Jamie Redknapp: Arsenal stosował iście samobójczą taktykę

Jamie Redknapp: Arsenal stosował iście samobójczą taktykę 18.02.2011, 13:13, Krzysztof Mierkiewicz 59 komentarzy

Nie milkną echa środowego pojedynku na Emirates Stadium. Tym razem głos w sprawie meczu postanowił zabrać niegdysiejszy rozgrywający The Reds i Spurs, dziś ekspert Sky Sports, Jamie Redknapp. Zdaniem Anglika, w pierwszej odsłonie starcia z Więcej Niż Klubem, Kanonierzy stosowali „samobójczą” taktykę. Zmiana strategii, którą w przerwie spotkania zaordynował swoim piłkarzom Wenger, sprawiła, że londyńczykom udało się odwrócić losy meczu.

- Widząc grę Arsenalu w pierwszej połowie, nie mogłem uwierzyć własnym oczom. To było czyste samobójstwo! Wszyscy cały czas powtarzali, że jedyną szansą na powstrzymanie Katalończyków jest cofnięcie się do defensywy i pozwolenie im na swobodną wymianę piłek. Tak zagrał Inter w poprzedniej edycji Ligii Mistrzów.

- Gra przeciwko Hiszpanom z tak wysoko ustawioną linią defensywną była wręcz zabawna. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby – prawidłowa, według mnie - bramka Messiego na 0-2 została uznana, Arsenal byłby w opłakanym położeniu.

- Drugie 45 minut to zupełnie inna historia. Gdy Samir Nasri zaczął się bardziej angażować w grę, zobaczyliśmy, jak można pokonać mistrzów Hiszpanii, którzy naciskali i naciskali na piłkarzy Wengera, ale nie potrafili zbliżyć się do bramki. W takim przypadku wszelkie próby rozgrywania piłki w środku pola skazane są na niepowodzenie – barceloński pressing szybko pozbawiłby Kanonierów futbolówki.

- Kluczem do sukcesu było przesunięcie większej ilości zawodników do ofensywy, co zmusiło gości do rozciągnięcia formacji i zmniejszyło zagęszczenie w środkowej strefie. Widać to było przy drugiej bramce, gdy - ni stąd ni zowąd – po dwóch podaniach, Nasri znalazł się za niemal wszystkim graczami ataku i pomocy FCB, a obrona to ich najsłabsza formacja.

- Jeśli Katalończykom nie uda się odzyskać piłki na połowie przeciwnika zaraz po jej stracie, to wtedy można ich ugodzić. Brak Gerarda Pique w rewanżu z pewnością to ułatwi. Podobnie jak fakt, że Arsenal jest lepszy niż przed rokiem – zakończył swoją analizę syn obecnego menadżera Kogutów.

BarcelonaChampions LeagueJamie Redknapp autor: Krzysztof Mierkiewicz źrodło: Sport.co.uk
poprzednia12następna
luq007 komentarzy: 289920.02.2011, 13:04

Ty zes widzial ekspercie od 7 bolesci.

rudy13jol komentarzy: 40620.02.2011, 00:38

Barca zagrala dobre pierwsze 45 min. Arsenal pokazal ze walczy do ostatniego gwizdka i 2 polowa byla rewelacyjna. Jesli zagraja tak na Camp Nou to bedzie awans. Pokazalismy tym niby bogom futbolu ze ich da sie pokonac nawet przegrywajac 0:1. i tyle.

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 219.02.2011, 23:06

Proponuję jeszcze raz przeanalizować gola ze spalonego w wykonaniu Messiego.
Spalony ewidentny co ekspert telewizyjny i były zawodnik powinien doskonale wiedzieć już po pierwszej powtórce.

HusarzAFC komentarzy: 150218.02.2011, 21:48

Jeśli chodzi o sędziego to niech dzieci Barcelony lepiej zamilczą bo ten sędzia, na którego tak narzekają parę razy nas skartkował i według mnie czasem mógł nie pokazywać żółtego kartonika.

Czeczenia komentarzy: 1249918.02.2011, 20:04

I jeszcze jedno. Bronić to się akurat potrafimy, co Boss pokazywał już jakiś czas temu. Jednak chyba nie ma do tego wykonawców w Arsenalu.

Czeczenia komentarzy: 1249918.02.2011, 20:01

Ja uważam że paradoksalnie pierwsza połowa była ciekawsza, lepsza w wykonaniu Arsenalu. Nie licząc końcówki, bo nawet od razu po wejściu Arshavina nie wyglądało to dobrze.

fabregas1987 komentarzy: 2583818.02.2011, 19:45

Pique --> Puyol
wiec raczej straty nie ma ;p

michalcio135 komentarzy: 18618.02.2011, 19:29

nie bedziemy grać tak że cała drużyna bedzie sie bronić tylko bedziemy grać otwartą piłke i dlatego arsenal gra tak pieknie

mitmichael komentarzy: 4924318.02.2011, 19:26

Wiecej atakow, mniej bronienia - nie moga obroncy za daleko wychodzic bo jedno podanie moze zalatwic wszystko. Znowu zagrali swietna 2 polowe (do czego nas przyzwyczaili). Tak jak zaprezentowali sie po przerwie tak musza zagrac na Camp Nou

czesiek_4 komentarzy: 111218.02.2011, 18:38

Walniemy więcej niż klub :) i wygramy tą całą ligę mistrzów!

aRamsey komentarzy: 948618.02.2011, 17:49

W sumie to chłop mia trochę racji :p tyko, że w pierwszej połowie nie dało się chyba zagrać tak jak w drugiej... po prostu Barca w drugiej połowie kondycyjnie nie wytrzymała

Arkadius92 komentarzy: 169818.02.2011, 17:34

Arsenal ma taki a nie inny styl gry. Autobus w polu karnym to nie nasza domena. Pokazaliśmy, że można pokonać Barcę grając z nią otwarty futbol.

Kaziu09 komentarzy: 325318.02.2011, 17:26

Racja Arsenal nie potrafi ustawić żadnego autobusu pod własną bramką, ale może to i lepiej :)

dicpauca komentarzy: 296618.02.2011, 17:07

bronienie sie raczej Arsenalowi nie wychodzi:) dlatego nie ma innej opcji niz atak;];P

henry147 komentarzy: 136618.02.2011, 16:42

my nie umiemy się bronić to nie w naszym stylu

SamirRosicky komentarzy: 285318.02.2011, 16:35

madjer ->
Jaka pozytywna wypowiedź. Podczas meczu raczej co akcję starałeś się dostrzec naszą słabość ;)

madjer komentarzy: 553418.02.2011, 16:23

Arsenal to nie drużyna która stawia autobus w bramce :))

CLEVER komentarzy: 197918.02.2011, 15:40

Nie mam słów na "kibiców" Barcy, nie mylić z kibicami. "Kibice" są tak delikatni i zaślepieni, że nie potrafią przyjąć kilku słów prawdy, no dobra potrafią pod warunkiem, że jest to prawda na korzyść ich klubu...

W ogóle nie ogarniam jak można mówić, że Barca dominowała w tym meczu. Posiadanie piłki i 2x wieksza ilość podań(większość na swojej połowie) na nic się nie przekładała, a Arsenal jak już sobie stwarzał sytuacje to były one groźne.

Szef komentarzy: 1303518.02.2011, 15:35

poszlismy na wymiane ciosow z Barca i na szczescie tym razem sie oplacilo

CLEVER komentarzy: 197918.02.2011, 15:25

Wiadomo, że każdy klub ma napinaczy wśród swoich kibiców, którzy lubią prowokować, ale różnica między kibicami Arsenalu i Barcelony jest taka, że w Arsenalu są to pojedyncze przypadki a jak się wejdzie na fcbarca.com to 3/4 komentarzy to - "z czego oni się cieszą, w Barcelonie będzie 5:0" albo "sędzia nas skrzywdził".

zuczek1987 komentarzy: 640318.02.2011, 15:22

dokładnie tak by było i tak jest j/n

CLEVER komentarzy: 197918.02.2011, 15:21

Śmieszni są ci kibice Barcy. Jakby Arsenal przegrał 2:1 to kibice Arsenalu by przyjęli to z pokorą, a oni ciągle muszą dowartościowywać się gadaniem, że na Nou Camp będzie 3:0. No i dobrze niech będzie, ale tego zwycięstwa nikt nam nie odbierze i nic w tym dziwnego, że cieszymy się z wygranej z takim klubem jak Barcelona :)

Eta77 komentarzy: 7518.02.2011, 15:16

Po co te docinki ze wygrali z wiecej niz klubem jak na razie arsenal wygral tylko pierwszy mecz na camp nou wystarczy ze przegraja 1:0 i po LM jeszcze nic nie zostalo wygrane a wszyscy zachowuja sie jakby wygrali lige mistrzow.Przypuszczam ze arsenal w rewanzu przegra 3:0 ale ma szanse na triumf w carling cup.wspomnicie moje slowa.

CLEVER komentarzy: 197918.02.2011, 15:13

Jak dla mnie to równie dobrze mógł uznać tę bramkę jak i tego nie zrobić. Sytuacja bardzo trudna do rozstrzygnięcia. A myślicie, że dlaczego duża część kibiców Barcy twierdzi, że sędzia ich oszukał i że na Nou Camp będzie 5:0 - bo sami w to nie wierzą, a wiedzą, że Barca będzie musiała wspiąć się na wyżyny umiejętności, żeby wyeliminować Arsenal, który w przekroju całego meczu moim zdaniem zasłużył na wygraną bo zagrali bardzo mądrze. Tak zagęścili środek obrony, że Messi praktycznie nie istniał, a piłki do Alvesa i tak Barcelonie nic nie dawały bo nie umieją grać po skrzydłach :]

zuczek1987 komentarzy: 640318.02.2011, 15:08

100 % racji co do słów w linku na dole

grzegorz1211 komentarzy: 1031218.02.2011, 14:34

//blog.mufc.pl/artykuly/264/dzieci-wengera-smialy-zatrzymac-potege

http://blog.mufc.pl/artykuly/264/dzieci-wengera-smialy-zatrzymac-potege Iniesta przeczytaj sobie ten teks o ogórkowej lidze hiszpańskiej i o dziwo na blogu MU to znalazłem

Asiek69 komentarzy: 236618.02.2011, 14:17

w sumie gdyby Gael nie przyspał przy bramce Villi to ta taktyka nie byłaby wcale samobójcza ^^ dopracować to na rewanż i może być na prawdę skuteczna :D

Asiek69 komentarzy: 236618.02.2011, 14:14

Lol jeżeli Song był brutalny to ciekawe jaki był Flamini, czy Gattuso xDDDD

protektor komentarzy: 22618.02.2011, 14:12

Patrzcie na sonde.

zuczek1987 komentarzy: 640318.02.2011, 14:11

też zauważyłem że jakoś za czesto nam wyskakują za pleców ale tylko szczeście nas uratowało ;/ w sumie przy tak otwartej grze powinniśmy grać torche bardziej cofnięci ale to automatycznie wydłuży przerwy pomiędzy formacjami dlatego tak ważna jest motoryka i wytrzymałość bo trzeba zapie*** za piłką ale w sumie było dobrze w pierwszej połowie

Olimpijczyk komentarzy: 109018.02.2011, 14:10

Arsenal wreszcie pokazał jak powinno grać się z Barceloną

Ciasteck2 komentarzy: 446718.02.2011, 14:09

Bardzo dobra wypowiedź. Mam nadzieję, że Wenger w rewanżu na Camp Nou ustawi zawodników tak, jak w drugiej połowie środowego meczu. Mamy szansę na awans, ale musimy grać swoje i nie przestraszyć się Barcy.

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 14:06

@kamgeorgia

no tak, ale Song przecież powinien wylecieć za te brutalne faule, Kościelny też, Arsza tak samo za ostatnią minutę i w ogóle 3 karne powinny być....Wilshere'a również powinni wywalić za bezczelne ogrywanie mistrzów świata

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 14:05

W każdym meczu są sporne sytuacje..co z tego?
Winnym zawsze jest sędzia, bo musi zagwizdać na korzyść tylko jednej ekipy. Owszem czasem arbitrzy mają "fioła", świetnie pokazał nam to mecz z Newcastle.

kamgeorgia komentarzy: 13818.02.2011, 13:59

a co do spornych sytacji to na samym poczatku meczu wychodzilismy z niezla kontra, swietne podanie do van persiego i spozniony wslizg z brzydkim faulem, przerywajacy swietna akcje bo vpr wchodzil juz w pole karne i w tym momencie nagle gwizdek zatrzymujacy akcje i obylo sie nawet bez zoltej, chwile pozniej song dostaj zolta

Iniesta84 komentarzy: 36518.02.2011, 13:54

Nie zwracajcie uwagi na idiotów (tych którzy nazywają się kibicami Barcelony) i piszą, że Barca przegrała przez sędziego. Żałosne i słabe. BAN powinien być za IQ.

kamgeorgia komentarzy: 13818.02.2011, 13:51

Juz wczesniej piasalem ze na stronce barcy placza,ze to sedzia ich oszukal. Sedziowanie bylo w miare. Ta jedna sporna sytacja i wylewanie gorzkich zali, a ja nie pamietam z kolei edycji ligi mistrzow w ktora barcelona przeszlaby bez znaczacej pomocy sedziow.

Wyobrazacie sobie coby sie dzialo jakby sedzia odwalil im taki numer jak nam w newcastle.

Jutro uslyszelibysmy w tele expresie
"Dziwna fala samobojstw w gimnazjach":)

samir87 komentarzy: 259318.02.2011, 13:47

markiew

Ja też wierzę, ale nawet jak przegramy minimalnie ten dwumecz, będę dumny z Arsenalu bo nikt się jeszcze Barcelonie nie postawił w taki sposób jak my.Można powiedzieć, że poszliśmy z nimi, jako jedyny zespół w tym sezonie, na wymianę ciosów. (Nie biorę pod uwagę meczy w których Barca grała rezerwami)

domin515 komentarzy: 27618.02.2011, 13:43

Szczęście sprzyja lepszym. Tyle! Arsenal 2:1 FCB. Kibice barcy... jesli nie pamietacie wyniku to tu wam go przypomnialem.

kamgeorgia komentarzy: 13818.02.2011, 13:42

Jak dla mnie w tej sytuacji byl nie jeden a nawet dwa spalone. We wczesnej fazie akcji Messi zagrywal na wolne pole miedzy Ville a Pedro. Villa byl wtedy na spalonym , ale podanie przeciol Koscielny, a ta znowu trafila do Messiego. Drugi byl na bank. Sedziowie boczni zazwyczaj w takich sytacjach sa po stronie atakujacego co jeszcze bardziej mnie utwierdza ze boczny byl przekonany o tym. Zreszta na powtorkach widac wyraznie ze Messi wystaje.

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 13:40

@Iniesta84

to może byś przetłumaczył innym kibicom Barcelony, że był spalony? Krew mnie zalewa jak widzę komentarze "sędzia sprzedał mecz, zostaliśmy oszukani" itd itp. I już napinacze się cieszą, bo mają na kogo zwalić swoją przegraną

strojo86 komentarzy: 5918.02.2011, 13:37

Nafciarz1990

dodaj jeszcze barce ktora nie powinna przejsc dwumeczu z chelsea w ostatniej edycji LM, mieli fuksa bo sedzia byl beznadziejny i gwizdal na ich korzysc...

mierkiew komentarzy: 750 newsów: 35518.02.2011, 13:35

Rafi, samir87 >

Spędziłem wczoraj sporo czasu oglądając różne zapisy wideo i nijak nie mogę rozstrzygnąć kwestii tej drugiej bramki . Faktem jest, że jeśli w momencie odbicia się piłki od upadającego Pedro Messi był na spalonym, to był on minimalny i gdyby sędzia uznał to trafienie z pewnością nie mielibyśmy powodów do narzekania. Sporna sytuacja, dobrze, że wyszło na nasze ;)

Co do taktyki, to Boss na pewno wie, że granie pułapek ofsajdowych z Mes-que-un-clubem to nic innego, jak igranie z losem. Trzeba będzie mieć całą furę i jeszcze ciut szczęścia, by prędzej czy później się na tym nie przejechać. W tym sezonie Wenger już kilkakrotnie udowadniał, że jest wybornym taktykiem, a zatem jestem spokojny o naszą strategię. Inna sprawa, że dobra strategia nawet w połączeniu z wysoką formą może nie wystarczyć na rewanż.

Pozostaje wierzyć. Ja wierzę :)

HellSpawn komentarzy: 618518.02.2011, 13:35

Śmieszy mnie postawa "kibiców" Barcelony z tym spalonym... Gdyby oni mieli tyle niekorzystnych decyzji które nam podejmuje sędzia to by się chyba zapłakali.

Rafi komentarzy: 128118.02.2011, 13:34

dopisalo*

Iniesta84-owszem troche szczescia nam dopialo:)Moze to zaluga swietnej atmosfery ktora panowala na ES:)Na CN raczej takiej nie bedzie;)

Iniesta84 komentarzy: 36518.02.2011, 13:32

@mdr_AFC kibicuję Barcelonie od zawsze. O tej bramce od środy mówię to samo: BYŁ SPALONY, a sędzia tego meczu był świetny. W Hiszpanii nigdy nie sędziuje się na takim poziomie, a szkoda.

prawda jest taka, że graliśmy dużo lepiej w 1 poł. i mogło skończyć się na o-2 HT. Dopisało Wam szczęście, którego raczej nie będziecie mieć w rewanżu. Tak po prostu szczerze myślę ;)
na razie trzeba Arsenalowi pogratulować. To wielki zespół. Chyba jedyny klub z Anglii który lubię i który gra piłkę ładną dla oka.

^Slim^ komentarzy: 26718.02.2011, 13:29

"Jeśli Katalończykom nie uda się odzyskać piłki na połowie przeciwnika zaraz po jej stracie, to wtedy można ich ugodzić." - to i wysoko ustawiona linia defensywy to klucz do sukcesu i Wenger to zauważył.

mdr_AFC komentarzy: 305118.02.2011, 13:27

Fani barcelony będą cały czas gadać o tej bramce, bo nie umieją zrozumieć tego, ze przegrali. Najlepiej w takiej sytuacji przypomnieć im ich ostatni mecz w LM z czelsi, może się trochę uspokoją ;)