Kanonierzy odpadają z EFL Cup, Arsenal 1-4 Man City

Kanonierzy odpadają z EFL Cup, Arsenal 1-4 Man City 22.12.2020, 21:56, Łukasz Wandzel 1544 komentarzy

Ćwierćfinałowy pojedynek Pucharu Ligi Angielskiej z Manchesterem City był dla Arsenalu kolejną okazją, żeby odbić się od dna. Obyło się jednak bez niespodzianki i to podopieczni Pepa Guardioli znaleźli się w najlepszej czwórce tego turnieju. Po słabym początku spotkania londyńczycy zdołali wyrównać i gdyby wykorzystali nadarzające się okazje słabości rywali, mogliby nawet wygrać. Drużyna Mikela Artety nie zdołała uniknąć nagminnych ostatnio błędów indywidualnych. Choć nie skończyło się na jeszcze jednej czerwonej kartce dla zawodnika The Gunners, to tym razem w kluczowym momencie zawiódł drugi bramkarz, Runar Runarrson.

Arsenal: Runarsson - Mustafi, Gabriel, Kolasinac - Cedric, Elneny (66' Smith Rowe), Ceballos, Maitland-Niles - Willock, Lacazette (77' Balogun), Martinelli (48' Pepe).

Manchester City: Steffen - Cancelo, Dias, Laporte, Zinchenko - Rodri (77' Walker), Fernandinho, Silva (70' Torres) - Mahrez, Jesus, Foden.

Nie minęły 3 minuty, a Arsenal już przegrywał. Niepilnowany na lewej stronie Zinchenko niemal z linii końcowej dośrodkował w kierunku Gabriela Jesusa. Główka brazylijskiego napastnika The Citizens otworzyła wynik spotkania. Przy utracie gola szczególnie raziła postawa defensywy, w której przez nieporozumienie ani Gabriel, ani Mustafi nie powalczyli o futbolówkę. Manchester City od początku dominował i nie pozwalał Kanonierom nawet dotknąć piłki. Gospodarze przeniesieniem ciężaru gry na połowę rywala. Wywalczenie w 13. minucie rzutu rożnego było dopiero pierwszym przejawem nacisku na podopiecznych Pepa Guardioli.

Londyńczycy niespodziewanie doprowadzili do wyrównania w 32. minucie. Asystę przy golu zaliczył wracający niedawno po kontuzji Martinelli, a podanie wojowniczego Brazylijczyka wykorzystał Lacazette. Pomimo remisowego rezultatu do przerwy, Arsenal głównie bronił się przed atakami City. Szczególnie wykazał się Runarsson, który wybronił strzał z bliskiej odległości Gabriela Jesusa. Imponującym wyjściem z bramki popisał sie także Steffen, co mogło skończyć się fatalnie dla Martinellego. Młody piłkarz został kopnięty przez golkipera gości, ale po otrzymaniu pomocy medycznej dokończył pierwszą połowę...

...po czym zszedł w 48. minucie drugiej odsłony spotkania, a zastąpił go Pepe. Tymczasem wydawało się, że gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę, ale namiastkę nadziei odebrał kibicom Arsenalu Mahrez, uderzając z rzutu wolnego. Koszmarnie zachował się w tej sytuacji Runarsson. Bramkarza Arsenalu zaskoczyła piłka lecąca wprost do jego rąk. Islandczyk po chwili po raz kolejny wyciągał futbolówkę z siatki. Niepoukładana druga linia Arsenalu i niezauważona przez zespół sędziowski pozycja spalona pozwoliły Fodenowi podciąć futbolówkę nad bramkarzem The Gunners. Strzelec trzeciego gola pomógł ugodzić Arsenal raz jeszcze, kiedy to w 73. minucie Manchester rozegrał rzut rożny na krótko, a Foden dośrodkował, podkręcając piłkę. Wynik spotkania głową ustalił Laporte.

Kanonierzy po raz kolejny przegrali spotkanie przez błędy indywidualne w defensywie. Obywatele dłuższymi momentami dominowali, lecz mieli też swoje słabsze momenty, których piłkarze Artety nie potrafili wykorzystać. Kluczowym momentem był początek drugiej połowy i gol stracony z rzutu wolnego, chociaż wtedy londyńczycy jeszcze próbowali. Po trafieniu Fodena z pozycji spalonej (w EFL Cup nie ma VAR-u) było jasne, że Arsenal nie sprawi niespodzianki. Tym samym zespół z Emirates Stadium odpada z Pucharu Ligi Angielskiej na etapie ćwierćfinału

EFL CupManchester CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MarkOvermars komentarzy: 913923.12.2020, 14:28

@thegunner4life: każda zla passa kiedyś się kończy

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 923.12.2020, 14:25

po jakim czasie wskakuje JEJ WYSOKOŚĆ PREMIER LEAGUE na NC+GO?
poniedziałkowej do tej pory nie wrzucili

Kris3Tears komentarzy: 442423.12.2020, 14:22

uważacie się za większych znawców od skautów Barcelony?

Mati992 komentarzy: 24223.12.2020, 14:20

Z tą informacją o Mustafim to tylko się cieszyć trzeba i oby to była prawda , jak najszybciej pozbywać się tego szrotu........

matikanonier komentarzy: 207123.12.2020, 14:17

Z tym tematem Mustafi w Barcelonie dobrze by było w styczniu się wyrobić to może jeszcze trochę kaski wpadnie za naszego stopera

enrique komentarzy: 1916523.12.2020, 14:14

Mnie dziwi jak ktoś może być w ogóle zainteresowany tym zawodnikiem. Przecież to chodząca bomba zegarowa. Wczoraj tutaj na forum ludzie nie zdążyli jeszcze na dobre pośmieszkować co odwali tym razem a koleś już doprowadził do straty gola.

michalmsos komentarzy: 156523.12.2020, 14:14

Jeszcze niech inter granitka chce... mozemy dunczyka za niego przytulic :)

michalmsos komentarzy: 156523.12.2020, 14:13

Jak barca da za mustafe 1 mln euro... to brać i dziękować:)
Jeszcze mu bilet kupic!!:)

Mickeylo komentarzy: 274423.12.2020, 14:13

@Traitor: Normalka:D Dlatego nigdy nie gram jak jest bullrun, jedynie jakiś bezpieczny lewar bo najczęściej właśnie wychodzą mi takie zagrania jak Twoje :D Za to gra na spadkach już mi lepiej idzie, jakoś łatwiej jest mi wyczuć rynek i analizy częściej się sprawdzają.

michalmsos komentarzy: 156523.12.2020, 14:12

@Marcel90: super niech idzie:)
Tylko po co wczoraj gral.... mozna bylo Mariego wystawic:)

Marcel90 komentarzy: 814723.12.2020, 14:12

@michalmsos: Jest nadzieja, juz jednego rudego za krocie kupili ( Mathieu). Kazdy go wypychal na sile z VCF zeby sie go tylko pozbyc a nagle Barca przyszla z bajeczna oferta, moze tak samo stanie sie z Mustafim :)

enrique komentarzy: 1916523.12.2020, 14:12

@michalmsos: Na stronach Barcy o tym piszą ale te słowa o negocjowaniu z Barceloną pochodzą tylko od agenta Mustafy. Zapewne zapomniał dodać że chodzi o Espanyol Barcelonę grającej w Segunda Division.

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2423.12.2020, 14:11

Kiedys jak Barcelona kupowała kogoś z Arsenalu to myślałem sobie np. ahh, oby tylko nie pomyśleli o Robinie lub Samirze.

Teraz sobie myśle - hej Barcelona, nie zapomnijcie przypadkiem jeszcze Bellerina wziąć XD

michalmsos komentarzy: 156523.12.2020, 14:10

Panowie to prawda z Mustafim w barcelonie:)?

Supertramp21 komentarzy: 64023.12.2020, 14:08

@enrique: to się nie dzieje hahah klub który w przeszłości podbierał nam naszych ulubieńców teraz chce nam w końcu zrobić przysługę i wziąć tego sapera. Dawać go na ligę mistr6

Gunner72 komentarzy: 167823.12.2020, 14:06

@sWinny: Bo niektórzy kibice są jak zwierzęta... Jego wina, że kupił go Arsenal? Miał odmówić, bo 'ej jestem za słaby'. Współczuję jemu i każdemu innemu który jest tak ostro jechany za swoją grę

thegunner4life komentarzy: 900123.12.2020, 14:05

@enrique:
Jak już wrócimy do Championship to będą tylko prawdziwi kibice.

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2423.12.2020, 14:01

@adikovski_:

gehehe przy 19tys ostatnio postawilem na spadek, rano wstaje 23 tys XD

enrique komentarzy: 1916523.12.2020, 14:01

@silvano95: Gdyby to nie był n-ta porażka zespołu z rzędu to nie byłoby takiego syfu po meczu. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu Arsenal zablokował komentarze na Twitterze bo fani w bardzo ostrych słowach pisali co sądzą o naszych wynikach.

Mickeylo komentarzy: 274423.12.2020, 14:01

@thegunner4life: Guendo za wstawienie się za kolegą i szturchnięcie Maupaya, odsunięty od składu i wysłany na banicje. I gdzie tu logika?

silvano95 komentarzy: 981123.12.2020, 13:59

@enrique Nie , za swoją postawę we wczorajszym meczu.

thegunner4life komentarzy: 900123.12.2020, 13:57

@sWinny:
Xhaka nic nie zawiesza. Tylko rzucą koszulkę swojego klubu o ziemie. Za co potem wraca do składu i nosi opaskę.

enrique komentarzy: 1916523.12.2020, 13:57

@sWinny: Chłopak oberwał rykoszetem za wyniki Artety.

sWinny komentarzy: 783423.12.2020, 13:56

Widzę, że nasz bramkarz zawiesił swoje konto na Twitterze. Szkoda mi chłopaka.

Szkoda, że czaka i paru innych nie ma tyle wstydu. Też powinni zawiesić- najlepiej buty na kołku.

ArsenalChampion komentarzy: 807523.12.2020, 13:54

@thegunner4life: Gdyby nie kontuzja to spore prawdopodobieństwo ze Hiszpan byłby naszym podstawowym obrońca. Wkoncu to on wyszedl w 1 składzie po przerwie z powodowanej pandemią na Manchester City.
A co do Cedrica to było wiadome ze to nie jest transfer do 1 składu, tylko na poszerzenie kadry. Wywalenie Guendo było słuszne, co do Saliby to mnie tez ta sytacja troche denerwuje. Akurat w poprzednim sezonie odkąd Arteta przejął zespół Ceballos grał świetnie i równiez dzieki jego grze wygraliśmy Fa cup, wiec ta decyzja sie broni. O kontrakcie Mustafiego nic nie słyszałem. A co do Holdinga to przecież ma 25 lat, on nie długo wkroczy w najlepszy wiek dla obrońcy i moim zdaniem akurat jego w składzie warto zostawić. Skoro latem odchodzi Luiz,Mustafi,Sokratis

thegunner4life komentarzy: 900123.12.2020, 13:54

@enrique:
To jak normalna kawa kosztuje nie wiem 12 zł. To Edu przelej Ci 80 zł za kubek. Bo on jest sławnym na całym świecie negocjatorem. Zawsze wygrywa negocjacje.

enrique komentarzy: 1916523.12.2020, 13:53

@matikanonier: Nie ma sprawy, ja robię kawę dla wszystkich ale Edu reguluje rachunek.

matikanonier komentarzy: 207123.12.2020, 13:52

@enrique napisał: "Wiem bo sam posiadam dyplom Barysty i nazywanie tego latte makera Barystą mi uwłacza."
Jak Arsenal spadnie z PL to @enrique zaprasza na kawę userów k.com xD

thegunner4life komentarzy: 900123.12.2020, 13:51

@Simpllemann:
Jak będą Ci w pracy zalegać z wypłatą 3 msc. Klientów nie będzie żadnych i co chwile komornik będzie wynosił asortyment. To tylko się nie poddawaj. To część długoterminowego planu.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.12.2020, 13:46

Arsenal w tym sezonie prowadził przez zaledwie 157 minut. Tylko Sheffield pod tym względem jest gorsze.

enrique komentarzy: 1916523.12.2020, 13:46

@thegunner4life: Wiem bo sam posiadam dyplom Barysty i nazywanie tego latte makera Barystą mi uwłacza.

thegunner4life komentarzy: 900123.12.2020, 13:46

@ArsenalChampion:
Ale oni sami generują kolejne problemy. Kontrakty dla Williana, Mariego, Cedrica chcieli dać kontrakt Musrafiemu parę dni temu informacja, że prowadzą rozmowy z Holdingiem. To są wszystko ich decyzje. Wywalenie Saliby, Guendo. Sprowadzenie tego talentu co raz na 15 meczy zagra jak człowiek czyli Cebuli. No i koniec końców efekt jest taki że gramy o utrzymanie. Po co był ten Cedric z Marim jak potem latte maker gra Bellerinem i Mustafim..

ArsenalChampion komentarzy: 807523.12.2020, 13:42

@thegunner4life: Przeciez to nie jest takie łatwe do oceny. Prawda jest taka ze Edu razem z Artetą musza sie zmagać z trudnościami które wyniknęły z dezycji podjetych jeszcze za czasów Gazidisa, Wengera. Najwiekszym problemem są własnie zawodnicy sprowadzenie za rządów tych panów, juz nie wnikając który z nich miał w tym kluczową role. Xhaka, Mustafi, tygodniówka Ozila chyba kazdy sie zgodzi ze to są najwieksze problemy Arsenalu

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2423.12.2020, 13:41

wlasnie konczylem pic moje latte w corpo, prychlem mocno

thegunner4life komentarzy: 900123.12.2020, 13:41

@enrique:
Niech będzie latte maker, bo tak jak mówisz nazywanie tego kolejnego Hiszpańskiego Dyzmy baristą obraża ludzi którzy wykonują ten zawód.

Slaviola komentarzy: 1237723.12.2020, 13:40

Latte Maker...

XD

Gunner915 komentarzy: 282123.12.2020, 13:39

latte maker jest lepsze niz barista xD

Alonso komentarzy: 1282423.12.2020, 13:39

Wzięli Braithwaite to i wezmą Mustafe. Barca nie ma kasy i biorą każdego kto ma dwie nogi i dwie ręce jak są braki na jakiejś pozycji, a stoperów do grania teraz mają chyba ze trzech.

Gunner915 komentarzy: 282123.12.2020, 13:38

ja bym nie wierzyl Gabiemu, on to samo mowil w przerwie, ze jest gotowy xD

enrique komentarzy: 1916523.12.2020, 13:37

@mallen: Jak wyleci latte maker.

mallen komentarzy: 2123923.12.2020, 13:36

Ciekawe kiedy doczekamy się, że to nasze cudowne trio: Martinelli, Partey i Saka zagra razem mecz.

thegunner4life komentarzy: 900123.12.2020, 13:35

Może ocenia efekty jego pracy, a nie opis jego postaci. Efekty są po boku w tabeli ligowej.

nicniewymysle komentarzy: 42523.12.2020, 13:34

Arteta nadal tu jest?

enrique komentarzy: 1916523.12.2020, 13:33

Temu agentowi chyba chodziło o Espanyol BARCELONĘ grającej w Segunda Division.

ArsenalChampion komentarzy: 807523.12.2020, 13:32

@Ranczomen napisał: "Ale jeśli o to Ci chodzi, dobrze. Edu potrafi wciskać kit. Dlatego dzisiaj jest dyrektorem w Arsenalu, zamiast w dalszym ciągu organizować ręczniki dla reprezentacji Brazylii."
Ja nie rozumiem czemu ty z Edu robisz totalnego amatora. Przeciez on wcześniej był dyrektorem sportowym w Corinthians i to za jego rządów ten klub osiągał najlepsze wyniki w ostatnich latach. Wygrali 2xMistrzostwo, Copa libertadores(odpowiednik ligi mistrzów) i Klubowe mistrzostwa świata pokonując Chelsea. Wykonywał na tyle dobrze swoją prace ze zainteresowała sie nim reprezentacja Brazyli która potrzebowała takiego człowieka na funkcji kierowniczej.
Zresztą to nie Edu był pierwszym wyborem Arsenalu. Tylko Monchi, czyli najlepszy dyrektor sportowy na świecie. Ale z powodu tego ze postanowił wrócić do Sevilli. Arsenal zatrudnił Edu. Jak widać to pokazuje ze Edu to nie byle kto ze rywalizował o posade w Arsenalu, z tak topową postacią jak Monchi.

zdyp komentarzy: 456023.12.2020, 13:31

jak MUSTAFA wyladuje w barsie to chyba....... zaczne ja ogladac LOL!