Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield!

Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield! 21.12.2014, 17:58, Łukasz Wandzel 1998 komentarzy

Starcie Liverpoolu z Arsenalem można nazwać spotkaniem dwóch klasowych drużyn czy hitem kolejki. Każde wspomnienie o dzisiejszym meczu budziło nie tylko emocje, ale także wielkie oczekiwania. I słusznie, choć gra obu zespołów w pierwszej połowie rozczarowała, to jednak wszystko wynagrodziły zaskakujące bramki oraz emocjonująca końcówka meczu.

W pierwszych 45. minutach ogromną ilość czasu przy piłce znajdowali się gospodarze, lecz mieli problemy z wykorzystaniem swojego planu taktycznego. Z kolei Arsene Wenger może być zadowolony jedynie ze spokojnej gry w obronie swojego zespołu na początku spotkania, ponieważ Liverpool zdominował londyńczyków. Na ratunek intensywnej, ale nic nie wnoszącej grze z obu stron przyszły niespodziewane bramki. Druga część spotkania była z pewnością ciekawsza do oglądania. Arsenal i w tej połowie zaskoczył bramką oraz w konsekwencji prowadzeniem. Mimo świetnego występu Wojciecha Szczęsnego piłkarzom Arsenalu nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Składy obu ekip:

Liverpool: Jones - Toure (81.Lambert), Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Markovic (74. Borini), Gerrard - Coutinho, Lallana, Sterling

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs (89. Campbell) - Flamini, Oxlade-Chamberlain, Cazorla - Alexis (90. Monreal), Giroud (82. Coquelin), Welbeck

Gospodarze na Anfield rozpoczęli bardzo intensywnie a po niecelnym strzale z rzutu wolnego przez Stevena Gerrarda The Reds kontynuowali narzucone tempo. Początek spotkania - mimo niegroźnych sytuacji - zdecydowanie należał do Liverpoolu.

Tymczasem z piłkarzy Arsenalu wyróżnił się tylko Mathieu Flamini otrzymując ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Kanonierzy przez pierwszy kwadrans zostali uwięzieni na własnej połowie.

Dopiero od 20. minuty Arsenal starał się przerywać swobodną wymianę podań gospodarzy, ale po chwili wrócił do spoglądania na graczy Liverpoolu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

W 34. minucie The Reds w końcu doczekali się szansy na gola. W pobliżu szesnastki Szczęsnego Markovic doszedł do piłki po nieudanym zgraniu głową przez Welbecka, lecz świetnie ustawiony Wojtek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 4 minuty później ten sam Markovic dostał podanie na jego lewą - wolną - stronę boiska, ale strzał Serba poszybował nad bramką.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wylecieć z boiska mógł...Flamini. Francuz nie przepisowo powstrzymał Lallanę, co mogło skończyć się drugą żółtą kartką, lecz sędzia okazał się litościwy.

44. minuta przyniosła skutek taktyce Liverpoolu. Złe zgranie piłki przez Girouda wykorzystał Henderson podając do znajdującego się na linii szesnastego metra Coutinho, który umieścił futbolówkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty - tyle wystarczyło, by wyrównać! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wędrujące po głowach Kanonierów nareszcie na gola zamienił Debuchy, 1-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Początek drugiej wydawał się być lustrzanym odbiciem swojego poprzednika. Zauważalna była aktywność ze strony gospodarzy, choć gracze w żółtych koszulkach w końcu istnieli na Anfield.

Głowa Skrtela mocno ucierpiała, co wymagało opatrzenia przez lekarza. Po zauważalnej przerwie w grze twardy Słowak powrócił na boisko z bandażem dookoła czoła.

W 60. minucie dziurę w obronie Arsenalu nieudanym strzałem wykorzystać próbował Lucas Leiva. Po chwili do oblężonego przez dwóch obrońców Sterlinga wybiegł Szczęsny, lecz utalentowany reprezentant Anglii zdołał go minąć. Piłka została dograna w pole karne, ale mimo prawie pustej bramki Gerrard posłał piłkę głową ponad poprzeczkę.

64. minuta daje prowadzenie...Arsenalowi! Giroud dostał idealną piłkę na szesnasty metr i zdecydował się dograć do boku, gdzie był Cazorla. Filigranowy Hiszpan zdołał odegrać futbolówkę do Francuza, który się nie pomylił! 1-2!

Kanonierzy spowodowali, że The Reds jeszcze żywiej chcieli zagrozić bramce Szczęsnego. Arsenal również nie odpuszczał i piłka ciągle wędrowała w obie strony.

W 74. minucie Brendan Rogers zdecydował się na zmianę. Ściągając z boiska Markovica postawił na Boriniego. Minutę później gorąco pod bramką Kanonierów zrobiło się za sprawą Lucasa, który po raz kolejny strzelił z okolicy pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kolo Toure został zmieniony za Lamberta, a po chwili Girouda zastąpił Coquelin. Te zmiany określiły usposobienie obu ekip na końcówkę tego spotkania.

W 87. minucie przed utratą gola uchronił swój zespół Wojciech Szczęsny. Polak wybronił potężne uderzenie głową Boriniego po dośrodkowaniu Sterlina. Dwie minuty później Włoch otrzymał żółty kartonik, a chwilę później Michael Oliver dał ujście jego frustracji wyrzucając go z boiska.

Sędzia podjął decyzję o doliczeniu 9. minut do regulaminowego czasu gry. Arsenal walczył o wynik mimo przewagi jednego zawodnika.

97. minuta dała remis Liverpoolowi. Fenomenalnie do piłki zagranej z rzutu rożnego wyskoczył Skrtel i potężnie uderzył wcześniej poturbowaną głową w dolny róg bramki nie dając szans Szczęsnemu, 2-2!

Chwilę później sędzia Michael Oliver zakończył mecz.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MarcinMotyl komentarzy: 163722.12.2014, 22:22

ja ostatnio poogladalem Prison Breaka, drugi raz i mi sie podoba

timiiiii komentarzy: 196322.12.2014, 22:21

mar12301

jeju czlowieku... jaka walka o mistrza? ludzie opamietajcie sie. trzeba kibicowac ale na boga... troche realizmu

a do tych co to tak nie lubia Stoke. to dzieki takim zespolom ta liga jest jaka jest. to ze kazdy moze stracic punkty i noge na Britania Stadium czyni ta lige jeszcze bardziej wymagajaca i dopoki nowy zawodnik nie zagra ze Stoke to tak jaby nie gral jeszce w BPL. np mina Alexisa albo Ozila po pierwszym meczu w Stoke - bezcenne

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 522.12.2014, 22:20

Możliwe że Xbox One jest zakupiony w polskim Saturnie a cały jest po angielsku ? Chodzi o to że po prostu nie ma w sobie języka polskiego.

mar12301 komentarzy: 2313622.12.2014, 22:19

ja akurat wielkim oglądaczem seriali nie mogę się nazwać. Obejrzałem z tych kasowych takie popularne jak Dexter, Breaking Bad czy House of Cards. Takie jakie każdy zna.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 22:15

Aha, mi tam piosenki Chady, ZBUKA, Peji itp, itd się podobają.

Alonso komentarzy: 1282422.12.2014, 22:14

jak gra Stoke, jest szansa na urwanie punktów Chelsea?
Witowo95
mam podobne skojarzenie :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.12.2014, 22:13

@danielosik: To powiem tak: nie rozumiem, jak można mówić na jakiś utwór ,,dobra nuta''. Jedynie jakie nuty ja znam to półnuta, ósemka, ćwierćnuta etc. Zawsze stwierdzenie ,,dobra nuta'' kojarzy mi się ze znajomymi, którzy na Facebookowej tablicy wrzucają link do piosenki disco polo i podpis,,dobra nuta'', albo jakieś gimby co wrzucają linki z Peją, Chadą czy innym Pihem badziewiakiem.

Kowalczyk11 komentarzy: 325322.12.2014, 22:11

A The Following ktoś oglądał / jak ocenia ?

mar12301 komentarzy: 2313622.12.2014, 22:10

ja, Chelsea prowadzi ze Stoke. Teraz walka o mistrza z nimi będzie bardzo ciężka. Jak my ich dogonimy :C Ale jeszcze nie wszystko stracone, to będzie tylko 15 pkt. Da się odrobić.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.12.2014, 22:00

@danielosik: Ale jaka nuta? To eis czy geses?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 21:57

Witowo95
dobra nuta, nawet bardzo dobra bym powiedział.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.12.2014, 21:56

@danielosik: Naprawdę? ZBUKU?? Dobra nuta?? A myślałem, że thide jest tutaj od wrzucania marnych polskich raperów.

mic_now komentarzy: 218922.12.2014, 21:56

żaden z tego horror. Chyba ze horrorem nazywac kazdy film gdzie pojawia się jakis potwór albo demon ale strasznego to tam nie ma nic.

kaanonierka komentarzy: 2522.12.2014, 21:56

Dlaczego remis ? Co się działo ? Nie oglądałam niestety bo byłam na meczu charytatywnym :/

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11722.12.2014, 21:55

bmwz5---> Ja też już od dawna się za ten serial zabieram, ale chyba dzisiaj wieczorem nastąpi przełom :D

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34122.12.2014, 21:54

@mic_now
Nie lubię horrorów.

tabasco10a komentarzy: 96722.12.2014, 21:54

fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10489803_1253155071391373_7228158174548598075_n.jpg?oh=a0a83aaf76d227c449a0d989eb688997&oe=553CDD06&__gda__=1430247481_23ef7a6e83143fb70ee1bfa1cdd3a8cd
Smutne :(

@arsenallord
Mam na dysku, od dawna zbieram się do obejrzenia ;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.12.2014, 21:54

adrian12543
Tylko wiesz, oglądać to jedno a wyciągnąć wnioski to drugie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 21:53

youtube.com/watch?v=FQFG7CK5zgc

dobra nuta.

mic_now komentarzy: 218922.12.2014, 21:52

albo "sherlock" tez jest swietny. Jesli ktos tego jeszcze nie oglądał a uważa się za oglądacza seriali to niech się nie przyznaje :)

Kowalczyk11 komentarzy: 325322.12.2014, 21:51

arsenallord , tak ja widziałem , bardzo dobry nie ma na co czekać tylko odpalać.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.12.2014, 21:51

haxball.com/?roomid=~27d57f2c0ed2ad090b8ddecd003638f4ce2c9a8049dab1121e83a8801e6ea8820

Zapraszam

mic_now komentarzy: 218922.12.2014, 21:51

jak ktos chce ciekawy serial obejrzec to polecam "Penny dreadfull" Sama plejada gwiazd w nim powinna mówić sama za siebie.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11722.12.2014, 21:50

Ja chyba zabiorę się za serial "Detektyw". Oglądał ktoś?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34122.12.2014, 21:49

@Marcin
Sam właśnie szukam czegoś dobrego ;) Jaka tematyka Cię interesuje?

mitmichael komentarzy: 4924322.12.2014, 21:48

Jak ja niecierpie tego Stoke to ja nie moge, no nie chca spasc do Championship dziady jedne

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.12.2014, 21:46

kroją warzywka fo sałatki, lepia pierogi....

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 21:45

No mi własnie tak wieje, że jak wyszedłem to mnie na prawo i na lewo zwiewało. A teraz jak siedzę na hacie to takie odgłosy jakby jakieś samoloty leciały.

A teraz niekoniecznie

A może by się pokusic o tego CB z Sociedad. Martinez chyba się zwie, nazwisko jakies dwuczlonowe. Młody, a ograny

Neil komentarzy: 6822.12.2014, 21:23

Straszny mecz w Stoke się robi. Gracze gospodarzy rzeźnię sobie zaczynają robić. Już powinna być min 1 czerwona.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.12.2014, 21:23

Terry się nie czai tylko jak ma okazje do strzelania z główki to ładuje u nas z obrońców to kosa tylko dobrze gra głową.

GROMALL komentarzy: 509022.12.2014, 21:21