Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal

Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal 12.09.2020, 14:33, Łukasz Wandzel 2124 komentarzy

Sezon 2020/2021 w Premier League rozpoczął się spotkaniem Fulham i Arsenalu. Beniaminek podejmował ekipę Kanonierów na Craven Cottage, lecz zdaje się, że własne boisko było jedynym atutem podopiecznych Scotta Parkera. Piłkarze Kanonierów pewnie wygrali na wyjeździe aż 3-0, rozpędzając się szczególnie w drugiej połowie, kiedy to dwoma golami przypieczętowali zdobycie pierwszego kompletu punktów.

Szczególnie może się podobać fakt, że na zwycięstwo zapracował cały zespół. Po golu zdobyli Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang, ale na listę strzelców wpisał się także debiutujący w angielskiej ekstraklasie Gabriel. Docenić należy również wkład byłego gracza Chelsea, Williana. 32-letni Brazylijczyk zanotował dwie asysty, mając ogromny udział w zdobyciu każdej bramki w tym meczu.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (78' Ceballos) , Maitland-Niles - Willian (76' Pepe), Lacazette (87' Nketiah), Aubameyang.

Fulham: Rodák - Bryan, Ream, Hector, Odoi - Reed, Cairney - Cavaleiro, Onomah, Kebano (63' Anguissa) - Kamara (63' Mitrović).

Z przedmeczowych zapowiedzi można było wywnioskować, że mecz będzie starciem Dawida z Goliatem, jednak gospodarze przez moment stwarzali inne pozory. Podeszli do rywala bez kompleksów, a w pierwszych minutach po błędzie Arsenalu przytomnie musiał zachować się Bernd Leno. Defensywa gości potrzebowała nieco czasu, aby przejąć kontrolę na boisku. Pewności siebie dodał im szybko strzelony gol. Do sytuacji bramkowej dla przyjezdnych doszło w 9. minucie. Alexandre Lacazette dobił piłkę po nieudanych zagraniach zawodników obu drużyn. Tym samym Francuz zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, a zarazem w tym sezonie Premier League.

Piłkarze Fulham nie unikali błędów, co przekładało się na bezpośrednie zagrożenie ze strony Arsenalu. W 26. minucie tuż przed szesnastką sfaluowany został Lacazette, w związku z czym szansę na debiutancką bramkę w nowych barwach miał Willian. Brazylijczyk uderzając z rzutu wolnego, trafił jednak w słupek. Z groźniejszych sytuacji przed przerwą warto wyróżnić jeszcze strzał lewą nogą Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który opanował wysokie podanie od Xhaki. Po stronie Arsenalu brakowało kreatywności, przez co piłkarze z armatkami na piersiach zeszli na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Odmieniło się to po przerwie. Show na początku drugiej odsłony spotkania skradli obrońcy. Rob Holding popisał się podbijaniem piłki w powietrzu, dzięki czemu minął paru rywali i zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, który wywalczył rzut rożny. Z kolei Gabriel Magalhães wykorzystał ten stały fragment gry, zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Williana. Sam Willian niedługo potem zanotował kolejną asystę, ponieważ w 57. minucie odnalazł podaniem Aubameyanga. Gabończyk ściął z lewego skrzydła w pole karne i pokonał Marka Rodáka uderzeniem na długi słupek.

Na ostatnie pół godziny meczu na murawie zameldował się m.in. Aleksandar Mitrović, ale nawet serbski napastnik nie odmienił słabej gry beniaminka. Natomiast Kanonierzy dążyli jeszcze do podwyższenia kilkubramkowego prowadzenia. W okolicach 70. minuty po dośrodkowaniu Aubameyanga szansę na gola miał Alexandre Lacazette i Hecotr Bellerin. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. Wszystko za sprawą defensywy Fulham, która w tej sytuacji, włącznie z golkiperem, niemal zamurowała swoją bramkę. Piłkarze Arsenalu po opuszczeniu boiska przez Lacazette'a i Williana nie tworzyli już więcej groźnych sytuacji. Z kolei drużyna Fulham nie zapracowała na gola honorowego, a mecz zakończył się wynikiem 0-3.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 22:18

@aaron_maj: cedric chyba będzie najniższy, nikt inny nie przychodzi mi do głowy

aaron_maj komentarzy: 182214.09.2020, 22:15

A tak się zastanawiam jak odejdzie Torreira to kto będzie naszym najniższym zawodnikiem? Chyba nie mamy żadnych mikrusów w drużynie, tak mi się wydaje

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 22:11

@NineBiteWolf: czyli prawidłową odpowiedzią pewnie nie jest żadna z tych co wymienili

kaziu874 komentarzy: 673114.09.2020, 22:11

Co ciekawe, ostatnie miesiące Runarssona nie należą do tych, którymi mógłby się chwalić. Jest on zaledwie rezerwowym w Dijonie, a jak podaje WhoScored, to bramkarz z najmniejszym odsetkiem obronionych strzałów (57,8%) w Ligue 1 wśród golkiperów, którzy rozegrali więcej niż 20 spotkań w ubiegłych dwóch sezonach. Poza tym swój ostatni mecz rozegrał w marcu tego roku, a między słupkami w kadrze stał jeszcze w 2018 roku.

Wciąż Runarrson > Macey

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 514.09.2020, 22:11

Nie spodziewałem się takiego dna w wykonaniu Chelsea. Havertza w ogóle nie ma na boisku.

Ranczomen komentarzy: 1232114.09.2020, 22:11

Może po prostu te 1,55 to było przed tym, jak kosmici zmienili mu DNA i w ogóle.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52414.09.2020, 22:11

Pepe dopiero w drugim sezonie na pokazać pełnię swoich umiejętności. Havertz w pierwszym meczu.

aaron_maj komentarzy: 182214.09.2020, 22:09

@NineBiteWolf napisał: "Co do niskich bocznych obrońców - pamięta ktoś Jernade'a Meade? :P"

Ja z małych bocznych obrońców pamietam z jakiegoś mundialu, chyba 2010 takiego ziomeczka z WKS - Arthur Boka się nazywał. Tez miał chyba z 1,60cm

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 22:08

@luko_PL: to wiem, że Alonso jest wysoki, ale mimo to wygląda na mikrusa

Jacek1s komentarzy: 764614.09.2020, 22:08

Manchester City have had an €89m offer for José Giménez rejected by Atlético Madrid.

The Spanish side will not let the defender leave for less than his €120m release clause. [AS]

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 114.09.2020, 22:05

Aouar też będzie tak grał jak przyjdzie, się nue zdziwicie, taki Partey od razu będzie pięknie dowodził środkiem pola

aaron_maj komentarzy: 182214.09.2020, 22:04

@PtoOk napisał: "Lamptey ? On ma 19 lat xD"

Noo chodziło mi ze dobrze gra. Autokorekta, miło być „hasa tam jak złoto” nie wiem czemu mi tak poprawiło :D

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 22:03

Ciekawe ile Lamptey ma wzrostu ... Wygląda jakby miał z 1,5m

Dziadyga komentarzy: 826314.09.2020, 22:02

Cieniutka ta Chelsea.Kadre maja lepszą niz u nas i to na pewno a takie dno grają.Widać jednak,że Mikel to kozacki manager a Lampard średniak.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 114.09.2020, 22:01

@gregory3213: Ozil obecnie niby jest, ale go nie ma

FilipCz komentarzy: 186514.09.2020, 22:00

Szkoda Brighton, bo zasłużyli po pierwszej połowie na minimum remis. Czelsi nie istnieje

adebayorek komentarzy: 11014.09.2020, 22:00

Lallana to już chyba tak szklany się zrobił jak nasz Diaby. Serducha do walki i gry mu odmówić nie można, ale te jego kłopoty zdrowotne to masakra.

luko_PL komentarzy: 109814.09.2020, 22:00

Havertz gra jakby się bał o własne nogi. Ale póki co przyzwoicie, tylko bez błysku którego się od niego wymaga

gregory3213 komentarzy: 88914.09.2020, 22:00