiło się za sprawą Lucasa, który po raz kolejny strzelił z okolicy pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kolo Toure został zmieniony za Lamberta, a po chwili Girouda zastąpił Coquelin. Te zmiany określiły usposobienie obu ekip na końcówkę tego spotkania.

W 87. minucie przed utratą gola uchronił swój zespół Wojciech Szczęsny. Polak wybronił potężne uderzenie głową Boriniego po dośrodkowaniu Sterlina. Dwie minuty później Włoch otrzymał żółty kartonik, a chwilę później Michael Oliver dał ujście jego frustracji wyrzucając go z boiska.

Sędzia podjął decyzję o doliczeniu 9. minut do regulaminowego czasu gry. Arsenal walczył o wynik mimo przewagi jednego zawodnika.

97. minuta dała remis Liverpoolowi. Fenomenalnie do piłki zagranej z rzutu rożnego wyskoczył Skrtel i potężnie uderzył wcześniej poturbowaną głową w dolny róg bramki nie dając szans Szczęsnemu, 2-2!

Chwilę później sędzia Michael Oliver zakończył mecz.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.12.2014, 21:17

Emocjonujące są te karne w Superpucharze Włoch.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.12.2014, 21:11

Wszedłem a tu już Chelsea prowadzi.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.12.2014, 21:09

sfg to zawsze była ich mocna strona,a jeszcze z podaniem fabsa.

MarcinMotyl komentarzy: 163722.12.2014, 21:09

nie fart tylko sa pod kazdym wzgledem mocni, dobre dosrodkowanie i wyjscie Terrego i mamy 1:0

hei007 komentarzy: 352822.12.2014, 21:01

Już nawet Bully (kibic) krytykuje Wengera (po meczu z LFC).

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 522.12.2014, 20:59

Napoli wyrownuje, 118 min Higuain :)

Rider komentarzy: 242222.12.2014, 20:57

jesli chodzi zombie to moja wiedza jest ogromna. Na serial The walking dead czekam do lutego ( kontynuacja) POLECAM. Jest jeszcze jeden serial o zombie a mianowicie ,,Z Nation". Również polecam seansik.tv/act/watch/id/35487/episode/236415 Z filmów polecam ,,Świt żywych trupów" , ,,World war Z"

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2014, 20:52

Dla mnie Sokratis jest lepszy niz Hummels. a Schar to nie na lawke tylko na do pierwszego skladu!

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.12.2014, 20:43

Mou wie co robić ze Stoke. Dorzucił Mikela na środek zamiast Oscara.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 222.12.2014, 20:27

@aguero10
Schar wg mnie to mus, albo zaklepać go po sezonie. Ma pół roku kontraktu to trzeba to wykorzystać. Mega okazja.

No a właśnie Sokratis wg mnie byłby świetny do pary z Kosą. Ewentualnie Howedes.
Kogoś z tej dwójki chętnie bym u nas widział.

Bo Bonucci dobry, ale Juve go może nie puścić.

Kondziu10 komentarzy: 89122.12.2014, 20:25

Ja jednak byłbym za transferem Ranochcii, a raczej za zakontraktowaniem go, bo z tego co mi się wydaje, to chyba kończy mu się kontrakt po tym sezonie. Do tego albo zrobić DMa z Chambersa i załatwić młodzika na obronę(może nawet z akademii), albo załatwić innego DMa.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 222.12.2014, 20:24

@Traitor
Ale nawet jak był w pełni sprawny to też nie zawsze miał miejsce w podstawowej 11-stce.
Szczególnie teraz ciężko wygryźć mu świetną parę Benatia-Boateng.

No i Javi wgl woli grać na DP, a Guardiola ustawia go na ŚO, więc w sumie jakby u nas też miałby grać na stoperze to byłby średnio chętny chyba :D

aguero10 komentarzy: 858022.12.2014, 20:24

Sokratis bardzo niedoceniany w BVB ;)
Obecnie CB to mus w tym okienku .Juz nie moge patrzec na truchtającego Niemca .

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2422.12.2014, 20:20

@
skrobinho
martinez to zerwal wiezadla w superpucharze niemiec temu nie gra - o ile pamiec mnie nie myli

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.12.2014, 19:56

simpllemann
O cholera, a nie dawno odkopałem jego piosenki

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 222.12.2014, 19:55

Dawać za Laporte 40 mln euro to kompletny idiotyzm.
Varane>Laporte
Varane też napewno nie przejdzie, bo to 3 stoper Realu, który już w następnym sezonie może wskoczyć do składu w miejsce starzejącego się Pepe.

Idealnym młodym stoperem na ławkę byłby Schar. [5 mln]

A do pierwszego składu nie mamy co liczyć na jakichś mega kozaków, bo nie mamy za dużo do zaoferowania.

Kupić Howedesa, Skoratisa, Bonucciego, Garaya [15-25 mln]

Ewentualnie postarać się o Hummelsa(szklanka, ale do wyciągnięcia może być) lub Javiego Martineza(też szklanka no i trudniejszy do wyciągnięcia, choć sam może chciałby odejść, bo mało gra) [30-40 mln]

Dlatego transfer np. Sokratis+Schar wyniósłby max. 30 mln a i tak obrona byłaby na wysokim poziomie.

GallAnonim komentarzy: 44322.12.2014, 19:54

Co do hajsu United, to przecież oni za Fergusona mimo wszystko oszczędzali. Sa obok Realu i Barcy najwiekszym klubem na swiecie, umowa ktora z Chevroletem + Adidasem za rok (700mln) i wiele mniejszych sponsorow dzieki swietnej organizacji sponsoringu. Sa zabezpieczeni na najblizsze kilka lat

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 19:51

royal87
Jeszcze raz Dziękuję, bo własnie teraz święta i chciałem jakiś serial sobie oglądnąć, bo dużo wolnego teraz.

royal87 komentarzy: 142422.12.2014, 19:50

@danielosik
Mnie też nie kręciły ale niechodzi tu wcale o zoombie tylko o walke tych ludzi o przezycie niech cie ona nie zrazą zobaczysz ze jak obejrzysz pierwszy odcinek to sie wkręcisz

GallAnonim komentarzy: 44322.12.2014, 19:49

Takie glupoty gadacie z tym Bale'm, jestem pewny ze nie trafi do United.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 19:42

Jeśli chcemy mieć prawdziwego ŚO to trzeba wydać te pieniądze na Laporte, a Varane taką szklanką to nie jest.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.12.2014, 19:42

simpllemann
Az trudno w to uwierzyc. Jestem w szoku..

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 19:41

royal87
Dziękuję. Nie kręcą mnie tematy zoombie, ale może się skuszę na ten serial.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2014, 19:40

Laporte = jedwabiscie wielka klauzula - szansa ze przyjdzie 0 %
Varane = szklanka + 3. stoper realu - szansa ze przyjdzie 0 %.
Dziekuje.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.12.2014, 19:40

Joe Cocker nie żyje.

royal87 komentarzy: 142422.12.2014, 19:36

@
danielosik
cały świat opanował wirus który zmienia ludzi w zoombie po smierci badź po ugryzieniu głowni aktorzy walczą o przezycie w swiecie zdominowanym przez zoombich i z ludźmi ktorzy chcą zajać ich bezpieczne miejscowki chroniacych ich od tych zoombich
Serial kot naprawde warto

royal87 komentarzy: 142422.12.2014, 19:34

@karmel567
Di Maria to bardziej nadaje się do środka a Bale to skrzydło

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 19:34

royal87
a mogę wiedzieć o czym jest ? chodzi mi o gatunek i o co w nim chodzi.

royal87 komentarzy: 142422.12.2014, 19:32

@danielosik
polecam bardzo dobry jest:)

karmel567 komentarzy: 346622.12.2014, 19:30

danielosik

Dla mnie Bale>Di Maria, Walijczyk jest ograny w PL, i jego styl bardziej tu pasuje.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 19:28

karmel567
Bale < Di Maria IMO

btw. oglądał ktoś serial The Walking Dead, fajny jest?

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 222.12.2014, 19:28

ranochja to mumin.

karmel567 komentarzy: 346622.12.2014, 19:27

Podobno Di Maria miałby zrobić OUT, a Bale IN. Który z nich jest lepszy?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 19:26

Kondziu10
Hummels gra słabo, bo całe BVB gra słabo, co on sam jeden zrobi?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 19:25

karmel567
no też prawda, nie pomyślałem. hehe

Kondziu10 komentarzy: 89122.12.2014, 19:25

Bale nie trafi do manu, a jeśli Hummels trafi to będzie mocno przepłacony i nie rozwiąże ich problemów w defensywie, w tym sezonie gra na poziomie Chambersa albo nawet gorzej.

karmel567 komentarzy: 346622.12.2014, 19:24

danielosik

Od sponsorów, jak dziwka.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 19:23

Skąd United tyle haju wezmie?

karmel567 komentarzy: 346622.12.2014, 19:22

Najlepsze jest do że Bale jest przymierzany do United, jeszcze jeden ofensywny piłkarz, chyba, że Walijczyk wróci na lewą obronę.

royal87 komentarzy: 142422.12.2014, 19:21

FabsFan patrząc na statystyki z Whoscores to Bale jest wg. not w 11 sezoonu póki co i ponoć do United Bale a Reus w jego miejsce. Hummels tez juz ponoc dogadany z United