Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield!

Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield! 21.12.2014, 17:58, Łukasz Wandzel 1998 komentarzy

Starcie Liverpoolu z Arsenalem można nazwać spotkaniem dwóch klasowych drużyn czy hitem kolejki. Każde wspomnienie o dzisiejszym meczu budziło nie tylko emocje, ale także wielkie oczekiwania. I słusznie, choć gra obu zespołów w pierwszej połowie rozczarowała, to jednak wszystko wynagrodziły zaskakujące bramki oraz emocjonująca końcówka meczu.

W pierwszych 45. minutach ogromną ilość czasu przy piłce znajdowali się gospodarze, lecz mieli problemy z wykorzystaniem swojego planu taktycznego. Z kolei Arsene Wenger może być zadowolony jedynie ze spokojnej gry w obronie swojego zespołu na początku spotkania, ponieważ Liverpool zdominował londyńczyków. Na ratunek intensywnej, ale nic nie wnoszącej grze z obu stron przyszły niespodziewane bramki. Druga część spotkania była z pewnością ciekawsza do oglądania. Arsenal i w tej połowie zaskoczył bramką oraz w konsekwencji prowadzeniem. Mimo świetnego występu Wojciecha Szczęsnego piłkarzom Arsenalu nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Składy obu ekip:

Liverpool: Jones - Toure (81.Lambert), Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Markovic (74. Borini), Gerrard - Coutinho, Lallana, Sterling

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs (89. Campbell) - Flamini, Oxlade-Chamberlain, Cazorla - Alexis (90. Monreal), Giroud (82. Coquelin), Welbeck

Gospodarze na Anfield rozpoczęli bardzo intensywnie a po niecelnym strzale z rzutu wolnego przez Stevena Gerrarda The Reds kontynuowali narzucone tempo. Początek spotkania - mimo niegroźnych sytuacji - zdecydowanie należał do Liverpoolu.

Tymczasem z piłkarzy Arsenalu wyróżnił się tylko Mathieu Flamini otrzymując ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Kanonierzy przez pierwszy kwadrans zostali uwięzieni na własnej połowie.

Dopiero od 20. minuty Arsenal starał się przerywać swobodną wymianę podań gospodarzy, ale po chwili wrócił do spoglądania na graczy Liverpoolu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

W 34. minucie The Reds w końcu doczekali się szansy na gola. W pobliżu szesnastki Szczęsnego Markovic doszedł do piłki po nieudanym zgraniu głową przez Welbecka, lecz świetnie ustawiony Wojtek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 4 minuty później ten sam Markovic dostał podanie na jego lewą - wolną - stronę boiska, ale strzał Serba poszybował nad bramką.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wylecieć z boiska mógł...Flamini. Francuz nie przepisowo powstrzymał Lallanę, co mogło skończyć się drugą żółtą kartką, lecz sędzia okazał się litościwy.

44. minuta przyniosła skutek taktyce Liverpoolu. Złe zgranie piłki przez Girouda wykorzystał Henderson podając do znajdującego się na linii szesnastego metra Coutinho, który umieścił futbolówkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty - tyle wystarczyło, by wyrównać! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wędrujące po głowach Kanonierów nareszcie na gola zamienił Debuchy, 1-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Początek drugiej wydawał się być lustrzanym odbiciem swojego poprzednika. Zauważalna była aktywność ze strony gospodarzy, choć gracze w żółtych koszulkach w końcu istnieli na Anfield.

Głowa Skrtela mocno ucierpiała, co wymagało opatrzenia przez lekarza. Po zauważalnej przerwie w grze twardy Słowak powrócił na boisko z bandażem dookoła czoła.

W 60. minucie dziurę w obronie Arsenalu nieudanym strzałem wykorzystać próbował Lucas Leiva. Po chwili do oblężonego przez dwóch obrońców Sterlinga wybiegł Szczęsny, lecz utalentowany reprezentant Anglii zdołał go minąć. Piłka została dograna w pole karne, ale mimo prawie pustej bramki Gerrard posłał piłkę głową ponad poprzeczkę.

64. minuta daje prowadzenie...Arsenalowi! Giroud dostał idealną piłkę na szesnasty metr i zdecydował się dograć do boku, gdzie był Cazorla. Filigranowy Hiszpan zdołał odegrać futbolówkę do Francuza, który się nie pomylił! 1-2!

Kanonierzy spowodowali, że The Reds jeszcze żywiej chcieli zagrozić bramce Szczęsnego. Arsenal również nie odpuszczał i piłka ciągle wędrowała w obie strony.

W 74. minucie Brendan Rogers zdecydował się na zmianę. Ściągając z boiska Markovica postawił na Boriniego. Minutę później gorąco pod bramką Kanonierów zrobiło się za sprawą Lucasa, który po raz kolejny strzelił z okolicy pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kolo Toure został zmieniony za Lamberta, a po chwili Girouda zastąpił Coquelin. Te zmiany określiły usposobienie obu ekip na końcówkę tego spotkania.

W 87. minucie przed utratą gola uchronił swój zespół Wojciech Szczęsny. Polak wybronił potężne uderzenie głową Boriniego po dośrodkowaniu Sterlina. Dwie minuty później Włoch otrzymał żółty kartonik, a chwilę później Michael Oliver dał ujście jego frustracji wyrzucając go z boiska.

Sędzia podjął decyzję o doliczeniu 9. minut do regulaminowego czasu gry. Arsenal walczył o wynik mimo przewagi jednego zawodnika.

97. minuta dała remis Liverpoolowi. Fenomenalnie do piłki zagranej z rzutu rożnego wyskoczył Skrtel i potężnie uderzył wcześniej poturbowaną głową w dolny róg bramki nie dając szans Szczęsnemu, 2-2!

Chwilę później sędzia Michael Oliver zakończył mecz.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:57

Jakie pompki robisz Krzysiu?

TakKrzysiu komentarzy: 893822.12.2014, 16:56

Aha no i te podciągnięcia nóg na drążku + przysiady z obciążeniem

TakKrzysiu komentarzy: 893822.12.2014, 16:55

Moje metody nie zrobią z człowieka Pudziana, ale prawie każdy mięsień jest wyodrębniony, naturalny i na pewno niemały. Przynajmniej ja jestem zadowolony

Po kilka serii drążek, pompki, brzuszki + 5 posiłków dziennie, o ile jest czas (sporo jajec i wody). Potem tylko sie nie poddawać i to podtrzymać, zmieniając lekko pozycje i ułożenie rąk, bo mięśnie po kilku tygodniach przyzwyczajają się do danej akcji i niechętnie rosną. Tak więc zmiany co kilka tygodni wskazane. Dodatkowo zakładam plecak o wadze 10 kg podczas podciągnięć zarówno z nadchwytem, podchwytem, jak i przy użyciu 2 ręczników. W wolnych chwilach biegam też z obciążnikami po 2 kg na każdą kończynę.

TakKrzysiu komentarzy: 893822.12.2014, 16:53

AaronJamesRamsey@
Niektórzy ćwiczą z ugiętymi, ale kiedy unoszą kolana, prostują je i starają sie wytrzymać kilka sekund, następnie zginają je i opuszczają. Osobiście wole poprzednią opcje, bardziej się męczę.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:53

żeby*

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:52

wojtek
na klatkę to różnego rodzaju pompki z rękami rozstawionymi tak zęby łokcie były na zewnątrz. Tak wyczytałem w internecie

wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:49

krzysiu

a masz cos skutecznego na klate?

no ja wlasnie tez taka troche diete mam, wraz z adwentem zacząłem i zamierzam sie tego trzymac. nie jem slodyczy tez i zadnych fast foodow, jak najmniej tych szkodliwych. no i tez nie jem za pozno co mi sie zdarzalo.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:47

TakKrzysiu
Dzisiaj będę ćwiczył to zrobię dokładnie tak jak napisałeś. Gdzieś czytałem też że można robicz ugiętymi nogami ale to już w ogóle było lajtowe ;p

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:45

wojtek
żadnych przyrządów. No jedynie drążek mam ale on swoje lata ma trochę się boje z niego korzystać hehe :D

TakKrzysiu komentarzy: 893822.12.2014, 16:45

Nogi wyprostowane muszą być unoszone szybko, utrzymane pod kątem 90', opuszczane powoli. Jeśli robisz to w ten sposób, powinieneś czuć efekty wykonywanego ćwiczenia

wojtek1256@
Dlatego nie robisz tylko brzuszków, tylko dodatkowo ćwiczenie które opisałem powyżej. Nie jestem specjalistą, ale radziłem się kiedyś, sporo czytałem i teraz wyglądam całkiem nieźle, chociaż kulturystą nigdy nie będę.
Mój typ budowy ciała to asteniczny, ale rozbudowałem co sie dało, bo sam wzrost mi nie wystarczy.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:44

wojtek
ja już 2 razy podchodziłem do ćwiczeń, ale bez diety. Tym razem przestałem jeść słodycze i pić napoje gazowane typu Pepsi i zacząłem przez miesiąc robic podstawowe ćwiczenia np. pompki, przysiady, brzuszki. Od początku grudnia schudłem 4 kg.

wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:42

ajr
Ty powiadasz jakies sprzety w domu? bo ja to mam tylko hantle i sprezyne

wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:40

ajr
teraz swieta i planuje zrobic na prawdę solidny plan a potem wdrazyc go w zycie ;-)
bo wiem ze jesli tego nie zrobie to po nawet kilku dniach rzuce wszystko w cholere.

wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:38

a jakie cwiczenia doradzicie na klate? to jest u mnie najslabszy punkt niestety. bardzo mi zalezy

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:37

wojtek
"akurat jestem zdeterminowany i ja to taki jestem ze lubie miec wszystko poukladane, wiedziec co cwiczyc każdego dnia i miec na to wszystko jakis plan, wtedy jest mi znacznie lepiej sie mobilizowac ;-)"

Ja mam dokłądnie tak samo jak ty ;)

wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:37

krzysiu
a nie jest tak ze te cwiczenia nie wplyna na wszystkie partie brzucha tylko na czesc?

Timorus komentarzy: 4122.12.2014, 16:37

co jest z tym arsenalem? Mam nadzieje ze chociaz w lidze mistrzow wygraja z As Monaco nawet bym sie nie dziwił jakby przegrali . Fajnie zeby w lidze mistrzow cos pokazali bo w nastepnym sezonie pograja ale w lidze europejskiej :D

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:36

TakKrzysiu
To dziwne z tym zwisem na drążku, bo ja moge tak ze sto razy zrobić, a po brzuszkach mięśnie bolą. Któreś z ćwiczeń robię źle albo jest takie lekkie

wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:35

TakKrzysiu komentarzy: 893822.12.2014, 16:34

wojtek1256@
Brzuszki z wyprostowanymi nogami + unieruchomione stopy (osoba partnerująca trzyma za kostki lubi wsadzasz je pod łóżko/szafke itd.)
Swobodny zwis na drążku i podnoszenie nóg, wytrzymać moment, opuścić.

Jeśli tłuszczyk nie odkłada Ci się na brzuchu, efekt będzie po miesiącu w zależności od odżywiania, wieku skrupulatności.

wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:34

royal
no wlasnie chce wszystko porozwijac. chce zaczac cwiczyc tez dla lepszego samopoczucia i zeby z czasem jakies efekty byly, nie oczkuje ze nagle bede mial szesciopak xd tylko nie wiem jak ulozyc sobie plan treningowy

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:33

wojtek1256
Z tego co poczytałem w necie to ważne żeby zaczynać swobodnie. Nie brać się za coś co zniechęci. Trzeba powoli wykonywać ćwiczenia i być cierpliwym. I najważniejsza regularność.

Masz poczytaj sobie na temat różnych ćwiczeń na różne partie ciała. Fajnie opisane :)

kulturystyka.pl/atlas/

royal87 komentarzy: 142422.12.2014, 16:31

wojtek jesli nie bedziesz miał rozbudowanego tułowia to tez ciezko o efektowne miesnie brzucha ponieważ on podtrzymuje pzostale miesnie

wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:31

AJR
ale tez wazne zeby wszystkie partie brzucha rozwijac a za bardzo sie na tym nie znam

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:30

wojtek
kulturystyka.pl/atlas/brzuch.asp

masz tutaj różne ćwiczenia na brzuch. Sam niektóre robie :)

wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:29

aronjamesramsey

slychaj a Ty juz myslales jak to powinno wygladac?

mi zalezy zeby pocwiczyc lydki, brzuch, klate i w lapie. a jak to wszystko to wypada chyba i plecy.
chcialbym zeby ktos powiedział mi co robic, czy przykladowo robienie pompek rzeczywiście przyniesie widoczny efekt

wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:26

panowie, a jakie polecacie cwiczenia na brzuch? aby byly skuteczne i nie zbyt obciazajace kręgosłup. mam brzuch plaski ale chcialbym aby wygladal lepiej

TakKrzysiu komentarzy: 893822.12.2014, 16:26

Ciekaw jestem ilu naszych podstawowych zawodników zdąży wrócić na LM. Z nimi nie było kolorowo, bez nich może być tylko gorzej.
Bez ustabilizowania obrony i środka ten sezon nie będzie dla nas przyjemny.

royal87 komentarzy: 142422.12.2014, 16:24

FA postanowiło anulować gola Martina Skrtela w meczu Liverpoolu z Arsenalem. Powodem takowej decyzji miał być fakt, iż opatrunek na głowie słowackiego defensora rzemoko pozwolił na nadanie piłce większej energii kinetycznej.

Potwierdzone info.

grzegorz1211 komentarzy: 1031122.12.2014, 16:22

Wczoraj przegraliśmy w środku pola, ale co się dziwić Ramsey,Jack, Ozil, Arteta kontuzje, jeszcze do tego Rosa kontuzja chociaż w tym sezonie trudno określić jego dyspozycje. Sam Santi w środku dużo nie wskóra bez wsparcia, Flamini jest słaby w rozegraniu a Ox to skrzydłowy którego największym atutem jest szybkość a przy zagęszczonym środku pola jest po chłopie. Przy wyniku 2:1 zabrakło nam Artety, dyrygenta w środku pola który potrafi przetrzymać piłkę i ma w ciągu meczu 70 -80 podań ze skutecznością około 95%. Flamini i Ox nie są w stanie pokierować naszą grą, ze słabiakiem może ale nie z Liverpoolem. Najgorsze jest to że teraz czekają nas ciężkie mecze z West Ham i Swiętymi a gra piłką w środku pola u nas kuleje ze względu na kontuzje. Szkoda też transferu Manolasa, ten transfer mógłby rozwiązać nieco nasze problemy

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:20

cwalin
Ty tak na serio? ;p

cwalin komentarzy: 236922.12.2014, 16:19

uwazam ze idzie nam calkiem niezle,zwazajac na to ze caly szkielet zespolu jest kontuzjowany.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:18

Dokładnie 7 lat temu Nicklas "Lord" Bendtner strzelił najszybszą bramkę po wejściu z ławki, potrzebował na to 6 sekund!

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 16:16

wojtek1256
Dobre pytanie. Też chciałbym coś takiego się dowiedzieć.

royal
być może dlatego jestem taki szczupły. PAtrząc na to z drugiej strony myślę, że chyba nie powinno to aż tak bardzo przeszkadzać w rozbudowywaniu ciałą, bo sportowcy też jeżdżą na rowerach w ramach treningu

executer1 komentarzy: 268422.12.2014, 16:11

Widząc takie zdjęcie nie ma się co dziwić czemu my nie potrafimy wygrać meczu z czołówką.Naściągał Wenger takich piłkarzy jak Per czy Monreal to ma to co chciał.
Żadnego Bendera i Morgana nie będzie w najbliższych okienkach.Przyjdzie jakiś średniak albo Coquelina tam wrzuci.

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11722.12.2014, 16:11

Taki Terry to by tam wszystko włożył, żeby tylko zablokować strzał. A Mertesacker? Bez komentarza.

TomHen1990 komentarzy: 67722.12.2014, 16:11

http:// m.demotywatory.pl/4432578#comments

TomHen1990 komentarzy: 67722.12.2014, 16:10

pany nie chodzi mi o demota ale mam pytanie, co to za film z bradem pittem w tle? Wie ktos?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 16:09

Co wy tu winicie Gibbs'a, Monreal'a ... przecież to Mertesacker był największy i to on powinnien wygrać tą piłkę w powietrzu, to przez niego padł gol i nie ma co zwalać winy na innych ... żeby największy typ się schylał ? no trzymajcie mnie..

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 16:06

Mertesacker : "O pisont groszy!".

dolny komentarzy: 265722.12.2014, 16:01

"bardzo dobry mecz"? Chyba oglądaliśmy inny. Pierwsza połowa to kompletne kopanie się po czołach...

wojtek1256 komentarzy: 298622.12.2014, 16:01

Witam, chcialbym was prosic o pomoc. Czy ktos cwiczy lub zna sie na tym i pomoglby mi ulozyc plan trenigowy na tydzien. Na rozne partie miesniowe, nie chodzi mi zeby schudnac, tylko aby rozwinac. Wchodzi w gre tylko trening w domu. Za wszelka pomoca bede wdzieczny. Pisac na priv :-)

brachol komentarzy: 722.12.2014, 15:43

Wielu tu jest zdenerwowanych na wynik z Liv. Jednak był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Trudny teren, rywal i przy tym jak mecz sie toczył zabrakło bardzo nie wiele by wygrać. Największy problem to mecze ktore przegrywalismy. Nie miał bym pretensji o postawe w tym meczu... wiadomo wielu z was na forum to najchetniej by widziało same wygrane po 3:0 ale to nie La liga. W kazdym razie najwieksze pretensje mam o nie kompletowanie 3pkt z rywalami teoretycznie słabszymi albo o mecz z UTD który nie zakończyłsie dla nas sprawiedliwie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.12.2014, 15:42