Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield!

Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield! 21.12.2014, 17:58, Łukasz Wandzel 1998 komentarzy

Starcie Liverpoolu z Arsenalem można nazwać spotkaniem dwóch klasowych drużyn czy hitem kolejki. Każde wspomnienie o dzisiejszym meczu budziło nie tylko emocje, ale także wielkie oczekiwania. I słusznie, choć gra obu zespołów w pierwszej połowie rozczarowała, to jednak wszystko wynagrodziły zaskakujące bramki oraz emocjonująca końcówka meczu.

W pierwszych 45. minutach ogromną ilość czasu przy piłce znajdowali się gospodarze, lecz mieli problemy z wykorzystaniem swojego planu taktycznego. Z kolei Arsene Wenger może być zadowolony jedynie ze spokojnej gry w obronie swojego zespołu na początku spotkania, ponieważ Liverpool zdominował londyńczyków. Na ratunek intensywnej, ale nic nie wnoszącej grze z obu stron przyszły niespodziewane bramki. Druga część spotkania była z pewnością ciekawsza do oglądania. Arsenal i w tej połowie zaskoczył bramką oraz w konsekwencji prowadzeniem. Mimo świetnego występu Wojciecha Szczęsnego piłkarzom Arsenalu nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Składy obu ekip:

Liverpool: Jones - Toure (81.Lambert), Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Markovic (74. Borini), Gerrard - Coutinho, Lallana, Sterling

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs (89. Campbell) - Flamini, Oxlade-Chamberlain, Cazorla - Alexis (90. Monreal), Giroud (82. Coquelin), Welbeck

Gospodarze na Anfield rozpoczęli bardzo intensywnie a po niecelnym strzale z rzutu wolnego przez Stevena Gerrarda The Reds kontynuowali narzucone tempo. Początek spotkania - mimo niegroźnych sytuacji - zdecydowanie należał do Liverpoolu.

Tymczasem z piłkarzy Arsenalu wyróżnił się tylko Mathieu Flamini otrzymując ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Kanonierzy przez pierwszy kwadrans zostali uwięzieni na własnej połowie.

Dopiero od 20. minuty Arsenal starał się przerywać swobodną wymianę podań gospodarzy, ale po chwili wrócił do spoglądania na graczy Liverpoolu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

W 34. minucie The Reds w końcu doczekali się szansy na gola. W pobliżu szesnastki Szczęsnego Markovic doszedł do piłki po nieudanym zgraniu głową przez Welbecka, lecz świetnie ustawiony Wojtek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 4 minuty później ten sam Markovic dostał podanie na jego lewą - wolną - stronę boiska, ale strzał Serba poszybował nad bramką.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wylecieć z boiska mógł...Flamini. Francuz nie przepisowo powstrzymał Lallanę, co mogło skończyć się drugą żółtą kartką, lecz sędzia okazał się litościwy.

44. minuta przyniosła skutek taktyce Liverpoolu. Złe zgranie piłki przez Girouda wykorzystał Henderson podając do znajdującego się na linii szesnastego metra Coutinho, który umieścił futbolówkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty - tyle wystarczyło, by wyrównać! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wędrujące po głowach Kanonierów nareszcie na gola zamienił Debuchy, 1-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Początek drugiej wydawał się być lustrzanym odbiciem swojego poprzednika. Zauważalna była aktywność ze strony gospodarzy, choć gracze w żółtych koszulkach w końcu istnieli na Anfield.

Głowa Skrtela mocno ucierpiała, co wymagało opatrzenia przez lekarza. Po zauważalnej przerwie w grze twardy Słowak powrócił na boisko z bandażem dookoła czoła.

W 60. minucie dziurę w obronie Arsenalu nieudanym strzałem wykorzystać próbował Lucas Leiva. Po chwili do oblężonego przez dwóch obrońców Sterlinga wybiegł Szczęsny, lecz utalentowany reprezentant Anglii zdołał go minąć. Piłka została dograna w pole karne, ale mimo prawie pustej bramki Gerrard posłał piłkę głową ponad poprzeczkę.

64. minuta daje prowadzenie...Arsenalowi! Giroud dostał idealną piłkę na szesnasty metr i zdecydował się dograć do boku, gdzie był Cazorla. Filigranowy Hiszpan zdołał odegrać futbolówkę do Francuza, który się nie pomylił! 1-2!

Kanonierzy spowodowali, że The Reds jeszcze żywiej chcieli zagrozić bramce Szczęsnego. Arsenal również nie odpuszczał i piłka ciągle wędrowała w obie strony.

W 74. minucie Brendan Rogers zdecydował się na zmianę. Ściągając z boiska Markovica postawił na Boriniego. Minutę później gorąco pod bramką Kanonierów zrobiło się za sprawą Lucasa, który po raz kolejny strzelił z okolicy pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kolo Toure został zmieniony za Lamberta, a po chwili Girouda zastąpił Coquelin. Te zmiany określiły usposobienie obu ekip na końcówkę tego spotkania.

W 87. minucie przed utratą gola uchronił swój zespół Wojciech Szczęsny. Polak wybronił potężne uderzenie głową Boriniego po dośrodkowaniu Sterlina. Dwie minuty później Włoch otrzymał żółty kartonik, a chwilę później Michael Oliver dał ujście jego frustracji wyrzucając go z boiska.

Sędzia podjął decyzję o doliczeniu 9. minut do regulaminowego czasu gry. Arsenal walczył o wynik mimo przewagi jednego zawodnika.

97. minuta dała remis Liverpoolowi. Fenomenalnie do piłki zagranej z rzutu rożnego wyskoczył Skrtel i potężnie uderzył wcześniej poturbowaną głową w dolny róg bramki nie dając szans Szczęsnemu, 2-2!

Chwilę później sędzia Michael Oliver zakończył mecz.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.12.2014, 14:18

Zalezy tez co, bo wiadomo, ze takie bialko np. Jak lord mówił, to nie jest duzy wydatek.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.12.2014, 14:16

Lord

Nie mow, ze bez suplementow jest baardzo ciezko, bo absolutnie nie jest. Oczywiscie najlatwiej jest cos brac, zeby efekty byly widoczne "od zaraz". Nie o to jednak chodzi wiekszosci ludzi.

Ajr

Jak kolega lord napisal, najwazniejsza jest dieta, bez ktorej postepy beda malo widoczne. Ja na twoim miejscu bym robil wiecej biegania. Ja osobiscie przy kazdym treningu "silowym" biegam (najlepiej po treningu, kiedy tetno jest podwyzszone). Czesto ludzie myla odzywki ze sterydami. Sterydow raczej nikt ci nie poleci. Bez odzywek jak najbardziej da sie zyc, ale takie bialko nie wplynie na pewno zle na ciebie. Moze byc to jednak kosztowne, wiec ja przykladowo nie biore niczego ;) Czasem (bardzo rzadko) kupie sobie szejka z bialkiem za pare zł, ale to tylko dla smaku, bo jest dobre :D trening na 100% i dieta.

MarcinQT komentarzy: 260422.12.2014, 14:16

Rozpoznajcie wszystkich graczy po tych zarysach twarzy.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2014, 14:15

A mieliście jakieś efekty uboczne brania takich odżywek?

royal87 komentarzy: 142422.12.2014, 14:09

@AaronJamesRamsey
wystarczy zupełnie białko i kreatyna monohydrat a nie są to drogie rzeczy

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2014, 14:05

Kyrtap
Co z tego że jestem za Barca? Jakbym był fanem Rayo to byś wypominał mi Alberto Bueno? Ltrzeba pietnowac nędzne symulki nie tylko ronaldo. Ale tutaj pisze się tak oBusquetsie który od paru lat nie symuluje a pomija się największych oszustów.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 14:03

lordpat
moim treningiem są ćwiczenia kalisteniczne. Nie chcę być kulturystą, bo to nie o to chodzi. Tylko żeby mięśnie były widoczne.

A dieta to np.? Wystarczy odrzucić słodycze i potrawy gdzie jest tłuszczu od cholery czy coś więcej?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.12.2014, 14:02

Po primo
Nie ma czegos takiego jak ARSENAL LONDYN.
Po due
Nie czytajcie glupot z wp czy onetow.
Po tre
Super Express czy inne Fakty to wszystko wyssane z palca.

Jednak ostatnio nawet anglia.goal czy serieA wala takie faile ze glowa boli. Tevez w reprezentacji Anglii to hit roku.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 122.12.2014, 14:01

FabsFAN

Tylko czekałem aż wyskoczysz z Ronaldo.
Jesteś pieprzonym hipokrytą, no bo jak inaczej nazwać fana Barcelony wypominającego komukolwiek symulowanie? Za te ostatnie lata, to sympatycy Barcy w kwestii nurkowania powinni siedzieć cicho, aż do przejścia na emeryturę wszystkich obecnych piłkarzy.

Qarol komentarzy: 1450222.12.2014, 13:59

Cała Barcelona swego czasu miała złą sławę, jeśli chodzi o symulowanie. W tamtym okresie mieli Busquetsa i łatka została, nawet jeśli już nie udaje.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 13:58

Dancer
Ćwiczę w domu 3 razy w tygodniu + jakieś bieganie albo rower. Myślę, że to taki umiarkowany trening. Nie chce wyglądać jak koks spod klubu tylko żeby były widoczne mięśnie. A pytam o te odżywki itd bo nigdy z tym nie miałem do czynienia. Niektórzy mówią że to syf straszny, inni to popierają. Ja chciałbym aby obeszło się bez tego, bo nie chce wydawać pieniędzy i nie chciałbym później przez to mieć problemów zdrowotnych. Jeśli znasz się na tym to fajnie by było gdybyś coś więcej o tym powiedział :)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.12.2014, 13:58

Za parę dni przyjedzie na mecz z QPR i ma zdecydować, więc poczekamy i zobaczymy czy ta informacja się sprawdzi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2014, 13:58

Busquets zasymulowal 4 lata temu i aktor^^? Ronaldo w takim razie powinien mieć szafę Oscarów. To samo Alexis.

lordpat komentarzy: 336622.12.2014, 13:58

AJR, suple mają "uzupełnieniem" diety.
Carbo jest genialne zaraz po treningu, wprowadzają glikogen do twoich mięsni, gdzie będzie on magazynowany do następnego treningu, co jest bardzo fajne i korzystne.
Białkiem serwatkowym mozesz nadrabiac dzienne zapotrzebowanie, niektórze mówią, że białko jest niepotrzebne, jednak w budowaniu masy mięśniowej odpowiednia dawka aminokwasów jest niezbędna.
Jest jeszcze wiele innych supli, ale pozwól że nie będę ich omawiać.
Także wiesz, podstawą chodzenia na siłkę jest DIETA DIETA i jeszcze raz DIETA, potem dopiero trening, na którym dajesz z siebie 100%, a potem jako dodatek ( bez którego jest baaardzo ciężko) w postaci supli.

lukasz845 komentarzy: 455622.12.2014, 13:56

sport.wp.pl/kat,32284,title,Bielik-zdecydowal-Juz-teraz-chce-do-Arsenalu,wid,17124042,wiadomosc.html?ticaid=114066&_ticrsn=3

To prawda? Bo nie do końca ufam SuperExpressowi...

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 13:55

illpadrino
Ja go tutaj nie chcę. Bron boże. Tylko mówię, że niektórzy potrafią się ogarnąć przechodząc do innej drużyny. Przykład: Sanchez ;P Busquetsa nienawidzę i nie chciałbym go u nas. Już wolę Artete :P

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 122.12.2014, 13:55

Kanonier204

+1, i tak zbyt mało charakterny skład, a przyjście tej barcelońskiej panienki obniżyłoby dodatkowo poziom męskości w drużynie kilkakrotnie

Qarol komentarzy: 1450222.12.2014, 13:54

Z jednej strony aktor, ale patrząc na umiejętności czysto piłkarskie to kawał pomocnika.

Sam mam mieszane uczucia, ale to jest konkret na pozycji defensywnego pomocnika.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.12.2014, 13:54

Ajr

Najwazniejszy i tak jest trening

Locaporelchocolate komentarzy: 44922.12.2014, 13:54

Chambersowi faktycznie przyda się odpoczynek. Widać u niego zmęczenie. Z Hektorem z QPR powinniśmy sobie poradzić. Per też mógłby zrobić sobie przerwę. Nie wiem czy nie lepiej byłoby już postawić na parę Debuchy - Monreal na środku.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.12.2014, 13:53

busquets... ?

Serio...? Najbardziej irytujący pod względem zachowania aktor z Hiszpani?
Z Wami też już jest coś nie tak... :D chyba.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 13:52

Kanonier204
Zgadza się. Jednak Alexis też uchodził wcześniej za udawacza, zresztą jak prawie całą Barcelona, a u nas chyba nie symulował jeszcze.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.12.2014, 13:50

Temu panu dziekujemy.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 13:43

Co sądzicie o różnych odżywkach na mieśnie, suplementach, kreatynach itd?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.12.2014, 13:42

Busquets jest zupełnie nierealny, poza tym nie chcę go u nas, strasznie mnie chłop irytuje.

MarcinQT komentarzy: 260422.12.2014, 13:34

Szanse, że będzie u nas Busquets są zerowe. Dawać Morgana.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2014, 13:29

BigPower
Busquets w formie jest kilkakrotnie lepszy od Artety. Nie bez przyczyny okrzyknięto go koszmarem Niemców. Sergio zawsze dominował środek w meczach przeciwko *****om.

grzegorz1211 komentarzy: 1031222.12.2014, 13:21

Brak Ozila, Ramseya, Artety i Wilshire w jednym czasie dał się nam we znaki.Ox to skrzydłowy i w środku wiele traci ze swoich walorów, szczególnie nie może wykorzystać szybkości bo Liverpool zagęścił srodek pola

Czeczenia komentarzy: 1249722.12.2014, 13:18

Czułem, że tego nie dowiozą i w 80 minucie zamknąłem zakład.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 13:09

Wenger będzie spity i nie wymyśli głupiej taktyki i śmiesznych zmian :D

Qarol
Na kacu może nam wyjść tylko na lepsze :P

Qarol komentarzy: 1450222.12.2014, 13:07

Ciężka sprawa z Southampton i West Hamem. Wyjazdy, w tym jeden na kacu.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 13:05

Teraz trzeba wszystko wygrać do końca tego roku. Jeśli Southampton i West Ham pokonamy to będziemy już na 5 miejscu. Po drodze każdy zgubi troche punktów. Przyjdą takze mecze bezpośrednie między druzynami z czołówki i będzie szansa podskoczyć w tabeli.

To tak mega optymistycznie. Magia świąt zadział i wygramy z kim trzeba ;p

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 222.12.2014, 13:05

Krążą plotki o Buskecie, że do Angli ma trafić - ja bym go chciał za rozsądną/cenę.

Qarol komentarzy: 1450222.12.2014, 13:03

No zachowanie Gibbsa było komiczne. Może myślał, że z rożnego będzie wkrętka, a jak się okazało, że jednak nie to sobie poszedł? ; D

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 222.12.2014, 13:03

Giroud od czasu transferu Welbecka naprawdę zaczął dobrze grać. Chyba poczuł zew rywalizacji. Jest to zupełnie inny piłkarz aniżeli z poprzednich sezonów, gdze grał fatalnie i był drewniakiem - teraz widzę, że Żwir jednak się nawrócił - bardzo dobrze, że Welbeck wbił - mamy tylko korzyści: w postaci większych manewrów w ofensywie i w postaci dobrej (w końcu) gry na jakimś poziomie ze strony Żwirka.

Czas na taki manewr na śo. Per to następca SS18 - jest beznadziejny bez Koscielnego - ogórek i drewniak, który nie powinien nawet łapać się do 18 meczowej takiego klubu jak Arsenal.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.12.2014, 13:01

Dobra, Per zawalił, ale to co zrobił Gibbs jest żałosne. Nawet w fifie zawodnicy wiedzą, że trzeba przy rożnym ubezpieczyć słupki. Gibbs najpierw stanął przy słupku, ale zaraz po wykonaniu rożnego odpiegł od niego. W tym samym momencie Skrtel uderzył piłkę, która poleciała idealnie w to miejsce, w którym Kieran powinien stać. Powinien ją wybić.

kozz10 komentarzy: 372422.12.2014, 12:57

szkoda tej ostatniej akcji Cazorli, można było ją lepiej wykorzystać mieliśmy przewagę

Gunner2311 komentarzy: 10022.12.2014, 12:55

Ciągle martwi mnie to, że grając dobrze, słabo i przeciętnie nie potrafimy wygać meczu.

kozz10 komentarzy: 372422.12.2014, 12:53

no jak byk merte spieprzył przy golu na 2-2 skrtela bo teraz powtórka leci na c+sport

kozz10 komentarzy: 372422.12.2014, 12:50

aaron

no tak, od tego są dwaj żeby w przypadku gorszej formy jednego, dać szansę drugiemu, a u Wengi gra cały czas jeden mimo, że gra fatalnie już kolejny mecz

kozz10 komentarzy: 372422.12.2014, 12:49

aaron

no może tak, ale to sie zaczyna już w środku pola rywal sie rozpędzi i później Kosa musi jakoś interweniować, ale to nie zmienia faktu, że jest jednym z najlepszch ŚO w BPL

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 12:49

Bo Chambers gra za dużo. Jest młody, a gra w prawie każdym meczu. Bellerin przy tylu spotkaniach też pewnie wyszedłby kiepsko.

lays komentarzy: 3987122.12.2014, 12:48

Kramer przedluzyl kontrakt z Leverkusen.