Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield!

Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield! 21.12.2014, 17:58, Łukasz Wandzel 1998 komentarzy

Starcie Liverpoolu z Arsenalem można nazwać spotkaniem dwóch klasowych drużyn czy hitem kolejki. Każde wspomnienie o dzisiejszym meczu budziło nie tylko emocje, ale także wielkie oczekiwania. I słusznie, choć gra obu zespołów w pierwszej połowie rozczarowała, to jednak wszystko wynagrodziły zaskakujące bramki oraz emocjonująca końcówka meczu.

W pierwszych 45. minutach ogromną ilość czasu przy piłce znajdowali się gospodarze, lecz mieli problemy z wykorzystaniem swojego planu taktycznego. Z kolei Arsene Wenger może być zadowolony jedynie ze spokojnej gry w obronie swojego zespołu na początku spotkania, ponieważ Liverpool zdominował londyńczyków. Na ratunek intensywnej, ale nic nie wnoszącej grze z obu stron przyszły niespodziewane bramki. Druga część spotkania była z pewnością ciekawsza do oglądania. Arsenal i w tej połowie zaskoczył bramką oraz w konsekwencji prowadzeniem. Mimo świetnego występu Wojciecha Szczęsnego piłkarzom Arsenalu nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Składy obu ekip:

Liverpool: Jones - Toure (81.Lambert), Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Markovic (74. Borini), Gerrard - Coutinho, Lallana, Sterling

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs (89. Campbell) - Flamini, Oxlade-Chamberlain, Cazorla - Alexis (90. Monreal), Giroud (82. Coquelin), Welbeck

Gospodarze na Anfield rozpoczęli bardzo intensywnie a po niecelnym strzale z rzutu wolnego przez Stevena Gerrarda The Reds kontynuowali narzucone tempo. Początek spotkania - mimo niegroźnych sytuacji - zdecydowanie należał do Liverpoolu.

Tymczasem z piłkarzy Arsenalu wyróżnił się tylko Mathieu Flamini otrzymując ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Kanonierzy przez pierwszy kwadrans zostali uwięzieni na własnej połowie.

Dopiero od 20. minuty Arsenal starał się przerywać swobodną wymianę podań gospodarzy, ale po chwili wrócił do spoglądania na graczy Liverpoolu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

W 34. minucie The Reds w końcu doczekali się szansy na gola. W pobliżu szesnastki Szczęsnego Markovic doszedł do piłki po nieudanym zgraniu głową przez Welbecka, lecz świetnie ustawiony Wojtek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 4 minuty później ten sam Markovic dostał podanie na jego lewą - wolną - stronę boiska, ale strzał Serba poszybował nad bramką.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wylecieć z boiska mógł...Flamini. Francuz nie przepisowo powstrzymał Lallanę, co mogło skończyć się drugą żółtą kartką, lecz sędzia okazał się litościwy.

44. minuta przyniosła skutek taktyce Liverpoolu. Złe zgranie piłki przez Girouda wykorzystał Henderson podając do znajdującego się na linii szesnastego metra Coutinho, który umieścił futbolówkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty - tyle wystarczyło, by wyrównać! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wędrujące po głowach Kanonierów nareszcie na gola zamienił Debuchy, 1-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Początek drugiej wydawał się być lustrzanym odbiciem swojego poprzednika. Zauważalna była aktywność ze strony gospodarzy, choć gracze w żółtych koszulkach w końcu istnieli na Anfield.

Głowa Skrtela mocno ucierpiała, co wymagało opatrzenia przez lekarza. Po zauważalnej przerwie w grze twardy Słowak powrócił na boisko z bandażem dookoła czoła.

W 60. minucie dziurę w obronie Arsenalu nieudanym strzałem wykorzystać próbował Lucas Leiva. Po chwili do oblężonego przez dwóch obrońców Sterlinga wybiegł Szczęsny, lecz utalentowany reprezentant Anglii zdołał go minąć. Piłka została dograna w pole karne, ale mimo prawie pustej bramki Gerrard posłał piłkę głową ponad poprzeczkę.

64. minuta daje prowadzenie...Arsenalowi! Giroud dostał idealną piłkę na szesnasty metr i zdecydował się dograć do boku, gdzie był Cazorla. Filigranowy Hiszpan zdołał odegrać futbolówkę do Francuza, który się nie pomylił! 1-2!

Kanonierzy spowodowali, że The Reds jeszcze żywiej chcieli zagrozić bramce Szczęsnego. Arsenal również nie odpuszczał i piłka ciągle wędrowała w obie strony.

W 74. minucie Brendan Rogers zdecydował się na zmianę. Ściągając z boiska Markovica postawił na Boriniego. Minutę później gorąco pod bramką Kanonierów zrobiło się za sprawą Lucasa, który po raz kolejny strzelił z okolicy pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kolo Toure został zmieniony za Lamberta, a po chwili Girouda zastąpił Coquelin. Te zmiany określiły usposobienie obu ekip na końcówkę tego spotkania.

W 87. minucie przed utratą gola uchronił swój zespół Wojciech Szczęsny. Polak wybronił potężne uderzenie głową Boriniego po dośrodkowaniu Sterlina. Dwie minuty później Włoch otrzymał żółty kartonik, a chwilę później Michael Oliver dał ujście jego frustracji wyrzucając go z boiska.

Sędzia podjął decyzję o doliczeniu 9. minut do regulaminowego czasu gry. Arsenal walczył o wynik mimo przewagi jednego zawodnika.

97. minuta dała remis Liverpoolowi. Fenomenalnie do piłki zagranej z rzutu rożnego wyskoczył Skrtel i potężnie uderzył wcześniej poturbowaną głową w dolny róg bramki nie dając szans Szczęsnemu, 2-2!

Chwilę później sędzia Michael Oliver zakończył mecz.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2014, 12:11

Mam taką teorię.
Graczy na defensywę ściągać z BL + Greków a na ofensywę z la lipy.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 12:11

encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR5jlB9QY0didsPbEQpfG8CuNrQZZ-Su_0kry1yESF2oeooNnz3uQ

poznajecie? :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.12.2014, 12:11

Widze jechanie Welbecka ciag dalszy typowe.Mnie osobiscie Anglik nie denerwuje i chyba tylko mnie. No ale wiadomo najlepiej jechac zawodnika.

Qarol komentarzy: 1450222.12.2014, 12:09

Welbeck był sprawdzony w tej lidze. Każdy wiedział na co go stać w realiach Premier League. Swoje robi, bramki strzela też. Nikt nie oczekiwał od niego (chyba) zostania najlepszym napastnikiem ligi.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.12.2014, 12:08

Arsenal are considering loaning out Yaya Sanogo to Crystal Palace in January. [Mirror]

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2014, 12:08

Ucielo mi.
Lepiej kupować piłkarzy z BL, bo są tani i mają jakość oraz pojęcie o taktyce.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.12.2014, 12:07

ryzyko mniejsze niż z kupnem Welbecka, który potyka się o własne nogi i przy każdym strzale przeprowadza rytuał wywalania się

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.12.2014, 12:06

po nowym roku bodajże.

lolkoznoob komentarzy: 96822.12.2014, 12:06

swoją drogą jestem ciekawy czy ten problem z kontuzjami u Rambo i Jacka zniknie kiedyś

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2014, 12:06

Co do piłkarzy z L1 . Widziałem część meczu Lyonu z p$g i Lyon grał jak jakieś ogorki. Mnostwo niedokładnosci a gdy już mieli setki to walili wszystko nad bramką. Ogólnie l1 to marna liga i nie wiem czy warto wy

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 12:06

Wiadomo kiedy wróci Ramsey?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.12.2014, 12:05

Alonso, nie sadze, ze strzelilby wiecej. W kazdym razie to i tak wynik godny podziwu

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52422.12.2014, 12:04

thide
Czytałem o nim.
Tygodnik "Piłka Nożna" uznał go odkryciem miesiąca w październiku:
"Tym razem wyróżniamy piłkarza, który wciąż gra na opłotkach europejskiego futbolu ale już niedługo.
(...) Chorwaci doczekali się kolejnego znakomitego piłkarza!"

Qarol komentarzy: 1450222.12.2014, 12:04

Raz popłaci, dziesięć razy nie. Nie ma sensu na podstawie jednego genialnego ruchu definiować inne, że być może będzie to samo ; p

mallen komentarzy: 2123922.12.2014, 12:03

A co tam pochwale się.
Austin na (C) w FPL ;)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2014, 12:03

Wenga popełnia błąd bledana. Chce opierać grę drużyny na szklankach ( rambo, jack) tak jak rodzerinho na sturridge'u . Toż to kardynalny błąd.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.12.2014, 12:02

Qarol

Ryzyko czasem popłaca. Zapewne wiesz, kogo mam na mysli.

Alonso komentarzy: 1282422.12.2014, 12:02

Ibra miał 7 tygodni kontuzji w tym sezonie.

lolkoznoob komentarzy: 96822.12.2014, 12:01

AaronJamesRamsey
no tym bardziej, że ostatnio zaczął wracać do formy w trzech ostatnich meczach 3 bramki 2 asysty, ten facet w formie to maszynka do nabijania statystyk

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.12.2014, 11:59

Simpllemann

Pewnie.

Strzelil aż 17 bramek w lidze na polmetku sezonu. Dla porownania Ibra o ponad polowe mniej w tej samej lidze. Wiecej w europie strzelil tylko Ronaldo w Hiszpanii.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457322.12.2014, 11:58

lolkoznoob
Teraz gdy Alexis lekko cieniuje Ramsey mógłby być zbawieniem dla nas. Lubi brać grę na siebie, a to sie Sanchezowi nie udaje od kilku meczów

Qarol komentarzy: 1450222.12.2014, 11:58

Ja to myślę, że wystarczy nam super graczy z L1. Ta liga to zupełnie inna bajka. Nie do końca jestem przekonany, czy stać nas na ryzyko wtopy, gdy skład mamy rozsypany.

Kupować z Francji trzeba tylko wybitne jednostki na swoich pozycjach, dobre nie wystarczą na Premier League.

lolkoznoob komentarzy: 96822.12.2014, 11:56

sorki za błędy piszę z telefonu

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52422.12.2014, 11:55

Dancer
Czyli spokojnie znalazłby u nas miejsce w składzie.

lolkoznoob komentarzy: 96822.12.2014, 11:54

środek pola strasznie kuleje, Arteta gdy zaczał grac porzadnie złapał kontuzje, a to w dużej mierze dzięki niemu mieliśmy kontrole w tej strefie, od kilku meczu to wygląda nieciekawie, nawet West Bromwich potrafiło nas zdominować, z powodu tcyh urazów nasz styl sie troche odmienil, to pokazuje jak Arteta ,Ramsi, Wilshere, Ozil sa dla nas wazni

lays komentarzy: 3987122.12.2014, 11:52

No Giroud jest ostatnio bardzo skuteczny.

Z NU 2 strzaly i 2 gole, wczoraj tez bramka :P

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.12.2014, 11:52

Simpllemann

Potwierdzam. Ogladam czasem Luon i moze zagrac wszedzie. Najczesciej graja w formacji 4-4-2.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.12.2014, 11:51

transfermarkt.pl/andrej-kramaric/profil/spieler/46580

sprawdźcie tego gościa

lays komentarzy: 3987122.12.2014, 11:50

Welbecka mozna roznie rozpatrywac.

Gdy doszedl to nie bylo wgl napastnika, bo Giroud mial kontuzje.

3 pkt z WBA jednak nam zapewnil, czy win z Galatą, ale oczekiwalem wiecej.

Teraaz to zabiera tylko pozycje skrzydlowym

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52422.12.2014, 11:50

Podpisanie kontraktu może co najwyżej zwiększyć sumę odstępnego.

Chelsea dowiozla 2-1... Basel tez sie nie dalo skarcic w koncowce, a my dalismy sie w przewadze. Wstyd

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.12.2014, 11:49

@Jack, Suarez też przedłużył umowę przed transferem

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.12.2014, 11:48

Dzieki za pomoc ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.12.2014, 11:48

Lacazette ma silnik 6.0 500km w 4 literach i zagra właściwie na każdej pozycji w ataku

Fekir-10
+ktoś na CM i skład jest na kilka lat...

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52422.12.2014, 11:47

thide
Lacazette to typowa "9"? Może grać w systemie na dwóch napastników? Może zagrać na skrzydle?
Pytam bo nie oglądam Ligue 1.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52422.12.2014, 11:46

lolkoznoob
Niewiele ponad 4 strzały potrzebuje Giroud by zamienić je na gola. Z 9 celnych uderzeń 5 znalazło drogę do bramki.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.12.2014, 11:46

wolałbym wziąć używkę. wgrywasz czysty fw i jeśli obudowa jest w dobrym stanie to masz właściwie nowy tel.

FadeIn komentarzy: 354722.12.2014, 11:45

Welbeck zbawcą Arsenalu nie jest ale czy tylko on przyszedł do Arsenalu? Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć gdzie mamy braki a gdzie zle obsadzone pozycje. Brak dwóch ŚO na rezerwe. Brak nominalnych DM(Artety, Flamy...blagam). Niby dlaczego przegrywamy z Topem? Rozwalaja nasz srodek pola i obrone a czesto przez kontuzje gramy eksperymentalnie. Nie mówiąc o kombinacjach na skrzydle typu Ozil, Cazorla, Danny, nie sprawdzający się Podolski i nie doswiadczony Campbell. Mamy dobre skrzydla w podstawie ale problem polega na tym, że ta podstawa gra może z 10 meczów w sezonie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.12.2014, 11:43