Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal

Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal 12.09.2020, 14:33, Łukasz Wandzel 2124 komentarzy

Sezon 2020/2021 w Premier League rozpoczął się spotkaniem Fulham i Arsenalu. Beniaminek podejmował ekipę Kanonierów na Craven Cottage, lecz zdaje się, że własne boisko było jedynym atutem podopiecznych Scotta Parkera. Piłkarze Kanonierów pewnie wygrali na wyjeździe aż 3-0, rozpędzając się szczególnie w drugiej połowie, kiedy to dwoma golami przypieczętowali zdobycie pierwszego kompletu punktów.

Szczególnie może się podobać fakt, że na zwycięstwo zapracował cały zespół. Po golu zdobyli Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang, ale na listę strzelców wpisał się także debiutujący w angielskiej ekstraklasie Gabriel. Docenić należy również wkład byłego gracza Chelsea, Williana. 32-letni Brazylijczyk zanotował dwie asysty, mając ogromny udział w zdobyciu każdej bramki w tym meczu.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (78' Ceballos) , Maitland-Niles - Willian (76' Pepe), Lacazette (87' Nketiah), Aubameyang.

Fulham: Rodák - Bryan, Ream, Hector, Odoi - Reed, Cairney - Cavaleiro, Onomah, Kebano (63' Anguissa) - Kamara (63' Mitrović).

Z przedmeczowych zapowiedzi można było wywnioskować, że mecz będzie starciem Dawida z Goliatem, jednak gospodarze przez moment stwarzali inne pozory. Podeszli do rywala bez kompleksów, a w pierwszych minutach po błędzie Arsenalu przytomnie musiał zachować się Bernd Leno. Defensywa gości potrzebowała nieco czasu, aby przejąć kontrolę na boisku. Pewności siebie dodał im szybko strzelony gol. Do sytuacji bramkowej dla przyjezdnych doszło w 9. minucie. Alexandre Lacazette dobił piłkę po nieudanych zagraniach zawodników obu drużyn. Tym samym Francuz zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, a zarazem w tym sezonie Premier League.

Piłkarze Fulham nie unikali błędów, co przekładało się na bezpośrednie zagrożenie ze strony Arsenalu. W 26. minucie tuż przed szesnastką sfaluowany został Lacazette, w związku z czym szansę na debiutancką bramkę w nowych barwach miał Willian. Brazylijczyk uderzając z rzutu wolnego, trafił jednak w słupek. Z groźniejszych sytuacji przed przerwą warto wyróżnić jeszcze strzał lewą nogą Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który opanował wysokie podanie od Xhaki. Po stronie Arsenalu brakowało kreatywności, przez co piłkarze z armatkami na piersiach zeszli na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Odmieniło się to po przerwie. Show na początku drugiej odsłony spotkania skradli obrońcy. Rob Holding popisał się podbijaniem piłki w powietrzu, dzięki czemu minął paru rywali i zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, który wywalczył rzut rożny. Z kolei Gabriel Magalhães wykorzystał ten stały fragment gry, zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Williana. Sam Willian niedługo potem zanotował kolejną asystę, ponieważ w 57. minucie odnalazł podaniem Aubameyanga. Gabończyk ściął z lewego skrzydła w pole karne i pokonał Marka Rodáka uderzeniem na długi słupek.

Na ostatnie pół godziny meczu na murawie zameldował się m.in. Aleksandar Mitrović, ale nawet serbski napastnik nie odmienił słabej gry beniaminka. Natomiast Kanonierzy dążyli jeszcze do podwyższenia kilkubramkowego prowadzenia. W okolicach 70. minuty po dośrodkowaniu Aubameyanga szansę na gola miał Alexandre Lacazette i Hecotr Bellerin. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. Wszystko za sprawą defensywy Fulham, która w tej sytuacji, włącznie z golkiperem, niemal zamurowała swoją bramkę. Piłkarze Arsenalu po opuszczeniu boiska przez Lacazette'a i Williana nie tworzyli już więcej groźnych sytuacji. Z kolei drużyna Fulham nie zapracowała na gola honorowego, a mecz zakończył się wynikiem 0-3.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Paul77 komentarzy: 976714.09.2020, 21:16

Oby Parteya i Aouara udało się jak najszybciej ściągnąć do Arsenalu.
Chelsea już ma w miarę wykrystalizowany skład. Arsenal ma braki w pierwszej jedenastce. Czym szybciej Arteta będzie miał tych co chce, tym lepiej.

zdyp komentarzy: 455214.09.2020, 21:16

@Ech0z napisał: "Dlaczego smerfy grają w piżamach z Lidla?"
lol, wszystko poszlo na transfery to teraz trzeba grac w starych lachach...

Ech0z komentarzy: 1041114.09.2020, 21:14

Dlaczego smerfy grają w piżamach z Lidla?

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 21:12

@Garfield_pl: zadziwia mnie to jakim jesteś zawsze optymistą

Garfield_pl komentarzy: 2799414.09.2020, 21:08

@coooyg11 napisał: "Torreira już na pewno out, Martinez na pewno out, ciekawe kto przyjdzie, Partey czy Aouar"
Partey i Aouar :)

Sandbead komentarzy: 341914.09.2020, 21:08

@Robizg1: Właśnie miałem przyjemność ostatnio taką jechać i bardzo mi się to autko spodobało. W tej chwili mam Toyotę Auris w dieslu ale mam zamiar ją zmienić właśnie na coś większego w benzynie i zagazować, żeby jednak oszczędzić te pare złotych miesięcznie.

Jak na razie moim faworytem jest Astra J z tym, że ten samochód jest generalnie dość ciężki i szukam jedynie silników 1.4T/1.6T, żeby jakaś dynamika tam była, a to trochę zawęża możliwości. Do tego miejsca w środku jest dość mało, a to też mnie nie przekonuje ale za to silniki super do gazu.

Na drugim miejscu jest właśnie Mazda ale w niej z kolei odwrotnie - podoba mi się wszystko tylko mam wątpliwości co do tego gazu.

Ech0z komentarzy: 1041114.09.2020, 21:01

@SZYMON_TYROL: spokojnie to tylko jeden mecz w którym dostał 2 karne. Kto by to przewidział, ogonie grał słabo

Ech0z komentarzy: 1041114.09.2020, 20:59

O lol jednak - 2.5 z Wolves weszlo :D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 114.09.2020, 20:57

@Sandbead: ja mam 6 GH ale 2.0 diesel. Polecam ogólnie samochód, jest bardzo pojemny (kombi) fajne zawieszenie, na dalekie trasy super wygodny. Ja mam akurat te wersję z navi Bose, grzaniem tyłka i skórą i daje to komfort użytkowania.

jurasmolas44 komentarzy: 184914.09.2020, 20:55

Szlak by trafił, mieszkam w Bogatyni i niestety ebany koronawirus dotarł do przedszkola mojego syna. Wszyscy rodzice całego przedszkola na kwarantannie. Boziu jak dobrze ze jej wysokość wróciła na ekrany:))

Paul77 komentarzy: 976714.09.2020, 20:53

Wreszcie! Po dziesięciu dniach pracy trzy dni wolnego. Za dużo tego. Otwieram jakąś dobrą whisky i popatrzę na ten nowy projekt Romka z Rusków.

Sandbead komentarzy: 341914.09.2020, 20:51

@Rafson95: Dzięki.

Rozumiem, że awatar drugiego wypowiadającego się to taki przyjemny bonus haha

Rafson95 komentarzy: 1053314.09.2020, 20:45

@Sandbead:

SZYMON_TYROL komentarzy: 91814.09.2020, 20:45

Cóż, ja zrezygnowałem z Salaha kosztem silnej ławki. Tymczasem Son,Pereira,Bowen po 2 pkt. Jota - 0. A moja lawka rezerwowych Mitrovic jako 1 rezerwowy za 1 pkt. Klekajcie narody.

FilipCz komentarzy: 186514.09.2020, 20:45

Ciekawe co pokaże Czelsi. Takie zachwyty wszędzie, że och i ach. Zaraz obejrzymy, zobaczymy.

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 20:42

@SZYMON_TYROL: mi wynik zrobił salah i auba, chociaz gabon tylko dlatego, że mu kapitana dałem

luko_PL komentarzy: 109814.09.2020, 20:41

Traore co szybką nóżkę ma

SZYMON_TYROL komentarzy: 91814.09.2020, 20:40

@PtoOk: szacun, ja 50tki nie dobije. Poleciałem po całości. Zachciało mi się bawić w "znawce". Zamiast trzymac się pewniaków

Sandbead komentarzy: 341914.09.2020, 20:39

@Rafson95: Zastanawiam się nad kupnem mazdy II gen w silniku 2.0 (w miarę dynamiczny i w miarę oszczędny) ale chciałem go od razu zagazować. A z tego co wyczytałem to w tym modelu nie ma hydraulicznej regulacji luzów zaworowych i zastanawiam się czy jest sens bo robię ostatnio dość duże przebiegi i zastanawiam się co ile trzeba kontrolować/regulować luzy zaworowe i ile taki zabieg kosztuje

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 114.09.2020, 20:38

@Marcinafc93: ma małe*

Nie ma. się co zachwycać jak to gra po pierwszych kolejkach, z czasem będzie wiadomo o co walczą poszczególne zespoły, patrząc obecnie po składach to Arsenal mq małe szanse na top 4, Potrzeba w końcu tą pomoc ogarnąć i wtedy rokowania rosną ku LM

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 20:36

@SZYMON_TYROL: ja chyba zrobie. 55 punktów tylko ustukałem i zrobiłem błąd bo nie mam ławki

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 114.09.2020, 20:28

@ostriket: Bo Ziyech jest na przykład niedostępny, a co ma Thiago grać od razu? Tego młodego co wzięli jako wolnego agenta, wypożyczyli od razu.

coooyg11 komentarzy: 318414.09.2020, 20:27

coooyg11 komentarzy: 318414.09.2020, 20:24

Ciekawe co niemiecki zaciąg dzisiaj pokaże, śmierdzi jakimś 1:1 :D

Rafson95 komentarzy: 1053314.09.2020, 20:24

@Sandbead:
Ja ne ale interesuje się dość Mazdami i 6 III w benzynie 2.0 albo 2.5 to taki mój dream car. W czym problem?

ostriket komentarzy: 661414.09.2020, 20:24

Wszyscy się jarają transferami CFC a tu na pierwszy mecz wychodzą te same Lotus Cheeki i Christenseny :D

Zakładam że nikt nie miałby nic przeciwko jakby punkty dzisiaj stracili zanim te wszystkie nowe gwiazdki będą gotowe do gry

zdyp komentarzy: 455214.09.2020, 20:21

maupay ich dzis wyjasni!!

silvano95 komentarzy: 980514.09.2020, 20:20

Brighton XI: Ryan, White, Webster, Dunk, Lamptey, Lallana, Bissouma, Alzate, March, Maupay, Trossard

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 20:19

@kamilo_oo napisał: "wuefista z niebieksiej części co wystawił xd"
A co ty byś zmnienił? :D

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2020, 20:18

wuefista z niebieksiej części co wystawił xd

Sandbead komentarzy: 341914.09.2020, 20:17

Posiada ktoś może mazdę 6 II gen z silnikiem 2.0 benzynowym?

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 20:17

@Damaks: i w pissdu wylądował. Mam Azipiego w FPL ...

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 20:15

Kepa, James, Christensen, Zouma, Alonso, Kante, Jorginho, Loftus-Cheek, Mount, Havertz, Werner

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 114.09.2020, 20:15

youtube.com/watch?v=hh4dUM6-z3s

ten w czerwonej bluzie wygląda jak skrzyżowanie Aubameyanga i Harrnego Pottera

Paul77 komentarzy: 976714.09.2020, 20:14

@BizoNxd6: dobrze że chociaż sezon się zaczął.

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 114.09.2020, 20:11

@bokser83: To i tak wystarczająco ponieważ Xhaka nie zagrał jeszcze ani jednego sezonu na wysokim poziomie, a jest już tutaj od 4 lat.

Maxwolgd komentarzy: 58814.09.2020, 20:11

@Marcinafc93: Ja tam się cieszę i chciałbym zostawić Saeda. Idealny na ławkę, może miał lepsze początki, ale uważam, że z ławki nie raz dał stabilność i potrafił powalczyć. Po za tym warto mieć dwóch zawodników na daną pozycję, żeby potem nie zostać na lodzie jak nie daj Boże Tierney dostanie kontuzji albo będzie przemęczony.

BizoNxd6 komentarzy: 287914.09.2020, 20:10