Kanonierzy awansują na trzecie miejsce, 1-0 z Wigan!

Kanonierzy awansują na trzecie miejsce, 1-0 z Wigan! 22.12.2012, 14:33, Sebastian Czarnecki 2145 komentarzy

Jeżeli ktoś przed meczem oczekiwał gładkiego i bezproblemowego zwycięstwa Arsenalu, to srogo się zawiedli. Kanonierzy do pokonania Wigan potrzebowali rzutu karnego, a sama wygrana przyszła im w ogromnych męczarniach. Zespół Arsene'a Wengera nie był w niczym lepszy od ekipy dowodzonej przez Roberto Martineza i innego dnia spotkanie mogłoby się zakończyć zupełnie innym rezultatem. Obie drużyny stworzyły sobie kilka stuprocentowych okazji do zdobycia gola, ale obaj bramkarza stawali na wysokości zadania, nie przepuszczając żadnych piłek. Jedynym, który musiał wyciągać piłkę z siatki, był Ali Al-Habsi, ale przy rzucie karnym nie miał za wiele do powiedzenia.

Kanonierzy zwyciężyli 1-0 i zgarnęli trzy punkty, ale nie było to jakieś spektakularne zwycięstwo. Najważniejsza dla londyńczyków jest jednak sama wygrana, która pomoże im w walce o najwyższe cele, czyli o miejsce w Big Four

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere - Chamberlain (75. Ramsey), Cazorla (90. Koscielny), Podolski (79. Coquelin) - Walcott

Wigan: Al-Habsi - Boyce, Figueroa, Jones - Stam, McCarthy, McArthur, Bausejour - Maloney (89. Gomez) - Di Santo (76. McManaman), Kone

Pierwsze minuty nie przyniosły nam większych emocji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a obie drużyny nie stwarzały sobie okazji do zdobycia gola.

Na pierwszy groźny atak musieliśmy czekać do 9. minuty, kiedy to Mikel Arteta przeprowadził indywidualną akcję środkiem pola. Hiszpan wypatrzył na prawym skrzydle wybiegającego na wolne poe Chamberlaina i do niego posłał piłkę. Młody Anglik huknął na bramkę Al-Habsiego, ale ten nie dał się zaskoczyć i sparował futbolówkę na rzut rożny.

W przeciągu następnych pięciu minut bardzo aktywny na lewej flance był Lukas Podolski, który ciągle szukał miejsca do strzału. Przez ten czas reprezentant Niemiec wykonał aż trzy próby i każda z nich była uderzeniem z dystansu. Za pierwszym razem trafił w omańskiego golkipera, za drugim został zablokowany, natomiast ostatnia próba była kompletnie nieudana, bowiem piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

W 24. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu. Po tym, jak świetne podanie na wolne pole posłał Franco di Santo, w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się Arouna Kone, który nie miał żadnych problemów z wyprzedzeniem niemieckiego olbrzyma - Mertesackera. Czarnoskóry napastnik zachował się jednak najgorzej, jak tylko mógł, po prostu nie trafiając w idealnej sytuacji w światło bramki.

Kolejne minuty to gra głównie w środku pola. Kanonierzy nie stwarzali zagrożenia ekipie z Wigan, a momentami byli nawet przez nią dominowani w niektórych sektorach boiska. Niemniej jednak do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, a sędzia zakończył ją przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Kanonierzy, którzy już cztery minuty po wznowieniu gry mogli wyjść na prowadzenie. Chamberlain ruszył prawym skrzydłem, a następnie posłał piłkę do środka, gdzie w polu karnym Wigan czyhał Walcott. Zawodnik, który występował jako środkowy napastnik, oddał strzał z pierwszej piłki, ale świetnie interweniował Ali Al-Habsi.

W 60. minucie Kanonierzy w końcu przeprowadzili akcję, która przyniosła odpowiedni efekt. Theo Walcott dobrze znalazł się w polu karnym Wigan, jednak został wytrącony z równowagi przez Bausejoura, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr!

Rzut karny na gola pewnie zamienił Mikel Arteta, który z jedenastu metrów strzelił w kierunku lewego rogu bramki. Al-Habsi nie spodziewał się takiego rozwiązania i rzucił się w prawo, a piłka wpadła do bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Dziesięć minut później The Latics mogli doprowadzić do wyrównania. W polu karnym Arsenalu dobrze odnalazł się Arouna Kone, który wymanewrował obrońcą i stworzył sobie dobrą okazję strzelecką. Strzał obywatela WKS świetnie nogami zatrzymał Wojciech Szczęsny.

Dwie minuty później znowu w natarciu zawodnicy z Wigan. Tym razem groźny strzał z dystansu oddał Jones, ale minimalnie się pomylił.

W 75. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Chamberlaina pojawił się Ramsey. Cztery minuty później za Lukasa Podolskiego wszedł Francis Coquelin.

Kolejne minuty to gra w centralnych sektorach boiska. Kanonierzy zdominowali środek pola poprzez wprowadzenie kolejnych pomocników, a zawodnicy Wigan nieudolnie starali się doprowadzić do wyrównania. W rezultacie żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej okazji do strzelenia gola.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy wywieźli z DW Stadium arcyważne trzy punkty. Co prawda nie było to spektakularne zwycięstwo, ale - jak to mówią - wygranych nie powinno się osądzać.

Premier LeagueRaport pomeczowyWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924323.12.2012, 14:51

Evans kolejny mistrz machania rekami w United po faulu, ktorego nie było. Zastawiał sie Michu a tamten w Niego wpadł.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.12.2012, 14:50

gola nie zaliczyl? czy jak?

mar12301 komentarzy: 2315523.12.2012, 14:50

Muły już sędziom znów zapłaciły widzę...

Mongoose komentarzy: 123123.12.2012, 14:49

Michu jest fascynujacy, tak czysta siła u Hiszpana jest rzadko spotykana. Naprawde wyjatkowy gracz.

Kanonier8 komentarzy: 198323.12.2012, 14:49

komedia.. za takie zachowania powinny być zawieszenia na 1 dzień.. ale sedziowanie schodzi na psy w angielskiej, zreszta w hiszpanskiej tez

Midgardsorm@
Nie chodzi o to jak Ty byś go nazwał. Pisze tylko ze ogólnie skrzydłowi są nazywani również pomocnikami. Po prostu nie zrozumiałeś o co mi chodziło i tyle, przeciez swiat nie skończył sie w pt wiec i dzis sie nie skończy^.

Jesli sie myle co do zwrotu to zaraz napisze, czekam na telefon^^. Nikt nie jest idealny, mógł przyplątać mi sie taki błąd i nie zdziwie sie jesli masz racje.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2012, 14:48

Mid > Może i są, ale Zaha też do jakich słabo zbudowanych nie należy. Do takiego Coquelina go nie można porównywać z budowy ;p

mar12301 komentarzy: 2315523.12.2012, 14:47

kurde strzelili... ;/

mitmichael komentarzy: 4924323.12.2012, 14:46

No rzeczywiscie ładnie gra Swansea, widac to teraz po golu dla United. Manchester dominuje a gospodarze tylko czasami wychodza z jakas kontra, ktora i tak nic im nie daje. A Van Persie w Arsenalu jak dosrodkowywał to nic mu nie wychodziło i malo bramek z roznych padało a w tym sezonie juz kolejna taka asysta. To raczej pokazuje, ze cos z Nami jest nie tak.

Kondzior12 komentarzy: 490023.12.2012, 14:46

MU 1:0 :/

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 14:46

Demostenes i Arsenal_1886

Zarówno Bacary jak i Chambo są lepiej zbudowani od Zahy. Ale wygląda mi to na Baca.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.12.2012, 14:45

Santiago, daj spokój, jak siostrzeniec przyjeżdża do mnie to nic innego nie oglądam :|

Mizii

Nie przeczę. Uważam tylko, że jest to nierealny transfer.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2012, 14:43

Demostenes > Mi bardziej to wygląda na podróbkę Bakariego :D Zaha jest akurat w jego wzroście i jest ciemniejszy od Chamberlaina :D

Santiago komentarzy: 154323.12.2012, 14:42

you tube.com/watch?v=84m33 zWDh1g

Santiago komentarzy: 154323.12.2012, 14:41

Zabłdziłem na youtube

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 14:41

triumphst666

No napisałeś o nim, o napastniku i o pomocniku - nie sprecyzowałeś o jakiego pomocnika ci chodzi. A z tymi bocznymi pomocnikami i skrzydłowymi to też jest różnie. Owszem - operują przy linii bocznej, ale takowych można określić jako WF lub SMF. Walcotta pomocnikiem bym nie nazwał, a Chamberlaina już bardziej.

Napisałeś: "Nastepnym razem miej pewnosc kiedy kogos poprawiasz bo mozesz z sebie zrobić idiotę." Wyglądało mi to jak obraza, ale owszem - gorzej wyglądałoby: Nastepnym razem miej pewnosc kiedy kogoś poprawiasz zanim zrobisz z siebie idiotę." A próbowałem też znaleźć coś z wykorzystaniem "zaważyć o...", ale nie znalazłem - więc chyba jednak forma "zaważyć na..." jest poprawna. Ale okej - bez spiny. Jest luz.

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2012, 14:41

tak jak jest sezon. A sezon jest 2012/2013 czyli okno 12/13. Tak mi się zdaje.

Midgardsorm
Spadku Reading jestem pewny na 100%. IMO są wyraźnie najsłabszą ekipą w lidze. QPR z jednym pkt. więcej jest dużo lepszą ekipą.

Mizii komentarzy: 419123.12.2012, 14:33

Mid
Ja wiem, że go nie sprowadzimy, ale mówię, że właśnie brakuje nam silnego środkowego pomocnika, dzięki któremu utrzymywalibyśmy się dłużej przy piłce. Belg jest ograny w BPL, silny, może grać na pozycji defensywnego pomocnika, pomógł by nam w LM i ma znakomitą technikę - idealny piłkarz dla nas

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11723.12.2012, 14:32

Skoro Downing się przełamał to Ramsey zagra z Newcastle mecz życia!

mallen komentarzy: 2123923.12.2012, 14:32

Siemka!

No to trzymamy kciuki za Łabędzie!

triumphst666 komentarzy: 257423.12.2012, 14:31

No wlasnie. Napisalem o nim, a potem o Napastniku i kolejnym skrzydłowym, którego tez mozna nazwać pomocnikiem prawda? Przeciez boczny pomocnik to skrzydłowy wiec nie wiem gdzie tu widzisz problem.

Nie obraziłęm Cie, napisałem jedynie o możliwości zrobienia z siebie idioty, nie nazwałem Cie tak wiec chyba jestes troche przeweażliwiony z tym "obrażaniem kogoś". Co do tych linków, mogą być to przeciez "możliwości", są czesto inne sposoby użycia słowa, zwrotu itp. Jednak jesli to ja sie myle, zwróce honor, zadzwonie zaraz do ciotki polonistki ^^

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 14:29

Enndi

On to i tak pewnie na wylocie jest, bo Lewandowski niebawem może przejść do MU :]

mitmichael

Moim zdaniem to dobrze, że chcemy teraz sprowadzać Anglików i na nich opierać budowanie drużyny. A on sam jest podobno kibicem Arsenalu, więc szanse są na jego sprowadzenie.

A sprowadzenie Fellainiego to taka sama fantazja jak zakup Cavaniego.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.12.2012, 14:25

"Gracze Swansea muszą się przełamać, ale nie mówimy tu o opłatku"

Buhahahah :D

Choina komentarzy: 211223.12.2012, 14:24

@Mizii
W lecie podobno interesowaliśmy się Fellainim, więc jest jakaś tam nadzieja ;p

mitmichael komentarzy: 4924323.12.2012, 14:24

Ja pierwszy raz bede trzymał kciuki za to, aby Tottenham wyprzedził Nas z podpisem nowego zawodnika - chodzi mi tutaj o Zahe. Nam juz takich transferow zwłaszcza z Champinship nie potrzeba, dosc juz czekania az taki zawodnik za 2,3,4 lata zacznie grac na poziomie.

Enndi komentarzy: 49223.12.2012, 14:24