Kanonierzy awansują na trzecie miejsce, 1-0 z Wigan!

Kanonierzy awansują na trzecie miejsce, 1-0 z Wigan! 22.12.2012, 14:33, Sebastian Czarnecki 2145 komentarzy

Jeżeli ktoś przed meczem oczekiwał gładkiego i bezproblemowego zwycięstwa Arsenalu, to srogo się zawiedli. Kanonierzy do pokonania Wigan potrzebowali rzutu karnego, a sama wygrana przyszła im w ogromnych męczarniach. Zespół Arsene'a Wengera nie był w niczym lepszy od ekipy dowodzonej przez Roberto Martineza i innego dnia spotkanie mogłoby się zakończyć zupełnie innym rezultatem. Obie drużyny stworzyły sobie kilka stuprocentowych okazji do zdobycia gola, ale obaj bramkarza stawali na wysokości zadania, nie przepuszczając żadnych piłek. Jedynym, który musiał wyciągać piłkę z siatki, był Ali Al-Habsi, ale przy rzucie karnym nie miał za wiele do powiedzenia.

Kanonierzy zwyciężyli 1-0 i zgarnęli trzy punkty, ale nie było to jakieś spektakularne zwycięstwo. Najważniejsza dla londyńczyków jest jednak sama wygrana, która pomoże im w walce o najwyższe cele, czyli o miejsce w Big Four

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere - Chamberlain (75. Ramsey), Cazorla (90. Koscielny), Podolski (79. Coquelin) - Walcott

Wigan: Al-Habsi - Boyce, Figueroa, Jones - Stam, McCarthy, McArthur, Bausejour - Maloney (89. Gomez) - Di Santo (76. McManaman), Kone

Pierwsze minuty nie przyniosły nam większych emocji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a obie drużyny nie stwarzały sobie okazji do zdobycia gola.

Na pierwszy groźny atak musieliśmy czekać do 9. minuty, kiedy to Mikel Arteta przeprowadził indywidualną akcję środkiem pola. Hiszpan wypatrzył na prawym skrzydle wybiegającego na wolne poe Chamberlaina i do niego posłał piłkę. Młody Anglik huknął na bramkę Al-Habsiego, ale ten nie dał się zaskoczyć i sparował futbolówkę na rzut rożny.

W przeciągu następnych pięciu minut bardzo aktywny na lewej flance był Lukas Podolski, który ciągle szukał miejsca do strzału. Przez ten czas reprezentant Niemiec wykonał aż trzy próby i każda z nich była uderzeniem z dystansu. Za pierwszym razem trafił w omańskiego golkipera, za drugim został zablokowany, natomiast ostatnia próba była kompletnie nieudana, bowiem piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

W 24. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu. Po tym, jak świetne podanie na wolne pole posłał Franco di Santo, w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się Arouna Kone, który nie miał żadnych problemów z wyprzedzeniem niemieckiego olbrzyma - Mertesackera. Czarnoskóry napastnik zachował się jednak najgorzej, jak tylko mógł, po prostu nie trafiając w idealnej sytuacji w światło bramki.

Kolejne minuty to gra głównie w środku pola. Kanonierzy nie stwarzali zagrożenia ekipie z Wigan, a momentami byli nawet przez nią dominowani w niektórych sektorach boiska. Niemniej jednak do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, a sędzia zakończył ją przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Kanonierzy, którzy już cztery minuty po wznowieniu gry mogli wyjść na prowadzenie. Chamberlain ruszył prawym skrzydłem, a następnie posłał piłkę do środka, gdzie w polu karnym Wigan czyhał Walcott. Zawodnik, który występował jako środkowy napastnik, oddał strzał z pierwszej piłki, ale świetnie interweniował Ali Al-Habsi.

W 60. minucie Kanonierzy w końcu przeprowadzili akcję, która przyniosła odpowiedni efekt. Theo Walcott dobrze znalazł się w polu karnym Wigan, jednak został wytrącony z równowagi przez Bausejoura, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr!

Rzut karny na gola pewnie zamienił Mikel Arteta, który z jedenastu metrów strzelił w kierunku lewego rogu bramki. Al-Habsi nie spodziewał się takiego rozwiązania i rzucił się w prawo, a piłka wpadła do bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Dziesięć minut później The Latics mogli doprowadzić do wyrównania. W polu karnym Arsenalu dobrze odnalazł się Arouna Kone, który wymanewrował obrońcą i stworzył sobie dobrą okazję strzelecką. Strzał obywatela WKS świetnie nogami zatrzymał Wojciech Szczęsny.

Dwie minuty później znowu w natarciu zawodnicy z Wigan. Tym razem groźny strzał z dystansu oddał Jones, ale minimalnie się pomylił.

W 75. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Chamberlaina pojawił się Ramsey. Cztery minuty później za Lukasa Podolskiego wszedł Francis Coquelin.

Kolejne minuty to gra w centralnych sektorach boiska. Kanonierzy zdominowali środek pola poprzez wprowadzenie kolejnych pomocników, a zawodnicy Wigan nieudolnie starali się doprowadzić do wyrównania. W rezultacie żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej okazji do strzelenia gola.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy wywieźli z DW Stadium arcyważne trzy punkty. Co prawda nie było to spektakularne zwycięstwo, ale - jak to mówią - wygranych nie powinno się osądzać.

Premier LeagueRaport pomeczowyWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2012, 14:22

Jaka mama ? To wszystko przez Ramseya. Aaron Out ! ;]

Mizii komentarzy: 419123.12.2012, 14:22

Moim zdaniem potrzebujemy bardzo silnego środkowego pomocnika. Ostatnio David Moyses narzekał na Fellainiego. Myślę, że Belg jest do wyciągnięcia za jakieś 20mln funtów i to on powinien być naszym głównym celem transferowym.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 14:22

Demostenes

Sezon może się jeszcze różnie ułożyć, a tam przynajmniej będzie grał.

triumphst666

pl.thefreedictionary.com/zawa%C5%BCy%C4%87+na

slowniki.gazeta.pl/pl/zawa%C5%BCy%C4%87

w twoim przykładzie też jest błąd bo powinno być "twoja decyzja może zaważyć na moim losie" lub "twoja decyzja może zadecydować o moim losie". Zanim zaczniesz wyzywać kogoś od idiotów to następnym razem trochę pomyśl, bo możesz z siebie zrobić idiotę.

Napisałeś też najpierw o Wilfriedzie, a potem "Do tego jeszcze jakiś pomocnik i napastnik". Skąd niby miałem wiedzieć, że oprócz Zahy chcesz jeszcze jednego skrzydłowego? A pomocnicy również są różni.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.12.2012, 14:21

@Arsenal23

Widzę ledwo przeżyłeś ten koniec świata... ^^

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.12.2012, 14:20

Nie jestem w stanie pojąć dlaczego Agustien gra kosztem Ki w tak ważnym meczu i dlaczego Michu na szpicy a na ławce 3 napastników, w tym dwóch nominalnie środkowych. Mam nadzieję że Laudrup ma jakiś plan...

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.12.2012, 14:20

@Arsenal23 A mówiła mama noś szalik i czapkę?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2012, 14:17

Całe święta z k.com ;|. Zapalenie tchawicy, krtani, oskrzeli, gardła. Niezły pakiet.

triumphst666 komentarzy: 257423.12.2012, 14:17

Marzag@
Nie bede sie kłócił, po prostu komenntatorzy z C+praktycznie zawsze nazywali skrzydlowych pomocnikami i dlatego tak napisałem, z przyzwyczajenia. Uznalem ze mogą miec racje skoro są komentatorami.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 123.12.2012, 14:16

Powie mi ktos co z Kagawa? Z gory dzieki :)

pronik komentarzy: 517923.12.2012, 14:14

Swansea: Vorm- Tiendalli, Chicho, Williams, Davies, Britton, Agustien, Dyer, De Guzman, Routledge, Michu.
Ławka: Tremmel, Monk, Richards, Ki Sung-Yeung, Shechter, Moore, Graham.

Manchester United: De Gea- Jones, Evans, Vidic (C), Evra, Valencia, Carrick, Cleverley, Young, Rooney, van Persie
Ławka: Lindegaard, Buttner, Fletcher, Scholes, Giggs, Hernandez.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.12.2012, 14:13

triumphst666, w sumie skrzydlowi sa podpinani raczej do napasników niż pomocników

Klama komentarzy: 3971 newsów: 223.12.2012, 14:13

Mid
Ja wczoraj zapunktowałem świetnie - 50 pkt.
Dzisiaj van Persie i Cech.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.12.2012, 14:12

A może woli grać zamiast pełnić funkcje czwartego obrońcy? Kto wie...

triumphst666 komentarzy: 257423.12.2012, 14:11

Midgardsorm@
Nie sądze ze słusznie mnie poprawiłeś bo napisałem prawidłowo. Np "twoja decyzja moze zaważyć o moim losie" przecież tak sie mówi, co Ty tu opowiadasz;] nie jestem umysłem ścisłym i humanistycznie przedmioty jak polski interesują mnie od dzieciaka. Nastepnym razem miej pewnosc kiedy kogos poprawiasz bo mozesz z sebie zrobić idiote.
A co do pomocników, chodziło mi o skrzydłowych. O nich też sie mówi "pomocnik". Ciągle tam wspominałem o skrzydłach wiec mogłeś sie domyslic.

Demostenes komentarzy: 233923.12.2012, 14:11

Jakoś powątpiewam w te Reading. Wybrałby pierwszego kandydata do spadku, zamiast AFC?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 14:11

Klama

Ja mam w FPL jego i De Guzmana.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 223.12.2012, 14:10

Mid
Bo go nie mam w FPL :D
Ale jeśli on miałby przesądzić o wygranej Swansea, to niech strzela !

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 14:09

Demostenes

Chodzi ci chyba o Sunzu. Ponoć już dogadany z Reading - też się o niego staraliśmy.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 14:08

Demostenes

Też mi się tak wydaje. W naszym klubie raczej nie wspiera się typowych "walczaków", a promuje się zawodników dobrych technicznie. Dlatego właśnie Lansbury musiał odejść.

mitmichael komentarzy: 4924323.12.2012, 14:07

@adrian12543
Twarowski z Nahornym oczywiscie

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.12.2012, 14:07

czyli jak nie bedziemy w top 4 to znajdziemy sie w takim gównie o jakim nawet nikomu się nie śniło? ;d

Demostenes komentarzy: 233923.12.2012, 14:06

A i jest jeszcze ten obrońca Z Afryki nie pamiętam nazwiska. Ale na PNA wygrywał pojedynki bark w bark z Drogbą więc warto o się nad nim zastanowić :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 14:05

truimphst666

Tak na przyszłość - "zaważyć NA czymś", a "ZADECYDOWAĆ o czymś".

A pomocników ci u nas dostatek i Wenger raczej się takowymi nie interesuje - mamy inne priorytety.

Bartosz5 komentarzy: 21623.12.2012, 14:03

to z FB:

- Istnieją pewne klauzule, które uaktywnią się wtedy, jeśli klub nie spełni oczekiwań. Klauzula obowiązkowej gry w Lidze Mistrzów jest częścią nowej umowy. Po prostu chcemy, by Arsenal wciąż był na topie. Myślę, że to uczciwe zarówno dla nas, jak i dla nich - Boutros Boutros, wiceprezes Emirates Airlines.

MarcinMotyl komentarzy: 163723.12.2012, 14:03

Postawilem 100zl na Swansea :)

Demostenes komentarzy: 233923.12.2012, 14:03

Midgardsorm
Obawiam się, ze Frimpong na pewien poziom piłkarskich umiejętności nigdy nie wskoczy.

triumphst666 komentarzy: 257423.12.2012, 14:01

Zaha to perspektywiczny zawodnik, który juz teraz mógłby nam sporo dać. Myśle, że mógłby sie stać dla nas kimś takim jak Sterling dla Live. Nie jest powiedziane, że Wenger go kupi, ale wiadomo ze cos jest na rzeczy. Do tego jeszcze jakiś pomocnik i napastnik, tyle ze juz wystarczająco rozwinięci piłkarsko i mentalnie, by jedna ich decyzja mogła zaważyć o końcowym wyniku meczu.
Def. pomocnikiem bym sie raczej nie przejmował, Arteta i Coq póki co nam wystarczą. Przyda sie wzmocnienie na tę pozycje, ale atak w tym okienku to priorytet. Skoro tracimy sporo bramek i nasza obrona ma kłopoty, musimy miec skrzydła i szpice, która mimo nawet 2 w plecy, da nam wygraną 3-2. ManU traci w tym sezonie wiele goli, ale ich ofensywa ratuje im wiekszość meczów, tego właśnie brakuje w naszej ekipie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 13:58

SirAlex

Też mi się tak wydaje. Ale nadzieję mieć można - wszak ona umiera ostatnia.

Klama

Czemu niby ma nie strzelać? Mam go w FPL i może jeszcze niebawem obejmie prowadzenie w klasyfikacji strzelców :]

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.12.2012, 13:58

@Mid

Nie tym składem :( Choć chciałbym się mile zaskoczyć ^^

Arsenal994 komentarzy: 24523.12.2012, 13:57

KIP @Established1886
Wilfried Zaha has already chosen to join Arsenal. Backdoor discussions held long ago. Palace acting up a bit but Jan move is still on.

Deka4 komentarzy: 32423.12.2012, 13:56

Barcelona football director: "We will not listen to offers for Villa".

Wielo komentarzy: 147423.12.2012, 13:50

A wie ktoś co się dzieje z Pablo Hernandezem?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.12.2012, 13:48

Michu dziś na szpicy :/

Starting XI Swansea (v MU) : Swansea: Vorm; Tiendalli, Chico, Williams, Davies; Britton, Augustein, De Guzman, Dyer, Routledge; Michu

United XI vs Swansea: De Gea, Jones, Evans, Vidic, Evra, Valencia, Carrick, Cleverley, Young, Rooney & Van Persie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 13:47

Coraz więcej ludzi tutaj twierdzi, że Zaha jest już właściwie nasz. Jestem ciekaw czy jest to oparte wyłącznie na własnym przeczuciu, czy też są to informacje uzyskane z tajnych źródeł.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 13:40

Demostenes

Zawsze jest Frimpong :]

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 13:38

pajdi

To Wenger mógłby go wpuszczać CO JAKIŚ CZAS - a on go wpuszcza praktycznie w każdym meczu. Musi mieć więc spory potencjał. Poza tym - niedawno przecież Coq podpisał nowy kontrakt. W zeszłym sezonie grał częściej - a w obecnym zalicza jeszcze więcej występów. Wenger zdecydowanie pokłada w nim wiarę na przyszłość.

Demostenes komentarzy: 233923.12.2012, 13:35

Cavani srawani. Nie ma w ogóle o czym gadać :P
Mój scenariusz na dobre okienko to:
1) pozbywamy się Chamakha, Santosa, Arshavina.
2) kupujemy Ba, Zahe, Shawa,
Scenariusz całkiem realny.
Co do Coqa, to jestem jego wielkim fanem, ale on jest graczem na pozycję na której gra obecnie Jack. Na DP potrzebujemy kogoś silniejszego fizycznie. Dlatego Capue nie jest złym pomysłem.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.12.2012, 13:33

@crisadus: Skąd wiesz kto jest na jego liście życzeń ?

pajdi komentarzy: 378023.12.2012, 13:32

Wenger daje szansę gry Coque, bo ten jakiś czas temu udzielił wywiadu, że jeśli nie będzie dostawał szans gry to rozważy opcję wypożyczenia/ odejścia.
IMO też dużo lepiej prezentował się na PO, w środku szału nie gra. Podaje do najbliższego przeciwnika, gra prostą piłkę, do tego nie trzeba być wybitnym piłkarzem, a odbioru rewelacyjnego nie ma jak przykładowo Tiote.