Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal

Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal 12.09.2020, 14:33, Łukasz Wandzel 2124 komentarzy

Sezon 2020/2021 w Premier League rozpoczął się spotkaniem Fulham i Arsenalu. Beniaminek podejmował ekipę Kanonierów na Craven Cottage, lecz zdaje się, że własne boisko było jedynym atutem podopiecznych Scotta Parkera. Piłkarze Kanonierów pewnie wygrali na wyjeździe aż 3-0, rozpędzając się szczególnie w drugiej połowie, kiedy to dwoma golami przypieczętowali zdobycie pierwszego kompletu punktów.

Szczególnie może się podobać fakt, że na zwycięstwo zapracował cały zespół. Po golu zdobyli Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang, ale na listę strzelców wpisał się także debiutujący w angielskiej ekstraklasie Gabriel. Docenić należy również wkład byłego gracza Chelsea, Williana. 32-letni Brazylijczyk zanotował dwie asysty, mając ogromny udział w zdobyciu każdej bramki w tym meczu.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (78' Ceballos) , Maitland-Niles - Willian (76' Pepe), Lacazette (87' Nketiah), Aubameyang.

Fulham: Rodák - Bryan, Ream, Hector, Odoi - Reed, Cairney - Cavaleiro, Onomah, Kebano (63' Anguissa) - Kamara (63' Mitrović).

Z przedmeczowych zapowiedzi można było wywnioskować, że mecz będzie starciem Dawida z Goliatem, jednak gospodarze przez moment stwarzali inne pozory. Podeszli do rywala bez kompleksów, a w pierwszych minutach po błędzie Arsenalu przytomnie musiał zachować się Bernd Leno. Defensywa gości potrzebowała nieco czasu, aby przejąć kontrolę na boisku. Pewności siebie dodał im szybko strzelony gol. Do sytuacji bramkowej dla przyjezdnych doszło w 9. minucie. Alexandre Lacazette dobił piłkę po nieudanych zagraniach zawodników obu drużyn. Tym samym Francuz zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, a zarazem w tym sezonie Premier League.

Piłkarze Fulham nie unikali błędów, co przekładało się na bezpośrednie zagrożenie ze strony Arsenalu. W 26. minucie tuż przed szesnastką sfaluowany został Lacazette, w związku z czym szansę na debiutancką bramkę w nowych barwach miał Willian. Brazylijczyk uderzając z rzutu wolnego, trafił jednak w słupek. Z groźniejszych sytuacji przed przerwą warto wyróżnić jeszcze strzał lewą nogą Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który opanował wysokie podanie od Xhaki. Po stronie Arsenalu brakowało kreatywności, przez co piłkarze z armatkami na piersiach zeszli na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Odmieniło się to po przerwie. Show na początku drugiej odsłony spotkania skradli obrońcy. Rob Holding popisał się podbijaniem piłki w powietrzu, dzięki czemu minął paru rywali i zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, który wywalczył rzut rożny. Z kolei Gabriel Magalhães wykorzystał ten stały fragment gry, zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Williana. Sam Willian niedługo potem zanotował kolejną asystę, ponieważ w 57. minucie odnalazł podaniem Aubameyanga. Gabończyk ściął z lewego skrzydła w pole karne i pokonał Marka Rodáka uderzeniem na długi słupek.

Na ostatnie pół godziny meczu na murawie zameldował się m.in. Aleksandar Mitrović, ale nawet serbski napastnik nie odmienił słabej gry beniaminka. Natomiast Kanonierzy dążyli jeszcze do podwyższenia kilkubramkowego prowadzenia. W okolicach 70. minuty po dośrodkowaniu Aubameyanga szansę na gola miał Alexandre Lacazette i Hecotr Bellerin. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. Wszystko za sprawą defensywy Fulham, która w tej sytuacji, włącznie z golkiperem, niemal zamurowała swoją bramkę. Piłkarze Arsenalu po opuszczeniu boiska przez Lacazette'a i Williana nie tworzyli już więcej groźnych sytuacji. Z kolei drużyna Fulham nie zapracowała na gola honorowego, a mecz zakończył się wynikiem 0-3.

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2020, 22:30

hahahhaha oni nawet miliard mogą wydać, ale z tą obroną i Kepą na bramce chu... zrobią xd

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40014.09.2020, 22:30

Chelsea byśmy mogli Martineza wcisnac za 60 mln. Przy Kepie to Argentynczyk wyglada jak klasa swiatowa, powaznie

aaron_maj komentarzy: 182214.09.2020, 22:30

Tak jest! Zdecydowanie zasłużona bramka lepszej drużyny. W życiu się nie spodziewałem ze Brighton zdominuje Chelsea na przestrzeni 55 minut.

Ech0z komentarzy: 1034414.09.2020, 22:29

Japierdziele Leno takie strzały łapie do koszyczka a ten do tego nie doleciał xD najdroższy ręcznik na świecie

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 22:29

Zaledwie po 53 minutach gry znamy pierwszy niewypał sezonu. Nazwa się on Kai Havertz, wyrok zapadł.

PrzeArs komentarzy: 278414.09.2020, 22:29

Brawo Brighton !!

marcingus1 komentarzy: 117814.09.2020, 22:29

fajnie gra Brighton, zasłużyli na tę bramkę

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812814.09.2020, 22:28

Jakie rozpaczliwe murowanie Lamparda w 54 minucie :D :D Lampard trener a Lampard piłkarz to spora różnica.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 514.09.2020, 22:27

@FabsFAN: To dzisiaj też go raczej nie zobaczysz...

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 22:24

Lamptey dobrze wygląda bo ma na przeciwko sobie Alonso.

MasterMO komentarzy: 33114.09.2020, 22:24

@Simpllemann: XD
Nie no, chyba na poważnire nikt tu tak nie myśli.

Calyn komentarzy: 191614.09.2020, 22:24

Ale ten młody jest dynamiczny żeby Baleron był w połowie taki. Cud miód malina

Garfield_pl komentarzy: 2707414.09.2020, 22:24

Ten Lamptey dobrze śmiga, trzeba obserwować postępy chłopaka ;)

Trempa (redaktor) komentarzy: 1119 newsów: 10814.09.2020, 22:21

Dlaczego w tej kolejce mecze M.City i M.Utd zostały przełożone? Przez ich grę w pucharach ?

Perconte komentarzy: 62414.09.2020, 22:20

Nakupowali "gwiazd " A stary podczciwy Giroud, będzie im ratował mecze bramkami . Zobaczycie

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40014.09.2020, 22:19

@aaron_maj: Cedric, Nelson, Willian, Laca są niscy, ale nie tak niscy jak Torreira

Jogurt komentarzy: 162914.09.2020, 22:19