Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield!

Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield! 21.12.2014, 17:58, Łukasz Wandzel 1998 komentarzy

Starcie Liverpoolu z Arsenalem można nazwać spotkaniem dwóch klasowych drużyn czy hitem kolejki. Każde wspomnienie o dzisiejszym meczu budziło nie tylko emocje, ale także wielkie oczekiwania. I słusznie, choć gra obu zespołów w pierwszej połowie rozczarowała, to jednak wszystko wynagrodziły zaskakujące bramki oraz emocjonująca końcówka meczu.

W pierwszych 45. minutach ogromną ilość czasu przy piłce znajdowali się gospodarze, lecz mieli problemy z wykorzystaniem swojego planu taktycznego. Z kolei Arsene Wenger może być zadowolony jedynie ze spokojnej gry w obronie swojego zespołu na początku spotkania, ponieważ Liverpool zdominował londyńczyków. Na ratunek intensywnej, ale nic nie wnoszącej grze z obu stron przyszły niespodziewane bramki. Druga część spotkania była z pewnością ciekawsza do oglądania. Arsenal i w tej połowie zaskoczył bramką oraz w konsekwencji prowadzeniem. Mimo świetnego występu Wojciecha Szczęsnego piłkarzom Arsenalu nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Składy obu ekip:

Liverpool: Jones - Toure (81.Lambert), Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Markovic (74. Borini), Gerrard - Coutinho, Lallana, Sterling

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs (89. Campbell) - Flamini, Oxlade-Chamberlain, Cazorla - Alexis (90. Monreal), Giroud (82. Coquelin), Welbeck

Gospodarze na Anfield rozpoczęli bardzo intensywnie a po niecelnym strzale z rzutu wolnego przez Stevena Gerrarda The Reds kontynuowali narzucone tempo. Początek spotkania - mimo niegroźnych sytuacji - zdecydowanie należał do Liverpoolu.

Tymczasem z piłkarzy Arsenalu wyróżnił się tylko Mathieu Flamini otrzymując ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Kanonierzy przez pierwszy kwadrans zostali uwięzieni na własnej połowie.

Dopiero od 20. minuty Arsenal starał się przerywać swobodną wymianę podań gospodarzy, ale po chwili wrócił do spoglądania na graczy Liverpoolu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

W 34. minucie The Reds w końcu doczekali się szansy na gola. W pobliżu szesnastki Szczęsnego Markovic doszedł do piłki po nieudanym zgraniu głową przez Welbecka, lecz świetnie ustawiony Wojtek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 4 minuty później ten sam Markovic dostał podanie na jego lewą - wolną - stronę boiska, ale strzał Serba poszybował nad bramką.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wylecieć z boiska mógł...Flamini. Francuz nie przepisowo powstrzymał Lallanę, co mogło skończyć się drugą żółtą kartką, lecz sędzia okazał się litościwy.

44. minuta przyniosła skutek taktyce Liverpoolu. Złe zgranie piłki przez Girouda wykorzystał Henderson podając do znajdującego się na linii szesnastego metra Coutinho, który umieścił futbolówkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty - tyle wystarczyło, by wyrównać! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wędrujące po głowach Kanonierów nareszcie na gola zamienił Debuchy, 1-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Początek drugiej wydawał się być lustrzanym odbiciem swojego poprzednika. Zauważalna była aktywność ze strony gospodarzy, choć gracze w żółtych koszulkach w końcu istnieli na Anfield.

Głowa Skrtela mocno ucierpiała, co wymagało opatrzenia przez lekarza. Po zauważalnej przerwie w grze twardy Słowak powrócił na boisko z bandażem dookoła czoła.

W 60. minucie dziurę w obronie Arsenalu nieudanym strzałem wykorzystać próbował Lucas Leiva. Po chwili do oblężonego przez dwóch obrońców Sterlinga wybiegł Szczęsny, lecz utalentowany reprezentant Anglii zdołał go minąć. Piłka została dograna w pole karne, ale mimo prawie pustej bramki Gerrard posłał piłkę głową ponad poprzeczkę.

64. minuta daje prowadzenie...Arsenalowi! Giroud dostał idealną piłkę na szesnasty metr i zdecydował się dograć do boku, gdzie był Cazorla. Filigranowy Hiszpan zdołał odegrać futbolówkę do Francuza, który się nie pomylił! 1-2!

Kanonierzy spowodowali, że The Reds jeszcze żywiej chcieli zagrozić bramce Szczęsnego. Arsenal również nie odpuszczał i piłka ciągle wędrowała w obie strony.

W 74. minucie Brendan Rogers zdecydował się na zmianę. Ściągając z boiska Markovica postawił na Boriniego. Minutę później gorąco pod bramką Kanonierów zrobiło się za sprawą Lucasa, który po raz kolejny strzelił z okolicy pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kolo Toure został zmieniony za Lamberta, a po chwili Girouda zastąpił Coquelin. Te zmiany określiły usposobienie obu ekip na końcówkę tego spotkania.

W 87. minucie przed utratą gola uchronił swój zespół Wojciech Szczęsny. Polak wybronił potężne uderzenie głową Boriniego po dośrodkowaniu Sterlina. Dwie minuty później Włoch otrzymał żółty kartonik, a chwilę później Michael Oliver dał ujście jego frustracji wyrzucając go z boiska.

Sędzia podjął decyzję o doliczeniu 9. minut do regulaminowego czasu gry. Arsenal walczył o wynik mimo przewagi jednego zawodnika.

97. minuta dała remis Liverpoolowi. Fenomenalnie do piłki zagranej z rzutu rożnego wyskoczył Skrtel i potężnie uderzył wcześniej poturbowaną głową w dolny róg bramki nie dając szans Szczęsnemu, 2-2!

Chwilę później sędzia Michael Oliver zakończył mecz.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.12.2014, 15:04

a co ci się dzieje z PC? mój był składany w 2008 roku i jeszcze działa. mam nawet w nim dysk z 2004. żywotność spada, gdy go często wyłączasz i włączasz oraz głównie, gdy wyłączają ci prąd.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.12.2014, 15:03

simpllemann
Tylko zeby ci nie zrobil takiego prezentu ze siadzie na wigilie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.12.2014, 15:02

bez odżywek to wszystko będzie bardzo żmudne. według mnie na początek nie opłaca się tego brać. dopiero po jakimś czasie

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.12.2014, 15:01

@royal, jeździłem rowerem w wakacje i przez ten czas zrobiły mi się takie uda i łydki, że aż sam jestem zaskoczony. kiedyś ćwiczyłem na nogi i miałem dosyć silne, ale teraz to wyglądam trochę dziwnie z takimi nogami, a takim bicepsem xD

Paniu76 komentarzy: 1246422.12.2014, 15:00

Kanonierro

żeby nie było samego tłuszczu to tak, chyba, że jak najmniej tłuszczu to samo mięso.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.12.2014, 14:59

mięśnie też coś ważą...

royal87 komentarzy: 142422.12.2014, 14:59

Kanonieroo musisz jest wiecej niz twoje zapotrzebowanie kaloryczne a cwiczyc z wiekszym ciezarem najleoiej nie wiecej niz 4 ruchy w serii

kajkaj21 komentarzy: 50322.12.2014, 14:57

Sissoko: “When I was young, Arsenal was my favourite. There was my idol Patrick Vieira. I’ve always loved this club, I still love them.”

Paniu76 komentarzy: 1246422.12.2014, 14:56

kulturystyka.pl/jak-przytyc-kilka-porad-dla-chudzielcow/

Kanonierro, szukanie nie boli :) 5 sek mi to zajęło.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.12.2014, 14:55

Kanonier204
Czuję, że jak mój się wyłączy to już na wieki i nie będzie się opłacało go naprawiać.
Mam nadzieję, że chociaż do końca roku wytrzyma.

dolny komentarzy: 265722.12.2014, 14:55

Kanonierro siłownia i dieta

Paniu76 komentarzy: 1246422.12.2014, 14:54

przecież takich rzeczy to się w juniorach nie robi...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.12.2014, 14:53

simpllemann
No wiem cos o tym tyle ze moj siadl na dobre. Trzeba bylo kupic nowy ;p

Kanonierro komentarzy: 150322.12.2014, 14:51

Witam Panowie z tej strony "marszałek Dąbrowski" hehe pozdro dla tych którzy pamiętają.. mam pytanie. Jak w najprostszy sposób przytyć ? :D troche głupie ale jestem wychudzony i wszyscy mówią że mam przytyć...

Danielo_Gunners komentarzy: 264522.12.2014, 14:51

4 miejsce bedziemy miec kuzwa moge sie zalozyc ;p

Michal123 komentarzy: 154122.12.2014, 14:50

Gibbs też się nie popisał przy tym golu :p

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.12.2014, 14:49

Kanonier204
Mam, dzięki. Muszę sie zastanowić nad kupnem nowego komputera bo ten mój długo jeszcze nie pożyje.

Koroniarz komentarzy: 1023022.12.2014, 14:46

Ludzie i jak my mamy coś poważnego wygrać ?

You know its bad when you're scared of the ball.....

fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/10858492_753653841356740_1149131389480149746_n.jpg?oh=fa204d452ab27513e8b63fbaeaf76e69&oe=55404D60&__gda__=1430719878_705941c1991eb09522daff0e0913594c

Ale na necie beka z Pera:

Hello, my name is Per Mertesacker, I have 11 years of professional futbol experience, I am a World Cup Winner and I am 6' 6" and this is how a defend corners in the 97 minute!

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 14:39

Dobra. Czyli po prostu będę jadł potrawy w których jest dużo białka i powinno być ok.

Dancer
Wiem, że bieganie jest bardzo ważne, ale ja niestety wolę jeździć na rowerze 2 godziny niż biegać pół. Oczywiście, ze biegam ale nie przepadam za tym.

Jeśli mówicie, że bez odżywek da się osiągnąć sukces to spróbuję. Dzięki za pomoc :)

MarcinQT komentarzy: 260422.12.2014, 14:35

Z resztą tam ktoś zgadnął, że to Mesut w swoim pierwszym poście przed podaniem odpowiedzi.

MarcinQT komentarzy: 260422.12.2014, 14:32

To nie ja wymyślałem, skopiowałem z forum innego. Podobno z tego co tam pisali było to robione przed World Cupem, więc może coś się zmieniło w fryzurach.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.12.2014, 14:31