Kanonierzy awansują na trzecie miejsce, 1-0 z Wigan!

Kanonierzy awansują na trzecie miejsce, 1-0 z Wigan! 22.12.2012, 14:33, Sebastian Czarnecki 2145 komentarzy

Jeżeli ktoś przed meczem oczekiwał gładkiego i bezproblemowego zwycięstwa Arsenalu, to srogo się zawiedli. Kanonierzy do pokonania Wigan potrzebowali rzutu karnego, a sama wygrana przyszła im w ogromnych męczarniach. Zespół Arsene'a Wengera nie był w niczym lepszy od ekipy dowodzonej przez Roberto Martineza i innego dnia spotkanie mogłoby się zakończyć zupełnie innym rezultatem. Obie drużyny stworzyły sobie kilka stuprocentowych okazji do zdobycia gola, ale obaj bramkarza stawali na wysokości zadania, nie przepuszczając żadnych piłek. Jedynym, który musiał wyciągać piłkę z siatki, był Ali Al-Habsi, ale przy rzucie karnym nie miał za wiele do powiedzenia.

Kanonierzy zwyciężyli 1-0 i zgarnęli trzy punkty, ale nie było to jakieś spektakularne zwycięstwo. Najważniejsza dla londyńczyków jest jednak sama wygrana, która pomoże im w walce o najwyższe cele, czyli o miejsce w Big Four

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere - Chamberlain (75. Ramsey), Cazorla (90. Koscielny), Podolski (79. Coquelin) - Walcott

Wigan: Al-Habsi - Boyce, Figueroa, Jones - Stam, McCarthy, McArthur, Bausejour - Maloney (89. Gomez) - Di Santo (76. McManaman), Kone

Pierwsze minuty nie przyniosły nam większych emocji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a obie drużyny nie stwarzały sobie okazji do zdobycia gola.

Na pierwszy groźny atak musieliśmy czekać do 9. minuty, kiedy to Mikel Arteta przeprowadził indywidualną akcję środkiem pola. Hiszpan wypatrzył na prawym skrzydle wybiegającego na wolne poe Chamberlaina i do niego posłał piłkę. Młody Anglik huknął na bramkę Al-Habsiego, ale ten nie dał się zaskoczyć i sparował futbolówkę na rzut rożny.

W przeciągu następnych pięciu minut bardzo aktywny na lewej flance był Lukas Podolski, który ciągle szukał miejsca do strzału. Przez ten czas reprezentant Niemiec wykonał aż trzy próby i każda z nich była uderzeniem z dystansu. Za pierwszym razem trafił w omańskiego golkipera, za drugim został zablokowany, natomiast ostatnia próba była kompletnie nieudana, bowiem piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

W 24. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu. Po tym, jak świetne podanie na wolne pole posłał Franco di Santo, w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się Arouna Kone, który nie miał żadnych problemów z wyprzedzeniem niemieckiego olbrzyma - Mertesackera. Czarnoskóry napastnik zachował się jednak najgorzej, jak tylko mógł, po prostu nie trafiając w idealnej sytuacji w światło bramki.

Kolejne minuty to gra głównie w środku pola. Kanonierzy nie stwarzali zagrożenia ekipie z Wigan, a momentami byli nawet przez nią dominowani w niektórych sektorach boiska. Niemniej jednak do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, a sędzia zakończył ją przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Kanonierzy, którzy już cztery minuty po wznowieniu gry mogli wyjść na prowadzenie. Chamberlain ruszył prawym skrzydłem, a następnie posłał piłkę do środka, gdzie w polu karnym Wigan czyhał Walcott. Zawodnik, który występował jako środkowy napastnik, oddał strzał z pierwszej piłki, ale świetnie interweniował Ali Al-Habsi.

W 60. minucie Kanonierzy w końcu przeprowadzili akcję, która przyniosła odpowiedni efekt. Theo Walcott dobrze znalazł się w polu karnym Wigan, jednak został wytrącony z równowagi przez Bausejoura, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr!

Rzut karny na gola pewnie zamienił Mikel Arteta, który z jedenastu metrów strzelił w kierunku lewego rogu bramki. Al-Habsi nie spodziewał się takiego rozwiązania i rzucił się w prawo, a piłka wpadła do bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Dziesięć minut później The Latics mogli doprowadzić do wyrównania. W polu karnym Arsenalu dobrze odnalazł się Arouna Kone, który wymanewrował obrońcą i stworzył sobie dobrą okazję strzelecką. Strzał obywatela WKS świetnie nogami zatrzymał Wojciech Szczęsny.

Dwie minuty później znowu w natarciu zawodnicy z Wigan. Tym razem groźny strzał z dystansu oddał Jones, ale minimalnie się pomylił.

W 75. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Chamberlaina pojawił się Ramsey. Cztery minuty później za Lukasa Podolskiego wszedł Francis Coquelin.

Kolejne minuty to gra w centralnych sektorach boiska. Kanonierzy zdominowali środek pola poprzez wprowadzenie kolejnych pomocników, a zawodnicy Wigan nieudolnie starali się doprowadzić do wyrównania. W rezultacie żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej okazji do strzelenia gola.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy wywieźli z DW Stadium arcyważne trzy punkty. Co prawda nie było to spektakularne zwycięstwo, ale - jak to mówią - wygranych nie powinno się osądzać.

Premier LeagueRaport pomeczowyWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.12.2012, 16:59

Haha Ferguson jest zabawny. Evra też mógł zostać zabity po rozmowie z Suarezem!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2012, 16:57

Alex Ferguson: "Van Persie could have been killed. It was a disgraceful thing, the most dangerous thing I've seen on a football field"

Qarol komentarzy: 1450223.12.2012, 16:53

W tamtym sezonie to byśmy za takie coś Williamsa już z boiska przegonili, ale w tym to propsy ; D

Nyguss komentarzy: 104123.12.2012, 16:49

Wyobrażacie sobie taka akcję w meczu real vs barca ?
Niezła sieka byłaby, nawet na ławce zaczęliby się bić a tych dwóch to chyba karetkami zabraliby do szpitala.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12623.12.2012, 16:48

Śmiechowo się jeszcze Judasz potknął przy pucuwie, że wyglądało jakby mu w gaciach chciał grzebać.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 123.12.2012, 16:46

youtube.com/watch?v=awgf7w3IFIE huhuhu ale się zgubiłem na youtubie ;d

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2012, 16:45

Kurde jak ja chciałbym Benteke w Arsenalu ;/
Świetny młody napastnik z genialną techniką i budową. W dodatku jest fanem Arsenalu i Titiego.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.12.2012, 16:42

Arsenal_1886, dokładnie bez Ben Arfy i Cabaye'a Cisse i Demba Ba nie istnieją. Jak ta dwójka nadal będzie kontuzjowana to nic nam nie strzelą, byle się przebić przez ich obronę, co nie jest chyba takie trudne. Nasi skrzydłowi muszą mieć dobry dzień, bo tam Newcastle będzie najsłabsze. :-)

limonka95 komentarzy: 96623.12.2012, 16:41

Fajnie to wyglądało :)

berc1k komentarzy: 465 newsów: 123.12.2012, 16:41

Ma ktoś stronę ze statystykami zawodników w obecnym sezonie, chodzi mi o kartki, bo jestem ciekaw ile ma już prymityw i jego mały chłopiec w nim i ogólnie piłkarze newcastle, którzy ewentualnie mogą pauzować w naszym meczu w przypadku kartki w meczu w środę.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2012, 16:41

Ashley Williams - "I just cleared the ball in frustration and unfortunately it hit his head." Legend.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.12.2012, 16:40

@pauleta19 Tylko gif :) kwejk.pl/obrazek/1588713

PietriCFC komentarzy: 2723.12.2012, 16:40

http:// www. youtube.com/watch? v=ceSNcUg-Fvs . sorki jeszcze raz.

amadeo komentarzy: 514923.12.2012, 16:39

@ pauleta19
101greatgoals.com/gvideos/video-ashley-williams-smacks-robin-van-persie-in-the-head-with-a-football/

PietriCFC komentarzy: 2723.12.2012, 16:39

ładnie dostał w głowe Van persil :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.12.2012, 16:36

"Ashley Williams "I just cleared the ball in frustration and unfortunaltly it hit his head" lol"

Ma ktoś z tego wideo? :D

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148923.12.2012, 16:35

Oby w meczu Chelsea powtórzył się wynik z zeszłego sezonu (3:1 dla Aston Villi), jedną dla ****ów mógłby strzelić Hazard, bo mam go w FPL.

kamil_malin komentarzy: 933223.12.2012, 16:34

DP pozycja wymagająca dyscypliny taktycznej, a w Chelsea ma tam grać gość który nie ma pojęcia o taktyce. LOL

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2012, 16:33

Arshavin to grał na szpicy w meczu z Chelsea, a Bendtner wtedy na skrzydle grał ;]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2012, 16:33

United vs Newcastle w środę, a nasz Arsenal w tym czasie będzie się przygotowywał do pojedynku z Newcastle w następną sobotę ;p Mamy wielką przewagę. Nie dość, że zagramy u siebie, w Newcastle na pewno nie zagra Cabaye, a też bardzo możliwe, że Ben Arfa będzie niedostępny to jeszcze będziemy wypoczęci z prawie całą dostępną kadrą :)
3pkt muszą być.

mar12301 komentarzy: 2313723.12.2012, 16:33

Obawiam się, że Chelsea u siebie wygra. Ale obym się mylił.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 123.12.2012, 16:33

Już wiem kto będzie naszym 4tym stoperem :D. Williams ! Już sobie grunt pod przyjście przygotowuje :D

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148923.12.2012, 16:32

mirand14
Van Pussy jakiego szału dostał. Ha ha.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.12.2012, 16:32

Williams to powinien być cel transferowy Arsenalu w tym okienku.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 323.12.2012, 16:32

Ciekawe spotkanie, szczególnie w drugiej połowie. Dobre było to spięcie na linii RvP-Williams.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2012, 16:32

Arsenal23 > Czy Ramsey na prawej flance :D
Tak samo marnowanie Arshavina na lewej flance.

polishbrigadesx komentarzy: 1020723.12.2012, 16:32

Remis Chelsea dzisiaj.

mirand14 komentarzy: 66123.12.2012, 16:31

Apropo Williams, potraktował Judasza prawidłowo, chyba się chciał Kanonierom przypodobać, nie to co Santos :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2012, 16:30

Ale ważne ,że próbuje ^^. Bendtner na skrzydle to jest to.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2012, 16:29

Arsenal23 > Miałeś okazję zobaczyć Luiza w meczu KMŚ półfinałowym ;p Spisał się bardzo dobrze.
Szkoda, że Boss nie ma takiego pomysłu z Vermaelenem czy Koscielnym. Dali by sobie radę.

pronik komentarzy: 517923.12.2012, 16:27