Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal

Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal 12.09.2020, 14:33, Łukasz Wandzel 2124 komentarzy

Sezon 2020/2021 w Premier League rozpoczął się spotkaniem Fulham i Arsenalu. Beniaminek podejmował ekipę Kanonierów na Craven Cottage, lecz zdaje się, że własne boisko było jedynym atutem podopiecznych Scotta Parkera. Piłkarze Kanonierów pewnie wygrali na wyjeździe aż 3-0, rozpędzając się szczególnie w drugiej połowie, kiedy to dwoma golami przypieczętowali zdobycie pierwszego kompletu punktów.

Szczególnie może się podobać fakt, że na zwycięstwo zapracował cały zespół. Po golu zdobyli Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang, ale na listę strzelców wpisał się także debiutujący w angielskiej ekstraklasie Gabriel. Docenić należy również wkład byłego gracza Chelsea, Williana. 32-letni Brazylijczyk zanotował dwie asysty, mając ogromny udział w zdobyciu każdej bramki w tym meczu.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (78' Ceballos) , Maitland-Niles - Willian (76' Pepe), Lacazette (87' Nketiah), Aubameyang.

Fulham: Rodák - Bryan, Ream, Hector, Odoi - Reed, Cairney - Cavaleiro, Onomah, Kebano (63' Anguissa) - Kamara (63' Mitrović).

Z przedmeczowych zapowiedzi można było wywnioskować, że mecz będzie starciem Dawida z Goliatem, jednak gospodarze przez moment stwarzali inne pozory. Podeszli do rywala bez kompleksów, a w pierwszych minutach po błędzie Arsenalu przytomnie musiał zachować się Bernd Leno. Defensywa gości potrzebowała nieco czasu, aby przejąć kontrolę na boisku. Pewności siebie dodał im szybko strzelony gol. Do sytuacji bramkowej dla przyjezdnych doszło w 9. minucie. Alexandre Lacazette dobił piłkę po nieudanych zagraniach zawodników obu drużyn. Tym samym Francuz zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, a zarazem w tym sezonie Premier League.

Piłkarze Fulham nie unikali błędów, co przekładało się na bezpośrednie zagrożenie ze strony Arsenalu. W 26. minucie tuż przed szesnastką sfaluowany został Lacazette, w związku z czym szansę na debiutancką bramkę w nowych barwach miał Willian. Brazylijczyk uderzając z rzutu wolnego, trafił jednak w słupek. Z groźniejszych sytuacji przed przerwą warto wyróżnić jeszcze strzał lewą nogą Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który opanował wysokie podanie od Xhaki. Po stronie Arsenalu brakowało kreatywności, przez co piłkarze z armatkami na piersiach zeszli na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Odmieniło się to po przerwie. Show na początku drugiej odsłony spotkania skradli obrońcy. Rob Holding popisał się podbijaniem piłki w powietrzu, dzięki czemu minął paru rywali i zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, który wywalczył rzut rożny. Z kolei Gabriel Magalhães wykorzystał ten stały fragment gry, zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Williana. Sam Willian niedługo potem zanotował kolejną asystę, ponieważ w 57. minucie odnalazł podaniem Aubameyanga. Gabończyk ściął z lewego skrzydła w pole karne i pokonał Marka Rodáka uderzeniem na długi słupek.

Na ostatnie pół godziny meczu na murawie zameldował się m.in. Aleksandar Mitrović, ale nawet serbski napastnik nie odmienił słabej gry beniaminka. Natomiast Kanonierzy dążyli jeszcze do podwyższenia kilkubramkowego prowadzenia. W okolicach 70. minuty po dośrodkowaniu Aubameyanga szansę na gola miał Alexandre Lacazette i Hecotr Bellerin. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. Wszystko za sprawą defensywy Fulham, która w tej sytuacji, włącznie z golkiperem, niemal zamurowała swoją bramkę. Piłkarze Arsenalu po opuszczeniu boiska przez Lacazette'a i Williana nie tworzyli już więcej groźnych sytuacji. Z kolei drużyna Fulham nie zapracowała na gola honorowego, a mecz zakończył się wynikiem 0-3.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 20:09

@bokser83: no to rzeczywiście różnica 2,5 roku a 3 lata ...

bokser83 komentarzy: 41014.09.2020, 20:08

@PtoOk napisał: "nie porównuj Pepe z Parteyem. Jeden zagrał w ogórkowej lidze dobry sezon, a drugi wymiata już od co najmniej 3 sezonów w czołowym klubie w Hiszpanii i lidze mistrzów"
Chyba słabo oglądasz Atletico kolego/koleżanko. Partey dopiero dwa i pół sezonu zagrał na wysokim poziomie. Pamiętam jak wielu z Was mówiło podczas meczu z nami że jest to rezerwowy tej drużyny i jest najsłabszym ogniwem. Oglądam Atletico od kilku lat i też tak uważałem. W tamtym czasie był jeszcze średnim zawodnikiem

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 20:07

@Marcinafc93: no i git. Tańsza opcja na sezon i zbieramy fundusze na tomka

shark31 komentarzy: 601314.09.2020, 20:07

Obecnie inaczej się gra w piłkę niż nawet 2/3 lata temu. Teraz broni się systemem a nie jednym "przecinakiem". Wiadomo ze są trenerzy którzy wolą grać bardziej tradycyjnie. Kante u Lamparda często siedział na ławie bo CFC gra podobnym stylem do nas. Taki Bayern gra w środku Goretzka i Thiagiem. Jeden lepszy w ofensywie od drugiego. Potencjalnego transferu Parteya od początku za bardzo nie kapuje. IMO Aouar potrzebniejszy.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 114.09.2020, 20:05

According to sources from 433, Rúnar Alex will sign a five-year contract with Arsenal. The same source says that Rúnar is undergoing a medical at Arsenal today. [
@dv_is
]

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 20:05

@knedel999: Kante zostaje, Chelsea chce się pozbyć Jorginho i zbiera fundusze na Rice'a.

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 20:02

@knedel999: Nie zaszkodzi tylko, że to jest nierealne. Nie ma takiej opcji, że w Chelsea pracują takie barany i sprzedadzą takiego zawodnika rywalowi

knedel999 komentarzy: 37814.09.2020, 20:01

@PtoOk: a jednak zaplacilismy za niego o wiele wiecej..... Po prostu skoro inter zlozyl za Kante oferte na 50mln to co szkodz nam tez sprobowac ?moze kante bedzie chcial zostac w Anglii?

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 114.09.2020, 20:00

Guardian: Sead Kolasinac wants to stay at Arsenal and fight for him place in the team

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 19:59

@knedel999: nie porównuj Pepe z Parteyem. Jeden zagrał w ogórkowej lidze dobry sezon, a drugi wymiata już od co najmniej 3 sezonów w czołowym klubie w Hiszpanii i lidze mistrzów

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 114.09.2020, 19:58

@knedel999: I już go Chelsea nam go za tyle sprzeda xd. Partey niewiadoma? to co powiedzieć o Aouarze? Taki hype na niego jest, a ten dopiero nie jest wart 60 mln.

knedel999 komentarzy: 37814.09.2020, 19:57

Przynajmniej Kante jest sprawdzony w bojach o najwyzsze cele

knedel999 komentarzy: 37814.09.2020, 19:56

Szczerze mowiac Partey jest dla mnie niewiadoma zwlaszcza za 50mln.... zeby nie bylo jak z pepe. Troche nie rozumiem tego bo Ngolo Kante jest za 50 do wziecia. Obecnie nie ma lepszego pomocnika na swiecie w destrukcji w srodku pola

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 19:50

@Placio: Na dziesiątce Kante nie grał. Sarri zaczął go wystawiać na ósemce, ale wyżej niż "8" na pewno nie grał.

daniken komentarzy: 349614.09.2020, 19:44

Spadnie brighton,west brom i fulham

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 114.09.2020, 19:44

Chelsea+PSG na podwojenie. Dadzą radę czy nie?

SZYMON_TYROL komentarzy: 91814.09.2020, 19:40

@Dekarz123: West Ham sie utrzyma, po 6 kolejkach poleci Moyes, zima rozbija bank i psim swedem tuż nad relegacja. Jak to West Ham

grzegorz1211 komentarzy: 1029614.09.2020, 19:34

@kwiatinho napisał: "wpadłem na pomysł że Atletico za zarobione pieniądze na Thomasie chciało by kupić Aouara i dlatego w pierwszej kolejności chcemy zakontraktować Francuza a potem wpłacić klauzulę za Gańczyka."

18.Sheffield/West Brom/Aston Villa
Leeds myślę, że się utrzymają. Naprawdę dobrze się ich ogląda, do tego przemyślane transfery.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52414.09.2020, 19:25

@Placio
Z tego, co wiem, to Kante nigdy w Chelsea nie grał tak wysoko. @Damaks na pewno będzie wiedział lepiej.

kwiatinho komentarzy: 1312814.09.2020, 19:23

Właśnie przez źle zrozumiany artykuł odnośnie potencjalnych transferów Parteya i Aouara wpadłem na pomysł że Atletico za zarobione pieniądze na Thomasie chciało by kupić Aouara i dlatego w pierwszej kolejności chcemy zakontraktować Francuza a potem wpłacić klauzulę za Gańczyka. Ah ten angielski

Piotrek95 komentarzy: 964514.09.2020, 19:23

Na zwycięstwo Evertonu i Valencji wczoraj też postawiłem jak zobaczyłem ile jakości jest w obydwu dryzynach. Z tym że dołożyłem kochane PSG bo Neymar w składzie był xdd

Ech0z komentarzy: 1041314.09.2020, 19:22

@Piotrek95: fajnie analizujesz, ja wtopiłem na - 2.5 i Chelsea dzisiaj.

OFFO komentarzy: 354514.09.2020, 19:21

@Ech0z:

bez przesady 2 gole w meczu to żadna strzelanina a kurs z normalnego 1,30 ( za takie zdarzenie ) było 1,66 i to mnie zachęciło bo nie uważam ze ktos na początku sezonu bedzie murował na 0:0 szczególnie w PL

Ech0z komentarzy: 1041314.09.2020, 19:20

@Catalonczyk: Havertz w pierwszym składzie. Jego jestem najbardziej ciekaw. Jak on i Werner odpali to będzie niezła sieka w ataku

Piotrek95 komentarzy: 964514.09.2020, 19:20

@Ech0z: nie, Chelsea będzie bardzo mocne, trener już ma wizję drużyny bo pracuje dość długo, nowe nabytki to nawet mimo braku zgrania kilku piłkarzy klasy światowej. W meczu Wolves spojrzałem na końcówkę ubiegłego sezonu, Wilki się rozkręcały, Sheffield fatalnie + osłabienie transferami.

Imo w tym sezonie Everton, Wilki i Leeds dadzą zarobić

Catalonczyk komentarzy: 519814.09.2020, 19:19

Ale jestem ciekawy Chelsea... jakies prognostyki co do składu?

Artu komentarzy: 189714.09.2020, 19:17

@Mickeylo: a byli blisko na 3:0

grzegorz1211 komentarzy: 1029614.09.2020, 19:13

Mundo Deportivo” sądzi, że Thomas Partey z Atletico może zasilić Inter.

Ech0z komentarzy: 1041314.09.2020, 19:13

@Piotrek95: czym się kierowałeś? Chybił trafił?

Ech0z komentarzy: 1041314.09.2020, 19:12

@OFFO: no to gratuluje odwagi, ja w życiu bym nie dał że w meczu murarzy będzie strzelanina.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333014.09.2020, 19:11

Wilki szybko zweryfikowaly mój kupon. 1X na nim.

Piotrek95 komentarzy: 964514.09.2020, 19:10

Ja dałem +2.5/2 w meczu Wilków i Chelsea

Mickeylo komentarzy: 273014.09.2020, 19:10

Poszedłem sobie z psem, 10 minut przed meczem SHU - WOL, zagadałem się chwilę z kolegą przez tel, wracam na 7 minute a tu 2 bramki wilki wcisneły.. WTF.

Emery właśnie zaczął swoją karierę destrukcji Villareal, już w pierwszym meczu stracili punkty u siebie z beniaminkiem. Mają najlepszy skład w historii, na papierze to wygląda świetnie, a wczoraj wyglądali beznadziejnie. Chłop jako jedyny trener sprawił że odechciało mi się oglądać jakiejkolwiek piłki

arsenallord komentarzy: 29715 newsów: 11714.09.2020, 19:09

A ja dałem -2,5 gola w tym meczu..

pLYTEK komentarzy: 411814.09.2020, 19:08

Ludzie szybko zapominają jaką robotę Kante robił w Leicester i w reprezentacji mistrzów świata. Nadal najlepszy DM w lidze ... BY A MILE

M4zzz1 komentarzy: 36614.09.2020, 19:08

Ale Sheffield dostaje wciry na początku od Wilków

D14 komentarzy: 436614.09.2020, 19:08

Wilki kurs 2.65 wchodzi gładko xd

Ech0z komentarzy: 1041314.09.2020, 19:08

Jak ktoś lubi znęcanie się nad słabszymi, polecam włączyć mecz Wolves Sheffield.

wodky komentarzy: 19514.09.2020, 19:08

A wilki już 2-0 w 6 minut ;)

OFFO komentarzy: 354514.09.2020, 19:08

2:0

kurs na + 1,5 gola był tak wysoki ze sie skusiłem na dubel z chelsea za 100zł :d

Ech0z komentarzy: 1041314.09.2020, 19:07

@Theo10: poprzednie

arsenallord komentarzy: 29715 newsów: 11714.09.2020, 19:06

@Simpllemann: Dla mnie staty to tylko dodatek. Wolę patrzeć na grę i kto potrafi zrobić przewagę, zagrać ciekawą piłkę czy t podobne rzeczy. Przypominam że Partey gra w Atletico i wszyscy wiemy co r jest głównym zadaniem. Bronić.

Placio komentarzy: 255514.09.2020, 19:05

@Simpllemann
A to nie było tak , że Kante grał na pozycji 10? Coś słyszałem , że Conte go tam wystawiał.

Theo10 komentarzy: 826214.09.2020, 19:01

@Ech0z: A w które lato niby wydaliśmy te 140mln funtów? Bo napewno nie w poprzednie.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52414.09.2020, 19:00

@arsenallord
Pod uwagę wziąłem 3 ostatnie ligowe sezony.