Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal

Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal 12.09.2020, 14:33, Łukasz Wandzel 2124 komentarzy

Sezon 2020/2021 w Premier League rozpoczął się spotkaniem Fulham i Arsenalu. Beniaminek podejmował ekipę Kanonierów na Craven Cottage, lecz zdaje się, że własne boisko było jedynym atutem podopiecznych Scotta Parkera. Piłkarze Kanonierów pewnie wygrali na wyjeździe aż 3-0, rozpędzając się szczególnie w drugiej połowie, kiedy to dwoma golami przypieczętowali zdobycie pierwszego kompletu punktów.

Szczególnie może się podobać fakt, że na zwycięstwo zapracował cały zespół. Po golu zdobyli Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang, ale na listę strzelców wpisał się także debiutujący w angielskiej ekstraklasie Gabriel. Docenić należy również wkład byłego gracza Chelsea, Williana. 32-letni Brazylijczyk zanotował dwie asysty, mając ogromny udział w zdobyciu każdej bramki w tym meczu.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (78' Ceballos) , Maitland-Niles - Willian (76' Pepe), Lacazette (87' Nketiah), Aubameyang.

Fulham: Rodák - Bryan, Ream, Hector, Odoi - Reed, Cairney - Cavaleiro, Onomah, Kebano (63' Anguissa) - Kamara (63' Mitrović).

Z przedmeczowych zapowiedzi można było wywnioskować, że mecz będzie starciem Dawida z Goliatem, jednak gospodarze przez moment stwarzali inne pozory. Podeszli do rywala bez kompleksów, a w pierwszych minutach po błędzie Arsenalu przytomnie musiał zachować się Bernd Leno. Defensywa gości potrzebowała nieco czasu, aby przejąć kontrolę na boisku. Pewności siebie dodał im szybko strzelony gol. Do sytuacji bramkowej dla przyjezdnych doszło w 9. minucie. Alexandre Lacazette dobił piłkę po nieudanych zagraniach zawodników obu drużyn. Tym samym Francuz zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, a zarazem w tym sezonie Premier League.

Piłkarze Fulham nie unikali błędów, co przekładało się na bezpośrednie zagrożenie ze strony Arsenalu. W 26. minucie tuż przed szesnastką sfaluowany został Lacazette, w związku z czym szansę na debiutancką bramkę w nowych barwach miał Willian. Brazylijczyk uderzając z rzutu wolnego, trafił jednak w słupek. Z groźniejszych sytuacji przed przerwą warto wyróżnić jeszcze strzał lewą nogą Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który opanował wysokie podanie od Xhaki. Po stronie Arsenalu brakowało kreatywności, przez co piłkarze z armatkami na piersiach zeszli na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Odmieniło się to po przerwie. Show na początku drugiej odsłony spotkania skradli obrońcy. Rob Holding popisał się podbijaniem piłki w powietrzu, dzięki czemu minął paru rywali i zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, który wywalczył rzut rożny. Z kolei Gabriel Magalhães wykorzystał ten stały fragment gry, zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Williana. Sam Willian niedługo potem zanotował kolejną asystę, ponieważ w 57. minucie odnalazł podaniem Aubameyanga. Gabończyk ściął z lewego skrzydła w pole karne i pokonał Marka Rodáka uderzeniem na długi słupek.

Na ostatnie pół godziny meczu na murawie zameldował się m.in. Aleksandar Mitrović, ale nawet serbski napastnik nie odmienił słabej gry beniaminka. Natomiast Kanonierzy dążyli jeszcze do podwyższenia kilkubramkowego prowadzenia. W okolicach 70. minuty po dośrodkowaniu Aubameyanga szansę na gola miał Alexandre Lacazette i Hecotr Bellerin. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. Wszystko za sprawą defensywy Fulham, która w tej sytuacji, włącznie z golkiperem, niemal zamurowała swoją bramkę. Piłkarze Arsenalu po opuszczeniu boiska przez Lacazette'a i Williana nie tworzyli już więcej groźnych sytuacji. Z kolei drużyna Fulham nie zapracowała na gola honorowego, a mecz zakończył się wynikiem 0-3.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Paul77 komentarzy: 965714.09.2020, 21:47

@Er4s: widzę kolego że mamy bardzo podobne gusta.

aaron_maj komentarzy: 182214.09.2020, 21:46

Chelsea generalnie gra słabiutko. Gdyby trafili na tali Everton to by to pewnie wyglądało jak w Tottenhamie. A tak to głupi błąd i bramka. Szkoda szkoda

veron komentarzy: 459214.09.2020, 21:46

@KySiO: nie wiem czy zauważyłeś ale wszystkie pakiety możesz sobie przetestować w tym pierwszym miesiącu, najlepiej też od razu zmienić im status na taki, że się same wyłączą po miesiącu

Kams0N^ komentarzy: 12014.09.2020, 21:46

Z tych linków to nie ma sensu oglądać

Er4s komentarzy: 302214.09.2020, 21:45

@Paul77: tullamore bardzo dobry irlandzki. Ja teraz testuje whiskey, która wypuścił McGregor - Proper Twelve - moge polecić jeśli lubujesz W irlandzkich typu Jameson. A ogólnie mój król to Talisker.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 21:45

@bocian18: Oj tak, potwierdzam.

bocian18 komentarzy: 1563 newsów: 114.09.2020, 21:44

@Paul77: Mam astre H samochód nie do zajechania

KySiO komentarzy: 66514.09.2020, 21:43

Swoją drogą, dwa dni temu dowiedziałem się, że Canal+ uruchomił swoją platformę na wzór Netflixa i HBO Go. Tyle że nie płaci się jednej ceny za całość, a wybiera się pakiety, do których chce się mieć dostęp. Ceny są chore, za pakiet sportowy wołają 5 dych miesięcznie, ale plus taki, że można wziąć to z kumplem i cena już na pół - plus pierwszy miesiąc za darmo.

Właśnie testuję i powiem wam szczerze, że to jest niesamowita wygoda. To pieprzenie się z linkami - tragedia.

luko_PL komentarzy: 109814.09.2020, 21:42

@FilipCz: może obczaił?

FilipCz komentarzy: 182714.09.2020, 21:41

Ciekawe czemu var nie obczail porządnie tego faulu. Nie wiem czy był kontakt na karnego.

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2020, 21:41

@imprecis napisał: "Tam karnego nie było jak dla mnie."

Ewidentny.

Kams0N^ komentarzy: 12014.09.2020, 21:41

Wiadomo coś odnośnie powrotu kibiców w Anglii??

Arkos komentarzy: 15814.09.2020, 21:40

Gunnerblog: Jeśli do klubu wpłynie oferta z Elneny'ego Mikel Arteta jest skłonny ją zaakceptować.

veron komentarzy: 459214.09.2020, 21:40

po co się męczyć na tych streamach, nie lepiej wziąć sobie z kolegą C+ online? 2 miesiące za darmo macie a potem po 25 zł na łeb, w każdej chwili można zrezygnować

Ale się Ryan szybko położył...

Głupi mecz i się zesralo, a dobrze grali.

Koroniarz komentarzy: 999114.09.2020, 21:39

Włączyłem Chelsea i za 1 minutę karny xdd

Kams0N^ komentarzy: 12014.09.2020, 21:38

Nurek Werner

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812814.09.2020, 21:38

Pierwsza kolejka a juz mozna by się było zapytać,kto jeszcze karnego nie dostał?

Trempa (redaktor) komentarzy: 1119 newsów: 10814.09.2020, 21:37

Gdzie oglądacie? Macie jakąś stronkę z dużą liczbą linków do streamów w dobrej jakości, coś jak do tej pory footybite ?

Garfield_pl komentarzy: 2707214.09.2020, 21:35

@Paul77: jeśli będzie szło wszystko tak jak idzie, to czeka nas sporo radości w niedalekiej przyszłości :)
@PtoOk: no niestety jakoś ta nasza nacja ma tendencję do marudzenia, narzekania, wymyślania sobie problemów z nudów czy coś, ja tam drobiazgami się nie przejmuję, a póki co nic poważnego w życiu mnie nie spotkało i oby nigdy, więc nie mam powodów do pesymizmu, cieszę się tym co mam :D

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333014.09.2020, 21:34

Wiadomo, że to dopiero początek meczu, ale Chelsea strasznie słabo coś ^^

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 514.09.2020, 21:33

Jak na razie Chelsea bez szału. Brighton już mi się bardziej podoba w tym meczu.

Paul77 komentarzy: 965714.09.2020, 21:32

@Er4s: mam zamiar.. Ale człowiek tak utyrany że..
Nie wiem czy jest sens. Dziesięć dni z rzędu po 11/12 godzin...
Chyba nie ma sensu dobrego trunku otwierać, bo wypiję parę łyków i luli. Jakiś Tullamore Drew z cytryną.

pLYTEK komentarzy: 410714.09.2020, 21:32

@Er4s:

Tak

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 21:31

@Er4s: może Ci zmienić ustawienie, ale nie możesz mieć w składzie mniej niż 2 obrońców 3 pomocników i 1 napastnika. No i oczywiście 2 bramkarzy też się nie da

Trempa (redaktor) komentarzy: 1119 newsów: 10814.09.2020, 21:31

Działa Wam strona footybite.com ? Nie mogę znaleźć linka do meczu chelsea.

Er4s komentarzy: 302214.09.2020, 21:30

Jeszcze jedno pytania od debiutanta FPL. Jesli ustawiłem 3-4-3 ale ani Saka ani Pulisic bedacy w skladzie nie zagrają ani minuty to za jednego policzony mi bedzie rezerwowy pomocnik a za drugiego jeden z rezerwowych obroncow i z automatu zmieni mi ustawienie? #FPL

Paul77 komentarzy: 965714.09.2020, 21:28

@Ech0z: bo w Lidlu widocznie była promocja lupilu. Wszystko kasa poszła na ich nowe gwiazdy, to trzeba było iść do Lidla po nowe stroje.

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2020, 21:28

Willian po 10 minutach już miał udział przy bramce, Havertz na razie nic.

Takie są fakty.

Er4s komentarzy: 302214.09.2020, 21:27

@Paul77:
Co tam popijasz dobrego?

Paul77 komentarzy: 965714.09.2020, 21:25

@Sandbead: sorka, chodziło mi o astrę J..
Przepracowanie wychodzi

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.09.2020, 21:23

@Sandbead: Astra J chyba nawet ladnie idzie w tym silniku diesla 2.0, ale jak rozumiem chcesz tylko benzynke?

Paul77 komentarzy: 965714.09.2020, 21:21

@Garfield_pl: to ich problem i za przeproszeniem mam to w czterech literach, nawet niech mają więcej kłopotów
Ja chcę by Arsenal znów wyglądał jak klub z czołówki PL

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.09.2020, 21:21

Chelsea sie serio nie oplacalo zatrzymac tego Sarra? Bo wzmocnili sie ladnie w tym oknie, ale ta obrona to dalej slabiutko XD No chyba ze Silva sie sprawdzi, a raczej na to sie zanosi.

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 21:21

@Garfield_pl: Nie powiedziałem, że to źle tylko, że mnie to zaskakuje bo jednak nasz naród jest skory bardziej do zmartwień niż optymizmu :) Miejmy nadzieję, że tych dwóch panów do nas zawita, chociaż jak nawet jeden dojdzie i tak nie będzie źle

Paul77 komentarzy: 965714.09.2020, 21:20

@Sandbead: jeśli chcesz astrę H, to szukaj z gazem fabrycznym. Ma wzmocnione gniazda zaworowe i spisuje się mega dobrze. Ciężko jest je kupić, ale polecam.

polishbrigadesx komentarzy: 1017314.09.2020, 21:20

@Ech0z:

Ponieważ tylko na takie ich stać :D

Garfield_pl komentarzy: 2707214.09.2020, 21:19

@Paul77 napisał: "Oby Parteya i Aouara udało się jak najszybciej ściągnąć do Arsenalu.
Chelsea już ma w miarę wykrystalizowany skład. Arsenal ma braki w pierwszej jedenastce. Czym szybciej Arteta będzie miał tych co chce, tym lepiej."

Ale obrona w Chelsea to nadal szału nie robi, mimo zakupu chilwella i Silvy, to obecni na boisku nie są gwarantem solidnej obrony.

Garfield_pl komentarzy: 2707214.09.2020, 21:17

@PtoOk: taki już jestem, tego nie zmienię a mam z tego więcej pożytku niż rozczarowań, więc nie narzekam :D jest szansa na obydwu i myślę, że rozgrywamy to po cichu i sprytnie żeby to osiągnąć, a jak jeszcze urwiemy, to może jakiś młody talent wpadnie albo jakieś zaskoczenie ;)